Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Mr.Nigga

Napsat komentář k Pošťákovi mi dalo opravdu mnoho přemáhání. Jednak proto, že vlastně nevím čím začít a také proto, že jsem se bál popsat můj nejoblíbenější film tak, abych byl opravdu spokojen s výsledkem. Padla tu spousta kritiky na kýčovitost a "američnost" snímku, to nehodlám nikomu vyvracet. Člověk jako já, s oblibou Kevina Costnera, postapokalyptického světa a světa Falloutu, si jednoduše Pošťáka zamiluje právě pro všechno to, co ostatní kritizují. Film vypráví o tom, že lidstvo přes svou zkaženost je schopno se sjednotit a společnými silami bojovat proti zlu a vyhrát - jenže nedělá to typickým sladce-hollywoodským způsobem, to jen z části. Pošťáka jsem viděl stokrát a vždy se mi líbil jako při prvním shlédnutí a nikdy jsem nepřeskočil ani jednu část. Pro mě je to stále nejlepší film, co jsem kdy viděl a asi se to už nezmění. ()

G.W.Bush odpad!

Pocta pošťákům sice je nosným tématem, ale pro obsažení tématu by to chtělo film alespoň o tři až čtyři hodiny prodloužit. ()

Lencha

Zase Kevin a zase kritika...ach jo. Líbí se mi myšlenka tohodle filmu...ruku na srdce, kdo z vás ještě dnes píše dopisy ručně a posílá je poštou? Pamatuju si, kdy jsem si koupila první mobil, kdy jsem posílala na PC první e-mail... a od té chvíle jsem přestala psát dopisy ručně. Tak max. pošlu pohled z dovolené a jinak ani písmenko. A mám pocit, že kdybych někomu posílala dopis poštou, tak si bude myslet, že jsem asi upadla na hlavu. Pamatuju si, když jsem si jako dítě psala s holkou z Ruska (rusky), posílala mi dopisy v krásných obálkách...mělo to svoje kouzlo, svoje pozitiva, ok, vzhledem k tomu, kde jsme dnes i negativa. Doručení trvalo, někdy se dopis nedoručil (to se ale může stát i s e-mailem, sms...). Takže zpět k filmu. Vždycky se na něj ráda podívám. Je tam akce, láska, bolest, napětí, dojetí...Kevin k pošťácké práci přijde jak slepej k houslím, ale když vidí, co udělá s lidma to, že se objeví s brašnou plnou dopisů, rozjede myšlenku založit poštu a najmout pošťáky. To je přece pěkný ne? ()

kenkaku

"Pošťák aneb Vodní svět bez vody". Toto hodnocení jsem kdysi někde četl (Cinema?) a nesouhlasím s ním. Ve srovnání s Vodním světem je tohle jen propadák bez špetky vizuální podmanivosti a děje. Jednu hvězdičku u mě film má jen jako poděkování za to, že je tak tragický. Pomohl tím mě celkem oblíbenému Vodnímu světu v očích většiny lidí, nevypadat tak zle. ()

Arius

Ďalšie filmové spracovanie postapokalyptického obdobia čo je veľmi plodná téma no ako Posol Budúcnosti v Costnerovom podaní zároveň aj nevyužitý potenciál. S výpravou a technickou stránkou bolo rozhodne všetko v poriadku no z môjho pohľadu to postrádalo hlbšiu myšlienku, čo chcel autor tým snímkom povedať, chcel poukázať na súdružnosť ľudí v ťažkých situáciach a využil tradičné klišé o tom ako treba spomaliť a prehodnotiť svoje hodnoty alebo čo bolo meritom veci. Vŕtalo mi to v hlave celú dobu a nebyť toho "famózneho" konca plného amerického pseudopatriozmu ktorý to úplne zaklincoval by mi nevadila ani tá minutáž ani celková zmätočnosť príbehu bez nejakých hlbšie objasnených súvislosti dokonca ani Costnerov narcizmus ktorý krásne dokumentoval pomník ktorý si pán režisér zakomponoval do dejovej línie pre svoju slávu a počesť. Môžem teda konštatovať že celkový dojem pokazil najmä koniec pri ktorom určite americké ovce z nadšením vstávali a tlieskali, pre mňa smiešne a nechutné, zostanem pri troch hviezdach. ()

bari68

Veľké sklamanie od Kevina Costnera. Ani nie ako od herca , ako od režiséra. To čo malo byť ? Mne to pripadalo ako nemastná-neslaná slátanina sci-fi dobrodružných filmov a nejakým odkazom na Sedem statočných .2* . Aj to je asi privysoké hodnotenie. ()

medlo

Jeden z mojich obľúbených filmov z detstva. Po rokoch som si ho pozrel znova a musím povedať, že už vtedy bol pre mňa nezabudnuteľný. Páčil sa mi postapokalyptický svet ktorý tvorcovia vytvorili. Aj keď tam bolo pár vecí čo mi nesedeli. Príbeh bol zaujímavý a nudiť som sa stihol len pri pár vykecávacích scénach. Inak minutáž dosť dlhá, ale až tak mi to nevadilo. Skôr mi vadilo propagovanie USA a patriotizmus, ktorý bol miestami až trápny. Jednu hviezdičku pridávam z nostalgie. ()

klúčik

Film , Sci - Fi ktorý tak trochu pochoval K.Costnera. Ja osobne som ho videl viac krát, a vždy som ho dopozeral. Nie je to bomba, ale ničo v sebe má!! Filmu dávam 50%. ()

iXtr3m3

Podobne ako v prípade Vodného sveta nezdieľam názor väčšiny sveta na kvality filmu. Opäť originálne spracovanie postapo skutočností, skvelá výprava, skvelá hudba a happyend ako sa patrí. Ja s týmto filmom nemám žiaden problém. Naviac je to film, ktorý časom zreje ako víno, ako napísal aj T2, s každým pozretím naberá na sile. Jedno z najpodceňovanejších diel svetovej kinematografie, ktoré navyše týmto podkopalo nohy inak skvelému Kevinovi Costnerovi na veľmi dlhú dobu, kým sa znovu dostal vyššie, ale už nie tak vysoko, ako kedysi. Je to priveľká škoda, pretože tento film je prototypom a šlabikárovým príkladom "monumentálneho" spracovania dôb deväťdesiatkových, t.j. fantastická krásna výprava, výborná hudba v pozadí, famózne kamerové zábery, všetko dokonalé praktické efekty, ktoré jednoducho v dnešnom svete už nemajú miesto a vytlačili ich CGI, ktoré však nech sú akokoľvek dokonalé, na praktické efekty zatiaľ nemajú. ()

Eraserhead

Jsou daleko horší filmy než Postman. Bohužel stále platí Hollywoodské pravidlo, které říká, že se vaše cena odvíjí podle úspěchu vašeho posledního filmu. Dalším takovým smolařem (vlastně postatně větším) je kromě Costnera John Travolta, jehož Battlefield je podstatně větší průser. ()

Hopper

Costner na svojej ceste za Van Dammom, Stalloneom smerom dole. Kardinálna pitomosť, ktorú je však treba vidieť už len y princípu, čo všetko je možné a za aké peniaze natočiť. Radšej ich mohli venovať na charitu. ()

BlueZero

Pre mňa je to vrchol kariéry Kevina Kostnera. Filmu nechýba nič. Možno trochu viac námahy so špeciálnymi efektami v jednom zábere, ale to chýba aj vo filmoch s podstatne väčším rozpočtom. Je tu vidno hlboký americký patriotizmus, ako v mnohých filmoch americkej produkcie, lenže tu je prezentovaný so správnou mierou. Ak sa vám tento film bude páčiť tak si určite pozrite aj film Waterworld. Je ťažké pochopiť, že je film tak kritizovaný. Patriotizmus je zobrazovaný v mnohých iných a hlavne podstatne väčších blbostiach, ktoré dostali vysoké hodnotenie, nebudem ich menovať, pretože v iných komentároch ich nájdete. A, že je príbeh nereálny? Prečo? Komunikácia vždy spájala ľudí a bez techniky to ide len tradičnými listami. ()

Romario odpad!

Tedy po Tanci s vlky, který jsem vychválil až do nebes, takový pád až na samé dno, to jsem byl nemile překvapen...Jeden z nejstrašnějších filmů, který jsem vydržel až do konce. ()

wosho

Slyšel jsem jen to nejhorší a tudíž jsem jsem nic nečekal a to nic mě překvapilo-jsou mnohem horší filmy,ale i lepší.Toto je něco mezi něma.Ale především to není nuda-scéna z divadelního představení s mezkem je přijemná svou lehkovážností,či kdy banda vojáku vypíska vandamovku(myslím Univerzálního vojáka)a vymrčí si Za zvuku hudby-jasne ukazují co Kostner zamýšlel-film o naději,bohužel to pak posral na skoro celé čáře onou odou na poštu,s tím malým negrem a patosem,jaký mu mužou závidět všechny sovětský válečný filmy.Takhle nám zustalo něco zvláštního,které mnoho lidí nemá rádo a co si tak uplně tu špatnou pověst nezaslouží. ()

Perry-

No to byla ale kravina :D Skoro jsem čekal, kdy se v souboji budou házet balíky a někoho tam zadusí dopisem a hláškou "Ofrankuj si to, vole." Jinak výprava byla docela dobrá, tak za to ta 1* ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western