Zlo pod sluncem

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

honajz

Na to, že to měl být výpravný celovečerák, je to nuda. Ano, je tu moře, pár palem, ale pak také úděsné interiérové kulisy, v nichž se žel odehrává většina děje včetně závěrečného rozuzlení, herečka, jež zde hraje dospívající dívku, je uvěřitelná jako důchodkyně v roli diblíka, a celé se to vleče neskutečně. Že to Agatha měla často totálně překombinované, na to už jsem si zvykl, ale přece jen bych chtěl vidět vraha, jak trpělivě čeká, až se nějaký Poirot vykecá, a vůbec mi často jednání postav přišlo nepřirozené a proti logice. Zlatý TV seriál se Suchetem, kde každý díl vypadá líp a nákladněji, než tento velkofilm. Herci hrají jako z musu, a ani samotný případ není nijak neprůhledný, aby se nedalo odhadnout, jak to bylo, chybí i větší nadhled a vtip. ()

Sofia

Další klasická detektivka na jedno podívání. Herci jsou obsazení dobře, Peter Ustinov jako Hercule Poirot v plaveckém úboru taky nezklamal :-) Jen pointa byla tentokrát lehce překombinovaná, pochybuju, že by to šlo takhle provést. ()

JASON_X

Druhý Ustinovův Poirot už není zdaleka tolik povedený jako ten první, egyptský. Tedy nemyslím přímo jeho kreaci Poirota, která je samozřejmě opět znamenitá (až na tu barvu vlasů, o které jsem psal už minule). Ale film samotný je o třídu horší. Jednak kvůli poněkud slabší zápletce, druhak, a to hlavně, kvůli jeho většinou nesympatickým a vulgárním aktérům. Stýskalo se mi po aristokratické atmosféře egyptského parníku a uvítal bych, kdyby většinu postav nechala lady Christie ve své knize nějak bestiálně zamordovat. A sprostá, hollywoodská, nekonečně hnusná hudba mi na divácké rozkoši ještě ubrala. Po filmařské stránce je to sice výborně natočená a hezky vypravená detektivka, ale ani kvůli krásným baleárským exteriérům, ani kvůli skvělému Ustinovovi, ani kvůli charmantní Maggie Smith, ani kvůli zajímavé Jane Birkin (která oproti Death on the Nile dostala mnohem lepší roli), jí ani náhodou nemůžu dát víc než tři hvězdy. Mimochodem pachatele jsem nějak intuitivně uhádl už jako kluk základní školou povinný, na což jsem byl tenkrát samozřejmě náležitě hrdý. ()

aniiicka

Další z výborných hvězdně obsazených filmů s Peterem Ustinovem jako Poirotem. Je pravda, že Sucheta mám v roli belgického detektiva nejradši, ale Ustinov je rovněž výborný, obzvláště zde. Samotné provedení vraždy je tu pěkně komplikované a jednotlivé postavy jsou podle mě velmi zajímavé. Už jsem zmínila skvělé herce, v jejichž sestavě nechybí známé anglické herečky - Jane Birkin, Diana Rigg (pozn. bondgirl z r. 1969) nebo Maggie Smith, z mužského osazenstva mě potěšil Roddy McDowall. No jo, další z Poirotových dovolených, kde se nečekaně přihodí nějaká ta malá vražda. :) ()

Blofeld

Naprosto skvělá detektivka, Ustinov jako Poirot je v tomto díle nejlepší. Osobně mám také radši Sucheta, ale člověk si snadno zvykne.... Výtečný je soundtrack - jedná se výhradně o orchestrální verze hitů génia amerického muzikálu Colea Portera. Dalším důvodem, proč film vidět, je také geniální Maggie Smith. A Diana Riggová, známá též jako zesnulá žena Jamese Bonda, hraje koketní mrchu taky bezvadně. mimochodem, viděli jste to v originále? V jedné chvíli mluví Poirot o "půl hodině" a místo "half an 'our" vysloví "'alf and Hour";oD. ()

tomeš

O filmu jsem se dozvěděl na Mallorce, kde u jedné zátoky měli ceduli, že se tam točil tenhle film. Krásný místo. Ale film mě trochu zklamal, tohle zpracování Poirota mi nesedlo, ostatně film byl propadákem i ve své době... ()

corpsy

Máme tu atraktívne slnečné prostredie, atraktívne herecké obsadenie a látku, ktorá nikdy neomrzí. Lenže Guy Hamilton je predsa len akčný režisér ( napr. niekoľko bondoviek ) a nedodáva detektívnej zápletke ten správny drajv, ktorú by si zaslúžila. ()

elizabeth_ba

Asi poprvé, co se mi toto starší zpracování zdálo srovnatelné a možná i o malinko lepší než novější s Davidem Suchetem. Jediné, co mi úplně nesedělo je obsazení rolí a tentokrát nejen Poirota, o kterém byla řeč už při Smrti na Nilu, ale i všech ostatních, kteří neodpovídali mé představě, s výjimkou Nicholase Claye. Ještě snad Jane Birkin, ale u zbytku jsem nabyla dojmu, že je jim tak o 10-20 let více než by mělo být. Sice podobné zápletky již Agatha použila několikrát, ale přece jen to bylo perfektní, protože byla ozvláštněna :-)) ()

blackrain

Jsem zvyklá na jiného Hercula Poirota, proto mě Peter Ustinov mile překvapil. Byl úžasný. Ta role mu sedla naprosto dokonale. Takové sžití s rolí jsem dlouho neviděla. Dokonce jsem měla pocit, že si Peter Ustinov tu roli užíval. Tipovala jsem jako vraha někoho jiného. Do té osoby bych to opravdu neřekla a jak se pak krásně vybarvila. No jo, tichá voda břehy mele. ()

L_O_U_S

Při sledování filmů na motivy knih Agathy Christie docházím ke dvěma závěrům: 1. Hercule Poirot by především neměl vůbec vytahovat paty z domu, protože kam šlápne, tam dojde k vraždě, takže se dá říct, že ty desítky nebožáků má vlastně na svědomí. 2. Pachatelé vražd v jeho okolí jsou rozumu mdlého, když vraždí přímo před Poirotovým nosem a domnívají se, že zrovna jim to projde. (785., 2. II. 2013) ()

major.warren

Opět skvostná kriminálka, geniální Agatha Christie byla jedinečná. Peter Ustinov jako Hercule Poirot byl opět vynikající. Jane Birkin, Maggie Smith či kráska Diana Rigg v hlavních rolích tohoto perfektně zpracovaného filmu. Guy Hamilton, režisér Bondovek se filmu ujal naprosto skvostně. Scénář opět vynikající, vtipný a stále v pohybu. Žádná nuda. Krásné kamerové záběry Jadranu a hezká hudba. Ideální kriminálka jak má být. Nejlepší scéna je podle mě finální rozluštění případu. U mě to nejlepší hodnocení. Poirot a Agatha opět zabodovali. ()

Vědma

Asi nejslabší z adaptací, které j sem během těchto Vánoc viděla, ale to je do značné míry dáno předlohou, která prostě nebyla adekvátní k dvouhodinovému zpracování. Ale i přesto je na co se dívat, díky krásnému prostředí, kostýmům a hercům. Zde se mi nejvíce líbila Magie Smith. ()

radektejkal

Předštědrovečerní televizní detektivka - všechna tři slova jsou tu poněkud vyjímečná. Agatha Christie nám nabízí zasáhnout do řešení případu před obvyklým Poirotovým rozkladem. Tenhle případ jsem rozluštil, byť jen zdánlivě: Arlena při příjedu Patricka Redferna ještě žila (shoda s Agátou), mrkla na Patrika, aby sehrál show a zahnal tu starou babu. Patrik měl ale jiné úmysly (opět shoda s Agátou), které posléze dokonal... Agátiny detektivové příliš nepátrají, jen se procházejí a diskutují, ale tohle tedy bylo dost komplikované. Na Petera Ustinova jsem se rád podíval, stejně tak jako na Jane Birkinovou (s jejími nádhernými zubními meziprostorami). ()

Martin741

Naprosto genialna detektivka, v ktorej Hercules Poirot /Peter Ustinov/ odhaluje identitu vraha istej dievciny. Vysoko ocenujem hlavne malebnu sceneriu stredomorskeho ostrova, prepracovanu detektivnu zapletku. Dalej vysoko hodnotim herecke vykony - vyborny hlavne Ustinov ako Poirot - a dialogy. medziludske vztahy sa tiez riesia len v obmedzenej mire, ziadne prazdne tlachacky o vztahoch. A vsetko to reziroval Guy Hamilton /Goldfinger, Bitva o Britanii/, ktoreho povazujem za reziserskeho maga a virtuoza. 95 % ()

Fallen_One

Co do kvality scénáře, režie a herců čisté 4. Nic víc, nic míň a asi o nic víc neaspirující. Posazeno do skvělé atmosféry. Christiiny romány odehrávající se na jednom místě (vesměs) mne vždycky bavily. ()

pakobylka

Buď jak buď, Slunce je v tom nevinně, neboť jen kdesi v nadoblačných výšinách, obklopené mrazivou temnotou mezihvězdného prostoru, plní svou odvěkou každodenní povinnost - a svítí, bez ohledu na své momentální rozpoložení. Záleží jenom a pouze na nás, zda jeho životodárné paprsky zahřívají dobro či zlo. Pokud snad o nás kdysi mívalo nějaké iluze, předpokládám, že je na své jednotvárné pouti dávno ztratilo - vidělo dost, takže žádný zločin už ho nemůže překvapit. Dlužno podotknout, že diváka také ne - divák se na zločin obyčejně těšívá jako dítě na pohádku. A tak nejprve absolvuje nezbytné seznamovací kolečko, kdy jsou mu postupně představeni všichni protagonisté spolu s důvody, které by je snad mohly svést na scestí - a poté už jen napjatě sleduje, kterak se ho nadmíru košatá zápletka za vydatné pomoci neobyčejně fotogenických exotických exteriérů snaží důmyslně zmást, aby snad předčasně neodhalil pointu. Rozuzlení je maličko překombinované, leč v podstatě dokáže splnit většinu vašich očekávání, takže 4* mu patří plným právem. ()

papaJA21

Velmi příjemné překvapení. Všechny možné seriály s Herculem Poirotem opravdu nemusím, ale tahle mini série je opravdu vydařená. Peter Ustinov je skvělý. ()

otík

Další klasický případ Hercula Poirota, který neurazí, neunudí, ale také příliš moc nenadchne. Je to jako vždy - na začátku pár vražd, pak dlouho nic a na závěr skvělé a grandiózní odhalení zločince. Pohodka na nedělní či sobotní odpoledne. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg