Litsarch

Leč podle některých nepovedený remake, tak si živě pamatuji, jak jsem se před lety krásně u tohoto filmu bál. Oproti originálu děj zakčněl a dům žil nejen atmosféricky. Někomu scény třeba přišly legrační, ale z hýbajících se obličejů soch, ze scény s postelí a dalších jsem měl tenkrát opravdu strach a věřím, že nepříjemný pocit by byl i nyní. Ten hodně lidmi zavržený "upgrade" oproti originálu na mě prostě působí a uvítám ho. Nell mě tady neštve, naopak a doktor zde konečně něco dělá, pracuje na svém výzkumu, a ne jen mluví a mluví jako v originálu. Těžko ale soudit pro mě, zda raději originál či remake. Oba mají něco, co druhý ne a schází jim to, co má ten druhý. ()

Dale

Neviem, odkiaľ prišli tvorcovia tohto filmu na to, že divákov vystrašia špeciálnymi efektami, no asi by mali pozerať viac filmov od majstra desenia Hitchcocka a prišli by na to, že dobrý horor nepotrebuje takmer žiadne efekty. ()

Agatha

Jeden z mála hororů, který mě docela zaujal. Ne však svým dějem, jako spíše prostředím, ve kterém byl natáčen. Pak mě překvapilo i velmi dobré herecké obsazení, které filmu trošku přilepšilo. A také hudba měla ten správně záhadný a strašidelný ráz. Tím však kvality snímku skoro i končí. Příznávám se i bez nátlaku ďábla, že třetí hvězda je za tehdy nádhernou Catherine Zetu-Jones. ()

JohnCZ

První půle docela fajn. Prostředí zámku je vymazlené a vizuálně dost bohaté. Pak už to jde úplně do kytek kvůli hrůzostrašným digitálním trikům a sebeparodicky teatrálním hereckým výkonům (Owen Wilson je v hororu lol af). Byla na tom vidět snaha udělat akční fantasy duchařinu pro celou rodinu, ale v tomhle pohádkovém zpracování je to stejná nuda, jako pozdějších 13 duchů. Film jsem si chtěl oživit, protože to byl v dětství můj první horor a dodnes vzpomínám, jak mi některé scény přivodily solidní noční můry. Dnes už to ale působí bohužel spíš směšně. ()

corpsy

Dosť podceňované dielo? Určite. Aspoň z môjho pohľadu to tak vyzerá. Je síce pravda, že spracovanie sa muselo vzhľadom na rozpočet držať v kruhu klasických spielbergovských strašidelných hitov, to mu však na pôsobivosti neuberá. A už keď tak, mohla sa na DVD vydať nejaká R-ková verzia, ktorá by uspokojila tú druhú polovičku divákov, ktorým to veľmi nesadlo. Neverím, že počas natáčania sa nejaký ten neprístupný materiál nenatočil. ()

Ajinka126

Cože?? Vážně jen 51%? To i pitomá parodie na tento film tu má pomale víc procent. Podle mě je tohle filmový kult, který si zaslouží trochu víc porozumění. Mě osobně se to velmi líbilo. Zbožňuju duchařinu a napětí, tady jsem měla všechno. ()

Astaroth12

Film disponuje dvomi aspektami, prečo si tento film pozrieť. Jednou je tajomné, temné a veľkolepé sídlo, ktoré samé o sebe bolo strašidelné. A myslím si, že bolo asi aj jediné čo bolo na filme strašidelné. A za druhé sú to známe mená, ktoré vám, ale dobrý film nezaručia a tramtadadá ani nezaručili. Scenár mizerný, film bol zábavy na miestach, kde chcel zaujať silným napätím. A príbeh bol tiež totálne bez originality. Ked si chcete pozrieť ducharčinu a aj pri nej sa báť, dajte prednosť The Haunting (1963), ten je cez atmosféru king a tento film sa mu nemôže rovnať, len to som chcel. ()

mis-ko

Prečo som to ja vôbc pozeral?! Možno som po sľubnej prvej tretine s (ne)príjmemne tajomnou a desivou atmosférou čakal rovnako dobrý zvyok filmu. To som ani netušil aký som naivný. Taký dramatick pokles kvality v jednom filme si už dávno nepamätám. No fuj!! ()

Terter

Je známo, že člověk se nejvíce bojí toho, co není vidět nebo něčeho netušeného. Jan de Bont je buď hororový neumětel nebo ignorant, který tento poznatek s ďábelským smíchem splachuje do záchodové mísy. Každopádně divákům servíruje film, kde duchové ohlašují svou přítomnost div ne tlampačem a ukazují se v celé své digitální kráse. Nejhorší ale je, že ten film nefunguje nejen jako horor, ale i jako cokoliv jiného. Na parodii je to málo vtipné, na to, aby se tomu divák chechtal zase málo blbé. Takže ta hvězdička jde na vrub některým architektonickým vychytávkám domu a jednomu vtipnému momentu na začátku a víc ani ťuk. ()

Džejkop

Vidlěl jsem to poprvé v kině a tam to nepůsobilo špatně. Ne, neřekl bych že se jedná přímo o horor, ale Zámek hrůzy dovede vyvolat místy slušný pocit napětí. Bohuže v televizi to značně ztrácí efekt. A co se týká Owena Wilsona, omfg !!!!! ()

Jillen

Tož já jsme se celkem bavil, nevím proč, ale nepřišlo mi to špatné. Hvězdné obsazení- nevyužité...efekty- na svou dobu dobré a to ostatní- průměrné...první shlédnutí bylo rozhodně nejlepší, podruhé už jen čistý průměr...a taky- s věkem kvalita klesá :))...Dávám 50% ()

buldock

Prostě a jednoduše oblíbený , vizuálně a atmosféricky poutavý kousek spíše rodinného zaměření , který si jednou za čas rád dopřeju i přes jeho jistým způsobem krásnou infantilitu a naivitu. Nic víc a nic míň. Film: 65% ()

K.I.N.G.

Už to není jako kdysi, když jsem byl malý soplák a tento film mě vyděsil natolik, že mě málem trefilo. Bohužel, jak stárneme a dostáváme rozum, některé pocity jako strach u hororů se pozvolna vytrácejí, je to škoda. Viděno mýma dnešníma očima, je to jen velice zle udělaný strašidelný dům, plný fajn efektů, ale jako celek naprosto zchátralý a nefunkční. Navíc, hlavní hrdinka nebyla vůbec fajn a hudba Goldsmitha tradičně mdlá a k ničemu. Zásadně jsem změnil pohled na tento film, je to brak. ()

runner85

Keby bol tento film natáčaný v zime, možno by pôsobil trošku tajomnejšie,inak to bola len zlátanina čoho si čo nám malo nahnať strach no nestalo sa, takto dávam 2 hviezdičky, a to 1 za zámok a 1 za Catherine ,,, ()

Derek

tomuto filmu chyba to najdolezitejsie a to atmosfera a mrazive sceny kde namiesto nich ponuka len slabe cgi sceny bez napatia, ktore akoby vypadli z nejakej epizody scooby doo-a. i ked som nevidel original od roberta wise-a viem si predstavit ze sa mu darilo budovat napatie presne opacnym sposobom, kde divakovy nic neukazal a pracoval len so zvukom a predstavivostou... ()

Aleee89

Film vyvolává docela děsivou atmosféru. Líbil se mi, ten námět je dobrý, herci v pohodě. Někdy byly scény dost nereálné a takové až umělé, ale celkově dobrý. ()