poster

Waynův svět

 • USA

  Wayne's World

 • USA

  Wayne's World: The Movie

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Waynov svet

 • Nový Zéland

  Wayne's World

 • Velká Británie

  Wayne's World

 • Austrálie

  Wayne's World

 • Irsko

  Wayne's World

 • Kanada

  Wayne's World

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (122)

 • Djkoma
  ***

  Mike Myers přesně, jak ho známe. Jeho zvláštní velmi krutý humor, který nemusí padnout každému a také nepadne. Jedni ho budou milovat, druzí nenávidět, třetí nebudou vědět, co si o něm myslet. Problematické a přesto aspoň někdy zábavné, vtipné a správně ujeté. Nelze nic jiného než každému říct, ať to zkusí a udělá si vlastní názor, stejně jako na ostatní Myersovi typické komedie jako je třeba Špionátor.(29.3.2008)

 • Tsunami_X
  **

  Televizní taškařice pro generaci X, která není za a) pořádně sedmdesátkově hard b) osmdesátkově gay c) devádesátkově funny. Mike Meyers dokazuje, jako už mnohokrát jinde, že veškerým jeho talentem je několik porkoucených obličejů a hlas. Tohle není regulérní MTV, ale její kansaská pobočka s reality show lookem a odporně se pitvořícím třicátníkem. No Stairway to heaven!(6.10.2006)

 • Radyo
  **

  Fakt nevím, co na tomhle filmu má být skoro kultovního, mně se nelíbil takřka vůbec. Oba hlavní hrdinové mají asi působit směšně, ale nějak jsem jejich styl humoru nepochopil. Rocková hudba, která ve filmu zní, není zrovna špatná, ale taky se nedá říct, že by soundtrack z tohohle snímku vešel do dějin. Jinými slovy, jde o podprůměrnou hudební komedii, která se mi zdála být hodně zaměřená hlavně pro americké publikum.(6.6.2003)

 • Malarkey
  *

  Wayneův svět jsem potkal poprvé v životě na VHSce v tenkrát místní půjčovně, kde jsem měl nakoukáno snad všechno, co šlo. Nějak jsem si z něj nic nepamatoval a tak jsem usoudil, že na takový humor jsem byl asi ještě málo stavěnej. No a co čert nechtěl. Cinemax mi toto nezodpovězené okénko opět otevřel, aby mě ujistil, že tenhle film si nepamatuju záměrně. Blbej humor, který je účelově trapnej, ve mně nevyvolal pocit radosti, ale spíše smutku. Další „legenda“, kterou jsem si v hlavě sejmul.(11.7.2016)

 • T2

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $121,697,323Tržby Celosvetovo $183,097,323(9.5.2010)

 • Dever
  **

  Soundtrack Carter Burwell: 1. Bohemian Rhapsody - Queen [5:57] 2. Hot And Bothered - Cinderella [4:16] 3. Rock Candy - Bullet Boys [5:04] 4. Dream Weaver - Gary Wright [4:25] 5. Sikamikanico - Red Hot Chili Peppers [3:25] 6. Time Machine - Black Sabbath [4:19] 7. Wayne's World Theme - Mike Myers/Dana Carvey [5:14] 8. Ballroom Blitz - Tia Carrere [3:30] 9. Foxy Lady - Jimi Hendrix [3:19] 10. Feed My Frankenstein - Alice Cooper [4:46] 11. Ride With Yourself - Rhino Bucket [3:15] 12. Loving Your Lovin' - Eric Clapton [3:54] 13. Why You Wanna Break My Heart - Tia Carrere [3:33.(11.5.2011)

 • B!shop
  ***

  Tak tohle bylo hodne slaby, cekal jsme daleko vic. Skoro jako kdyby parta kamosu bez nejakyho planu nebo predstavy popadla kameru a vyrazila radit a natacet se pri tom. Cemuz i trochu odpovida styl natoceni, kdy hlavni postavy mluvi na kameru a komentujou dej. Problem je, ze tu neni prakticky zadnej pribeh, je to jen sled scenek a ty se bohuzel pohybujou od nevtipnejch po prumerne vtipny, ze bych se nejak hodne zasmal, to si fakt nepamatuju. Bohuzel to nezachranuje ani hudba, ktera sice spatna neni, ale nak uzasna taky ne. No a herci, Mike sice spatnej neni, ale herecky to je slaby, Dana je naprosto sileny hovado a Tia, ackoliv je sexy, tak se sem vubec nehodila. Tvurci se u nataceni asi bavili daleko vic, nez ja u filmu.(17.8.2008)

 • Slasher
  ***

  Myersův humor mám rád z pozdějších Powersů a tahle SNL klasika mi přišla spíš jako taková přípravka, stejně tak její pokračování. Nějaký momenty to mělo, občas prdel, ale 90% jen humor a ksichtění co vyšlo naprázdno. Ale zase - vidět to o 10 let dřív, můžu tím být nadšenej. Takhle už asi nikdy nezjistím, jestli to byl humor tlačenej ze zadku anebo nesprávný načasování a tím pádem moje smůla...(1.3.2015)

 • RHK

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

 • dobytek
  ***

  Od "kultovní" komedie jsem teda čekal víc. Jsou tam některý fakt vtipný okamžiky (třeba scéna s Terminátorem) a je z toho cejtit taková ta pohodová atmosféra rannejch devadesátek, ale celkově jsem se moc nezasmál. Zároveň to neni vyloženě nějak trapný nebo úplně nudný, ale nechápu, že zrovna tenhle film získal nějakej kultovní status. Pro mě je to čistej průměr.(9.6.2015)

 • Mr.Apache
  ****

  Penelope Spheeris, rockerka a režisérka ceněných dokumentů z prostředí americké punkové a metalové scény (např. kultovní The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years) se na počátku 90.let rozhodla natočit bláznivou komedii, pojatou jako poctu všem rockovým nadšencům a fanouškům. Do hlavních rolí obsadila dvojici komiků z populární TV show Saturday Night Live, Mike Myerse a Danu Carveye. Ti pro potřeby scénáře znovuoživili své staré televizní skeče, a Penelope přemluvila k účasti na projektu několik rockových stars z okruhu svých známých. To, co z této spolupráce vzešlo, bývá publikem přijímáno poněkud kontroverzně. Humor Myerse a Carveyho je sice místy primitivní až pitvořivý, což není zrovna moje sklenice piva, ale tohle duo magorů dokáže propagovat rokenrolovou kvalitu tak vehementně, že mi nezbývá než jim fandit a ještě se u toho potěšeně usmívat. Dana Carvey nosí ve filmu triko Aerosmith, a to v době, kdy u nás tuhle bandu uznávalo jen pár skalních příznivců US rock'n'rollu, a její název zdaleka ještě nebyl synonymem pro továrnu na přeslazené balady. Scéna šíleného headbangingu v autě při Bohemian Rhapsody zas připomene, že i Queen byli kdysi považováni za heavy metal. Vrcholem je pak návštěva ústředního dua v zákulisí koncertu Alice Coopera. Pokřik "nejsme toho hodni!" a titulování legendárního rockového monstra "pane Alice" musí sejmout každého fandu této ikony divadelního horror-rocku. Provedení Cooperovy písně Feed My Frankenstein v podání Steva Vaie, Joa Satrianiho (na této nahrávce si oba kytaroví mágové zahráli společně úplně poprvé) a basáka Nikkiho Sixxe z výtržnických Mötley Crüe, je hudebním vrcholem Waynova světa. Tahle komedie je určena především fanouškům americké rockové muziky 70. a 80.let, kteří si ji většinou užijí. Ostatním pak nezbývá než položit záludnou Waynovu otázku: "Co na to váš svěrač?"(3.8.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Jedeme dál, Wayne. Jedeme dál, Garthe. Waynův svět, Waynův svět, nejlepší, k sežrání." Komu by se mohlo líbit ulítlé řádění dvou nevybouřených sklepních puberťáků? Leda snad přerostlému dítěti a tím parně navždy zůstanu. Já s nimi chci v autě zpívat Bohémskou rapsodii, vymýšlet kraviny ve studiu, zamilovat se do Cassandry, poslechnou si krvavé vzdechy manažéra Glenna i hrát hokej přímo na silnici. A když si vzpomenu, jak tehdy aktuální fórek s Terminátorem položil na záda celé kino, tak s hodnocením prostě nemůžu jít níž.(5.8.2011)

 • choze
  ***

  Pubertální blbina, v pubertě kultovní, po letech ale hodně vyčichlá, nicméně definující humor a styl komedií Mikea Myerse. Zůstalo jen pár dobrých nápadů, fórů a cameo roliček (Ed O´Neill, Robert Patrick!), hudba, která mě ale nikdy nebrala a nadčasová kreace Mikea coby Waynea. A Bohémská rapsodie samozřejmě.(12.12.2010)

 • Hal_Moore
  ***

  Průměrná taškařice. Taková nezáživná blbinka, až to člověka zamrzí. Potenciál by tu byl, komediální talent určitě většina zúčastněných nepostrádala, ale všechny vtípky v lepším případě vyzněly do ztracena, v horším případě vyzněly trapně. Nechápu ten kult, který se kolem Waynova světa vytvořil, na druhou stranu fanoušky si najde skoro všechno. Důkazem budiž celosvětový výdělek přes tři stovky milionů dolarů. Až se mi nechce věřit, co na tom ty lidi přitahovalo a stále přitahuje, ono se vlastně není čemu divit, stačí zabrousit k českým filmům a stejně tak žasnout nad komerčním úspěchem Kameňáků. Abych jen nehanil, pár scének mě opravdu rozesmálo, ať už všechny alternativní konce, tak třeba product placement scéna... Jasný průměr.(27.12.2006)

 • Hellboy
  ****

  Wayne's world, Wayne's world, party time, excellent:D Celý film vypadá jako jedna epizoda seriálu Wayneův svět, stejně amatérský, ale natočený se stejným nadšením. Strašně pitomej film, lacině udělanej, plnej nejrůznějších klišé, ale i tak mě pobavil...snad to neznamená, že jsem totální dement:D Přesně tohle jsem očekával a to jsem taky dostal - takže velká spokojenost, ale hned tak se na to znovu nekouknu..(3.7.2008)

 • ripo
  **

  Asi som dement, ale ja som tento film vôbec nepochopil. Šialenstvo na entú, ale bez ladu a skladu.(13.6.2003)

 • paascha
  *

  Hloupost pro adolescenty(18.3.2008)

 • MMR
  ****

  "Waynův svět, Waynův svět. Nejlepší, nejlepší!!!" To mám v hlavě ještě teď. Bláznivá komedie, která se chvíli tvářila i parodicky. Nic jiného jsem od Myerse čekat nemohl.(28.6.2014)

 • playboxguest
  **

  Někdo nacpe alternativní konce do bonusů na dvdčko a někdo si je prostě všechny jen tak nahází do filmu. Na Carrere a Laru Flynn se celkem slušně koukalo, Myersova relativní mladost pobavila. Co mi však ve filmu výrazně scházelo, byl nějaký příběh.(29.8.2011)

 • petaspur
  *****

  Intelektuální hodokvas to tedy není. Je to spíš kultovní film pro lidi, kteří se neberou příliš vážně. Pokud mi někdo dobře zaplatí, tak jsem ochoten přiznat, že je to mizerný film. Do bankou potvrzeného převodu peněz to ale bude za pět.(23.12.2008)

 • juta
  ***

  Waynův svět je osobitý. Musí se brát s nadhledem. Hodněkrát jsem se pěkně nasmál, ale dějově je to takový mišmaš. Prostě takový průlet, který už od začátku směřuje jen k jednomu. Super ulítlé účesy, které patří ke komediím podobného typu nakonec zachraňovaly, aby to nebyl takový propadák. Pes byl taky bezva.(28.11.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace