Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

LUKICKK

Myslím, že je to první japonský horror, co jsem kdy viděl, a mám v plánu jich zhlédnout více, jelikož mi to bylo doporučeno. Celkově mě hned zaujal ten autentický japonský rukopis, který je prostě dost specifický a odlišný, než většina amerických horrorů. Jediný mínus tohoto filmu je konec, který byl oproti zbytku filmu takový slabší a uspěchaný celkem. Jinak lore v celém filmu je celkem dost prokreslený a je to fajn mít tolik informací o tom, co se tam děje. Taky střih a kamera přináší taky hodně creepy atmosféru, což je velký plus, zvláště u horroru. ()

uiu

Tak už i Japonci se shlédli v americkém trendu hororů v dokumentárním stylu s třesoucí se kamerou. Tento žánr mám z těch hororových ráda, ovšem tento film mě zklamal. Nejhorší zabiják je stopáž (bez pár minut 2 hodiny) a strašně moc detailů a rozvrstvování dávné legendy, které je pro žánr zbytečné. Okleštit zápletku o 80% zbytečných informací, zachovat jen ono jádro, snížit stopáž na klasickou nenudící hodinu a půl a asi by to bylo hned něco jiného. ()

VanTom

Vydařený horor formálně ve stylu Blair Witch. Novinář zabývající se mysteriózními jevy narazí na podivnou záhadu a začíná pátrat po jejím původu. Snímek je výborně natočen, opravdu vypadá jako reálný dokument, což podporují i vložené ukázky z televizních pořadů a zpráv (speciálně natočené, samozřejmě). Strašidelný mi příliš nepřišel, ale zajímavý a vtahující rozhodně ano. ()

ghatos

Kvalitní vícevrstvý příběh, ve kterém faktor strachu nastupuje až později. Základem je postupné odhalování záhady, to člověka udrží 80 minut v pozornosti a za odměnu dostane posledních 20 minut hororového mrazení. Koncept "dokumentu" není originální, ale zde je kvalitně zpracován, což je vždy působivé. ()

Kalidor_

Velice mě potěšilo poutavé dokumentární zpracování a absence lekaček, vlastně skoro všechny strašidelné momenty byly velice dobře vpasované aniž by prvoplánově pouze vylekaly. SPOILER! Některé scény byly velmi znepokojující až děsivé (embrya v lese). A závěr nádherně završil tento horor, při kterém si neuprdnete strachy do trenek, ale rádi se necháte vtáhnout do těch záhadných událostí, po kterých pan Masafumi pátrá. Překvapením pro mě byl převzatý Morriconeho hudební motiv z The Thing. ()

mrx.friend

Chaos na kvadrát. Bordel ve jménech a v ksichtech (tím jsem si právě z filmu odepsal postavy), bordel v záběrech a v souvislostech (tím jsem si právě z filmu odepsal děj), bordel v mytologii a ve vysvětlení (tím jsem si právě z filmu odepsal pointu). Vypadá to, že tím pádem šel na odpis i zážitek z celýho snímku. Navíc japonšitna k smíchu, je to dloo(zív)oouhé a bez atmosféry (ta je podle mě u asijských hororů skoro vždycky na nula Pascalech, asi tejhle kultuře stačí k děsu třeba jen cvoklej pán v alobalu). Ne, vážně, pojďte se se mnou někdo o tomhle pseudodokumentu bavit, protože na složení tohohle origami jsem byl tentokrát vážně krátkej :o) ()

Šakalík

Tento japonský místy až psycho-horor připomíná parní válec, který nekontrolovaně sjíždí z kopečka. Nejprve je to takový póómalý rozjezd, který postupně nabírá na rychlosti i ničivé síle, aby vás nakonec dole pod kopcem (na konci filmu) sešrotoval na padrť. Po dokoukání filmu jsem odmítal opustit bezpečí svého pelechu, dokud se nerozednilo, a to i přes to, že v něm po té lesní night-vision scéně na konci bylo poněkud vlhko. :-) A jen tak btw. „Kde jsou všichni psi?“ ()

peterpatrik

Na to, že ja ázijské filmy a aj horory moc nemusím, toto bolo dobré. Film bol zaujímavo spracovaný vedený do nevysvetliteľných javov, s výborným príbehom o démonovi Kagutaba. Film bol väčšinou pútavý, ale mal som chvíle, že som sa ohromne nudil. Najlepšia scéna bola v lese, ktorá bola celkom prekvapivá. Koniec filmu bol vyriešený dobre, vadilo mi tam divné správanie Kobayasho. 75% ()

Reanimated

Celou dobu znepokojivé, asi jako kdybyste vzali hororovou část původních sérií Twin Peaks. K závěru pak čirý děs. Tohle mě fakt bavilo. ()

Cracker

Japonsko je krajina stvorená pre natáčanie sci-fi, fantasy, thrillerov, mysterióznych ale hlavne hororových filmov z ktorých sa vám v žilách rozprúdi krv. Pre diváka zvyknutého na ázijskú filmografiu je Noroi veľmi dobrou voľbou. Skvelá gradujúca atmosféra, hudba ktorá vám rozbúši srdce, storky o démonoch zo starej mytológie a hlavne ten pravý strašidelný pocit ktorý vám v noci nedá spať. Noroi to všetko obsiahol a za formu akou je film natočený nemôžem dať menej ako 5 :) ()

CptPeroxid

Nejsem fandou FF style, ale Noroi si diváka dokáže vtáhnout a to hlavně pro samotný příběh. Pokud hodíte za hlavu nízký rozpočet a dotáhnete to až do konce, čeká na vás velice milé překvapení. ()

Vaklaf

Na mě to - až na některé scény - moc nepůsobilo. Mám pocit, že dokumentární forma, která dobře fungovala u Blair witch a celkem i u Paranormal activity, tady jako celek trochu selhává. Důvodem je roztříštěnost zaměření na několik postav a kombinace s televizním vysíláním, které atmosféru dost odlehčuje. Nakonec dávám i třetí * (ačkoli jsem původně nechtěl), protože chvílema to přece jen bylo hutný. Dost možná jsem se akorát netrefil do správnýho rozpoložení. ()

Sancty

Noroi nie je lavína ako prvý [REC] ale smelo valcuje precenenú Záhadu Blairskej čarodejnice (The Blair Witch Project). Found footage z krajiny ryžových polí využíva ako stavebný kameň jednu z legiend tamojšej mytológie a zručnosťou stavebného majstra na nej vystavala dom, v ktorom odkrývanie spočiatku nesúvisiacich udalostí prináša zimomravú skúsenosť z jeho prehliadky. ()

Junglista

Dokumentární detektivka s klasicky asijským hororovým zakončením (ale špičkovym!). Jen škoda, že pětihvězdičkovejch je jenom posledních 20 minut, rozplétání příběhu je sice zpočátku docela zajímavý, ale tahle pasáž je delší než by musela bejt. Zato ten konec to bezvadně narovná, to byla pěkná mrazivka :-) ()

Teabag

Velmi solidní filmařská práce a přesvědčivé herectví. Atmosféra Noroi houstne pozvolna, ale protože neustále graduje, nenechá vás po celou dobu v klidu. Posledních 20 minut jsem byl už napnutý jako guma od trenek. Díky dobře použité hand-cam (což je daleko větší kumšt, než to na první pohled vypadá) se tenhle snímek v rodině found-footage filmů rozhodně neztratí. ()

iampatrik

60% Noroi by se dal přirovnat k horské dráze. Film má mysteriózní, poutavý děj, buduje se atmosféra, příběh, vše graduje a když jste na vrcholu, najednou zjistíte, že jedete dolů - zhruba v polovině film přestane být zajímavý, táhne se, místy nudí a člověk musí dlouho čekat, než se děj zase vyšoupne nahoru. Takhle to na mě působilo bohužel celé dvě hodiny, nevyvážený horor, který však není vůbec špatný (i přes negativní komentář) a určitě se řadí mezi nadprůměr. ()

sona123

Noroi, to je úžasný mix všech možných hororů (jen namátkou - Paranormal activity, Kruh, REC, Záhada Blair Witch...je mi jasné, že některé vznikly až po NOROI, takže možná obecně, je to mix japonských horrorů a všech dalších točených "naživo" roztřesenou kamerou). Povedlo se tu skvěle vystupňovat napětí, ten maník s kloboukem obaleným alobalem proti ektoplazmatickým červům byl báječný. Nebyla to slátanina, vše do sebe báječně napadá, myslím, že je vše vystavěné téměř dokonale, jen je to prostě docela předvídatelné a nepřináší nic nového, co by doposud i průměrný fanoušek horrorů neviděl. ()

smetyl

Po spoustě doporučení na "děsivý japonský horor" a "skvěle využitá technika found footage" jsem čekal něco mnohem více než tuhle umdlelost, kterou jsem shlédnul nadvakrát, protože mě to prostě nudilo. Nechápu co mělo být děsivého na vyšinutém bláznovi, který měl klobouk a hadry z alobalu. Mě to přišlo spíše jako komediální výstup naprostého kreténa. A to je špatně. Mentální retard namísto strach nahánějícího šílence mi kazil dojem. Stejně tak spousta keců a žádné akce. Ne, že bych měl něco proti dialogům ale sledovat ústření dvojici jak jde 8x za alobalovym kreténem, to už je trošku moc. Každopádně Noroi není zas až tak k zahození. Myšelnka je dobrá, stejně tak postupné odhalování reálií, i samotný závěr. Ve filmu jsem našel jenom jeden strašidelný moment a to byla "embrya v lese" ale nic tak hrůzného. Zklamání předčilo očekávání a mě mrzí další zpackaný found footage. Jo a hlavně bacha na holuby.http://www.youtube.com/watch?v=7A5VNsEeAMY ()

zdenur

Japonské horory mám rád, ale po tomhle "dokumentárním hororu" jsem ujištěn že k japonské mytologii si cestičku nenajdu. Vůbec mě nepřekvapilo když se nejděsivější momenty odehrávaly v noci v lese. Radši se znovu mrkněte na Blair Witch.. ()