Drop the Dead Donkey (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1990, 66x24 min

Andy Hamilton

Andy Hamilton, Ian Brown

Philip Pope

Jeff Rawle, Stephen Tompkinson, Sara Stewart, Sarah Alexander, Allan Corduner, Stella Gonet, Donald Sumpter, Beth Goddard, Ian Kelly, Clive Russell, Emma Chambers, Nick Dunning, Danny Midwinter, Clive Mantle, Iain Rogerson, Liz Kettle, Carolyn Pickles, Stephen Moore, Victoria Wicks, Jon Cartwright, Elizabeth Downes, William Hope, Jenny Funnell, Mem Ferda, Richard Albrecht, Peter Barnes, Gabrielle Blunt, Richard Howard, Andrew Greenough, Jonathan Coy, Luke de Lacey, Norman Gregory, Neil Pearson, Michael Müller, Neil Stuke, Andy Linden, David Swift, Roger Hammond, Andy Hamilton, Fraser James, Dermot Keaney, Haydn Gwynne, Jaye Griffiths, Trevor Cooper, Bill Bailey, Paula Jacobs, David Troughton, Robert Harley, Albert Welling, Eleanor David, Kate McEnery, Nicholas Day, Owen Brenman, Susie Blake, Helen Masters, Bruce Bould, Ingrid Lacey, Patsy Palmer, James Gaddas, Ian Bleasdale, Daphne Oxenford, Geoffrey McGivern, Rosemary Martin, Melvyn Hayes, Simon Gregor, Laurence Herder, Geoffrey Hutchings, Geoffrey Whitehead, John Bardon, Jane Wymark, Frederick Trevers, Ian Brown, Zita Sattar, Gillian Hanna, Shelley Thompson, Tony Gardner, Neil McCaul, Colin Mace, Marcus D'Amico, Paul Mayhew-Archer, Nic D'Avirro, Sharon MacKenzie, Ken Livingstone, Selina Griffiths, Frank Jakeman, Maureen Bennett, Clare Clifford, Philip Pope

Sue Howells

Mykola Pawluk

Kostýmy:

Jo Thompson

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Seriál, který musel být v době svého vzniku neskutečně vtipný, protože i po 25 letech se někdo jako já, holka z cizí země s kusými znalostmi britské politické scény té doby, u toho dokáže místky dobře bavit. A zvlášť u prvních dvou sezon, které jsou více zaměřené na komentování soudobého dění než na spory a soukromý život jednotlivých členů redakce (či jak se to tam u nich má nazývat). Samotné postavy byly jen takové vtipné figurky, které se moc nevyvíjely. Každá měla své komické charakeristické vlastnosti a znaky a ty se postupem času využívaly až do extrému, takže měl člověk místy pocit, že se kouká na ten samy vtip pořád dokola, akorát se víc tlačí na pilu. To však neznamená, že by to nebylo vtipné. Občas se vyskytl díl, který byl svým netradičním formátem příjemným vybočením ze zaběhlé rutiny. A po posledním díle se musím pousmát a tvůrcům poděkovat. V podstatě to bylo příjemně strávených 6 sezon a jednotlivé postavy mi budou chybět (hlavně Dave a jeho sázky)(3.5.2015)