Píše se rok 1902. V Baltimoru je sedmiletý George Herman Ruth odveden otcem do chlapecké polepšovny, sirotčince a školy St. Mary's. Otec jeho výchovu nezvládá, a tak se rozhodne zbavit se ho tímto způsobem. Ve škole je Ruth vychováván katolickými misionáři a ostatní děti si ho dobírají kvůli jeho tloušťce. Bratr Matthias Boutlier, který vede školní tělovýchovu, ho poprvé seznamuje s baseballem. Během tréninku odpalování Ruth zasáhne několik nadhozů, které Matthias hází. Ten je ohromen úžasnou silou, kterou Ruth odpaluje míč. O dvanáct let později, v roce 1914, je devatenáctiletý Ruth už členem baseballového týmu St. Mary. Nadále vyniká jako silný odpalovač a jeho úžasné dovednosti si všimne i Jack Dunn, majitel týmu Baltimore Orioles. Vzhledem k tomu, že Ruth je nezletilý, Dunn se rozhodne chlapce adoptovat a postarat se o jeho profesionální smlouvu. V polovině baseballové sezóny 1914 je Ruth prodán do Boston Red Sox. Jako člen Red Sox začíná Ruth získávat širokou pozornost za své homeruny a stává se vysoce populárním v Bostonu. Dostává zde přezdívku Babe… (TV Nova)

Maynard.

Pro mě jeden z nej filmů o týhle hře... Poslední dobou už 3.kousek, kterej sem viděl. A tenhle patří asi ještě o kousek výš, než Redfordův Přirozený talent. A důvod? Babe je podle pravdy a navíc je to fakt suprově zahraný. Goodman je sice o pořádný kus větší chlap, než-li skutečný Babe (jo dal sem si tu práci a vygůglil si ho :o) ), ale roli extravagantního baseballisty zahrál na jedničku. Stejně tak jakov Přirozeným talentu tady v jeho životě hrály podstatnou roli ženský. Když se s jednou měli rádi, tak pálil jeden homerun za druhým a naopak :o). Babe si dokázal užívat života, prachy rozhazoval co to jen šlo, dělallidem radost a kalilprvní ligu. Asi nej bylo, když přišel na zápas totálně vykalenej, ani pásek u kaťat si nezapnul, přišel na pálku a nazdár, tady máš homeruna :o). Jo, tenhle film sem měl dycky rád a jak je vidět, tak dycky mít budu. ()

Davej

Baseballu moc nefandím, ale od shlédnutí tohoto filmu je Babe můj nejoblíbenější baseballový hráč. To snad vypovídá za všechno. ()

J*A*M*A*L

Já mám baseball docela rád a tento příběh o asi nezvětší baseballové legendě všech dob nebyl zase tak hrozný.Nečekal jsem však že legenda Babe Ruth byl docela velkej nevychovanec, ožrala a pasťák.John Goodman byl, ale asi jediný kdo mohl tuto roli získat, protože by to asi nikdo lépe nezvládl.Ono se však nedá nic dělat a občas někdy sportovci vyzkouší nějakej herák či podobnou sračku a potom je vše v prdeli.Jenže tohle není o chlastu a podobným, ale o legendě amerických sportovních dějin která se občas ráda nažbrundala nějakého pitíčka.Film nebyl zas taková tragédie, ale že by to byl zázrak tak to taky ne.Asi takovej zlej průměr.70% ()

cmenda

Tenhle film zbožnuju je totiž o nejznámějším a do jisté doby nejlepším basedbalistovi své doby .Navzdory své né velké iteligenci byl velice štědrý a podporoval dětské domovy sám vyrůstal od jisté doby také bez rodičů . A přesto byl velmi talentovaný a uznávaný sportovec který žil naplno až do konce Babe byl a bude vždy vzorem pro všechny ve světě sportu. ()

Vejrrr

Filmů o baseballu jsem už pár viděl a mám možnost srovnávání. Přednost Babe je nesporně v nálepce "podle skutečné události" ... Takže máme možnost vidět poměrně podrobný rozbor života sportovního velikána George Rutha a je to poměrně jízda. Není divu, že to pro filmaře byl neodolatelný kousek. Ale jen je mi líto, že se toho bud nechopil někdo jiný nebo někdo o 15 let později. Proč? Téměř celý film je pojatý jako jedna velká šaráda, nahoru dolů, doprava doleva.. A občas toho bylo až dost. Ale tak nešťastným způsobem, že to chvílemi nudilo. Ale mluvím za sebe... Zde na csfd je žánrově označen jako "Drama / Sportovní". Toho "drama" tam ale byly dohromady 4 minuty. Filmu Babe by tedy více sedělo sportovní komedie. Otázkou by tedy bylo nakolik komediální je hřmotné prdění Johna Goodmana.. :) Pokud jste to někdo dočetl až sem, tak při zmínce o sportovní komedii musím zmínit filmek První liga. To je jiná úroveň, to má šmrnc. Takže to shrnu tak, že mi teda celková forma a duch filmu nesedly, ale přesto se jedná o poměrně dobrý snímek pro fanoušky baseballu. ()

dezert

John Goodman ve své nejlepší roli. Aspoň co sem viděl. Skvělý příběh, nejlepší je, že to je pravda. Dobrý zpracování zápasů, zvlášť toho posledního. Supr. ()

zahadum

Životná rola Johna Goodmana. Nemyslím si,že by toto mohol hrať iný herec. Podobá sa nielen fyzicky ale má v očiach taký výraz naivného dobráka ktorý nevedel nič iné v živote ako hrať baseball.....Film mal slušnú výpravu a dobrú réžiu...pár hluchých miest by sa našlo ale to v každom životopise býva...Babe Ruth bol veľké " decko " ktoré nepokazili ani sláva a prachy...a celý čas mal svoj veľký sen.... ()

sadlokan

Že by to bylo sportovní drama?Mě to spíš příde takový "forestogumpí",což mě moc nebere.Ale zase vožralej tlustej chlap ,takovejch hlavních hrdinů je fakt málo,to oceňuju.A,sice buran,ale hrdej. ()

amyth

George Ruth - Babe byl to čemu se říká wonderboy. Netrénoval, pil jako duha, kouřil a přesto odpaloval jeden homerun za druhým a pravidelně nasíral polovinu ameriky zatímco druhá polovina mu za to tleskala. Jeho gesto kdy ukázal kde odpálí homerun je v dějinách sportu neopakovatelný okamžik. Tento film je pocta jeho talentu a John Goodman odvedl dobrou práci ()

majk_n

Goodman v jedné ze svých životních rolí. I když u nás nemá basseball nijak zvášť velkou tradici ani oblibu, tento film je skvělým psychologickým i lidkým příběhem. ()

Efreeti

Taková sportovní legenda jako Babe Ruth si vlastní film rozhodně zasloužila a tento snímek mu rozhodně ostudu neudělal. John Goodman se s rolí popasoval obdivuhodně a v Hollywoodu snad není nikdo, kdo by se na roli Rutha hodil lépe. ()

DeepMaster

Dobře stvárněný osud a život jednoho z největších baseballového hráče všech dob. John Goodman ho stvárnil přesně tak jak se Babe Ruth choval a jednal. ()

dannyfe

Mám rád životopisný a sportovní filmy, A ještě k tomu když je to z 20. let 20. století.Moc pěkná kulisa a film a jednom sportovci, ktérému nadělily sudičky kopu talentu. A Goodman se na Babe Rutha skvěle hodil a skvěle ho zahrál . ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený životopisný športový film. Produkcia je kvalitná a vzhľadom na telesný vzhľad Babe Rutha pripadla hlavná úloha Johnovi Goodmanovi a ten rolu problematického, nezrelého či mierne zaostalého, avšak dobrosrdečného talentovaného basebalového hráča zvládol výborne. Áno, toho Babe Rutha, ktorého podpis je na loptičke vo filme Ihrisko. 70% ()

miromir

John Goodmen zahral dobre, melo to i zajimavy dej, v celku povedena autobiografie jedne basebolove legendy, ale nemuzu se zbavit dojmu ze to bylo proste spatne natocene, dojemne sceny proste nebyly tak dojemne jak mely bejt a celkove to nemelo ten spravnej smrnc jaky by si tento film urcite zaslouzil. ()

HMTD

John Goodman byl vždy jeden z mích oblíbených herců,ale málo kdy dostane ve filmech dostatek prostoru,tady ho měl dost a vzniklo něco skvělého.I když baseballu zrovna nefandím tak všechen ostatní situace mě nadchli.Film jsem sledoval od 22 hodin do 00 a už před jeho začátkem jsem chtěl spát,nebyl však problém u tak dobrého filmu vydržet. ()