Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (TV pořad)

• Česko

Jamieho roztančená kuchyně

Oliver's Twist

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 2002, 52x30 min

Brian Klein

Účinkují:

Jamie Oliver

Jamie není sice žádný top kuchař, ale pěkně se na to dívá. Taková nezávislá domácí kuchyně. Někteří tady pláčou, že suroviny nejsou k dostání, ale všimli jste si, že by snad nakupoval v hypermarketu ? Vždy jde do speciálky a nechá si poradit a tom to je, o suruvinách. Navíc má spousty postupových nápadů, chilli opečené přímo nad plynovým hořákem, saláty trhané u silnice ve městě, atd.(7.10.2007)

Vůbec nevařím a nikdy jsme snad nevařil ale na tohle je radost pohledět. Při sledování dostane člověk strašnou chuť k jídlu a celá série je skvěle udělaná, od shánění a nákupu potravin v místních tržištích až po samotné zábavné vaření. Recepty taky stojí za to. Jak jednou začnu vařit tak kvůli Jamiemu!(29.1.2009)

Paráda kam se hrabe nějaká Prima vařečka s nesympatickým Zounarem, Polreich nebo Babica... Tento kulinářský pořad, je jedním z nejlepších svého druhu, konkurovat by mu mohly snad jen Ti naši "Kluci v akci". Ze všech kuchyní a kuchařských pořadů, jeden z nejlepších a to jednoznačně. Sympatický hlavní představitel, pěkná místa, vtipné provedení. A ty jeho kolikrát exotická jídla? Hmm.. a mňam i když si myslím že se člověku kolikrát silně prodraží, co se týče např. jenotlivých ingrediencí, některá budou v běžných obchodech i nesehnatelná, ale na druhou stranu ty jeho papů v konečném výsledku nemusí být vůbec špatná:-))(18.8.2007)

Jen málokdy hodnotím televizní pořad (že by to bylo tím, že televizi nevlastním?), ale dnes udělám vyjímku. Jamie je virtuóz! I když bych hodně jeho výtvorů zřejmě nepozřel, vždycky se s radostí mrknu na jeho neuvěřitelné kulinářské kreace. Mafra má u mě malé lehce smazatelné plus, že tuhle ódu na vaření vydala na DVD(1.2.2009)

Nejlepší kulinářský pořad. Jamie Oliver je vtipný a jeho jídla se dají jíst. Ostatní podobné pořady jsou jenom slabým odvarem. Nechce za každou cenu vytvořit nic extra zázračného a složitého. Na druhou stranu nedělá ani jídla typu „ jak pejsek s kočičkou vařili dort zvaný Babica“. Jeho recepty jsou ale geniální v jednoduchosti a v rychlosti. A to vše je ještě umocněno výslednou kvalitou jídla. Přesvědčil mne, že se dá vařit i bez všech těch přesně zvážených ingrediencí jako 50 dkg toho a 100 dkg toho. Vaření pak nepřipomíná matematiku.(25.2.2013)

• - Jamie Oliver vařil i pro britskou královskou rodinu. (Attta)