Richard Gere se představuje v roli prominentního právníka Martina Vaila, který se rozhodne bezplatně hájit kentuckého mladíka Aarona Stamplera (Edward Norton), obviněného z vraždy chicagského arcibiskupa. Zkrvavený Aaron byl zajat po zběsilé honičce odvysílané v přímém televizním přenosu. Vail proto cítí, že by tento zdánlivě jednoznačný případ mohl přispět k jeho prestiži. Obžalobu zastupuje asistentka státního návladního Janet Venableová (Laura Linneyová), Vailova bývalá přítelkyně. Vailův případ se navzdory jeho očekávání zkomplikuje poté, co psychiatrička Molly Arringtonová (Frances McDormandová) dospěje k závěru, že Stampler trpí mnohočetnou poruchou osobnosti. Vail také odhalí důkazy o tom, že byl arcibiskup zapleten do spekulací s pozemky a zneužíval mladé ministranty. Cynický a prospěchářský právník tak čelí skličující vyhlídce, že si jeho klient skutečně zaslouží tu nejlepší obhajobu. (Cinemax)

jonathanio

Maximální hodnocení dávám hlavně za výkon Edwarda Nortona. Pro toho chlapa mám slabost a tady se předvádí v prvotřídní formě. Těžko uvěřit, že je to jeho první filmová role. ()

Leník

Celou dobu to vypadá jako jeden z mnoha thrillerů, ale závěr (i když trochu tušený) znamená jednu hvězdičku navíc. Edward Norton je opravdu skvělý a tato role pro něj byla takovým zahřívacím kolem před Klubem rváčů. ()

toushirop

Oscaruhodný Edwart Norton podľa mňa v priemernej dráme mi doslova vyrazil dych. Jeden z mála filmov ktorý sa oplatí pozrieť len kvôli niekoľkým scénam celý. Jeden z mojich top 10 filmov. ()

tomino28

Drama, u kterého jsem pořádně nevěděl, co si celou dobu myslet. Takže v tomto ohledu určitě film nezklamal. Ale jako nadprůměrný ho hodnotím hlavně kvůli hereckému výkonu Edwarda Nortona, kterému ta jeho "dvojrole" prostě sedla (a ani Richard Gere a Laura Linney nebyli špatní). ()

Brenda.Ch

Toto mě skutečně nadchlo. Náhodou mi film byl doporučen, s trochou skepse jsem si ho pustila a vůbec nelituji. Gere si tam zahrál úžasnou postavu, která mu byla šitá na míru, Linney jsem úplně žrala pro neskutečné sebevědomí a cit pro každý detail gesta, pohledu, mimiky, byla úžasná. Ale co je to proti tomu mladíkovi Nortonovi, to byl teprve mistrovský kus ! Samotný příběh nebyl nijak bombastický, co film dělá velkým a nezapomenutelným, jsou právě výkony herců a jejich vzájemné vztahy jako postav. Hudba skvělá, kamera skvělá, thriller jak má být. A nebude to naposled, co to vidím, nechám si nějaký ten odstup a s gustem se podívám zas - hlavně kvůli Nortonovi a vyšpičkovaným dialogům mezi hlavními postavami. Jediné, co vytýkám, je, že jsem věděla jak to skončí. Ani nevím proč. Celým filmem se táhla nedůvěra, lest, lži...a tak jsem předpokládala, že to nebude jinak ani v případě toho mladíka. ()

Brunsvik

z liet detských, z obrazovbky tlejivej televíznej si to pamätám lepšie, ako thriller s prekvapivým mazivým koncom... bohužiaľ však to je úplne prázdna, nezaujímavá a nudná súdna dráma, kde jediné dobré je laura linney, s ktorou by som stváral strašné veci! wua! ()

Oxik49

Richard Gere je pro mě krajně nesympatický herec, avšak tomuhle filmu ani on nemohl uškodit natolik, abych nedal pět hvězd. Výtečně zpracovaný příběh dává celou dobu divákovi prostor domýšlet si, jak to dopadne. Zprvu jsem si říkal: "Je to jasný, najdou skutečnýho vraha", pak přišlo domnívání se, že to uhrají na tu schizofrenii...no a nakonec přišlo rozuzlení toho všeho... Ale to už bych moc prozrazoval. Edward Norton patří, narozdíl od Richarda G, mezi mé oblíbené herce a ve filmu podal skvělý výkon. Na film se rád kouknu znovu :) ()

v.indruchova

Na Začátek! Oficiální text distributora u toho filmu není scela správný. V druhé části. Doporučuji nečíst, jinak si můžete zkazit film. Jedna důležitá zmínka, pokud možno: sežeňte v originále, dabing to celé může zničit. Je tam spoustu skvělých hlášek. Film lehce začíná a oťukává. Pomalu se rozjíží a kolem hodiny filmu se strhne bouře, která vám vyrazí dech. Snímek mě opravdu dostal. Upletl na diváka spletité sítě, a já jsem ráda, že jsme byla lapena :). Viděla jsem v poslední době hodně filmů, ale nic zvláštního. Tohle jsem opravdu potřebovala.Tady exceluje několik herců, nejen jeden. Je to skvělý film. Není to bezduchá kriminálka, je to mnohem víc. Akorád pomalejší tempo ze začátku, ale hold se filmy v té době takhle točily. Zdálo se mi to tak opravdové, jako kdybych to sama prožila. Ve spoustu snímcích vidíte skvělé téma, ale je nevyužité a zašlapané do země, tady je to naprostý opak. Stará dobrá práce devadesátek. Film přináší taky trochu pohledu na krev, který já osobně nemusím, ale je to reálné. Několik scén jsem si pustila znova, protože jsem byla ohromena tím jak herci ztvárnily své role a právě danou situaci. Na hlavního aktéra (alespoň pro mě- Na Edward Nortona si ještě posvítím a na něco dalšího se s ním podívám. Jestli, takhle hraje jen z poloviny nudit se nebudu. Asi jsem ho trochu přehlížela. Make fun. ()

Bejita

Jindy většinou u filmu prokouknu pointu, i když třeba jen půl hodiny před koncem, ale tady mě konec opravdu dostal. Bylo by to velmi uvěřitelné, takže všem hercům gratuluji k dobrému výkonu, ale Edward Norton byl vyloženě skvělý. ()

Marsijeta

Krimi příběh ze soudní síně má tajemnou atmosféru a přez pozvolné plynutí děje, vás příběh vtáhne a nepustí až do konce. Celou dobu jsem byla v napětí, jak celý film vyvrcholí a nebyla jsem zklamaná! Pravého ducha tomu dodává herecký výkon Richarda Gera a Edwarda Nortona, kterému role padla dokonale a který se do ní opravdu vžil. Celkově jsem filmem byla moc příjemně překvapená a dojem z něj jsem měla ještě několik dní v sobě. ()

Radek273

Jeden z mála filmů, kde Gere hraje opravdu roli, na kterou má, sedí mu a nejedná se o "béčkový" film. Samozřejmě Norton tímhle vyšplhal do závratných výšin, ale to už je tu zmíněno mnohokrát. ()

Michal.Lukac

SPOILER: Dobre natočený triler, ale ja odhalenia typu “niekto má/nemá nejakú psychickú chorobu” považujem za jemné scenáristické podvádzanie. ()

Kozlowski8

Martin Veil je prominentní chicagský právník - velice neústupný, samolibý a bezcitný. Bezplatná obhajoba mladého ministranta, podezřelého z brutální vraždy kněze, mu připadá jako snadné získání bodů a posílení prestiže... Napínavý thriller s mistrně rozvinutým příběhem, který nenudí ani na okamžik, naopak - zvraty v závěru úžasně graduje. Silný zážitek je podpořen taky výkony herců, obzvláště skvělého Edwarda Nortona v počátcích jeho obdivuhodné kariéry. Výborný a intenzivní zážitek. 80 %. ()

Parsek

seslo se to vsecko tak nejak na vyssim prumeru... podruhe uz ten film nebude nikdy ono... ale bavil jsem se naramne... ()

Xylobalsam

Skvely thriller, kteremu se zase v nasi televizi vubec nevenovala pozornost a bezel v noci. Vyjimecny vykon Edwarda Nortona, Richard Gere pusobi docela prirozenym dojmem arogantniho pravnika, ale na sveho kolegu v zadnem pripade nema. Vynikajici je take stale se sroubujici dej. K peti hvezdickam ale chybi jeste uplne dotazeni zaveru. ()