Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Jarinek82

K tomuhle filmu jsem se dostal úplně náhodou. Mé úplně první setkání s korejskou tvorbou a hned tak velmi příjemné. Opravdu povedený snímek. Citlivě natočený s příjemnými a uvěřitelnými herci, zdánlivě jednoduchá zápletka a přitom bravurně uchopená. Člověk si u tohoto filmu uvědomí životní priority a jaký osud umí být. Rozuzlení mě dohnalo k slzám, nedalo se to zadržet. Opravdu povedené a několik hodin po skončení filmu jsem ho nemohl dostat z hlavy. ()

vladi3

A...kurv@drat.... zuby ma z toho neskutocne boleli... a cely cas si vravim, ze za tri... ale zaver ma dost dostal, tak som tam prihodila jednu navyse... som netusila, ze aj v korei rastu taki vysoki chlapi :) (aj ked meterosemdestiatsedem, co to je? :)) kedze mam korejsky tyzden, mala som vacsie ocakavania... ale celkovo prijemna oddychovecka, trosku depky z nestastnej (?) lasky... ale po tych surovych zabijackych korejskych skvostoch, toto bol balzam na dusu... Hlavni protagonisti ok, a ked sa tam zjavi daky dlhan, tak je ruka v nohave... :) ()

SinisterBlac

Tento film je mojim prvým kórejským filmom, a zároveň sa stal jedným z najobľúbenejších filmov môjho života... absolútna dokonalosť ()

Nortizop

První hodinu to konvergovalo k velmi špatnému romanťáku, kdy přemýšlím jestli ty chliché skipnout, když už jsme je viděli tolikrát a víme kam vedou, ale naštěstí se to ve druhé hodině probralo a dění znatelně poutavější i řekněme realističtější, že dokonce ve mně závěrečná scéna vyvolala trochu empatie. Tedy také souhlasím zkrátit stopáž o celou 1. hodinu, potom bych hodnotil dvojnásobně. ()

betykabrdova

| “Jsme v nebi?” - "Ano" | Film co vám změní život. Příběh o jedinečné lásce, která nezná meze. Dva hlavní hrdinové se do sebe zamilují i přes rozdílné sociální vrstvy a komplikované minulost. A když už si myslí, že veškeré nesnáze mají za sebou a mohou se spokojeně milovat, objeví se další, tentokrát nevyhnutelná překážka… Překrásný to příběh o lásce, rodině, vytrvalosti, nevyhnutelné nemoci... prostě o životě. Dojetím jsem se v posledních minutách až zalykala. ()

Beyoung

Melancholické, veskrze komorní drama. Dobré výkony obou herců. Hlavní hrdina je zajímavý. Podobných filmů o tom, jak milence rozdělil osud, existuje řada, a lepších. Tenhle nepatří mezi ty, na které bych se s chutí podívala znovu. Něco mi v něm chybí. Asi víc hravosti a světla. Tihle chodí jen z práce a do práce. Milují se až za hrob, ale pořádně nic spolu neprožili. Paměť se tu vypíná tak rychle, až se tomu nedá věřit! Asi mají v Koreji jiného alzheimera než my tady v Evropě. Zhruba od poslední třetiny začíná děj zavánět předvídatelností, což mu ubírá na atraktivitě. Je napěchovaný uplakaností a srdceryvnou hudbou, až hrůza... Prvoplánová hra na city mi trochu vadí. Konec se zbytečně natahuje. Stěží jsem dokoukala. ()

E-Chord

Ani ten největší morou nemůže emocionálnímu útoku tohoto filmu odolat. A moment to remember vžene slzy do očí i tomu největšímu tvrďákovi....Každý divák již tuší, že v první polovině filmu rozehraná milostná romance ukáže svou neradostnou tvář.....Je to film o lásce a bolesti, kterou může láska způsobit. Je mi velmi sympatické, že přestože je obsah filmu velmi slzopudný, film není přehnaně sentimentální - naopak je natočen docela střízlivě. Jenom bych ho nedoporučoval jedincům, kteří se právě nenachází v dobrém citovém rozpoložení. ()

Eldur

Nevysloviteľné. Minule som si uvedomil, že pri filmoch v poslednom čase nejako často plačem. Potom som zistil, že je to len faktom, že som si zohnal pár kórejských románc... Jednoducho to vedia. Niekto tomu hovorí citové vydieranie, ale ja si myslím, že film má najmä vzbudiť emócie. A tomuto sa to podarilo na výbornú. Dokonca patrí určite k najlepším kúskom, čo som v žánri videl. A každému, kto ho nevidel, vrelo odporúčam. P.S. Ye-jin Son je pani herečka!!! ()

Puml

Z prvu jsem měla trochu obavy, že se děj bude dlouho pitvat v seznamování a pozvávání se dvojice navzájem. Milé převkapení pro mě ale bylo, jak rychle se z této dvojice stal manželský pár a začali prožívat jiné, mnohem zajímavější, slasti ale hlavně starosti. Ze začátku mě ve filmu hodně rušila 5-ti minutová reklama na Coca colu, ale i ta tam nakonec zapadla. Co dodat... ()

Pattrick

Dokonalost, celé jsem si to užil. Viděl jsem dlouhou verzi a trošku dlouhá byla, ale překousl jsem to, za ten konec, jsem rád, že jsem to vydržel. Skvělé scény, skvělý jednoduchý děj. Obyčejná láska a takový příběh. Začátek je nudný, ale místy jsou fakt nádherné scény, které mi leží v hlavě. Samotný konec a tím myslím samotný konec vracející se ke kořenům, byl naprosto úchvatný. " JSME V NEBI?" ()

doginko

Emociálna pecka.Kto si niekedy už myslel ze MOZNO by pri nejakom filme plakal...kto tvrdil ze ZIADNY film ho nedonúti vyroniť aspoň slzu...mal....či skôr MUSI si pozrieť túto dojímavú vecičku korejskej produkcie.špeciálne odporúčam DC....144 nezabudnuteľných minút.A teraz si musím ísť vysmrkať nos a pretrieť moje červené oči :) ()

Veronica20

Nejde slovy popsat jak moc na mě tenhle film, který nedkážu ani nikam zařadit, zapůsobil. Měla jsem ho dlouho a dlouho jsem ho odkládala a teď se z něj stále nemůžu vzpamatovat. Nejde to...navíc herecké výkony tu celou atmosféru, celý nádherný a dech beroucí příběh ještě umocnily. Nevím jestli jsem nromální, ale ještě teď při psaní komentáře se mi derou slzy do očí a myslím, že se na nějaký čas odeberu jen ke knihám :o) ()

Inner

Přiznávám, ne všechny romantické filmy mě baví. Většinou je to kvůli tomu samému problému. Hercům a scénáři a někdy i snaze vyslzet z diváka i vlhkost vzduchu. U tohohle filmu jsem nevěděl do čeho jdu. Zaujal mě název tak si říkám proč ne. Začalo to celkem nevinně a celkem dobře to ubíhalo...ale pak se to stalo...nebudu říkat co, ten film je opravdu zážitek. Valná většina americké produkce by mu mohla závidět tu ladnost (muzika je parádní, kamera klidná), dojemnost (brečel jsem), ale hlavně přirozenost. Scénář je pravda jednodušší, ale je podán tou nejlidštější formou a herci,... jestli se nezamilovali tak se milují doteď :-) Krásný snímek s poselstvím, že láska nakonec všechno přemůže. A i když je to fráze stokrát omílaná, díky tomuhle filmu bych si ji připomínal klidně tisíckrát. 95% ()

Axerron

Pomalé, hořkosladké, rozvláčné, obměkčující, melancholické, dojemné a neuvěřitelně smutné. Občas sice místy zdlouhavé, sentimentální a hrající na city, ale tady se to promíjí. Za 5 a utřu slzu. ()

Romanko99

Moja slabost pre azijske zeny a poslednych 20 minut robia z tohto snimku jednu z najlepsich melodram, ake som mal moznost vzhliadnut. (Napriek tomu, ze som videl Director's cut verziu, ktora sa mi zdala byt zbytocne dlha.) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz