Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

El Loco

V posledných 15 rokoch sa stalo doslova celosvetovým kultom natáčať filmy, kde drogy hrajú hlavnú alebo vedľajšiu úlohu. Saving Grace patrí k britskej skupine, kde zaujíma miesto príjemnej odľahčenej komédie prešpikovanej typickým britským humorom, pre ktorý mám slabosť. Avšak má svoje, do očí bijúce muchy. Šprintérskou terminológiou - skvelá štartová reakcia, sľubný začiatok, no postupom času film začne strácať dych a 5 m pred cieľom zakopne o absolútne idiotský a lacný happyend (hlavná hrdinka sa vydá za šarmantného francúzskeho drogového dílera + napíše autobiografickú knihu, na ktorej zarobí neskutočné prachy a za ktorú získa „neuveriteľne“ prestížnu cenu New York Book Award, z ktorej odovzdávania je dokonca priamy prenos v britskej TV) a rozbije si hubu. ()

hnkflknk

Už dlouho jsem neviděla tak vtipnou, milou a dynamicky ztvárněnou komedii. Myslím, že těch pět hvězdiček si zaslouží. Dobrých komedií je v poměru k těm špatným dost málo a tahle patří do té menšiny. ()

neneka

Humor, spád a to anglické, co tam tak zavonělo... Nebo to byla tráva? A Brenda Blethyn, to je známá věc, hraje výborně. Jenže i Craig Ferguson, jehož Late Late Show miluju, takže jeho účast tady pro mě milé překvapení... ()

lardko

Bílá vdova - Má jeden z nejrychlejších účinků. Bílá vdova movie je průměrný film s pár dobrými a vtipnými scénami. A jako HULIČ musím tento film ocenit. ()

majec4

Prijemna anglicka komedia, ktora si ma ziskala takou pravou komedialnou atmosferou, doplnenou jemnou naivitou a klasickym anglickym humorom. Brenda Blethyn bola fakt skvela. Svoju Grace zahrala super, radost pozerat na jej vyrovnanost. Spolu so zahradnikom tvorili riadnu dvojku. Ide o starsi film a velmi sa mi to podoba na "Do naha". To vsak bolo trosku z ineho sudka, no tiez boli voditkom financne problemy, anglicko a pozitivna energia, ktoru by clovek aj napriek tomu ze je to komedia, necakal az v takych mnozstvach. ()

Carbo

Jemná,britská komedie o problémech s financemi a řešení jich pěstovaním trávy. Snímek jede podle schématu uzavřené komunity se zvýrazněnými charaktery což zde není vůbec na škodu. Postavy jsou vybrány velice zajímavé ať už samotná Grace, její zahradník Mathew s přítelkyní, místní doktúrek, hipiesacký hulič. Musím povědět že Billu Baileyovi sedí role lidí s trošku ujetým vkusem. Abych to zhrnul je to příjemná komedie říznutá britským konzervatismem a humorem,tudíž nečekejte žadné fujtajbly, s možná lechce moralizujícím koncem který moc neruší. Pro mne slabší 4*. ()

zahadum

Originálny a vtipný námet, ktorý sa našťastie podarilo aj úspešne zrealizovať....škoda trošku toho divokého konca.....film ale rozhodne pobavil. ()

Everyone

Než Grace odjela do Londýna, tak bych býval film ohodnotil plným počtem. Bohužel "netradiční" rozuzlení stáhlo film k lepšímu průměru. ___ Brenda Blenthyn byla excelentní, z Craiga Fergusona vyzařovala (/vyzařuje - jeho show) taková pohoda a optimismus ...a vůbec celé město (všechny postavy) bylo až idylicky nad věcí, na což se dobře dívalo. ()

gonga odpad!

Rádobyvtipná "komedie" o trávě, která může vtipná připadat jen někomu, kdo o trávě nic neví. Navíc vycházející ze zcela nesmyslných představ o jejím pěstování a přeplněná hodně hloupým humorem. Jediné, na co se dalo s potěšením dívat, byly ty stohy ganjy. ()

Loooki

Prvotne som si myslel, nejaká stupidita o marihuane (čo môžete očakávať od filmu o marihuane). Teraz však môžem vrelo odporučiť a Branda Blethyn v role dílerky, je úchvatná :) ()

Puol

Britský humor ja rád a v tomto prípade sa jedná aj o milu oslavu trávy takže vysledok = slušná zábava. Zopár scénok ako napr.: zhulené babky v obchode alebo záber ako dobrá tráva pučí oči hippisacému dealerovi vylúdi úprimný úsmev. ()

bulbasaur

priznám sa že pri tomto filme som .... sa smial. Hlavne ked Bill Bailey vyskúšal matroš :-D . ako do problematiky zasvätený film môžem len odporúčať. Anglický humor pure... ()