Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (TV pořad)

• Česko

Jamieho roztančená kuchyně

Oliver's Twist

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 2002, 52x30 min

Brian Klein

Účinkují:

Jamie Oliver

Nejsem kdovíjaký kuchař (i když vařím rád), kulinářské pořady (ony Cooking Show) jdou tak nějak mimo mě, ale série od tohoto střapatého Anglána mám nakoukané skoro všechny. A Oliver's Twist byl jedním z prvním, který jsem začal sledovat pravidelně. Zkrátka Jamie nechává veškerou konkurenci daleko za sebou a to ať už kuchtí u sebe v kuchyni (Jamie vaří doma), učí svému řemeslu ztracené existence (V kuchyni šéfkuchaře), obšťastňuje svým uměním v na Apeninském poloostrově anebo za velkou louží, nebo doporučuje rychlá jídla (Jamie vaří hotovky). Takhle si představuji zábavný pořad o vaření.(21.1.2013)

Jen málokdy hodnotím televizní pořad (že by to bylo tím, že televizi nevlastním?), ale dnes udělám vyjímku. Jamie je virtuóz! I když bych hodně jeho výtvorů zřejmě nepozřel, vždycky se s radostí mrknu na jeho neuvěřitelné kulinářské kreace. Mafra má u mě malé lehce smazatelné plus, že tuhle ódu na vaření vydala na DVD(1.2.2009)

Paráda kam se hrabe nějaká Prima vařečka s nesympatickým Zounarem, Polreich nebo Babica... Tento kulinářský pořad, je jedním z nejlepších svého druhu, konkurovat by mu mohly snad jen Ti naši "Kluci v akci". Ze všech kuchyní a kuchařských pořadů, jeden z nejlepších a to jednoznačně. Sympatický hlavní představitel, pěkná místa, vtipné provedení. A ty jeho kolikrát exotická jídla? Hmm.. a mňam i když si myslím že se člověku kolikrát silně prodraží, co se týče např. jenotlivých ingrediencí, některá budou v běžných obchodech i nesehnatelná, ale na druhou stranu ty jeho papů v konečném výsledku nemusí být vůbec špatná:-))(18.8.2007)

Inspirativní pořad, kde se něco i naučíte, pokud je ve vašem okolí supermarket, který disponuje všemi těmi exotickými bylinkami, bez kterých by byli všichni tihle britští mastechefové v prdeli jako Baťa s dřevákama. Jamie je ale i přesto natolik sympatický, že se na pořad dá koukat i bez těch bylinek.(11.9.2011)

Jamiemu sa podariklo premeniť, možno pre niekoho nudnú show o varení na zaujímavý kultúrny zážitok. Určite jeho výtvory chutia fantasticky, neviem, neskúsila som ;) ale to, ako vás popri varení dokáže prvotriedne zabaviť, tak to ho povyšuje na viac ako len talentovaného kuchára. Bohužiaľ, kvôli ingredianciám, aké používa, si veľa receptov vyskúšať nemôžem - ponuka potravín v našej krakine je ešte stále chabá v porovnaní s niektorými inými krajinami, v tomto prípade VB.(21.6.2007)

• - Jamie Oliver vařil i pro britskou královskou rodinu. (Attta)