Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

MATADOR

Já se partou námořníků na palubě německé ponorky U-571 příjemně bavil. I když je to zkrátka přitáhlé za pačesy , ale vynahrazení najdete v podobě přepadové akce a hutné hudby. Je zkrátka dobře, že ve filmu nejsou žádná hluchá místa a po celou dobu sledování se něco děje! Velitel vždycky ví, co dělat, i když to neví! ()

Herr_Flick odpad!

Další americká prasárna, útočící nejen na zdravý rozum člověka. Tu popravu si nemohli odpustit? Němcům motory nefungovaly a amíkům pak ano? Bez tohohle filmu bych snad málem zapomněl, že jeden „Superamericano“ zvládne 50 fašounů, ustřelí kanónem anténu, zničí půlku Kriegsmarine a nepřátelské kulky se ho bojí. Ještě chybělo, aby vzal jeden z nich do zubů lano a poroku táhl. Lechtejte si ega, amíci. ()

Thomassi

Das Boot žřejmě zůstane nejlepším ponorkovým filmem navždy. U-571 se ale nemusí vůbec stydět. Jako válečná jednohubka, se spoustou akce, napívavých momentů a dobrých hereckých výkonů je to nadprůměrný snímek. Úkol: dopadení a ukradení německého šifrovacího stroje Enigma. Místo: Atlantik plný vlčích smeček Doenitzových ponorek. Vpravdě nezáviděnyhodný job. Film je ale natočen podle skutečných událostí, které sice dopodrobna nevím, protože námořní válka není moje oblíbená epizoda války, ale jako takový film působil velmi dobře. Samozřejmě to bychom nebyli v Hollywoodu, kdyby nebyl německý torpedoborec vyřazen jednou dobře mířenou střelou z palubního děla a posledním torpédem ponorky, která tahá za poslední stébla trávy. Přesto je U-571 dobrý válečný film, který pobaví vždy a za každého počasí. ()

Dont

Když to srovnám s Ponorkou, tak tohle má mnohem větší spád, ale zase mi vadilo, že se tvůrci nedrželi žádné skutečné historické předlohy a ještě více ta neuvěřitelná klika, kterou námořníci měli. SPOILER. Ponorku i torpédoborec zasáhli v momentě, kdy k nim cíl byl čelem, což dvojitá neskutečná náhoda. Nemluvě o tom, že torpédoborec explodoval, jako kdyby ho zasáhli těžkotonážní bombou přímo do muničního skladu. Jednalo se však o zásah torpédem, kdy takovýto výbuch nebyl vůbec pravděpodobný, daleko častější byl při průniku bomby shozené z letadla mnohdy nedostatečně pancéřovanou palubou. S přivřením očí ty čtyři ale dám, protože jinak to byla docela zábavná podívaná. ()

GILLWANDER

Celkovo slušná dobrodružná výprava, so slušným záverom. Očakávania síce neboli veľké, no ale i tak som nezostal ľahostajný a pozrel som si tento film, i keď pocity pred projekciou boli mdlé. A vyplatilo sa! Nie je to síce celovečerný trhák, ale predsa upúta svojou jednoduchosťou a sviežou zápletkou. ()

lioncel

Válečné filmy mám moc rád, stejně tak příběhy o hrdinství a odvaze .. ale tohle mi nějak nesedlo, celou dobu promítání jsem měl pocit, že si ze mě někdo utahuje .. nevěrohodné a historicky nepodložené .. pokud vím zařízení na šifrování a dešifrování známé pod označením Enigma, získali Britové a ne sympatičtí u.s. borci … proto jsem film nedokázal strávit dodnes … dodatek : právě jsem shlédl motoristický magazín Top Gear - jako host tam byl herec Christian Slater, britští komentátoři si tam dělali z tohoto filmu a hlavně toho hollywoodského prasení dějin a skutečných událostí legraci .. smál se tomu i Slater ... ()

Martin741

Slusny film, ktory tematicky cerpa z Druhej Svetovej vojny o Ponorke U - 571 s jej Enigma Kodom. Atmosfera, vyborne akcne sceny a kvalitna rezia zabezpecuju tomuto filmu, Matta McConaughey-ho som nejako obiede prezil : 77 % ()

Petoss1

Naozaj dobrý ponorkový film. Príbeh zaujímavý a vierohodný. Videl som to niekoľkokrát a neomrzelo ma to, mám na to pekné spomienky. 85% ()

joker.george

Jsem rád za to, že se kladl důraz na německé prvky - Němci mluvili německy a na nacistické ponorce byly německé názvy a popisy, což není u filmů běžné a tady se s tím naštěstí pracovalo svědomitě a navíc úspěšně. Jinak napětí a atmosféru si film držel spíše, když se o nich mluvilo, než aby vyplynuly přímo z děje... Matthew McConaughey i Harvey Keitel však udrželi snímek v nadprůměru. ()

C0r0ner

Filmy s ponorkami mám hodně rád a vyhledávám je. To, že je tento film zasazen do období II. světová války, jen zvýšilo moje očekávání. Nicméně jsem dostal takový plytký a zpracováním poněkud amatérský film, který rozhodně svým pojetím nevstoupí do filmové historie jakožto něco přelomového. Škoda, protože téma okolo mystické Enigmy se dalo určitě využít lépe. 60% ()

zette

Takhle prekrucovat dejiny neumi ani komunisti. Jako akcni film pro nactilete uchazejici. Dobra kamera v podmorskych zaberech. ()

dr.fish

Chcete-li vidět vpravdě dobrý válečný film v tradičním pojetí, tak tento vás nezklame. Padouši i klaďasi jsou na svých místech, má to spád, přestože se vše odehrává v jedné ponorce na pár čtverečních metrech. Na dnešní dobu sice lehce vlastenecky patetické, ale jinak skvělý obraz i zvuk, napětí, výkony...80% ()

otík

Velmi slušný válečný snímek z místa nám obyčejným smrtelníkům tolik vzdáleného - z válečné ponorky. No není těm chlapcům co závidět, zvláště v dobách války. Velmi slušné řemeslo bez sebemenších překvapení. ()

zombkiler

Úžasný válečný velkofilm, kde se jsem si nejvíc užil Harveyho Keitela a především pohled na námořníky v poníčené ponorce, a kolem ní všude padající německé miny. ()

Radiq

Filmy o ponorkách jsem nikdy nějak nemusel, ale tenhle je obzvláště vyjimečně dobrej. Člověk se tam naučí dost ponorkovýho slangu a nemá z toho ponorku. Napětí tam sílí, akorát je jasný, že všechno směřuje do šťastnýho konce. Dokonce i Matthew McConaughey je tam dobrej, ale ta přehnaná a vyzdvihovaná americká statečnost je opět hrozně do hlavy vtloukaná... ()

CinemaRanger

Zručně natočené válečné drama s parádní akcí a trochou psychologie. Navíc skvělí herci, úžasně gradované napětí a klaustrobická atmosféra. Mimochodem jde mistrovské dílo v oblasti zvukových efektů. Na závěr malé upozornění - CZ dabing je otřesný. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)