Faramir

Nemám rád horory, v externí recenzi jsem narazil na perfektní termín "soft horror", možná proto se mi film líbil, a tak jako mnozí považuji 51 % hodnocení za nepřiměřené. Jako filmový laik jsem též nepostřehnul režijní chyby, které vedly k nominaci rešiséra na zlaté maliny, spíše jsem vnímal rozuzlení, které mělo nějaké poselství... ()

LadyDevil

Nechápu, proč byl konec tak přehnanej..kdyby se film odvíjel jako na začátku, byl by to dokonalej thriller..ale ten závěr s "živým" zámkem, kde všechny sochy ožívají a stávají se z nich krvelačná stvoření, je pro mě totální hovadinou až groteskou, takže pocit z filmu zůstává hodně nízko..i když jsem se vlastně dobře bavila...a i když je to celkem dlouho, co jsem tenhle horůrek viděla, tak právě díky střeštěnýmu konci se mi zapsal a pamatuju si ho:-D ()

venison

Zámek byl úžasný, efekty na horor perfektní (myslím tím oživlé sochy a vyboulený strop, ne duchy mrtvých dětí), nemůžu si stěžovat na role i jejich provedení Liama Neesona, Catherine Zety-Jones a Owena Wilsona, ale pekelná volba byla nepřesvědčivá a unylá Lili Taylor.. Snénárostovi bych dala za 4 a vrátila ho do školy.. Na dobrej horor tam bylo málo mrtvejch a ne příjemnou duchařinu to nebylo moc vymakaný.. Opravdu "děsivej" zážitek a tím nemyslím, že bych se bála.. ()

lennyd

Dr. Marrov (Liam Neeson) si pro své experimenty s lidským strachem nevybírá úplně obyčejná místa. Tentokrát se celý experiment uskuteční na starém domě, kde se před mnoha lety stalo několik nepříjemných událostí. Pokusnými králíky v testu budou Thea (Catherine Zeta Jones), Luke (Owen Wilson) a Nell (Lili Taylor). Už brzy po příjezdu začíná Nell cítit, že ve starém domě není vše úplně v pořádku, a když se začnou objevovat na zdech krvavé nápisy, začnou se všichni bát o svůj život ... Už od počátku jsem k tomuto filmu přistupoval tak, že vlastně od něj nic extra nečekám a že to bude jen taková obyčejná - a snad i trochu strašidelná - podívaná. Zámek sám o sobě strašidelný docela je, a navíc Jan de Bont nešetřil se speciálními efekty, které mi přišly - na rok vzniku filmu - až překvapivě dobré. Jenže co na tom, když vše hned od začátku zabíjí docela hloupý scénář, absolutní Bontův antitalent na lekačky (už u té první, kdy jsem se asi měl leknout a nestalo se, jsem si říkal, že asi není všechno ok) a taky (ač mně to mrzí) hodně nevyužité herecké obsazení. Chvilkama mi přišlo, že herci nevěděli co mají hrát, a tak tam jen tak pobíhají sem tam, odnikud nikam a vlastně nic moc se neděje. A poslední věc - obsazení čistě komediálního herce jako Owen Wilson do horroru taky není úplně šťastný nápad... ()

mcvpn

Pamätám si, ako som na tom bol v kine a boli sme tam asi šiesti... Vtedy sa mi to páčilo a nebudem si kaziť spomienky a pozerať to znova :D ()

VanTom

Bezvýrazně natočený pitomý scénář. Jediné, co film alespoň trochu zachraňuje, je skvostná dekadentní architektura domu a vlastně celá, nikterak neošizená výprava snímku. ()

sahe

Když to nebudu považovat za horor (to prostě není horor....), tak je to pěknej film :-) ..... je to tak 3,6 hvězdiček, takže zaokrouhleno na 4* ()

Danny F.

Herecké obsazení, trocha toho napětí, ucházejíci atmosféra a slibný děj. Tohle vše obsahuje tento temný horor. 60% ()

JohnSmith

Tento zámek byl hrůzný v tom, že byl nudný. Horor u kterého se člověk nebojí, není horor. Sice fajn obsazené, výpravně pěkné, ale jinak fakt hrůza. ()

ravenir

Čekal jsem větší hrůzu, takhle to snad docela šlo, docela dobré efekty a herecké výkony, ale ten scénář, běda, třikrát běda! Celkově asi spíš 50% ()

Jaro.Krafcik

The Haunting nebol vôbec tak zlý ako hodnotenie na csfd. Atmosféra domu a celkovo bolo zvládnuté na jednotku. Aj herci sa mi tu pozdávali. Po slabšiom Lords of Salem ma to zaujalo aj páčilo. Nieje to až taký horor ale skôr taká ducharčina. Netflix ponúka už ozaj všeličo. 4* ()

Kaja

Vypadá to spíš jako parodie na horor, ale je to myšleno asi vážně. Jediné jsou možná dobré efekty a docela hvězdné obsazení, což stejně ale k ničemu nebylo. ()

Death

Technicky to neni spatny horor. Ma to i par dobrych lekacek. Co ale dela hlavne dobry horor? Ano spravne je to hutna, desiva atmosfera a ta tady jaksi vubec nebyla. ()

Josefin

Tady budu hodně tvrdá, přes všechny digitální efekty, jsem se poměrně nudila a nedodívala se a nehodlám do toho jít znovu.Trochu břitká duchařina. O hodně lépe je na tom originál The hauting (1963)! ()

Obivan

První půlka byla trošičku ve znamení napětí, ale konec šíleně předimenzovali a přeplácali. Nic zajímavého, nic nového. Vlastně jsem se u toho ani trochu nebál. ()

FIBO

Poměrně dost nepovedený remake klasiky z roku 1963. I přestože se jedná pravděpodobně o stejnou literární předlohu, je to úplně jiný film a ve výsledku je to dost znát. Z originálu si Zámek hrůzy bere opravdu jen ten nejklíčovější motiv (a i ten je upravený), zbytek je v podstatě úplně jiný.. triková stránka projektu je na dost vysoké úrovni, to však bohužel nezchrání fakt, že jde skutečně o špatný film. Ve chvílích, kdy se máte bát nebo alespoň pocítit nějaké napětí, necítíte vůbec nic. Všechno je to takové slabé, nepřesvědčivé, těžko si to může získat nějaké diváky. Kdo nezná klasiku ( http://www.csfd.cz/film/9818-straseni/ ), ať si nalije čistého vína a zapomene, co viděl tady. ()

Dromed

Nenechte se odradit nízkým hodnocením. Je to skvělý film, do první půlky i celkem strašidelný a i pak koukatelný. Rozhodně si zaslouží víc než 50%. ()