Chicharron

Přijemný film s více méně klasickou duchařskou zápletkou a skvělými efekty. Dnes nejsem náročný divák, takže dávám 5* ()

Zabriskie

Tvůrci se sice pokoušeli o horor, ale vyšla jim z toho jenom ubohá duchařská slátanina, která by asi měla být strašidelná, ale vzhledem k míře trapnosti dialogů i způsobu, jakou je zápletka posunována dopředu, je tenhle film spíše k smíchu. Nebýt digitálních efektů, byl by Zámek hrůzy jeden z nejhorších filmů co sem kdy viděl. ()

Nediro

"Máte poruchy spánku? Trpíte nespavostí? Já vás vyléčím, stačí jen, když přijedete do Zámku hrůzy." Tak takhle nějak zve doktor Marrow pod falešnou záminkou dobrovolníky, aby se zůčastnili jeho testu o strachu. A já říkám: "Trpíte nespavostí? Pusťte si tento film a nudou usnete, ani nebudete vědět jak." Horor, na který se musím dívat nadvakrát, protože jsem při něm usnul, tomu já víc než jednu hvězdičku dát nemůžu. ()

Aubiis

Zámek hrůzy? Zámek nudy! Chtěl jsem se bát, vážně. Ale klišovité záběry na otáčející se kliku, které nestaví vlastně na žádném, pro diváka zřejmém nebezpečí, mohou jen těžko někoho vyděsit. Mnohem zajímavější a děsivější je film o filmu, kdy jsem měl o Liama Neesona opravdu strach. Má totiž strach z výšek a při natáčení musel bez jištění balancovat na několikametrovém, vratkém schodišti. ()

luciluci

Najhrôzostrašnejšia na Zámku hrôzy je asi skutočnosť, že na toto niekto dal 80 mil. Pokial ale film ako taký mal niekoho vydesiť, tak ten by nevydesil ani dedu Simpsona. Milovníci hororov, ktorí sa pri filme radi boja, budú sklamaní. Ostatní, ktorí sa neradi boja (čo som aj ja), aj tí budú sklamaní. Film toho po dejovej stránke nič moc neponúka, záhadu odhalí každý pomerne skoro, postavy nie sú moc sympatické (popravde, hlavná hrdinka v podaní Lili Taylor mi liezla dosť na nervy), jediné čo by stálo za pochvalu, boli celkom dobré triky. ()

baronGrga

Tato mladší verze Haunting je výhradně založena na vyšperkování jinak více méně skromně záživného děje. A novodobému Haunting se musí nechat, že výprava je vpravdě impozantní. Problémem je přehršel speciálních efektů, které film spíše zamořují, než že by mu pomáhaly. A když je film založený pouze na nich (a bisexuální Zeta-Jones), přestane to jednoho bavit. ()

oliamiri

Teď sem se na to podíval po letech a musím konstatovat že příběh to má prachbídnej. Herecké výkony vesměs nulové ( a to tam hrají mí oblíbenci Neeson a Wilson). Ale digitální triki jsou na fantastické úrovni to je opravdu bomba, na tu dobu. Ale pozor tři hvězdičky dávám za hlavní roli. hlavní roli totiž v tomhle rádobyhorroru hraje samotný dům nebo chceteli zámek. Ten opravdu žije svým vlastním životem. ()

pupidup

Nemohu si pomoct, tenhle žánr naprosto miluji....je tam děj, napětí, tajuplné a monumentální prosředí domu ...a nemusí tam být potoky krve. Mohu se na to koukat téměř pokaždé, když to běží v televizi.....ano, výkony Caterin nebo Owena jsou chvílemi trošku stupidní, ale celková atmosféra filmu to přebije...:o) ()

Hansolo35

Je vidět, že většina už považuje za horror SAW a jiné podobné trapárny. Nuž, mě se tenhle horror líbil a atmosféru má velmi slušnou. Je fakt, že záliba amerických producentů v podivně stavěných domech je pro mě dost nepochopitelná. Tísnivá atmosféra nepotřebuje složité kulisy. Původní Zámek hrůzy měl mnohem jednodušší kulisy a atmosféru měl pěkně strašidelnou. ()

Mountain

Doufala jsem, že se tu objeví jedna nebo dvě scény, kde mi bude tuhnout krev v žilách a dech se na nepatrný okamžik zastaví, ale nestalo se tak. Mrazivé napětí nahradilo jen očekávání a upřímné zaujetí - trochu z děje, trochu z (ne)naplněných vztahů a hodně z vizuálních efektů, které byly vskutku líbivé. Imaginace se protančila na parketu temné fantazie až do finále. A to právě byla ta nejlepší volenka hned po sebevědomém hereckém páru Liam Neeson a Catherine Zeta-Jones. ()

ReeseB

Kruci, to bylo divný... Původně jsem si myslela, že dám 3*, protože se dá říct, že si Zámek hrůzy mou pozornost dlouho udržoval (především v polovině filmu, kdy se konečně začalo něco dít), ale ten konec? Scénárista a režisér si museli něco šlehnout, když dali dohromady takový výbuch fantazie! Nicméně, jak se říká, všeho s mírou. Tohle totiž vygradovalo v něco totálně šíleného a já úplně nechápu, jaké pocity to ve mně mělo vyvolat. Strach to nebyl. ()

Jirkacek

Ač horory zrovna moc nemusím, občas se na nějaký rád podívám a nejvíce vyhledávám ty s duchařskou tématikou. Zámek hrůzy mne nalákal nejen svým názvem, ale i hvězdným obsazením : Lili Taylor, Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson patří mezi velice známá jména, která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu i přes špatné hodnocení zde na ČSFD. A tak jsme si jednoho listopadového večera film pustili a těšili se na tu hrůzu. A ona to hrůza byla, jen ne taková, jaká by měla být. Namísto toho, aby se nám ústa svíraly strachem, často jsme se jen pousmáli nad trapně vyjeveným duchem či nepřekvapivou scénkou.Na začátku jsme se seznámili s hlavní hrdinkou snímku Nell, kterou si zahrála skvělá hororová herečka Lili Taylor. Ta opuštěna sama v bytě po smrti babičky se rozhodla odpovědět na inzerát Dr. Marrova v podání Liama Neesona, který pozval na starý zámek Hill house tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Bývalé šlechtické sídlo ohromilo nejen ony aktéry netradičního pokusu, ale mne svou krásou a rozlehlostí. Nechtěl bych však tak velký byt vytápět, možná proto byl v jedné místnosti tak velký krb, který sehrál později důležitou roli. Po příjezdu a seznámení se se všemi postavami pak poměrně dlouho trvalo, než k nějaké záhadné události došlo. Když se konečně začalo dít podivuhodné věci, krůček po krůčku připomínající spíše dětské batolení na místě, jsme se blížili k velkému finále. Příliš pozdě pak Theu a Luka s doktorem Marrovem poznali, že si nešťastná Nell nic nevymyslela a že netrpí žádnými bludy a že měla pravdu s těmi ztracenými dětmi. zlým majitelem zámku a že ona sama byla vlastně....více prozrazovat nebudu, abyste si jedinou záhadu mohli sami vychutnat. Celý film byl vlastně pouhým jednoduchým příběhem bez překvapivého momentu a jeho průběh byl velmi, velmi čitelný. A ač jsme zde viděli nebývale mnoho triků, jejich množství nemohlo nahradit kvalitu. Bylo mi také líto herců, kteří asi nevěděli co zde hrát. Liam Neeson se sem jakž takž hodil, Lili Taylor do hororu jakoby patřila odjakživa, ale Catherine Zeta-Jones mi tady neseděla vůbec a největší tragédií byl Owen Wilson, jenž se zde vyjímal jako devadesátiletá stařenka vedle dýdžeje ve čtyři ráno se sklenkou whisky ve vrásčité ruce. Přesto bych zde našel i hodně pozitivních faktorů jako třeba vynikající kulisy, kterých však tvůrci jen málo využili. Líbila se i pěkná hudba, slušně dotvářející atmosféru ponurého zámku či hvězdné obsazení filmu. Suma sumárum, ode mne si Zámek hrůzy odnáší tři zámecké hvězdy ***. ()

Salsecnew

Velmi pěkné, mohlo by bavit fanoušky Domu v růžích, leč jeho kvalit tento snímek nedosahuje. Je mrzuté, že hlavních postav je málo. Nicméně představitelé celkem známí: Catherine Zeta-Jones (Zorro: Tajemná tvář), Owen Wilson (Armageddon), Liam Neeson (Batman začíná, Hvězdné války: Epizoda 1, Bounty /vedlejší role/), Lili Taylor (Výkupné). ()

bedihost

Předvidatelný klasický děj s velmi zajímavými interiéry zámku. Digitální efekty. Duchařina. Atmosféra vystižena. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Bože, ono to na mě kouká!" Liam Neeson pozval na starý zámek tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Těch je dost, protože na zámku straší. Horory zrovna moc nemusím, ale tady mě zaujaly velice známá jména ( Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson. ), která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu. Příjemné to celkem bylo, ač jsem doufal, že se tu objeví jedna nebo dvě scény, kde mi bude tuhnout krev v žilách a dech se na nepatrný okamžik zastaví, ale nestalo se tak. Nejemotivnější moment pak byl ten, kdy hlavní hrdinka vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Jinak předvidatelný děj s velmi zajímavými interiéry zámku. A ano, výkon Owena Wilsona je chvílemi trošku stupidní, ale celková atmosféra filmu to přebije. - 60%. ()

drkaldj

Zajímavý výběr herců. Někteří mi sedli pěkně (Zeta-Jones, Taylor) někteří moc ne (Neeson, Wilson). Zpracováním mi to nepřišlo úplně jako horor, režisér asi nevěděl co přesně chce točit (fantasy s prvky hororu?). Ačkoli má tento snímek dost podobný počáteční námět, příběhově jde nakonec trochu jinam než původní snímek (mít vlastní příběh je sice fajn, ale tady se scénárista netrefil). Výsledek je takový nezáživný, nijaký film který zdánlivě připomíná The Haunting, pomalu se rozpadající pod rukama scénáristy a režiséra. ()