girasollle

Kdo by nemiloval potutelný pohled Donnieho Darka? Kultovní snímek s výbornou atmosférou amerických osmdesátek, s rozličnými charaktery osob a imaginárním králíkem, kdy vše do sebe hezky zapadá. Film, který není třeba pochopit a přeci fascinuje. Nedovedu si představit v roli Donnieho nikoho jiného než mladičkého Gyllenhaala. Nesmí chybět v mé top desítce! ()

Wencza

Musím uznat, že Donnie Darko určitě není film jen tak pro každého a ne pro každou příležitost. Je důležité být v určitém rozpoložení, aby si člověk mohl vychutnat onu brilantní atmosféru. Film na mě zapůsobil svojí unikátností, není to žádný slaďák, ani happyendovka, prostě vás nutí k zamyšlení. Filmový zážitek z Donnieho Darka bych přirovnal snad k samotné Vesmírné Odysee. Parádní celek uzavírá kvalitní výkon Jakea Gyllenhaala, který se zhostil role tak osobitě, že si v jeho roli nikoho jiného představit nedokážu. Šetřil jsem si tento film až doteď a napoprvé rovnou prodlouženou verzi. ()

SvobiQ

Jeden z nejlepších filmů, které sem kdy viděl. Mladík, vidící kralíka, který mu říká co má dělat....Znělo to hned od začátku zajímavě a reřie a herecký výkon Jake je víc než dostačující x) 95% ()

bmx6

Velice netradiční,ale za to perfektní a poutavý film s opravdu výtečnou hudbou a trochu mysteriózní atmosférou.Donnie Darko je zvláštní kluk,který má ještě více zvláštní vize o králíkovi.Chodí do školy,je inteligentní a začne chodit s krásnou přítelkyní(Jena Malone).Ale ten konec je zkrátka divný.Říkám si jak to vlastně všechno je??Každopádně se závěr dá vysvětlit mnoha způsoby a já svůj mám.A Jake Gyllenhaal byl úžasnej,Drew Barrymore se mi taky moc líbila i Seth Rogen se tu objevil.Velmi rád se na tento film dívám. ()

melfea

Tento film pro mě byl opravdový zážitek. Drsný psycho příběh s dokonale propracovanými postavy. Perfektní kamery a hudba. Zajímavé propletení osudů jednotlivých postav a reality s nereálným světem. Co je vlastně v tomhle filmu realita? ()

QuentinVetinari

Pro popis tohohle filmu se slova hledají stěží. Možná bude nejlepší srovnávání. Čistě povrchní je podobnost s daleko přímočařejším, méně záhadným The Butterfly Effect – čímž nechci říct, že by The Butterfly Effect nebyl vynikající; je jen vynikající jinak a, upřímně, trochu méně. Donnie Darko spíš ukazuje, jaký film by mohlo být Knowing, kdyby celý potenciál svého mrazivě záhadného motivu s koncem světa předpovězeným na zapadlé základní škole nezahodilo idiotskou křesťanskou eschatologií. Asi nejlepší srovnání, jaké mě napadá, je s Requiem for a Dream – a to nejen díky tomu, že jsem o Donnie Darkovi poprvé slyšel od člověka, který tyhle dva filmy označil za nejsilnější, jaké kdy viděl. Krom povrchní symboliky (detailní záběr na oko) oba sdílí i strhující finální scény, podkreslené naprosto nepřekonatelnou hudbou. Zatímco v Requiem for a Dream nadpozemská Lux Aeterna nemilosrdně umocňuje a zároveň estetizuje beznaděj, depresivitu a marnost závěrečných výjevů, neméně nadpozemský Mad World působí v Donnie Darko jako dokonalá katarze – je v něm lítost i naděje, smutek i optimizmus. Jediné, čeho lituji, je to, že jsem shlédnul director's cut; mám silný pocit, že původní verze by se mi líbila o dost víc. Donnie Darko je totiž bezesporu jedním z těch mála filmů, kterým nejistota a mnohoznačnost sluší. Už s tím ale nic nenadělám, protože druhý střih bych nutně hodnotil proti tomu prvnímu a ne naopak. Především bych se v této souvislosti obešel bez úryvků v úvodu jednotlivých kapitol, i když ani z nich jsem si celý obrázek dohromady nedal a v jejich pojmosloví se místy ztrácel. Ve filmu se navíc stále vyskytují věci, které do celku nezapadají natolik, že mě až přiměly zaváhat, zda v mé kopii filmu nechybí nějakých pár kritických minut (placebo, rozdíl mezi ateisty a agnostiky). Jedinou pomocí zde zřejmě bude další shlédnutí. Jelikož je Donnie Darko hodně atmosférický film, bude to vyžadovat specifickou náladu, ale těším se na to. ()

gezper

Mít po filmu pocit, že jsem právě viděl něco mimořádného, je zvláštním magickým způsobem skvělé. O to víc, protože si netroufnu suverénně tvrdit, že jsem vše dokonale vstřebal hned na první dobrou, i když zde se vysloveně nabízí mnoho diametrálně odlišných uchopení. Druhá projekce bude příjemnou nutností. Jake Gyllenhaal se snad pro tuto roli vysloveně narodil. Režisér Richard Kelly v dosti mladém věku projevil nevídané kvality, škoda, že to jeho následující projekty ale již zdaleka nepotvrzují. Viděno v DC verzi, což si troufnu tvrdit (ovšem bez shlédnutí standardní), je ta lepší varianta. [90%] ()

Flamik

Jako jo, dobrý, baví to, nutí to přemejšlet, butterfly effect, haluce stavy, bláznivá babka. Jenomže já sem si to všechno nedokázal spojit dohromady. A hlavně mi utek závěr. Sice mi je jasný, že to letadlo padá, on našel díru do minulosti, ale sakra JAK a PROČ? ta díra je někde v nebi, jak by se tam moh dostat dřív než letadlo, jak moh vědět kde je? PROČ zůstal v tý posteli a chtěl umřit? možná moc přemýšlím, ale mám radši filmy ve kterých je jasno. ()

Desmi

Párkrát jsem se přistihl jak civím s otevřenou pusou, na to co se v tom filmu děje. Byly tam opravdu úžasné momenty, ale můj šálek kávy to úplně není.. Je to takové debilní a zároveň geniální dílo, na které se podíváte, abyste zjistili, že vám dalo mnoho a vůbec nic.. ()

bazmat

Zhlédl jsem rozšířenou verzi a bohužel nemohu sdílet nadšení, s jakým se film setkal u ostatních hodnotitelů. Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že tam všichni hledají něco, co tam není. Zkoušel jsem to něco také najít a nepřehlížet, ale film se mě pořád snažil přesvědčit, že je daleko jednodušší, než bych si mohl přát. Soundtrack by hodnocení snad i vytáhl na čtyři hvězdičky, ale to by se neslučovalo s tím, co jsem napsal výše. Dokud si film nepustím znovu a nepřesvědčí mě, že je v něm skryto skutečně víc než množství zbytečných dějových linií, zůstávám na třech. ()

FlegyCZ

Je to zvláštní, je to šílené, strašidelné, psychedelické... a hlavně naprosto super. Na film jsem narazil vcelku náhodou, ale až do konce jsem se od něj pak nedokázal odtrhnout. Sice si tohle budu muset pustit víckrát, protože film nenabízí žádnou jednoznačnou pointu ani tolikrát ohraný happy end (ba právě naopak, na konci bude film ještě větší záhadou než na začátku), ale rozhodně mě to zasáhlo. Nakonec, nenajdete moc filmů které by ve vás vyvolaly tolik otázek a především emocí. Pohne se mnou málokterý horor, ale tady... žasnul jsem, nechápal jsem, bál jsem se. Kelly u mě zkrátka zabodoval na 100% ()

Lege

Až při třetím shlédnu tí jsem si byl konečně stoprocentně jistý, že chápu, co se vlastně stalo. Tenhle film vás doslova vtáhne do sebe, donutí přemýšlet nad souvislostmi, přiměje vás myslet si, že všechno chápete a na konec tuhle vaši doměnku totálně zboří jako domeček z karet. Jednoznačně pět hvězdiček. ()

Krystowski

Why are you wearing that stupid man suit ? Postavit celý film na alterantivní budoucnosti, o které ani nevíme jestli se stala a přes to natočit tak skvělý film je neuvěřitelné. 110% ()

Hvězdář

Od takového filmu jsem ani mnoho neočekával a celkem mě tím pádem ani nezklamal. Nenašel jsem žádný účel toho, co se ve filmu dělo, což tak nejspíš má být. V tom případě mi film, který nemá žádný účel a nic neříká, neukazuje,.... připadá zbytečný. Netvrdil bych však, že je o ničem. Svou popularitu nejspíš těží jen ze své neinterpretovatelnosti, případně "tajemnosti" některých scén, což mi připadá velmi slabé. Na druhou stranu, zápletka filmu je aspon pěkně propletená. ()

kelet

Veľmi zvláštny a chladný film, plný nejasností a temnoty. Príbeh, v ktorom sami neviete, čo očakávať a všetky vaše predstavy sa postupom deja búrajú. Atmosféra filmu je pojatá naozaj veľmi tmavo a netypicky. Myslím, že všetko korunuje výkon Jakeho Gyllenhaala, ktorý svoju postavu zahral neuveriteľne presvedčivo. Záver filmu je veľmi epický a nečakaný, a teda sa dá povedať, že je to čerešnička na torte, kedy všetko, čo vás miatlo a zdalo sa vám čudné, vám bude ľúto. Nie je to najlepší film, ale určite ho treba vidieť. Hodnotenie: 80% ()

404ErrorFace

"If you feel the need to vomit up there, just swallow it." Keby sa životom frustrovanému tínedžerovi nikdy nesnívalo o prerastenom apokalyptickom králikovi, všetko by dopadlo presne rovnako. Toľko ku glorifikácii najväčšej autorskej chyby - deus ex machiny. ()

Stellbory

Donnie Darko je přesně druhem filmu který u mě boduje nejvíce. Smekám před famózním scénářem a zrežírováním pana Kellyho. Samotnému je mi k nevíře jak moc se mi samotnému líbí tolik různých názorů a tedy i ukončení děje. Přesně to je věc, která se mi na filmech líbí, že si z něj každý může vzít to svoje. Já jsem v DD viděl, že Donnie vlastně prožil svůj život po oné tragédii ve snu a s poznatky které v alternativní realitě získal si uvědomil že jeho posmrtný život bude směřovat k lepšímu. Proto zůstal po probuzení doma, protože věřil. ()

Mr_Corny

Ide o realitu alebo len o lucídne snívanie Donnieho? Film Donnie Darko je fenomén. Niekomu sa môže zdať, že ide o bezmyšlienkovo poprepletaný dej bez akéhokoľvek logického zmyslu. Je to film, ktorý začína dávať "zmysel" až po viac zhliadnutiach. Ale má skutočne nejaký skrytý význam? Donnie je nevšedný, arogantný, záhadný, no zároveň jednoducho logický, presne taký ako samotný film. ()

Dino13

Po temnotě následuje složité, až nepochopitelné rozřešení při hudbě Gary Julese Mad world a kameře, která odkrývá pravou tvář charakterů... Hodně silné... 80% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz