Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

neo101

jako jo, ale na 3 záporáky je jeden díl málo. Buď teda rozvinu pomstu za otce, nebo pomstu za strýčka se Sandmanem a nebo se věnuju rozpolcenosti spidermana a Venomovi, ale zplácat všechno do jednoho byla domnívám se chyba. Škoda, potenciál to mělo. ()

lupik84

Příjemná změna v podání černého pavouka. Ve skutečnosti jen postava spidermana ála green goblin. Nicméně hezky zpracované a příběh to na sebe nestrhává. Série si drží svou průměrnou laťku kvality a komu se tenhle styl líbý, tak se přímo nabízí k maratonu :-) ()

Kami

Finále trilogie pavoučího ochránce New Yorku přináší trochu jiný styl příběhu než v předchozích dílech. Největším nepřítelem Petera Parkera totiž není nějaký padouch ale je jím parazit, který se na něj „přicucne" a Spidy se zprvu neubrání. Změna v chování hlavního hrdiny ztvárněného Tobeym Maguirem je na snímku asi to nejzajímavější. Akce zde totiž tolik diváka nijak zvlášť neupoutá a kromě spolupráce Spidermana se svým přítelem zde není tolik zajímavého. Škoda, trilogie by si určitě zasloužila epičtější finále. ()

BERBEROS

Tento díl mne bohužel zklamal. Američani už asi neví, jak film více zkazit. oproti prvnímu dílu je to opravdu hluboko pod úrovní. ()

Johny_Blaze

Dobrý, slabší, nejslabší aneb Spider Man 1, 2, 3. Dobře to začalo ale ve třetím pokračování vše nápadně klopýtá. Když už jsem si myslel že se ve třetím díle snad již konečně smířím s obsazením Maguire tak z toho vyjde takovýhle propadák. No nic, Díky bohu za druhou Spider Man-skou odnož Amazing, čas přesedlat. ()

Isabella.M

Také priepastné hodnotenie oproti predchádzajúcim dvom ma dosť prekvapilo. Ja som sa veru bavila ohromne - Peter ako totálne trdlo, čo si nevidí ďalej od nosa. Jeho najlepší ex-kamoš-pomstiteľ, ktorý z neho chce urobiť sekanú (a že mu to ako záporákovi sluší). Parkerova zmena na temného hajzlíka absolútne maximálna, jeho nafúknuté ego prinieslo štedrú dávku humoru. Plus ďalší dvaja záporáci, ktorí sa nášho hrdinu-nehrdinu (vyberte si) snažia odkrágľovať? Má to príbeh a osobitosť. Čo viac si želať? Možno len pokladám za plus, to čo iní vidia ako hendikep. A áno, zlý Parker je dokonalý, až na hroznú ofinu. Ale proti gustu... ()

Salsecnew

Asi nejlepší díl z trilogie. Je například pěkné vidět Spidermana jako postavu s temnými silami. Mnohem silnější, efektivnější, nekompromisnější! S takovou mocí dokáže ochránit celé město proti komukoliv. Škoda však je, že moc kazí charakter, takže se z něj sám stává padouch... Skvělé ale třeba je, jak Peter a Harry spolu chvíli soupeří, ale ke konci se Spiderman a Goblin zase spojí. Peter Parker, doposud klučík, který Marry Jane tu a tam platonicky miluje, se konečně rozjede. Dobrá je i přítomnost Bruce Campbella (PS1 Evil Dead: Hail to the King) nebo též krátká přítomnost Willema Dafoeho (PS3: Beyond: Two Souls). Obrovská škoda je, že nedošlo k natočení čtyřky!!!!! Konec trojky jakž takž trochu otevřený.... Vztah mezi Peterem a Marry Jane je celkem otřesený a navíc postava Sandmana má stále nevyřešený osobní úkol.... Později natočený Amazing Spiderman je kašpar a další Avengerový Spiderman ve filmu Avengers: Občanská válka je ještě větší šašek.... Ale pravda je, že i Spiderman 1 a 2 jsou tak trochu telata. Já prostě nechápu, proč autoři musejí ze Spidermana dělat nevyzrálého puberťáka skoro ve všech filmech. Nedívali jste se někdo na kreslený seriál Spiderman? Tak ten byl asi nejlepší vůbec! ()

Duffman 97

Je to jako na běžícím pásu.Trailer vás navnadí,tvůrci říkaj že je to oproti předešlému dílu lepší a když pak film přijde vy litujete že jste tomu věřili.Většinou to tak bývá.Většinou.Né u spider mana 3. Neříkám že to má na bezchybnou 2.Ale přibližuje se jí.Hlavně se mi líbil herecký výkon Jamese Franca který se opravdu předvedl. ()

SNCIS

Hlášky: Harry Osborn: "Na střední jsem tě chránil, ale teď ti nakopu prdel." / (Mary Jane čte Petrovi recenzi z novin o jejím pěveckém vystoupení.) Mary Jane Watsonová: "Mladá slečna M. J. Watsonová je pěkná žena. Milá na pohled, ale ne na poslech. Její slabý hlásek se nedostal dál než za první řadu." Peter Parker: "To není pravda. Byl jsem tam." Mary Jane Watsonová: "Seděl jsi v první řadě." / Peter Parker: "Přišels." Harry Osborn: "Koukám, že právě včas." Peter Parker: "No, o pár minut dřív by taky nevadilo." Harry Osborn: "No, co naděláš?" / "Volba z nás dělá ty, kým jsme... A vždy si můžeme vybrat to, co je správné." - 60%. ()

Wiceman

Bohužel několik zpět oproti svým předchůdcům. Na vině je určitě přemíra dějových linek. Máme tu linku s černým symbiotickým oblekem, na to navázané zhoršující se Peterovo chování jak vůči MJ a Harrymu (který v minulém díle zjistil, že je Petr Spider-man) ale i svému okolí, do toho linka s mutací Flinta Marka alias Sandmana. Do toho si přidejme Harryho nekvalitní kopii Green Goblina na snowboardu a velmi nesympatické stvárnění Venoma a máme tu průměrnou akčně komiksovou záležitost na světě. I ta Gwen Stacyová byla nevyužitá a celkově nic extra. Nebýt fanoušek Spider-versu, šel bych s hodnocením ještě níž, ale to opravdu nemůžu. Proto dávám průměrné 3 * Jak se říká, méně je někdy více. ()

Johny203

Po dvoch peckách prišlo sklamanie. Triky, ktorých tu je naozaj požehnane, časom zostarli, je tam viac chýb, menej Jamesona, Parker sa chová ako kretén ešte predtým ako by sa tak mal chovať. Pár dobrých nápadov to síce má ale tie negatíva ich jasne prebíjajú. Škoda. ()

jirikzaboj

Po dvou vynikajících filmech o pavoučím muži je ten třetí o něco málo slabší. Nedělá to vývoj postav, protože ten je přirozený a stejně dobrý, jako v dílech předchozích. Nedělá to ani temnější atmosféra a víc “cringe” momentů, které jsou už dnes pro meme komunitu ikonické. Chyba je na straně výpravy a jejího přeplácaného průběhu poslední hodiny filmu. Někdy je méně více a tenhle film to potvrzuje. Žádný záporák nemá dostatek místa na plátno a proto není ani jedem zajímavý. Výjimkou je možná J. Franco jako Harry Osborn, který se konečně odhodlá pro pomstu a nejlepší bojovou scénu vyhrává Spidey právě s nim v jeho vlastním domě. Vše ostatní funguje stejně dobře jako v předchozích dílech a proto je hodnocení ovlivněno mou oblíbeností této postavy a zpracováním Raimiho pro Tobeyho jako na míru. /70%/ ()

olivertris

Ahoj, to jsem já, Spiderman. Spider-man 3 je co se týče kvality nejhorší, ale zároveň nejlepší. Spiderman je americký hrdina, dostane černý oblek, a miluje ořechové sušenky. Harry Osborn se stává novým Skřetem, ale již není zelený, a jezdí na snowboardu, a "Merdžejn" zde miluje dva lidi, Spidermana a Petera Parkera. Také se tu objevuje Sandman a Venom, Sandman je hodný, a Venom je zlý, kdo vyhraje? Spiderman. 10/10 skvělá podívaná ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)