...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

blackkocour

No nic, jseš panic.. Místo rádoby morálního komentáře, napíšu spíš svůj již vyspělý pohled na tyhle komedie, ve stylu "borci (spíš gumový panáci) se musí za každou cenu dostat do jeskyňek mladých roštěnek". Všichni dospělý vědí, že nikdy by se tohle ve skutečném životě stát nemohlo, protože pokud by ti "čůráci" někdy vložili svého čůráka do Vaňkový, co jako tu největší kundu v partičce, tak bych si spletl film s epizodou Krajní meze. A holka, co by sama od sebe, se chtěla zapléct do sexu jako ponožka do štrůdlu, bude jen kurva, co od toho bude očekávat tučnýho Masaryka, možná někdy v případech i dva. A jediná nahá kůža, která je viditelně vidět, je možná jen svislá kůže báb v rybníku, a nechci tím říct, že se mezi vás nenajde nějaký gurmán, ale většina určitě nechodí souložit do krematoria, ale pravdu díž, že když se jednomu z těch fracků postavilo po svislých plandáků starý Kropáčkový, ujebal jsem si smíchy, až jsem po zemi sbíral kousky svých průdušnic. Další plus, vždy potěší dělání si prdel na Bůčkův, teda Boučkův účet, a sebehorší náznak vtipu nikdy nemůže zklamat. Coitus, jak by řekl Sheldon, se žádný nekonal, a co se taky nekonal byl komediální cirkus. A na závěr; pořád se vám zdají "kalhoty v pozoru, a holky co to chtějí taky.." jako ta největší píčovina v smrdutých odpadech? Schindlerův seznam hadr. Film ze života, pff to určitě! ()

Opsha

Normálně by mě nikdo na takovýhle film nedostal ani párem volů. Ale přece jen zvědavost (a spolužačka Káča Odarčenková v jedné malé roli) a volný lístek zapůsobily. Upřímně, když člověk nečeká oscarový velkofilm s shakespearovskými výkony, vcelku slušně se baví. Macharáček přece jenom není úplně špatný režisér (snad jen ty reklamy mu z toho DOST trčí) a díky kameře jsem se zase začal těšit na léto. Výběr hudby se taky vcelku povedl, ale záporů je přece jen taky dost. Scénář nestojí za zdrávaskrálovno, z hlavních představitelů hraje koukatelně jen Vobořil, reklamy viz výše a animované vložky jsou trapné. A žádám zúčastněné ať nesoudí podle názvu. ()

Chise odpad!

Tak tohle byl teda nářez. Před sledováním tohoto filmu raději nic nejezte...mohlo by se vám to vymstít. Jednoduše katastrofa ve všech směrech. ()

Zemi11 odpad!

Takhle to dopadá, když si nějaký týpek myslí, že Snowboarďáci, Rafťáci apod. jsou primitivní komedie, jejichž napodobeninu zvládne natočit. Absolutní sračka na druhou umocněná na čtvrtou výkonem Šárky Vaňkové! Fuj! ()

slovan1

Snaha napodobit americké, později i německé teenage komedie se u nás nějak rozrostla... Bohužel, u nás se Snowboarďákum a i Rafťákum nic nevyrovná. Tohle byl neúspěšný pokus na navázaní takovýchto komedií u nás ,ale nevyšel. Něco se povedlo, jinak celkově film stojí za prd. ()

Danoboss

Nebol to zrovna Stanley Kubrick, ale nechápem ten podstatný rozdiel medzi týmto a napríklad Gymplom, ktorý má hodnotenia výborné. Tí chlapci pre mňa boli rorvnako cool umelí ako aj tí s Gymplu. ()

ranp odpad!

Název filmu sice má něco do sebe, ale to je tak všechno. Já musím dodat, že Panic je nanic je nanic. ()

mikulíšek

Unavně špatné. Je jasná snaha svézt se na vlně snowboarďáků, což s méně penězí, horšími herci, neatraktivním prostředí a žádným scénářem nejde. Vidím však i nějaká ta pozitiva. Jsou momenty, kdy se hlavní hrdinové jen tak poflakují a nedělají nic, což je o poznání věrohodnější, a přirozenější, než když se to snaží na základě nijakého scénáře záměrně hrát, nebo nedej bože probíhá nějaký vykonstruovaný dialog. Obecně jsou chvíle, kdy mi přišlo že se postavy chovaly hezky přirozeně a reálně (a to ve vší své naivní pubertální hlouposti). Další pozitivum vidím v tom, že film nemá vysoké sbevědomí a nesnaží se mít ambice na nějaký skvost, či třeskutou zábavu. Je škoda, že když ke konci filmu, jehož děj se dá shrnout do několika vět,a to včetně všech drobných epizodek, se konečně schyluje k nějaké krystalizaci vztahů, tak si asi někdo uvědomil, že stopáž a finance jsou vyčerpány a film ukončí. Konec sám stojí taky za zmínku: škoda, že je natočen tak kostrbatě a nešikovně (rozhodně se dá převyprávět daleko úderněji), protože jinak by to mohl být skvělý sebekritický zdvižený prostředníček za celým "dějem". P.S.: 1* je právě především protože, že mi film přišel, jako že o sobě sám ví, že je debilní. ()

civrss

Ohavná zrůdnost! Co to pana Macháčka proboha napadlo točit tuhle nádheru? Celkem sympatická snaha tří kluků je zadupaná závěrem, kde všem dá Mrs. Vaňková . ()

hudryhudry odpad!

Takže, abych to shrnul, scénář mínus dvě hvězdy, kamera mínus hvězda, herci mínus hvězda, režie mínus hvězda. Suma sumárum slušných mínus pět hvězd. No, slušně řečeno to stálo za starou bačkoru a ten, kdo na to šel do kina musí dost litovat utracenejch pěněz. Mně to stačilo v tv a trochu mi to znechutilo celej večer. Napadá mě pouze otázka, proč se vůbec něco takovýho točí??? ()

Cruise odpad!

No to byla stupidita! A konec, ten tomu nasadil všemu pořádnou korunu...krásný příklad pro dnešní mládež! Ale vžyť o co jde, ne... Málem bych zapomněl vyzdvyhnout skvělé herecké výkony, potažmo výrony.. ()

BluT

Hehe, jak si to tam Šárka rozdala se všema třema na konci :D I když holka je to pěkná, kdyby tak měla ňáký ty kozy. ()

Kapybara

Další příspěvek do řady českých teenagerských komediích o ztrátě panictví mi kupodivu po Snowboarďácích a hlavně Rafťácích nepřijde až tak hrozný. Příběh je uvěřitelnější, mluva hlavních hrdinů "normálnější", také to nejsou takoví vylízanci jako Kotek a Mádl (sorry, ale jejich role byly opravdu o poznání stupidnější) a u některých vtipů jsem se docela dobře zasmála. Díky zdejším ohlasům jsem čekala daleko větší hrůzu - a pak ke svému úžasu zjistím, že to celkem ujde... ()

wosho

Já to tak černě zas nevdím.Je to ptákovina,ale ptákovin v tonto žánru se to jen hemží.Ale u této tenn komedie se mě líbil pokus,ať to teď zní hodně ujetě,o autentičnost.Když jsem slyšel ty stupidní kidy a hlášky,vzpoměl jsem si na sebe před pár lety a ty rozhovory mezi postavami a skutečnými puberťáky si jsou hodně podomné.Mladí "herci"jsou sice křečovití,ale jakž takž ujdou a jsou alespoň příjemní i v tom přehrávání.Režie je sice nic moc,ale díky Bohu za pokus o příjemnou pohodičku,než o křeče a debilitu jako u jiných kousků(Kluci to chtějí taky atd).Zkrátka budu asi tady hodně v opozici,co nadělám ()

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)