The Carol Burnett Show (TV pořad)

Komedie / Rodinný

USA, 1967, 287x54 min

Clark Jones

Carol Burnett, Tim Conway, Harvey Korman, Lyle Waggoner, Dick Van Dyke, Gwen Verdon, Ray Charles, Anne Meara, Betty White, Lily Tomlin, James Garner, Andy Griffith, Glen Campbell, Dinah Shore, Vince Edwards, Pat Boone, Barbara Bain, Barbara Feldon, Juliet Prowse, Jessica Walter, Phil Silvers, Barbara McNair, Martha Raye, Steven Warner, Kay Medford, Edie Adams, Jean Stapleton, Joan Rivers, Imogene Coca, Isabel Sanford, Gloria Loring, Dionne Warwick, Shirley Jones, Phyllis Diller, Richard Kiley, Shani Wallis, Diahann Carroll, Ella Fitzgerald, William Schallert, Trini López, Jermaine Jackson, Ronnie Schell, Audrey Meadows, Ken Berry, Barrie Chase, Ross Martin, Roland Winters, Alice Ghostley, Pat Carroll, Kaye Ballard, Peter Matz, Almira Sessions, Sonny Bono, Wayne Rogers, Mel Tormé, Paul Lynde, Milton Frome, Vicki Lawrence, Tom Smothers, Soupy Sales, George Gobel, Jim Nabors (herec, a.z.), Yolanda Mérida, Edward Villella, Shecky Greene, Sergio Bustamante, Reta Shaw, Nancy Dussault, Dick Wilson, Dick Martin, Dan Rowan, Ruth Buzzi, Emmaline Henry, Jackie Joseph, Jane Connell, Bill Richmond, Dick Smothers, Rich Little, Lloyd Kino, Jimmie Rodgers, Brad Trumbull, Vic Damone, Henry Hunter, Pat Paulsen, David Ketchum, Milt Kamen, John Byner

Tucker Wiard

Kostýmy:

Bob Mackie
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (9) - 25. ročník (za rok) 1967 - *Nejlepší herečka v seriálu - Carol Burnett, 27. ročník 1969 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett, 28. ročník 1970 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 29. ročník 1971 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) nebo TV filmu - Carol Burnett, 32. ročník 1974 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Harvey Korman, 33. ročník 1975 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Tim Conway, 34. ročník 1976, 35. ročník 1977 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett + nominace (20) - 25. ročník 1967, 26. ročník 1968 - Nejlepší seriál, 29. ročník 1971 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Harvey Korman, 30. ročník 1972 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Vicki Lawrence, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Harvey Korman, 31. ročník 1973 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Harvey Korman, 32. ročník 1974 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Vicki Lawrence, 33. ročník 1975 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett, 34. ročník 1976 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Vicki Lawrence, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Tim Conway, 35. ročník 1977 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 36. ročník 1978 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Carol Burnett(28.1.2009)

Klasická estráda (bez nováckého hanlivého zabarvení) v hlavní roli s výtečnou komičkou Carol Burnettovou. Její hlavní devizou jsou parodie nejrůznějších filmů, jako je Jih proti severu. Scarlett: "But what am I going to do?" Rhett: "Frankly, my dear, I don't gi-"/S. zabouchne dveře/ Scarlett: "Oh, dammit." Mammie: "What did he say, miss Scarlett?" Scarlett: "He said 'Frankly, my dear, I don't gi-'" Mammie: "Makes sense to me..." Scarlett: "But what am I going to do?" Mammie: "Frankly, miss Scarlett, I don't give a damn."(14.9.2006)

• Tim Conway