9 hráčů se smrtí

House of 9

9 hráčov so smrťou

Thriller

Velká Británie / Francie / Německo / Rumunsko, 2005, 86 min

No nejedná se o filmový kult,ale nejedná se ani o doslovný odpad.Podle mého názoru se jedná o filmový průměr,i když ne každému se film líbí.Tedy je pravdou,že od něj divák nemůže očekávat něco extra až něco doslova neočekávané.Spíš by mě na něj hledět jkako na film a ne se v něm šťourat,i když i na mé straně jsou filmy,které mě také neoslovily.A tak jak se říká,Každému se líbí něco.(8.1.2014)

• desolator6

Niekde v polke som si myslel, že sa asi poserem od smiechu! Ako čítam komentáre.... no teda.... 6 miliónov. To asi dali tie peniaze tým na konci čo mali tie bágle. Ale vážne ľudia!!! Pri tomto musel plakať už scenárista keď to písal! Predstavujem si niečo na spôsob "Bože ja som kokot, ja som takýýý kokot..." Potom horko, ťažko zaplakal režisér, potom herci a celé to hovno si museli odniesť diváci. Toto by som vymazal z povrchu zemského.(4.3.2010)

• knotie

Začalo sa to ako novela od Agaty Christie, bohužial to skončilo bez akýchkoľvek prekvapení. Slabý odvar iných hororových počinov, ktorý jednoducho nahádzal do jednej situácie čo najviac klišéovitých postáv - kňaz, čo sklame svoju vieru, hádajúci sa manželský párik, černoch, ktorý nenávidí políciu atď. Ako jediná morbídnu hru prežije (podľa konzertavívnych pravidiel hororu) "panenská" postava - ktorá nikoho zavraždiť nechce, netúži po finančnej odmene, vraždí len v sebaobrane. Skutočne nepredvídateľné. Film síce nenudí a dejovo sa pohybuje pomerne rýchlo, neprináša nič revolučné a je len ďalším zo zbierky hororov, ktoré sa tvária ako psychologické dumania na tému "človek v núdzi", ale v skutočnosti sa nevedia nabažiť exploitatívnym krviprelievaním.(27.10.2009)

• chimeracerberus

Snímok, snažiaci sa napodobniť film SAW alebo kocku. Ale skutočne len snažiaci. Vo všetkých ohľadoch pôsobí strašne lacno, správanie postáv je strašne nepochopiteľné, zbytočné pasáže sú príliš dlhé. Určite keby som sa ja ocitol v podobnej situácii alebo niekto z Vás tak by sa nehádal o takých veciach aké v tomto filme boli spomenuté. Jediná svetlejšia stránka tohto filmu je základná myšlienka a trošku napínavý záver. Celkový film som nútený hodnotiť skôr ako podpriemer: HUDBA:3/10 * ORIGINALITA:4/10 * LOGICKOSŤ:1/10 * DEJ:3/10 *(30.4.2011)

• blackrain

Kam až jsme ochotni zajít? Je pro nás 5 milionů lákavá sumička, pro kterou jsme ochotni třeba zabíjet? Filmů o zavření lidí do baráku a následném vyvražďování se mezi sebou bylo natočeno hodně. Téma je to vyzkoušené. Otevřený konec mě zrovna moc nepotěšil. Prostě je nemám ráda. Vzbuzují ve mě divné pocity.(7.9.2009)

• - Natáčení probíhalo ve filmovém studiu MediaPro v rumunské Bukurešti. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 20. května 2004. (Terva)

• - Bonus na DVD obsahuje dva alternativní konce. (Terva)