Síla lidskosti - Nicholas Winton

Matej Mináč

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec

Veľmi, veľmi silný dokument o človeku akých mnoho nie je.(20.6.2009)

Standardně střižený dokument s dobovými záběry, výpovědmi zúčastněných, který by jinak nevybočoval z obvyklé dokumentární škatulky. Vypráví ale příběh jednoho z největších hrdinů poslední doby (nebojím se použít slovo hrdina), pana Wintona, který je skutečně borec a to, co udělal, je něco tak úžasného a respektuhodného a to z tohoto dokumentu dělá vyprávění silného a dojemného příběhu a ne jen tak obyčejný dokument...(10.7.2011)

Tohle mě dostalo, dojalo , potěšilo... prostě to se mnou udělalo fakt docela divy. A to se považuju za částečnýho apatika. Nobelovku tomu chlapíkovi , dokud dejchá (je mu 102 tušim) :-)(22.3.2013)

O kvalitě a síle lidskosti tohoto filmu svědčí už fakt, že plné kino pubertálních výrostků jej dokázalo sledovat více-méně v naprosté tichosti.(21.11.2008)

Bezpochyby dojemné události, které si zaslouží připomínku. Ačkoliv se jedná o výrazné zpracování přímo vyzařující emoce a přimělo mě k slzám, zároveň mě trochu zklamalo. Škoda, že tak silný příběh je filmařsky založen spíše na přehnaném sentimentu a emocích - vždyť v tomto případě není nutné schovávat fakta za slzy na plátně, i když ty k tomu jistě taky patří. Obávám se, že si odnesu pocity podobné shlédnutí amerického "dojáku" než ohromující faktické zážitky z vážného dokumentu... Přesto musím dát 75%, protože jsem nečekala skoro nic a byla jsem překvapena - a to se vždycky nestává(25.11.2008)

Opravdu hodně emotivní dokument. Cítila jsem se jako zmražená ještě dobu po skončení. Hodně mě zasáhl, a to kompletně.(8.3.2009)

Bez debat pat hviezd za vypovednu hodnotu. Nezistna pomoc ktora vyustila k zachraneniu 669 deti pred neodvratnym koncom. Nicholas Winton si plne zasluzi nasu pozornost a obdiv.(28.11.2010)

Dokument není nijak vyjímečný. Vyjímečný je jeho obsah a příběh, který je v něm převyprávěn.(14.3.2011)

Ctnostné, dojemné, dechberoucí, nádherné, poučné, povzbudivé ... Není třeba víc dodávat.(13.4.2011)

Jediné, čo ma mrzí, je, že som sa k tomuto človeku dostala pomerne neskoro. Mohla som ho obdivovať a uctievať už dávno :) Všetky klobúky sveta dole pred ním.(5.6.2014)

Velmi krasny dokument,jeden z najlepsich ake som kedy videl,fantasticky vyber hudby (hlavne Mozartovo requiem),strih a technicke spracovanie.Winton je ozaj človek s velkym č(23.5.2009)

ta pátá hvězdička není tak ani o filmu jako o úžasném činu, který Nicholas Winton udělal. Obdivuhodný dokument s velmi emotivními pasážemi. Oko nezůstalo suché. Příběh tohoto člověka je téměř neuvěřitelný. Dokázal tolik, ale přesto o tom padesát let mlčel.(27.4.2011)

• Anthro

Tento dokument doporučuje 10 z 10 židů.(1.4.2013)

Je to dokument o skromném člověku, který ač zachránil před jistou smrtí 669 dětí, nikdy o tom nikomu neřekl, ani své rodině. Až jednou jeho manželka Greta našla na půdě dokumenty, ve které byly nalepené fotografie dětí, které zachránil. Tento dokument od režiséra Matěje Mináče je tak hrozně silný a emotivní, že to nemůžu ani popsat, to musíte vidět.(20.7.2008)

Síla lidskosti je i v nás. Stejně jako ta zloba. Všechno je jenom naše zábava. Tento dokument je jenom zhodnocení velkého činu. A to mu snad dodává ohromnou sílu. Nevím, jestli lze zhodnotit ještě více to, co již hodnotné je. To ať posoudí bůh. Já dávám 4 hvězdy z úcty k dětem a dojmutí nad panem Wintonem a zorganizováním setkání. To bylo srdce drásajícně nádherné.(2.2.2009)

Než jsem shlédnul tento snímek, neměl jsem ani ponětí, že někdy existoval někdo jako Nicholas Winton. Dokument byl podán vynikajícím způsobem, který poskytnul spoustu informací a pokud se to tak dá říct (vzhledem k povaze těch informací), tak i zábavnou formou. Síla lidskosti je důkaz, že ať už se stane cokoliv, vždy se najde alespoň jeden dobrý člověk, který nečeká, až všechny problémy vyřeší někdo jiný.(25.4.2009)

Tu sa ťažko ubránite slzám, keď vstane niekoľko desiatok či stoviek ľudí na otázku komu Winton zachránil život.. Takéto dokumenty by mali vysielať pravidelne namiesto výplachu mozgov na komerčných TV.(18.6.2009)

Jeden z nejlepších dokumentů,které jsem kdy viděl.Je to nejen síla lidskosti,ale i síla emocí.Závěr v britském studiu byla opravdu citová nálož.(23.1.2013)

Druhá část volné trilogie o siru Nicolasovi Wintonovi a jeho záchraně 669 židovských dětí, Síla lidskosti - Nicholas Winton, je emocionálně vypjatý dokument, který věrně odpovídá svému názvu. Síla lidskosti, kterou v roce 1938 ukázal pan Winton iniciativní záchranou českých dětí, je dle mého názoru zcela unikátní počin, navíc umocněný faktem, že o svém činu 50 let nikomu neřekl a bral ho jako samozřejmou věc. Touha pomáhat a starat se o ostatní z nezištných důvodů jsou takové vlastnosti, které má bohužel v současném světě jen málokdo. Poselství tohoto filmu by si proto měl vzít každý k srdci a přemýšlet, kde začít..Klobouk dolů VELKÝ pane Wintone..(28.7.2013)

Ten konec dostane člověka do kolen. Zajímavý dokument a ještě zajímavější člověk.(14.12.2013)

Lidé mají i světlé stránky.(2.1.2014)