Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Blaogranas

Kvalitní "akčňák", který graduje od začátku až do konce. I když asi nebude patřit k těm nejoblíbenějším, tak se u něj rozhodně nikdo nudit nebude. Akce střídá akci, střílí se doslova jak o život a Paul Walker se vozí v krásným mustangu. Malinká vada na kráse je poslední minutka; jinak ten malej Rus je fakt pohodář a největší hnus celýho filmu jsou úchylní manželé. ()

pravo

Pozitíva : 1.) napínavý dej. 2.) vysporiadanie sa s pedofilmi 3.) zábavná story ohľadom J. Wayna. Negatívum : korčuliarske výstupy a posledných pár sekúnd filmu- kto videl pochopí. ()

Torgal

Horko ťažko vybojované tri hviezdy. Dej je strašne vykonštruovaný a neprehľadný. Štýl filmu zabalený do milióna obrazových filtrov, rýchlych prestrihov a šialených kamerových jázd mi tiež nevyhovoval. Film je síce príjemne netradične brutálny a občas má veľmi pekné momenty, ale celkovo je dosť nudný. 5+/10 ()

Gixian

Rádoby "coolovost" obrazu na mě působila zcela rušivě, k tomu propletenec nesmyslů zvaný scénář, a finále hned se třemi "nečekanými rozuzleními"... Obrazovou stylizací a hrubostí mi to připomělo můj oblíbený Man of Fire, jen toto bylo zcela bez atmosféry, a i bez poslední špetky uvěřitelnosti. Prostě celkem nuda - dvě a půl hvězdičky. ()

jay.lee

Sakra! Kde jsi byl...kde? celé tři roky!!! Až teď jsem tě našel! SUPER SUPER SUPER FILM!! P.Walker-určitě jeho nej výkon! K.Roden-potěšil! a V.Farmiga...WUA ta ženská je prostě kost!...Do pr*ele,..Ku*va..to je ale NÁŘEZ!!!! ()

shereen

Zahuštěný film, který vás nenechá vydechnout. Herecké výkon, obzváště skvělá Farmiga a Roden. Navíc nejhnusnější filmoví pedofilové v historii kinematografie, ještě teď mám husinu. ()

cerbygerby

Tak u tohohle filmu jsem trochu sklamán.. Čekal jsem neskutečnou bombu.. už po přečtení pár komentářů jsem byl nedočkavý až ho uvidím a ještě k tomu když tam hrají moji oblíbení herci(Walker, Farmiga a Roden- ten zase ve své roli Rusáka skvělý), ale abych se dostal k jádru věci... Opravdu jsem čekal víc.. neříkam že by film neměl spád, ale zdálo se mi to takové divné.. sprostá slova mi nevadí, ale vtomhle filmu se mi to zdálo až moc přehnané, no a ten konec byl taky o ničem.. prostě kdybych od toho neočekával tolik bylo by to pět hvězd, ale takle musím jednu ubrat. ()

maciii

Zběsilý filmový zázrak, kterému nemám co vytknout. Něco tak strhujícího, nápaditého, emotivně zahraného, nepředvídatelně se vyvíjejícího a nabušeného neuvěřitelným množstvím šílených situací, jsem už dlouho neviděla. Je vidět, že Wayne Kramer to se svými herci umí, libuje si v emočně vyhrocených situacích a ze svého týmu dokáže vymáčknout maximum. V tomhle filmu se stal Paul Walker opravdovým hercem a já mu moc přeju, aby mu to vydrželo. BRAVO ()

Pacek

Aneb děkuju pane rejžo za jeden z nejlepších akčních thrillerů vůbec. Film díky svým častým zapletkám ani nestihne nudit, pořád se tu něco děje. Ať už se jede tam, nebo zase tam, nikde chybičku nenajdete. Všechno od triků po herecké výkony jde ruku v ruce s krásně plynulým originálním a přitom skoro reálným příběhem. O to víc divák jásá, když se dovídá, že je to z velké části točeno v praze. ()

Cheeker

Moje první poznámka určitě bude, že nemám rád filmy, ve kterých se jenom střílí. Čili přesně film jako je tento. Ale nad očekávání jsem byl vtažen do děje už od začátku a vychutnával si hledání zbraně s krátkou hlavní. Nebudu zapírat, že asi jediný důvod proč jsem se na film podíval, bylo obsazení Paula Walkera do hlavní role. Co bych si asi u tohoto snímku odpustil, bylo tak "neskutečně dojemné" zakončení. Navíc povedený soundtrack a efekty byly pěkným završením. ()

Cruchot

Dávám plnou palbu s vědomím, že to není úplně dokonalý film, ale v rámci žánru opravdu špička. Jedna velká jízda bez hluchých míst po celé téměř 2 hodiny. Vizuální orgie a scény, na něž se jen tak nezapomíná (párek pedofilů, zúčtování na ledě). Paul Walker je výborný, tomu chlapovi tady snad nejde nedržet palce. Bonusem pro mě je obsazení zde zatraceně sexy Very Farmigy a vynikajícího Karla Rodena, který si svého poněkud ujetého obdivovatele Johna Wayna opravdu vychutnal. 90% ()

tranquill

Řemeslně dobře natočeno. Ale! Brutalita pro brutalitu a sbírka vulgarit, které rozhodně nepůsobí odlehčeně jako například v Misfits. Takže nejzajímavější byly závěrečné titulky... ()

Kingjiri

Mám sice větší výhrady ke klišoidnímu závěru (mělo se skončit pohřbem), několika velkejm náhodám (Oleg u pedofilů) a ještě náhodnějšímu setkávání postav, na kterym byla velká část příběhu vystavěná. Ale nakroutit za 15 mega napínavej, zábavnej a po technický stránce povedenej akční celovečerák, je fakt výkon hodnej obdivu. Čtvrtá slabší hvězda za nápad, celkem povedenou snahu o dějový twisty a Paula Walkera v hlavní a Karla Rodena ve vedlejší roli. ()

messi@h

Mám rád podobné filmy, kde hlavnímu hrdinovi, který za něčím putuje, osud přihrává nové a nové komplikace a překážky (U-Turn, Red Rock West, Interstate 60), takže solidních 75%. Úvod stylizovaný alá Tony Scott mě sice málem odradil, ale naštěstí se režisérův přístup vzápětí změnil. Škoda jen překvapení nakonec, ne že by bylo úplně mimo, ale po všech těch zlomech se dalo až moc snadno předvídat. Zbytečné bylo podle mě i závěrečné znovusetkání s pasákem, ale co se dá dělat - "když je puška na zdi, musí vystřelit". Navíc by se tvůrce připravil o jednu docela podařenou vychytávku, která mi připomněla "Dokonalý svět" s Kevinem Kostnerem (víc říct nemůžu, pokud nechci spoilerovat). Jo a závěrečné animované titulky doporučuju, jsou fakt super, přesně vyjadřují atmosféru filmu. ()

markotter

Velmi dobrá akční podívaná,napínavá až do skoro posledního okamžiku. Výborně obsazený byl nesympatický "ruský" chlapeček a nebýt trochu nepovedeného posledního souboje a nezbytné "vlajky s pruhy" na konci, tak dám snad ***** ()

LordMysti

Opravdu solidní akční jízda. Nečekal jsem to, o to více mě tento film překvapil. Sice si člověk říká že těch hloupostí a nesrovnalostí co provádí některé postavy je zbytečně moc, ale celková atmosféra a solidní spád vše vyvažují. ()

sonoluca

Nekompromisní náser! Paul Walker hraje jak o život, Wayne Kramer servíruje jednu chuťovku za druhou a Vera Farminga je.... mmm .) "I said back the fuck up! You sick, twisted, motherfucking cunt!" ()

HonzaMag

Cool akční jízda s napínavým dějem, vynikajícím Paulem Walkerem a na Johnu Waynovi ujíždějícím Karlem Rodenem. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci