Trigun

Japonsko, 1998, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Jasuhiro Naitó (komiks)

Scénář:

Jósuke Kuroda

Kamera:

Hisao Širai

Hudba:

Cuneo Imahori

Šó Hajami, Hiromi Curu, Sacuki Jukino, Masaja Onosaka, Tošihiko Seki, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Hirotaka Suzuoki, Iššin Čiba, Džúróta Kosugi, Ken'iči Ogata (více)

Epizody(26)

Vash the Stampede, Člověk-Tajfun, ničitel měst a postrach pojišťoven. Vash nejenom děsí, ale i láká, neboť kdo by nechtěl odměnu 60 miliard DoubleDollarů? Inu, třebas taková urostlá Milly a její šéfová Meryl nechtějí. Vashe hledají z jiného důvodu. Jakožto oddané zaměstnankyně Bernardelliho pojišťovny ho touží přemluvit, aby už tolik neničil, jinak přijde pojišťovna na buben. Vyzbrojeny informací, že Vash je chlapík v červeném plášti, jdou po jeho stopách v podobě zdemolovaných měst. A když ho konečně dostihnou, nevěří vlastním očím. Tenhle moula, který si ani neumí nabít svůj kolt, který nedokáže ublížit ani mouše a bezchybně zvládne přinejlepším spořádat krabici koblih, má být Tajfun? Těžko... Ale kdo tedy může za ta zničená města a proč je na Vashe vypsána taková šílená odměna? Vydáme-li se na cestu s tímto netradičním poslem Míru a Lásky, tak snad časem odpovědi skryté v jeho minulosti odhalíme. Love and Peace! Rabu endo Píso! (Subjektiv)

LadyVader

Moje anime srdcovka, nemůžu jinak, zůstane to tak asi na pořád. Tenhle seriál mi podstatným způsobem vlastně změnil život :-). ()

Roby

Vash the Stampede deperád a postrach pojištoven na jehož hlavu je vypsaná odměna 60 mld. $$ (Double dollarů) avšak na druhou stranu je to největší smolař na světě a zárověn chlápek co má podkovu v prdeli a aby toho nebylo málo je to jěště milovník MP3 a pacifista na druhou. HMMM zajímavý 95% ()

Mantis

Seriál Trigun je v něčem podobný seriálu Cowboy BeBop, a to hlavně vývojem děje. Atmosféra rozverného spaghetti westernu houstne a končí v zádumčivém filozofování. Změna je až příliš patrná, hlavně v posledních dílech, kde se již nevyskytuje ani jediný vtip, což mi přišlo skoro škoda. Pokud člověk skousne poněkud jednoduché stylizování postav, jde o velmi povedený seriál. ()

Mo.

První díl absolutní komedie, poslední čistý horor. Jinak hlavně akční sci-fi western. Vash jako jedna z nejzábavnějších, nejzajímavější a nejlépe vymyšlených postav, co lze v žánru anime najít. Nepředvídatelný příběh plný nečekaných odhalení, propracované charaktery a všudypřítomná elektrická kytara. -- "Lásku a mír, lásku a mír pro všechny!" ()

D.Snake

Příjemná westrnová oddechovka s tím pravým klaďasem, ze kterého se překvapivě vyklube docela drsňák. Už jsem to viděl vcelku dávno, takže detaily si moc nepamatuju. :D Každopádně v paměti mi utkvěl skvělý záporák Legato Bluesummers. 8/10 ()

Darik

Hodně zajímavé anime s opravdu hlubokým příběhem. Ze začátku spíše taková komedie, ale pak se to začne pěkně rozjíždět, příběh nabírá onu zmiňovanou hloubku a navíc nabírá na dramatičnosti (o tom, že je to taky dost vtipné snad ani psát nebudu :D). Docela si i říkám, že by to sneslo více epizod, bo 26 epizod pro mě uplynulo jako nic a tak nějak jsem si ty postavy zamiloval (obzvláště slečny pojišťovatelky :D). Celkově: duchaplný příběh, krásná animace, velmi sysmpatické postavy a super soundtrack dělají z tohoto seriálu jednu velkou bombu. Tak se připravte, Vash the Stampede právě vyráží ;) 90% ()

evil_ryu

Absolútna legenda. Vtipné, napínavé,dojímavé, svižné s westernovou hudbou a geniálnym hlavným hrdinom. Čo viac si priať. ()

Czernozub

Lidská přírodní katastrofa prostě nemá chybu, a Wolfwoodův kříž je skvěle vymyšlená věc. Navíc ten poslední souboj... ()

a4am

Vash the Stapmede. Rádoby "idiocie" je pro něj maskou, stejnou jako pro Supermana Clark Kent (a stejně jako Superman je ve skutečnosti Clark Kent tak i Vash je ve skutečnosti nejspíš idiot:). Seriál dávkuje vážnější notu po díle. Začíná jako akční komedie, postupně však dostávají postavy hloubku a příběh se ztemňuje. Doporučuji nezahodit po pár dílech, ale dokoukat to. Vash totiž není žádný přiblblý trouba, Vash je vážně smutný hrdina. ()

gumbo

Dlouho mi tenhle seriál ležel v šuplíku opomíjen. A to byla chyba. Nikdy bych nečekal, že westernové anime může být dobré. Tohle tedy dobré je navíc s hutnou dávkou humoru a příběhem, který se odkrývá přesně tak rychle, aby ze střeštěné komedie prvních dílů nenápadně udělal existenciální sci-fi a životě a smrti. 90% ()

Radek.SCH

Na tématicky podobného Bebopa to sice nemá, ale i tak to rozhodně má co nabídnout. Humor funguje povětšinou na jedničku, s postavami jsem měl zpočátku trochu problém, ale po pěti, deseti dílech se s nimi člověk zblíží a začne ho to bavit. Jen škoda té sci-fi linie (planty, díry na měsíci, Knives...) - 70 % ()

fr3ak

To je ono! To je kurva ono! Zase jsem jednou sáhnul do minulosti a tentokrát jsem zvolil sakra dobře! Hned se jdu vrhnout na film. ()

Utero

Ty cca 2 týdny strávené s Vashem the Stampedem byly fakt fajn. Do zhruba dvanácté epizody je to anime spíše průměrné. Střídají se tu dobré, nadprůměrné a občas taky úplně dementně trapné epizody (třeba jedenáctka byla příšerná). Pak ale konečně přišla změna. Při dvanácté Diablo anime ukázalo svou druhou "temnou" tvář, která seriálu nádherně sedla a mě konečně Trigun naplno pohltil. Jasně nejlepší epizoda seriálu.... Dále se to střídalo s těmi temnými a humorně laděnými příběhy a finále bylo opravdu dobré. Dost mě vytáčelo Vashovo neustálé tlachání o tom, jak nikdo nemá právo brát druhému život a to jak nedokázal zabít ani záporáka, který vyvraždil pomalu celé město, bylo též ubíjejcí, ale to je prostě Vash, zvykl jsem si :) Z vedlejších postav byl jasně nejvíc cool Wolfwood, o tom žádná :) Sekretářky, to je kapitola sama o sobě a o černé kočce ani nemluvim :) Trigun je skvělá anime klasika, která na mě sice neměla takový dopad jako třeba jemu podobná klasika Cowboy Bebop, ale i tak velice doporučuji! Těším se na film!! ()

Petus

Tenhle postapokalyptický antiwestern (i když s ohledem na planetu je otázka, jestli jsme na západě a jestli vůbec byla nějaká apokalypsa) má toho nejšílenějšího hlavního hrdinu, jakého si dokážu představit (a že mám fantazii sakra bujnou), nejvíc cool sparingpartnera, co jsem kde viděla a jednoho z opravdu nejhnusnějších záporáků ve vesmíru. Vash aka humanoid typhoon je ten nejlepší lék na bolesti světa (jeho i toho mého) a já s čistým svědomím prohlašuju, že toho chlapa fakt miluju. Love and Peace! ()

Shredder

Najviac iritujuce anime s najviac frustrujucim hlavnym hrdinom. Vash the Stampede, prezyvany tiez Humanoidny Tajfun, je najznamejsim pistolnikom na planete, ktora vzdialene pripomina Divoky zapad. Vsade kam prijde so sebou prinasa smrt, chaos a skazu. Cele to ma len jeden hacik, Vash vlastne nikdy nikoho nezabil. Ovplyvneny filozofiou svojej milovanej zosnulej mentorky, sa rozhodol, ze bude zit ako hipik, ktory doslova a do pismena nezabije ani pavuka. To v prvej casti serialu nepredstavuje az taky neskutocny problem, kedze je skor hrava a zabavna a hlavny protagonista plus dve jeho kumpanky skacu z jedneho dobrodruzstva do druheho. V druhej polovici serialu vsak na scenu nastupuje primarny antagonista pribehu, Knives, ktory ako sa dozvedame je Vashovym dvojcatom a zaroven uplnym protipolom. Ten v snahe sposobit svojmu bratovi co najvacsie muky, posiela za nim 12 psychopatov, s ktorimi sa musi nas hrdina vysporiadat. Ohlahceny ton mizne a zacina sa masove vrazdenie, mucenie a nicenie, ktoremu by mohol Vash lahko zabranit, nuz ale on predsa nemoze niekomu ublizit. Je naozaj iritujuce sledovat serial, kde sa hlavny hrdina polku deja vala po zemi, place, zavyja a prosi, zatial co zlodusi masakruju stovky nevinnych ludi vratane jeho milovanych. Nasilie sice nie je vzdy ta spravna cesta, ale pokial clovek nie je ochotny zastrelit (alebo aspon postrelit) bezcitneho vraha, ktory zabija male deti, zeny a starcov po stovkach, je retardovany, nie osvieteny. Ak si aj odmyslim tieto aspekty, ktore su subjektivne, pribeh ako taky nie je v zasade nicim vynimocny, takze tato klasika isla mimo mna. ()

L3G1ON4R

Do značné míry neobvyklí anime seriál. Vash The Stampede aká "Humanoid Typhoon" jest jedno z troskotaných dvojčat na písečnou planetu, které hledá Lásku a Mír. Kdykoli se někde objeví zamotá se do potíží, to má za následek v jeho pozornost dvě děvčata z Bernadeliho pojišťovny, pro zajištění co nejméně škod na majetku a životech. Vashovo dvojče Knives chce obydlovat planetu pouze se svým bratrem a díky vyspělím technologiím a svojí nesmrtelnosti se snaží dostat ke svému bratrovi aby spolu vyhladili písečnou planetu od lidí... Na své cestě za poznáním a vírou v lidské bytosti se Vash setká s mnoha nepřáteli, ale pozná i mnoho nových tváří jenž mu budou nápomocni v potřebných chvílích. Jednotný seriál má pouze 26 dílů, celá série má proto rychlejší sled událostí a každý díl nabízí zajímavou akcičku v podání Humanoida Typhoona, lidského psance na kterého je vypsána odměna 60-ti miliónů double dollarů... ()

Hulkee

Kdesi v daleké budoucnosti v jedné předaleké galaxii potomci lidí... Ale ne, to bych prozrazoval moc. Trigun je anime, které se zezačátku nedá brát moc vážně a po rozjezdu v komediálním stylu s vtípky asi na úrovni pokemonů se postupně odkrývá zápletka, která se snaží o zamyšlení nad životem, smrtí, nadějí a naší budoucností a rozhodně nijak levně, ale celkem do hloubky. Nevím, jestli dokáže zaujmout každého, určitě se ale hodí shlédnout si tohle malé dílo. Já jsem se po posledním dílu dost zamyslel. P.S.: Hodně jsem se rozmýšlel mezi 4mi a pěti hvězdami. prozatím zůstávám na 4řech. ()

Herr_Karotte

Toz nebylo to spatne... akorat as uplne nesdilim vseobecne nadseni timto serialem a postavou Vashe. Sice Vash je drsnak, ktery ma styl a vtip, jenze celkova dejova linie serialu neni moc kontinualni a gradujici a bohuzel se k hlavnimu deji, minulosti Vashe a vubec k hlubsimu popisu tamniho sveta dostanete az u konce serie a musim rict, ze z meho hlediska to bylo dost odflaknute. Tohle anime radim po boku Cowboy Bebop a Samurai Champloo do serialu, ktere maji obrovsky potencial a cool hlavni postavy, akorat ta hlavni dejova linie pokulhava, takze ja osobne jsem se do toho nikdy opravdu nezazral... ()