Student medicíny David je zpočátku štěstím bez sebe, když je přijat jako laboratorní asistent proslulého hadího experta – doktora Stonera. Brzy ale zjišťuje, že za zavřenými dveřmi ordinace se odehrávají prapodivné experimenty, jejichž cílem je přeměnit člověka ve vládce hadů – kobru královskou. A Davidovi rychle dochází, kdo má být další obětí šílené vědcovy mysli. Pod režijní taktovkou velezkušeného režiséra Bernarda L. Kowalského (hlavní tvůrce seriálů Mission: Impossible, Wild Wild West a Columbo) a v produkci oscarového Richarda D. Zanucka (Čelisti, Rozsudek, Planeta opic) vznikl sci-fi horor, který patří ke kultovním kouskům daného žánru. (Řitka video)

honajz2

Další z těch filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. Překvapivě celkem slušný body horor o studentu medicíny Davidovi, který jede dělat asistenta jednomu doktorovi, co se specializuje na hady. Jenže on pan doktor je, tak trochu hodně, magor a kdo ví, co za typ filmů jsou body horory, tak mu bude jasné, že na Davida nečeká nic hezkého. A Sssssss má překvapivě slušnou atmosféru, je napínavé a člověka zajímá, co z toho vypadne. Osobně mě film skoro ani nenudil. Bohužel mu podráží nohy jiné věci a ta hlavní je postava Davida. Už když do něj ten doktor píchá nějakou "vakcínu" po které mu je blbě a spí několik dní, už tehdy mu mělo dojít, že je tady něco špatně. Ale ono ne, David úplně v klidu čeká, jako by se nic nedělo a to, že se mu třeba odlupuje kůže, mu připadá jenom jako vedlejší účinek oné "vakcíny". A nepokusí se zdrhnout ani, když už nevypadá zrovna dobře. Těžko uvěřit, že někdo takový by mohl kdy studovat medicínu... No, navzdory tomu, co jsem tu před chvílí psal musím citlivě povahy uklidnit, že krev tu vůbec není, i ta proměna proběhne bez nějakých gore scén. A i tak působí, hlavně v závěru, docela znepokojivě, když uvážíme rok vzniku a že je to béčko. Bohužel úplný konec se moc nepovedl. I tak ale musím uznat, že to byl celkem slušný horor, i když na víc jak 3* bohužel nemá, třeba herci zde bůhvíjaký výkone nepředvedli. 3* ()

Martin741

Ssssssssss je sympaticky hororovy film z mojich oblubenych 70. rokov, kedy sa podla mna tocili najlepsie horory /Alien, Jaws, Deliverance...../, k tomu zrucny reziser Kowalski a hutna strasidelna atmosfera. 68 % ()

-Bomba-

Čekal jsem typický eko horror, ve kterém budou zabíjet hadi, už první scéna převezení do Panoptika zrůd mě ale přesvědčila, že tohle by mohlo být zajímavější. A taky bylo. Začátek byl slibný ale na hlavní příšerku musíme čekat přes hodinu (!) a nakonec se na obrazovce ani moc neohřála. Je to škoda, protože zrůdy ve filmech mám rád. Další plus je za opravdové hady a že se autoři vysrali na nějaké gumáky (tu poslední přeměnu nepočítám). Kdyby to nebylo tolik natahované, tak bych dal o hvězdu víc, takhle je to jenom za dvě. ()

destroy83

Vydařený ekohoror který sice nevyděsí, ale za to dokáže příjemně vtáhnout do děje...postarší vědec se pokouší přeměnit člověka v hada a sem tam někoho nepohodlného, za pomoci svých hadích miláčků, odstraní z cesty. Pro mě je snímek příjemným překvapením, dávám čtyři hvězdy. ()

hans500

Nadprůměrný hadí horror, překvapivě dobré herecké výkony Strothera Martina a Dirka Benedicta, uspokojivý scénář, dobrá hudba a povedený konec. Za 4*. ()

st.verka

Kdo s čím zachází, tím také schází a na konci jen zmar. Na tenhle film mám jen dvě slova - škoda času. Tak naivní student medicíny, to snad nikdo nemůže brát vážně. Ta hvězdička je jen těm skutečným hadům. ()

Han22

Tenhle film by si zasloužil trochu lepší hodnocení. Není to totiž žádná ssssračka, jak to může podle názvu, námětu a subžánru "hadí horor" vypadat. Nejedná se o žádný brak typu Noc králíka, nebo Žáby, ale naopak příjemné komorní drama/dokument. Uvidíme spousty zajímavavých hadů, dočkáme se spousty zajímavých informací a scén a mezitím sledujeme studenta Davida, který pomáhá moudrému vědci s hady a sbližuje se s jeho dcerou. Až ke konci se film mění v horor, kde se dočkáme i nějakých hadích vražd. Celý mě to připomělo tak trochu SPOILER film Moucha, lehce říznutý trochou toho dr. Frankensteina KONEC SPOILERU. Vytknout se dá hlavně až příliš pomalé tempo a hlavně neskutečně dementní konec s proměnou a fretkou, který to totálně pohřbil. ()

Holina

No je to strašný, ale viděl jsem ještě jako cucák na VHS a hrozně mě to děsilo a šokovalo - takže z nostalgie. Více zde ()

Haymar

No tak to byl teda vážně MaSsssssssakr (a to není poklona!)... Ale vzhledem ke stáří filmu, přivírám obě oči ()

Matli

Třičtvrtě filmu vypadal celkem normálně, že by si zasloužil i dvě hvězdičky, ale ten závěr byl hroznej. Jinak kobry byly hustý, nechtěl bych jí šlápnout na ocas. 17% ()

sadlokan

Kultovní rozhodně!Budu ho pozdravovat,teď odpočívá.A tam za rohem se zmítá frajer,kerýmu mizí ruce a nohy páč z něj má bejt had.Uf. ()

Denny

Lidstvo prý vyhyne na nedostatek energetických surovin a šanci přežít mají pouze studenokrevní živočichové, třeba hadi. A na tom je založen výzkum herpetologa, který své asistenty proměňuje v hady. Průměrný film s lehkým mrazením, kdy všichni vědí, co se děje, jen oběť ne. ()

emdvojka

Klasický starodávny horror, z roku 1973. Scéna stretnutia dievčaťa a hadieho muža v cirkuse bola veľmi nepríjemná až mi prešiel mráz po chrbte... ()

Stejšn

Zhruba do tří čtvrtin je ten film jenom podprůměrný, ale naprosto imbecilní závěr a kór ta závěrečná proměna mě fakt nutí tohle veledílo poplivat. Dám tomu jednu, ale jen ze soucitu. FUJ! ()

Cechyno4 odpad!

Ach jo. Další bláznivý věděc. Film naprosto bez atmosféry a pro mě docela nudný. Myslím si, že i v té době to nebyla žádná pecka. Film jsem nedodíval. Ikdyž jedno pozitivum si s filmu mohu odnést. Naučil jsem se něco málo o hadech. ()

moviefan4

Frankenstein trochu inak. Dej filmu je čistá prerábka Frankensteina do hadieho prostredia. Prácu s hadmi cením a uznavam lebo ja by som sa hada nechytil nikdy. Herci boli fajn, kamera priemer lenže tento film ma u mňa jednk velké mínus a to to že je strašne nudný a zdĺhavý. Radšej by som si tento film prečítal ako poviedku než aby som sa naň znova pozeral. ()

bulawaio

klasický příběh o mutovaní v nějaký jiný objekt, tady jde konkrétně o hada. Hady já rád a tady jich bylo opravdu dostatek a reálných. Horší však byly masky, ty vypadají víceméně usměvně a hadího muže bych si představoval jinak, naž jako přerostou vybledlou okurku. No nic. ještě bych vyzvihl kvalitně zpracovanou hororovou hudbu, ale bát se teda rozhodně nebudete. ()