Policejní akademie 2

• Česko Policejní akademie 2: Jejich první nasazení (více)

Asociální magor a parta jeho recesistických kamarádíčků navlečených v kůži se vydala do ulic, aby pomocí sprejů dodala městu trochu barvy a vyprázdnila kapsy každému, koho potká. Tahle vlna zločinu vás možná dovede k zamyšlení nad tím, kde selhal vzdělávací systém. Ale na druhé straně – vzpomeňte si na Policejní akademii. Když se v Policejní akademii 2: Jejich prvním nasazení s těmihle pitomými punkery střetnou naši čerstvě dostudovaní smolaři v modrém, výsledkem bude nekomplikovaný případ nepřetržité zábavy. Steve Guttenberg, George Gaynes a další postavičky z Policejní akademie nastupují v plném počtu, aby se postavili impozantnímu Bobcatu Goldthwaitovi, kterému byla role šíleného vůdce gangu šitá přímo na míru. Jsou to bouře – bouře smíchu – v ulicích! (Magic Box)

Campbell

Tenhle díl se může chlubit jednou dokonalou věcí, a to postavou Zedem. Ano Zed zahraný Bobem Goldthwaitem je nejlepší postava vsérii PA. Ten jeho ječák:-) Vždy jsem chtěl být jako on. Za zmínku zase stojí osobitý policejní humor, který dokonale zabavý. dal bych 4* ale za Zeda prostě nemůžu jinak. ()

nash.

Přes původní silnou sestavu v čele s Mahoneym a skvělé Tackleberryho milostné vzplanutí hodně slabé pokračování, které postrádá šmrnc i vtip. ()

Rocky62

Zřejmě byl můj smysl pro humor napaden nějakým virem, že jsem u toho zíval a nebo kroutil palicí. První díl nebyl nijak převratný a tady už to stojí fakt za hovno. Uřvaný prase Bobcat Goldthwait je snad nejhorší herec v dějinách amerického filmu a jeho postavu vymyslel někdo, kdo by měl pár týdnů strávit někde na klidném místě s bylinnými odvary. Jediný, kdo to tak nějak drží nad vodou je opět Michael Winslow, jehož všelijaké zvukové imitace zaručeně pobaví. Jinak ale nehorázná vymetenost. Projekce dalších dílů se pochopitelně nekonají. Rád bych zůstal duševně v pořádku. ()

klerik

Slušné pokračovanie, ktoré baví a ktorého scenár pekne odsýpa - pri komédii nevadí, že je "príbeh" skratkovitý. Výborné obsadenie... ()

Stanislaus

Druhá Policejní akademie obměnila jak herecké obsazení, tak i prostředí, což mělo svoje plusy i mínusy. Mauser neměl bohužel takové zlodušské charisma jako Harris, avšak na druhou stranu mě zase potěšila a pobavila přítomnost Zeda a pana Sweetchucka, kteří byli hlavním zdrojem zábavy. Pokračování, u něhož se sice nepodařilo dosáhnout kvality jedničky, ale i tak jde o solidní a zábavnou komedii o prvním nasazení "ostřílených" nováčků, kteří umí vyvolat řádný chaos. ()

honajz

Vycvičení už jsou, nezbývá, než je poslat do ulic. Svérázní rekruti tentokrát budou pomáhat Lassardovu mladšímu bratrovi vyčistit 16. okrsek. Druhý díl už není tak svěžím objevem jako první Policejní akademie, ale stále docela slušně odsýpá (ostatně má jen 83 minut) a vyloudí úsměv na tváři. V 16. okrsku roste zločinnost neúměrným tempem. A tak Lassard, mladší bratr šéfa policejní akademie, dostává 30denní ultimátum, aby ulice vyčistil. K ruce dostává šest nováčků z akademie. Jenže ještě je tu intrikující Mauser, který by sám chtěl být kapitánem. Naše šestice bude muset tedy bojovat na dvou frontách. A Mahoney se převléknout za pouličního grázlíka aby se infiltroval do gangu. DVD je to samé, jaké vyšlo už před několika lety, jen se oprášil prach ze skladů. Tudíž statické menu, u filmu má obraz viditelné zrno, občas je přepálený, zvuk je mono. ()

MM11

Policejní akademie se dočkala pokračování. A stačil jí na jen jeden rok. Dodnes přemýšlím, zdaly by nebylo lepší, kdyby tento díl zapadl a další už by tvůrci nechtěly točit. Ale na kdyby se nehraje... Co je na druhém díle jiné? Je toho poměrně dost - nový režisér, mírně odlišnější pojetí a patrnější rok výroby. Že jsou policisté idioti, nám Hollywood začal říkat každý rok. Poprvé jsme se smály, ale nic se nemá přehánět. ()

HellFire

Pro mě mnohem lepší než první díl. Díky dvojce vzniklo mnoho úžasných scén - Tackleberry a jeho osudová láska, scéna v restauraci, Mahoney jako gansgter a mnoho dalších. ()

SOLOM.

Solidní pokračování opět plné srandovních hlášek, humorných scének a nezapomenutelných hereckých výkonů policejních absolventů. Navíc se ke všemu přidává i záporák ZED, který mě doslova dostal. Moc nemám rád český dabing, ale tady ten jeho skřek trefili dokonale. Přes všechnu tu zábavu se zde však dá natrefit i na několik nudných pasáží, které lehce srazily mé hodnocení. I tak jde však o nadprůměrnou podívanou. ()

eraserhead666

Nejdřív jsem se lekl, že jsem tehdy před těmi 20-22 lety tenhle díl nějakým nedopatřením vynechal a dosud jej neviděl. Pak jsem pár styčných bodů našel, ale potrvdilo mi to akorát fakt, že je to tak slabé, že mi z toho v paměti neutkvělo takřka nic. Nebýt nástupu Zeda na scénu byla by to možná až odpadní záležitost. Oproti prvnímu dílu dost velký sestup, přebijí to i mnohé další díly. Připadá mi to poměrně suché, ty vtípky jako by nezvládaly zub času, který je docela rozhlodal. Taky mi výrazně vadila absence některých postav z jedničky. A hlavně, ne že bych od podobného typu komedie čekal nějaký duchaplný příběh, ale ten scénář mi připadal mnohdy úplně debilní, který z těch policistů dělal fakt úplný trouby ("nevíme kdo to je, kde sídlí ani kdo je vede" - a to i v případě takových šulínků, jako je Zedův gang? Ty vole, jak jste se k té policii vůbec dostali?) ()

Handle

Občas stále poměrně vtipné, i když přibylo i pár trapností. Každopádně o hodně horší než jednička. ()