Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (TV pořad)

• Česko

Jamieho roztančená kuchyně

Oliver's Twist

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 2002, 52x30 min

Brian Klein

Účinkují:

Jamie Oliver

Paráda kam se hrabe nějaká Prima vařečka s nesympatickým Zounarem, Polreich nebo Babica... Tento kulinářský pořad, je jedním z nejlepších svého druhu, konkurovat by mu mohly snad jen Ti naši "Kluci v akci". Ze všech kuchyní a kuchařských pořadů, jeden z nejlepších a to jednoznačně. Sympatický hlavní představitel, pěkná místa, vtipné provedení. A ty jeho kolikrát exotická jídla? Hmm.. a mňam i když si myslím že se člověku kolikrát silně prodraží, co se týče např. jenotlivých ingrediencí, některá budou v běžných obchodech i nesehnatelná, ale na druhou stranu ty jeho papů v konečném výsledku nemusí být vůbec špatná:-))(18.8.2007)

Jamie není sice žádný top kuchař, ale pěkně se na to dívá. Taková nezávislá domácí kuchyně. Někteří tady pláčou, že suroviny nejsou k dostání, ale všimli jste si, že by snad nakupoval v hypermarketu ? Vždy jde do speciálky a nechá si poradit a tom to je, o suruvinách. Navíc má spousty postupových nápadů, chilli opečené přímo nad plynovým hořákem, saláty trhané u silnice ve městě, atd.(7.10.2007)

Podle mě tento charizmatický angličan strčí všechny Babicy,italy a podobné trapáky hravě do kapsy svým důvtipem,výberem receptů a vším možným a pamatuji si,že když jsem se na tento pořad dívala tak nejen,že jsem na to jídlo dostala chuť ale i když moc nevařím tak mě zaujal už jen tím jak si to vaření Jamie užívá...(11.12.2011)

Nejlepší kulinářský pořad. Jamie Oliver je vtipný a jeho jídla se dají jíst. Ostatní podobné pořady jsou jenom slabým odvarem. Nechce za každou cenu vytvořit nic extra zázračného a složitého. Na druhou stranu nedělá ani jídla typu „ jak pejsek s kočičkou vařili dort zvaný Babica“. Jeho recepty jsou ale geniální v jednoduchosti a v rychlosti. A to vše je ještě umocněno výslednou kvalitou jídla. Přesvědčil mne, že se dá vařit i bez všech těch přesně zvážených ingrediencí jako 50 dkg toho a 100 dkg toho. Vaření pak nepřipomíná matematiku.(25.2.2013)

Roztomilý chlapec, ten Jamie. Nie len že je skvelý kuchár, ale aj veľmi sympatická osobnosť, nehovoriac o jeho neodolateľnom šarme. Varenie prezentuje, ako zábavnú činnosť a varí hlavne pre priateľov a rodinu. Dbá na to, aby jedlo bolo pripravené rýchlo, chutne a zdravo. Jedinou mojou výtkou je to, že občas zabúda na to, že človek je aj očami a to je v dnešnej silnej konkurencii na kulinárskej scéne výrazný nedostatok. Ako prednosť by som vyzdvihla časté veganské a vegetariánske recepty, len tak ďalej !(22.9.2013)

• - Jamie Oliver vařil i pro britskou královskou rodinu. (Attta)