Richard Gere se představuje v roli prominentního právníka Martina Vaila, který se rozhodne bezplatně hájit kentuckého mladíka Aarona Stamplera (Edward Norton), obviněného z vraždy chicagského arcibiskupa. Zkrvavený Aaron byl zajat po zběsilé honičce odvysílané v přímém televizním přenosu. Vail proto cítí, že by tento zdánlivě jednoznačný případ mohl přispět k jeho prestiži. Obžalobu zastupuje asistentka státního návladního Janet Venableová (Laura Linneyová), Vailova bývalá přítelkyně. Vailův případ se navzdory jeho očekávání zkomplikuje poté, co psychiatrička Molly Arringtonová (Frances McDormandová) dospěje k závěru, že Stampler trpí mnohočetnou poruchou osobnosti. Vail také odhalí důkazy o tom, že byl arcibiskup zapleten do spekulací s pozemky a zneužíval mladé ministranty. Cynický a prospěchářský právník tak čelí skličující vyhlídce, že si jeho klient skutečně zaslouží tu nejlepší obhajobu. (Cinemax)

Vito_LePour

Parádní soudní drama, které zásadně ovlivní několik hodně ostrých zvratů, z nichž ten nejšílenější přijde úplně na konci. Přiznám se, že jsem to opravdu nečekal, takže celkem šok. ()

ekap

Skvelý Richard Gere a vynikajúci Edward Norton, ktorý ma svojím hereckým výkonom presvedčil, že som mu uverila všetko, čo povedal.... nemám, čo dodať... dobrý film s dobrým námetom! ()

old salt

výborný thriller. Čekal jsem ještě větší využití obou zápletek, ale i tak jsem byl spokojen. Výborný Norton... a rovněž hudba stála za to... ()

Creshaw

Richard Gere zvládl roli samolibého právníka Martina Vaila opravdu skvěle a mnoho svých odpůrců tímto filmem jistě přesvědčil o tom, že umí zahrát i jiné, než u něj již ohrané představitele romantického žánru. Ovšem je to hlavně Edward Norton, kdo mi tímto snímkem potvrdil svou extratřídu v hraní postav podobného typu, jakým je schizofrenický mladík Aaron Stampler, obviněný z chladnokrevné vraždy vlivného biskupa Rushmana. Norton ve snímku exceluje a jeho příběh se perfektně doplňuje s právnickým uměním Martina Vaila, spolu s odtajňováním špinavostí mocných chicagských osobností. Jako by zas praskaly trubky… ()

hjui

to co predvedl Norton se da popsat jedine takto: hral si s divakem, dostal ho na svoji stranu a pak odkopl jako psa. jeho vykon je jednoznacne 5 hvezdickovy. ()

samera

Skvelý film, skvelí herci, skvelá hudba a skvelá myšlienka........nedá sa predvídať ako skončí a to je na tom super :) ()

Patr1k

Na rozdiel od golfistu ja Richard-a Gere-a nemusím, jeho 5 nacvičených ksichtov nezachráni žiadny film, tu to vytrhol Edo, len kvôli nemu a koncu filmu dávam priemer a to som sa tak tešil, film možno stavať na jednej postave len v prípade kvalitného scenáru a hereckého výkonu, tu bolo len jedno ()

Callie

Už v tomhle roce Norton předvedl, že dokáže sám utáhnout film. A jako mlaďas zastínit i profi Gereho. Plný počet snižuje celkem stupid zápletka . ()

DMRaper

Je to jeden z najlepších filmov,ktoré som kedy videl.Zžijete sa s Aaronom (Edwardom Nortonom) a príbeh Vám nedá dýchať do konca.Richarda Gera nemusím,ale v tomto filme podal výborný výkon.Pre mňa 5*. ()

Vitex26

Primal Fear (GER) - výtečná německá kapela s charismatickým frontmanem Ralfem Scheepersem a s vynikajícími metalovými zářezy v podobě alb Primal Fear, Black Sun či Seven Seals! Primal Fear (USA) - rutinní americké kriminální drama se slušným obsazením, poměrně zajímavým, ale mírně rozvleklým dějem a "šokující" pointou, která je však pro mne vzhledem k předchozím událostem prakticky nepřijatelná a vůbec mi do závěru "neštymuje". Pakliže jsem filmům jako Spojenec či Okamžik zlomu udělil 3*, pak tady rozhodně nemůžu jít výše. ()

jopal

Nemyslim si, ze by Gere v niecom zaostaval. Vyborny film, oplati sa vidiet, zvlast ked mate radi filmy z prostredia súdov... ()

Leffi

Tenhle film člověk může vidět několikrát v repríze a stejně se nezačne nudit. Norton zde odehrává doslova geniální roli a je radost sledovat až do konce, jak se to vyvine. ()

Maiken Algren

Nie, nemám rád verné psie očičká Richarda Gera, a nemám rád rozkošnú tváričku Laury Linney. Tak isto sa mi hnusil Edward Norton ako nesvojprávny ufňukaný debilko, ale ku koncu mi pomaly došlo že práve tak to všetko malo byť a ja som sa chytil. Vynikajúci film. Jediný problém je, že čo nemám rád úplne najviac je americká upper class kriminálková produkcia. A to môže byť len môj osobný problém, ale hodnotiť budem na základe osobného dojmu. Inak film bol výborný. ()

matow

Tento thriller išiel úplne mimo mňa a to Nortona mam vcelku rád,záver ako píšu iný ma neprekvapil tušil som že to bude jedna z možností ako sa to cele môže skončiť a atmosféra ma žial vôbec nedostala... ()

Dana1926

Slušné drama s překvapivě dobrou pointou. Přesto však celý film stojí hlavně na hereckém obsazení. Tomu disponují slavná jména jako Richard Gere nebo Laura Linney, které však Edward Norton geniálně přehrál na všech frontách. Začátek byl sice pomalejší, ale ten konec opravdu nadpozemský jestli se za tohle nedává Oscar tak už nevim za co. ()