Policejní akademie 2

• Česko Policejní akademie 2: Jejich první nasazení (více)

Asociální magor a parta jeho recesistických kamarádíčků navlečených v kůži se vydala do ulic, aby pomocí sprejů dodala městu trochu barvy a vyprázdnila kapsy každému, koho potká. Tahle vlna zločinu vás možná dovede k zamyšlení nad tím, kde selhal vzdělávací systém. Ale na druhé straně – vzpomeňte si na Policejní akademii. Když se v Policejní akademii 2: Jejich prvním nasazení s těmihle pitomými punkery střetnou naši čerstvě dostudovaní smolaři v modrém, výsledkem bude nekomplikovaný případ nepřetržité zábavy. Steve Guttenberg, George Gaynes a další postavičky z Policejní akademie nastupují v plném počtu, aby se postavili impozantnímu Bobcatu Goldthwaitovi, kterému byla role šíleného vůdce gangu šitá přímo na míru. Jsou to bouře – bouře smíchu – v ulicích! (Magic Box)

Ceberus

Chmm, všechno dobré z jedničky je pryč. :-/ A nejcitelnější je ztráta kapitána Harrise, kterého jsem si v prvním díle tak pochvaloval. Jeho náhradník Mauser zdaleka nedosahoval takových kvalit - navíc jeho poskoka jsem měl po celou dobu sto chutí nakopat do... Naopak se zde objevuje kvalitně zahraný šílený Zed, který však bohužel dostává na můj vkus strašlivé minimum prostoru. Ano, jsou tam občasné vtipné momenty, ale jde o velké zklamání, proto musím jít dokonce pod dvě hvězdičky. ()

ZnalecH

Další díl, který si dle mého názoru ještě zaslouží pochvalu. Přes slabší scénář tam vystupují herci z jedničky a přestože je tam méně zábavy se zástupcem Harrise, tak se člověk pobaví. 70% ()

Demonic189

Tomu hodnoteniu vôbec nechápem - prinajmenšom rovnako kvalitné a vtipné ako prvý diel. V niektorých momentoch ho i jednoznačne prekonáva a neraz som sa poriadne zasmial. ()

GTS_PUNK

Rok od "naštartovania" jednej pomerne dlhočiznej série z prostredia plného veľmi svojských policajtov sa na svete objavuje aj jeho pokračovanie. Partia z prvého dielu Police Academy prvýkrát nastupuje do služby v 16. okrsku akéhosi nemenovaného amerického mesta. Tu sa majú vysporiadať s rastúcou kriminalitou a miestnym gangom, ktorý vedie istý Zed (Bobcat Goldthwait). Ale keďže absolventi policajnej akadémie sú skutočne veľmi svojskí, zdá sa, že divácka zábava je zaručená. Alebo nie? Už od prvých minút snímku je zrejmé, že režisérska dvojica Jerry Paris a James Signorelli chce nadviazať na pomerne úspešný prvý diel. Podobným humorom sa značí budovať základy tohto snímku, ktorého dej nie je opäť žiadnou komplikovanou záležitosťou, ale skôr presným opakom, niečím, pričom by sa mal divák baviť od začiatku až do konca. Keď sa ho teda divák rozhodne zhliadnuť, veľmi rýchlo však zistí, že jeho filmové očakávania majú od reality pomerne ďaleko. Po všetkých stránkach sa totižto jedná o vyložene nalinkovanú záležitosť, pričom je táto skutočnosť logicky najviac citeľná na príbehu. Keďže sa však jedná o takzvanú "bláznivú komédiu", ktorá by mala bodovať hlavne na iných frontoch, než na tom príbehovom, možno prílišnú nalinkovanosť deja tvorcom odpustiť. Čo však už predstavuje väčší problém, je fakt, že snímku chýba aj potrebný humor, na ktorom by mal stavať. Spojenie "nováčikov" z akadémie so "starými puškami" 16. okrsku, na ktorom si humorná stránka filmu zakladá, je niečím, čo ani zďaleka nefunguje tak, ako by malo. Nemožno povedať, že celý film divákovi neponúka jedinú zábavnú scénu, ale aj keď sa zasmeje, bude to skôr na nejakej malej nepodstatnej drobnosti. Navyše, nebudeme si klamať, keď povieme, že inteligentného humoru, ktorý by oslovil vyzretejšieho a náročnejšieho diváka, sa tu nik nedočká. Naopak, jednoduchým situačným humorom film prekvitá, radovo spája scény ním nasiaknuté a na diváka "vypľúva" nie príliš zábavný kúsok. Sledovať dianie na obraze je tak mnohokrát skôr miernym utrpením, než pôžitkom. Pozitíva sa tu hľadajú naozaj veľmi ťažko, ale predsa len sa dajú objaviť. Jedným z nich je tradičný a snáď aj kultový soundtrack Roberta Folka, ktorý na začiatku navodzuje atmosféru na kvalitný a zábavný filmový zážitok, aby na konci aspoň trochu vylepšil celkový dojem z videného. Druhým pozitívom je zopár postáv, medzi ktoré však nepatrí nikto z pôvodného obsadenia. Za zmienku stoja Art Metrano v roli Mausera, Tim Kazurinsky ako Sweetchuck a už spomínaný Bobcat Goldthwait čoby Zed. Poslední dvaja menovaní dostávajú o čosi viac priestoru aj v nasledujúcich pokračovaniach tejto série. Police Academy 2: Their First Assignment je po takmer všetkých možných stránkach sklamaním. Nedokáže zaujať ako na poli príbehovom, tak ani na poli humornom, či akomkoľvek inom. Veľmi prísnym hodnotením by bolo povedať, že sa jedná o stratu diváckeho času, od čoho nemá film až tak ďaleko. Vďaka svojmu svojskému policajnému námetu si dokáže držať aspoň akú-takú filmovú atraktivitu, ale to žiadnym spôsobom nevylepšuje jeho kvalitu, ktorá je žalostne podpriemerná. () (méně) (více)

Likan7 odpad!

Naprostá kravina, která ani zdaleka nedosahuje "kvalit" neurážející a občas i vtipné jedničky. U Policejní akademie platí rovnice "chybí humor = chybí vše". ()

rublik05

O něco slabší než jednička, přesto stále solidní podívaná plná humoru, ve které se tentokrát podíváme do rušných ulic Los Angeles, samozřejmě u toho nesmí chybět stará známá garda v čele s Mahoneym, Hightowerem, Tackleberrym atd. Mrzela mě neúčast kapitána Harrise, místo něj zde máme neméně nepříjemného Mausera, který mi však přišel pouze jako taková náhražka, byť víceméně stejně povedená. Humoru se zde opět nešetří, hlavní záporák Zed je opravdu klenot. Oceňuji i inovaci, co se příběhu týče, takže ve všech ohledech příjemná oddechová záležitost. 7/10. ()

Nix

Pořád je to ucházející pokračování, které je svým způsobem trochu větší než jednička, ale zase to ubralo trochu na kvalitě. Ale ne tolik. Pořád je to originální pojetí policejního sboru. ()

Armin82

Za mě tenhle díl ještě velmi slušně konkuruje jedničce. Je tam spousta skvělých gagů, který pobaví i po desátém shlédnutí. Ta scéna v tunelu s oxidem uhelnatým mě vždycky zabije. Prej a kdo zachrání nás? :-D Dabing je skvělej. Nejlepší výkon podal kapitán Mauser a Zed --- 80% ()

donkocicak

Druhý díl není rozhodně slabým pokračováním série. Příjemně jsem se bavil, ale na jedničku to u mě nemá. Ale chyběl kapitán Harris bohužel. ()

Stanix

Dvojka se mi vždycky líbila víc než jednička. Nevím čím by to mohlo být. Snad postavou výborného patolízala Mausera, či pitomce Proctora. Možná v tom sehrál svou roli i Sgt. Vinnie Schtulman a roztomilý drobný hafík Lou, kdo ví. ()

Godhaj

,,Rumcajs.“ ,,I můj táta byl Rumcajs.“ Oproti prvnímu dílu šla kvalita o hodně dolů. Příběh už není takový hravý, je to víceméně jen pošťuchování policistů s výtržníky. Banda výtržníků navíc působí hrozně pitomě a jejich chování připomíná spíš nějakou skupinku mentálně postižených. Vtipných momentů ubylo, naschvály už tak vtipné nejsou a většina postav z prvního dílu už byla jen do počtu a klidně místo nich mohl hrát někdo jiný. Podle mě mohli tvůrci klidně pokračovat s příběhem v akademii a dopadlo by to lépe. ()

papadoce

Pár frkov tam bolo, dokonca skvelých, ale za jedničkou to zaostalo o triedu a treba povedať, že ďalšie diely boli vydarenejšie. ()

o.p.a.t

I tenhle díl mě bavil. Možná o něco slabší než první, ale i tak se vždy pobavím, když se na něj podívám! ()