Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

chelseaman22

Klasiku, tu já rád. Ale duo Paul Newman a Robert Redford mi přijde úplně stádní (ať si je golfista velebí, jak chce). Nicméně musím vyzdvihnout kameru, ta byla vážně numero uno. Jak říkám, koukatelné to bylo, kvalitu to taky mělo, ale že by vám to snad vyrazilo dech, to definitivně ne. 79% ()

LeoH

Podvodnická retro-idylka v tongue-in-cheek ragtimovém rytmu se scénářem vysoustruženým tak precizně, až je to skoro na škodu, ale tak poctivě odvedená a tak pozitivní (až na těch pár mrtvol, ehm), že i starému skeptikovi, co už nějaký ten povedený heist viděl, zaručuje nemálo spokojeného culení během i po. — BTW, zakladatel žánru to není, ten je minimálně o 22 let starší. ***3/4 :-) ()

Motinski

Tarantino style zo 70. rokov zmixovaný s retro Parťákmi. Nápaditý scenár postavený na jednoduchéj zápletke, ale s množstvom príbehovych obratov. Herecky prvotriedne, viac sa mi páčil Redford, aj keď Newman je taká liga že mu stačí aby sa usmial, povedal pár viet a jeho charizma utiahne hocijaký film. Úplne najviac zo všetkého sa mi tu ale páčila výprava/dobové spracovanie a hudba. ()

jedna_vrana

Doyle Lonnegan: „Váš šéf je dobrý hráč, Mr. Kelly. Ako to robí?“ Johnny Hooker: „Podvádza.“ Gangsterka, ako sa patrí. Kraľuje jej dvojica Robert Redford – Paul Newman. Komédia profituje z individuálneho šarmu Newmana a Redforda a silnej chémie medzi nimi. Výborne vykreslené charakterové postavy, dobové kostýmy, hudba a zápletka, ktorá zamotá hlavu. Redford je hlavným ťahúňom filmu – švihák s krásnym pohľadom, jeho postava je viac rozvinutá. Newmanova rola je o niečo menšia, ale scéna, keď si prvýkrát zahrá karty vo vlaku s Lonneganom – od opileckého výstupu, smrkanie do kravaty, cez nesprávnu výslovnosť jeho mena až po samotnú kartová partiu! Filmová lahôdka s výborným záverom. ()

M.Z.A

Skvělá oldschool lahůdka. Kluci ušatí Paul a Redford vytvořili parádní tým a hráli jako páni, výtečný byl také Shaw. Ideálně koukat v saku, klobouku a se sklenicí whiskey. Tato stylovka si to totiž zaslouží. ()

adams89

Když jsem poprvé viděl Dannyho parťáky, myslel jsem, že lepší film s námětem dokonalé krádeže snad nenajdu. Stačilo se jen ovšem podívat na o třicet let starší Podraz a můj názor byl rázem vyvrácen. Ona krádež je zde tak promyšlená a zábavná, že se jí máloco vyrovná. Robert Redford hraje takového drzého floutka, živícího se drobnými zlodějničkami, který ale pozná profesionála a dotáhne to hodně daleko. Nevím, jeho výkon mě tu příliš neoslnil, ale v průběhu filmu se neustále zlepšoval. Naopak Paul Newman tu podle mně exceluje a Redforda se mu podařilo dost zastínit. Se svými doutníky a oblekem vypadá jako správný chicagský mafián třicátých let. A to ani nemluvím o jeho osobitém šarmu a charisma, jakým se může pochlubit málo jeho kolegů. Příběh je rozdělen do několika částí a to jen dobře přispívá k divákově orientaci v ději. Ale abych jen nechválil, tak mě film do doby než se na scéně objevil Newman docela nudil, s porovnáním co následovalo potom. Podraz je povedený film a zcela určitě si na něj ještě někdy posvítím.90%. ()

farmnf

Když jsem to viděl jako 17letý, připadlo mi to jako jeden z nejkoncepčněji a nejdokonaleji vytvořený gangsterský film. Fascinoval mě nápad s těmi kapitolami nazvanými chicagským slangem. Bohužel po 30 letech zjišťuji, že je to taková vykonstruovaná nereálná a někdy i nesrozumitelná americká sračka. Tenhle nápad by nikdy nevyšel ani v Zimbabwe natož ve státech. Má to spousty chyb v logice děje. Na Redforda se pořád střílí i když je smlouva už uzavřena. Číšnice v bufáči, proti Redfordovi škaredka je agentka mafie a mnoho dalších scénáristických úletů. No Hille nepotěšils mě... ()

capák

Další příklad filmu, na který se můžete dívat pořád dokola a stejně vás nikdy neomrzí. Skvělá pohodová atmosféra, vynikající hudba, propracovaný scénář a ústřední dvojice Newman - Redford jako vždy nezklame. Celý film je vlastně jen o podrazech, ale běží od začátku až do konce ve velmi slušném tempu a to všechno je navíc tak zábavné sledovat, že dvě hodiny utečou jako voda. Těším se na další shlédnutí. ()

Sfinkter

Už když začly znít první tóny Joplinova The Enterteiner, věděl jsem, že mám co dočinění s těžkou klasikou. Dvojice Newman - Redford je těžko překonatelná, tímto snímkem navíc položili základ všem filmům o partičkách zlodějů a podfukářů. Pěkný příběh, skvělá garda starých herců, nečekané zvraty - tenhle film mě prostě bavil. ()

kumpi

Starou, předválečnou Ameriku mám moc rád, ať už jde o Kmotra, Neúplatné apod., proto sem si tento film "partičce" podvodníků nemohl nechat ujít :). Paul a Robert ve výborné formě a ještě jsem si připomněl Rockyho při pohledu na hlasatele JJ. Koneckonců tento film ocenili i kritici 7mi Oscary a dalšími nominacemi. 95% ;)) ()

Mrkvič

Stará Amerika je plná zlodějíčků, podvodníků, mafiánů a zkorumpovaných policistů. "Optimistický" podhled, který ale v jistých kruzích asi neměl moc daleko k realitě. Jen pochybuji, že ta realita byla tak romantická a šlechetná. Tady naštěstí nejde o pravdivý pohled do doby, nýbrž o zábavu podávanou skvělýma hercema. No a k tomu na tu dobu chytrá kulišárna (ikdyž i v ní se skrývá pár logických mezírek). Ve výsledku je to pro mě nejzdařilejší film na toto téma. ()

flawi.f

Podraz je tím typem filmu, který můžu vidět klidně stokrát a pořád mě bude bavit. Je to dáno nejen skvělým a chytrým příběhem a zápletkou, ale také nesmírně pohodovou hudbou a výbornými hereckými výkony. Sledovat Roberta Redforda a Paula Newmana je radost a pastva pro oči.... ()

Charlizee

Dokázali podfouknout i mě. Dvakrát. Happyend jsem prostě v tu jednu chvíli nečekala... Jsem ráda, že jsem si před zhlédnutím nečetla zdejší komentáře, a že mě hodnocení filmu (aktuálně TOP 27) nějak výrazně neovlivnilo. Podraz je oddechový film par excellence - svižný, chytrý a promyšlený. [kino Vysočina Žďár nad Sázavou, 12. 3. 2015] ()

Lachtaan

Tohle dohánění legendárních klasik mě začalo ohromně bavit! I když zrovna The Sting není dílem, které mě stoprocentně uhranulo, s rukou na srdci oceňuju jeho čirou čistotu, se kterou dokazuje, že se i v době stále ještě “ochuzené” filmařiny daly točit spektakulární snímky. Obzvlášť když se v nich mihla herecká esa jako Robert Redford nebo Paul Newman. Výborná podívaná s neutichající zápletkou a kultovní podmanivou hudbou. Nepřesvědčilo mě to dostatečně, ale byla to ohromně bohatá filmová zkušenost. ()

Johnny.ARN

Dnes máme Podfukárov, oni mali Podrazákov. Keď máte napozerané filmy podobného razenia tak čakáte ten podfuck na druhú, ale ani za toho boha to neviete až do poslednej minúty prekuknúť. Trochu som mal pocit, že v závere to stratilo dych a namiesto stupňujúceho sa napätia tam prišlo hluché miesto a následná akcia bolo odbytá síce precízne ale v krátkosti, zaslúžilo si to väčšiu drámu. Redford bol sympaták a s prehľadom to tam drží, ďalší podvodníčkovia sa objavujú a plnia svoje úlohy. Rozhodne inteligentný počin kde nie je priestor na zívanie, stále treba rozmýšľať a užívať si dobovú atmosféru. 5 z 5 ()

lennyd

Amerika 30. let. Kdo nekrade okrádá rodinu. A kdo krade, si musí dát bacha komu. Henry Gondorff (Paul Newman) a Johnny Hooker (mladičký Robert Redford) se dávají dohromady, aby spolu dostali mafiána Doyle Lonnegana (Robert Shaw). Hvězdně herecky obsazený filmeček, na téma "nikdy nikomu nevěř", a kdo je ku*va teď. může být zítra tvůj kamarád. Celý film je potřeba pozorně sledovat, aby se vám ke konci nezačaly postavy plést ... ()

Sarpele

Můj první a zcela zásadní film v životě. Film, na kterém jsem poznávala, co to vlastně film je. Poprvé jsem ho viděla zhruba ve třech letech, od té doby nespočtukrát. A když už jsme u toho, někteří lidé, jako třeba Paul Newman, by neměli umírat. A pro jistotu ani stárnout. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru