Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

gjjm

No jo, klasika. Poker ve vlaku je naprosto geniální, asi tak v půlce příběh začíná ztrácet...jak to říct? Spád? Sevřenost? Každopádně geniální herci, hudba (Joplinův Entertainer) a atmosféra. ()

Zdeňka

Už skvěle sehraná trojce, na které ta zkušenost je znát. Pánové se oblékli do elegantních obleků, nasadili klobouky, zapálili doutníky i mozkové závity a vyšel z toho největší Podraz ve filmových dějinách. Věřím, že i po několikátém shlédnutí budu na konci nevěřícně koukat a opět mě dostanou. Však čím mě už nepřekvapí je úvodní melodií, která film posouvá do závratných výšin a právě jen ta dosahuje pěti hvězdiček. ()

drederik

Tomu se nedá nic vytknout. Redford-Newman znovu v akci a opět nezapomenutelná filmová klasika, která pohladí na duši. Nikdy bych se nedokázal rozhodnout, jestli je lepší Podraz nebo BC a SK. ()

tomxxx

Z tohoto filmu vycházeli trapní Dannyho parťáci, seriál Podfukáři a určitě i další. Kvality však nedosáhli ani z poloviny tak dobré jako The Sing... ()

Micro41CZ

Skvělý mix gangsterského dramatu s nádechem komedie a lehké nadsázky. Divák nikdy neví, na čem je, protože prakticky všechno, co se ve filmu později stane, je součástí velkolepého podrazu. Stejně tak variabilní jsou i jednotlivé charaktery a jejich chameleoní masky... Chvílemi mi nepřijde optimální střih - jednotlivé záběry na sebe v detailech občas nenavazují. ()

LadyDevil

Díky nemoci doháním v klidu domova různé kinematografické klasiky a až se začínám stydět, že jsem se k Podrazu dostala až teď. Po celou dobu jsem se skvěle bavila, vynášet do nebes kvality Redfordovy by bylo nošením dříví do lesa, ale o genialitě závěru, samotném podrazu se nemůžu nezmínit. Nejprve jsem dala hvězdy čtyři, ale postupem času měním na pět. Klasa! ()

progression

Legendární film o geniálním dostihovém podrazu. Skvělá dvojice Newman - Redford, která nadprůměrný scénář dovedla k dokonalosti. Spousta dalších výborných hereckých výkonů, legendární ragtimy Scotta Joplina - obzvláště ten ústřední asi bude navěky spojován s "Podrazem", i když je podstatně starší, a naopak jakmile zaslechnete melodii, připomene vám tento nádherný snímek v retro-stylu třicátých let. Jakmile se Redford s Newmanem setkali ve filmu, byla to "bomba" (Butch Cassidy a Sundance Kid), jen je ohromná škoda, že se na plátně nepotkali daleko častěji ()

Dreaker.24

Nádherně natočeno, tenhle film je vpodstatě návod na fixlování:), dvojice Newman a Redford jsou fakt sehraní a scéna o finálním podrazu je opravdu výjmečná. ()

pytlik...

Z obsazení hlavních rolí nadšením nehýkám, neb jsem heterosexuál. Kdyby aspoň oba pánové měli vyvinuté nějaké jiné svaly než mimické, ach jo. A co se týče zápletky, z té by byli bezvýhradně nadšeni tak maximálně příznivci konspiračních teoriích, protože těm by nepřišlo divné, že jsou do toho podfuku namočeny desítky lidí a stejně se to neproflákne. Kdyby aspoň Newman (mimochodem, zde neplatí nomen omen, páč v hazardních hrách to žádný nováček nebyl) ukázal, jak dělá ten trik s kartama, kterým mění čtyři trojky na čtyři kluky. Né že bych poker uměl, ale mohl bych se pak živit vyučováním tohohle triku. A u Redforda bylo jeho jméno podrazem jen do roku 1927, pak už začal Ford vyrábět auta i v jiné než jen v černé. ()

Tomatáš

Podraz je naprosto geniální podívaná..Prostředí, hudba, herci, téma..všechno je prostě stoprocentní..Jen mě mrzí, že film nemá třeba nějaké další pokračování..Top 10!!! ()

Tomesh

Tak mazácký vochcávačky jsem sám nevyvíjel ani na vejšce, a že jsem si tam ty votitulovaný blby za těch pět let pěkně povodil. Ovšem oproti fešákům Redford-Newman a jejich parádičkám jsem pořád ještě žabař a nedouk! Naprosto strhující film, který nepostrádá spád, humor, napětí, ale především tu všudypřítomnou pohodičku. Jediný problém vidím v ženských rolích, jejichž představitelky moc krásy nepobraly.. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru