Policejní akademie 2

• Česko Policejní akademie 2: Jejich první nasazení (více)

Asociální magor a parta jeho recesistických kamarádíčků navlečených v kůži se vydala do ulic, aby pomocí sprejů dodala městu trochu barvy a vyprázdnila kapsy každému, koho potká. Tahle vlna zločinu vás možná dovede k zamyšlení nad tím, kde selhal vzdělávací systém. Ale na druhé straně – vzpomeňte si na Policejní akademii. Když se v Policejní akademii 2: Jejich prvním nasazení s těmihle pitomými punkery střetnou naši čerstvě dostudovaní smolaři v modrém, výsledkem bude nekomplikovaný případ nepřetržité zábavy. Steve Guttenberg, George Gaynes a další postavičky z Policejní akademie nastupují v plném počtu, aby se postavili impozantnímu Bobcatu Goldthwaitovi, kterému byla role šíleného vůdce gangu šitá přímo na míru. Jsou to bouře – bouře smíchu – v ulicích! (Magic Box)

lennyd

Po úspěšném dokončení Lassardovy policejní akademie jsou čerství adepti ihned hozeni do hluboké vody (teda spíš do hlubokých sraček), neboť mají Lassardovu bratru pomoci vymýtit zločin z jeho okrsku. To samo o sobě není nikterak jednoduchá věc (ve čtvrtí řádí punkerská parta šílence Zeda), ale navíc jim klacky pod nohy docela úspěšně hází kapitán Mauser, který má zálusk na Lassardovo křeslo ... Po fenomenálním úspěchu první policejní akademie na sebe pokračování nenechává dlouho čekat. Sice je o řád méně vtipné než jeho předchůdce (smát se budete snad jen potroublému Proctorovi a Mahoneyho vtípkům na adresu kapitána Mausera), nicméně film je stále relativně koukatelný. Navíc do celé série přivádí dvě okouzlující postavičky - šílence Zeda v podání Bobcat Goldthwaita a ušlápnutého Sweetchucka v podání Tima Kazurinského. Filmu opět vévodí Michael Winslow... ()

anli

Pokračování klasiky,tentokrát v terénu,což umožnilo novou sérii vtipů a gagů.Celkově trochu za první akademií zaostává,protože všechny herce známe a jejich eskapády už nám tak vtipné nepřipadají.Já jsem byl ale c celkovým pojetím spokojen,opravdu jsem se nasmál a bavil.A i po letech se do tohohle prostředí rád vracím,takže dávám policejních 75%,protože je to pořád velmi dobrá a zábavná podívaná. ()

Kubaso

Oproti jedničce solidní sešup. Pořád je to ale povedená komedie, i když zdaleka ne tak nadupaná. Filmu asi nejvíc ublížila nepřítomnost skvělého G.W.Baileyho (kpt. Harris), stejně se ale jedná o nejpovedenější pokračování geniální jedničky. ()

JohnSmith

Druhý díl je o poznání slabší než první. Není tolik vtipný i když některé vtipy jsou vskutku povedené. Už mě to tak nebavilo hlavně i díky pomalému tempu. ()

lykan9

Dvojka již nedosahuje takové vtipnosti jako její předchůdce (dle mého názoru tomu chybí kouzlo právě prostor Policejní akademie). Přesto se jedná o nadprůměrnou komedii, u které se lidé pobaví klidně i po 100 letech. ()

fabecc1222

Dvojka je o něco šílenější, než jednička, ale v tom dobrém smyslu, a dost možná je to vlastně i nejlepší díl celé série. Tentokráte už naši "All stars" partičku z prvního dílu vidíme komplet v akci a Hightower tak může házením míče uzemňovat soupeře, Johnson předstírat zvuky vrtulníku a samopalu. Náčelník Lassard si tentokrát bere na většinu času volno a dostaneme místo něj tak jeho bratra, ačkoliv jejich společná scéna v restauraci je dost možná nejlepší z celého filmu "Ta ryba se vaří - Chcete jí smaženou?". Nedorazil ani poručík Harris a místo něj dostaneme podobně laděného Mausera, kterému Mahonney pořádně zatopí. Hofně povedenej je přihrátej poskok Proctor, kterej teda splňuje všechna možná klišé dané postavy, ale pobaví dobře. "Až budu kapitán, budu potřebovat asistenta. A víš koho? - Ne - Tebe, ty vole". Záporák Zed je totálně přestřelenej, nejvíc by obstál jako dvojník Slávka Boury, ale do kontextu filmu skvěle zapadá. Celkově hodně dobré pokračování, které dokázalo využít silných stránek jedničky, vytáhnout do dalšího dílu většinu nejlepších postav a zbavit se některých s menším potenciálem. ()

Spock

Povedené pokračovaní prvního dílu, které perfektně rozvíjí daný příběh dál. Staří známí hrdinové a spousta nových problémů. Zejména postava Zeda přinesla filmu velké oživení. V kategorii nejvtipnější scény u mě s převahou zvítězilo umývání vlasu tekutou pryskyřicí. :-) ()

jitrnic

Je to špatné. Nevím, jak je na tom jednička, tu jsem viděl naštěstí pouze v dětství, dvojku jsem viděl znovu před nedávnem a je to hrůza. Hlavně komika Bubby Smithe a té dámy co vykřikuje "Ani hnout ty svině" je k nepřežití. ()

Kosmik 1

Úroveň zábavy prudce klesla, málo hlášek i vtipných scén. Na víc než 50% to nemá, ani nostalgie bohužel nezapůsobila. ()

Autogram

Oproti jednotke to už nie je tak originálne, ale stále komédia, na ktorej sa dalo zabaviť. Gagy a situácie sa z jednotky trochu opakujú, ale gangstri ako z hračkárstva sú tu novinka. ()

Han22

Kadeti se vrací tentokrát jako členové 16. okrsku. Jejich protivníkem se stává šílený magor Zed a jeho gang a také kapitán Mauser, který je stejný magor, jako v prvním díle Harris. I když kvalita šla dolů, což se projeví hlavně při finální akci, nechybí několik nezapomenutelných scén (Tacklberryho randění, Jones hrající si na Bruce Lee, Hightower a jeho vyčištění Modré ústřice, Mauserův sprchový gel). Z nových postav potěší hlavně mrňavý prodavač elektra Sweetchuck, který se v dalších dílech vrací jako polda. Celkově stále výborná zábava. ()