futbalista

Ako človek, ktorý bol dotknutý knižnou verziou musím priznať, že som čakal viac... Príliš naťahované a aj tak sa tam viac ako polovica veci z knihy nezmestila. Herectvo ale bolo výborne... A navyše je tento príbeh je silný aj vo filme, tak dávam aspoň 4/5 alebo 71% ()

route60

Kniha Motýlek je úžasna film také a nerad to říkam ale na knihu ruku na srdce nema, útěk z tak strašného vězení ve Francouzké Guayaně nechat se chytit a nikdy se nevzdat už jen pro tento důvod je Henri Charriére člověk před kterým smekám, Steve McQueen a Dustin Hoffman jsou výborní ale k dokonalosti knihy mu něco zcházi. 85% ()

Odpocivadlo

Tak keď som si toto pozrel, dal som si otázku prečo až teraz? Veď toto je jeden z najlepších dobrodružných filmov aké som kedy videl. A pre mňa to je najlepší film so Stevem McQueeom. Príbeh o tak silnej vôli a o takom sebazprení je neskutočne strhujúci. Odporúčam to pozrieť každému kto ma problém v niečom pokračovať a určite to v ňom zanechá stopu. 90% ()

Hruskovice

Do vylodění na Hondurasu se mi to líbilo moc, napínavé, drsné, kruté, divák si udělal vztah ke vznikajícímu přátelství hlavních postav. Ale potom, jak když to začal točit někdo jinej. Na pláži Motýlek hodí sekyrku jak indián a utíká pralesem, kde ho chytí domorodci a najednou prožívá nesmyslnej románek s divoškou ? :D Co to je ??? No děj na "ostrově samoty" to trochu vylepšil tím jak oba krásně bláznili, ale konec to zabil :/ Nemůžu dát z tohoto důvodu víc než 4/5 (nejpřesněji vystihující komentář u uživatele Matty) ()

Patriska

Herecký koncert Dustina Hoffmana a Steve McQueena, největších hvězd filmu této doby, se odehrává ve věznici na Ďábelských ostrovech odkud není úniku. Nesmírná touha po svobodě vede Motýlka k pokusům o útěk, jehož následkem je uvěznění na samotce. Bravurní proměna fyzična Stevena McQueena je realistická a uvěřitelná. Film ukazuje sílu osobnosti a nezlomnou touhu po svobodě, která se pro Motýlka nakonec stala skutečností. Vše je umocněno tím, že se jedná o skutečný příběh Henri Charriéra. Ten v roce uvedení filmu zemřel (1973). Jeden z nejlepších vězeňských filmů. ()

pafka

Filmarina takova, ktera se musi cenit zlatem. Je to etalon kvality, zaklad, ktery si musi projit kazdy filmovy fanousek. ()

hrumsrt

Kdybychom dělali žebříček z aktuální topky právě do roku 1973, tedy před Vánoci, kdy byl Motýlek předveden světu, prsil by se vysokým patnáctým místem.. Setkání dvou obrovským hereckých osobnost, mladého Dustina Hoffmana, kterého ještě velká herecká kariéra čeká, a Steve McQueena, kterého už miloval celý Hollywood.. Pár let po svém megahitu v podobě Planety Opic si Franklin Schaffner zkouší něco jiného a k převedení se mu dostal scénář přepisující vzpomínky bývalého trestance Henriho Charriera, který se z pozice váženého podnikatele z oblasti zábavy ozval o svém životě, a i když právě jméno tohoto Francouze je po celou dobu skryto pod přezdívkou Motýlek. Navíc Charriere po celý život přísahal, že všechno, co do svých pamětí zapsal je pravda, na čemž si pravidelně smlsávali kdejací literární a nakonec i filmový kritici.. Devízou Motýlka navždy bude jeho obsazení, které stojí na ústřední dvojici. A souhlasím, Steve McQueen jako hlavní hrdina je naprostým držákem celých dvou a půl hodin, jen ten dementní Hoffman je místo otravnější.. Motýlek je takový "Kajínek" amerických vězňů, který se soustavně pokouší opustit tropický vězeňský komplex s nádechem galejí uprostřed Francouzské Guyany, akorát že pokaždé neúspěšně. A když vás zradí i jeptišky už to opravdu nemá cenu... Jedná se dosti dlouhý film, kterému několikrát kolísá tempo a taky někdy mám pocit, že se točí celý příběh jakoby v kruhu bez větší gradace.. Problémů tu pár je a není to ani zdaleka tak poetické jak Shawshank, naopak spíše sazí na realističnost než na poetismus, kterým jsou vězeňská dramata už trošku nakažená. Ovšem jako celek to je krásná představa o svobodě, která ani na exotických místech z nikoho nezmizí. Motýlek stárne a je na filmu znát, že mu už těch 50 let je, ovšem třeba takové masky posouvající hlavního hrdinu v čase nemají chybu.. I když jsem měl problém to dokoukat naráz a někde ve druhé třetině už to bylo už jen o přešlapování, tak zkrátka samotné finále je super. A stejně jako pro hlavního hrdinu, tak i mě každý útěk přišel jako uvolnění rutiny a příjemné zpestření po němž opět následoval vězeňský dril... Co to je za svět, kde Vás udá i jeptiška! 75% ()

Vosje

Knihu jsem stále ještě nečetla, takže jsem vůči filmu Motýlek nepopsaným listem. Zdá se mi, že film stojí i padá s vynikajícími hereckými výkony hlavních představitelů. Je tam sice spousta šokucících scén, ale nejsilnější dojmem na mne zapůsobilo zvláštní a pevné přátelství mezi "Motýlkem" a Degou. ()

marason

Film jsem viděl na Primě v sobotu večer rozdělený tolika reklamami, že byl nakonec asi 3 a půl hodinový ale tak jsem se do něj ponořil že jsem prostě nemohl jít spát. Odvážím si říct že je to NEJLEPŠÍ film z věžeňského prostředí jaký jsem kdy viděl, zejména díky neuvěřitelnému Stevu McQueenovi a Dustinu Hoffmanovi a strhující předloze podle skutečné události. Henri Charriére měl takovou touhu po svobodě a odhodlanost, kterou by jsme měli všichni obdivovat. ()

Voloda

Knihu som precital asi 100x a stale sa k nej mozem vratit.Fantasticke podanie autora a sila z kazdej strany ktora zenie Motyla na slobodu.Nezabudnutelny Steve McQeen,filmova lahodka,ktoru si netreba nechat ujst ()

Insomniac

Viac sa to bude páčiť asi tým, ktorí nečítali knihu. Dosť vecí tam chýba a niektoré sú zachytené inak, ale to už je asi údel filmov. Napriek tomu je to jeden z najlepších filmov z väzenského prostredia na kvalite ktorého sa nemalou mierou podpísali aj dvaja hlavní protagonisti. ()

gu-staff

Uvědomte si prosím, že kniha byla předlohou, a ne scénářem. A ruku na srdce, kdybyste jí nečetli, tak dáte bez mrknutí oka 4 nebo 5*, a neremcáte tu pitomosti typu : v knize bylo víc úútěkůůů, kniha je lepčíí, apod. Při pohledu na McQueena je jasný, kde bral Bale inspiraci pro svýho Mechanika.... ()