Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

Fondak

Pětihvězdičkové hodnocení za letectvo. Nenávidím fillmy, kde na prvoválečné letouny jsou přemalované většinou meziválečné dvouplošníky Tiger Moth. Toho se ale tady bát nemusíme. Nádherné repliky Nieuportů, Fokkerů a dalších mašin, krásně udělané polní letiště a letové scény musí nadchnout každého, koho zajímá první světová válka. ()

Motyuek

Vzhledem k tomu, že letci z první světové jsou pro mě fenomén, tak mi tento film nemohl ujít. A také jsem se nemohl ubránit srovnání s Rudým baronem. Rudý baron mapuje skutečnost, zatímco tento film je čirá fikce, ale jinak Rytíři nebes porážejí Rudého barona ve všech směrech. Autorům se podařilo nastínit atmosféru "posledních" rytířů, jak jejich gentlemanský přístup k soupeři, tak ponuré mysli letců, kteří věděli, že jejich životnost je velmi omezená, takže někteří upadali do depresí, jiní užívali život plnými doušky. Když se to spojí s výpravně natočenými leteckými souboji, pak musím říct, že americko-francouzská vzletnost a umění podat příběh tvrdě poráží německou praktičnost a to platí jak u protagonistů, kteří nakonec porazí své soupeře v leteckých bitvách, tak u autorů, kteří stejně tak roznesli své německé konkurenty s jejich Rudým baronem. ()

complex

tvorcovia mali zaujímavú myšlienku na vytvorenie diela z prvej svetovej vojny, zo začiatku to vyzeralo aj celkom solídne, ale každou ďaľšou minútu film strácal na kvalite a človek už len čakal kedy to skončí... zbytočne dlhé a ukazujúce podobné scénky do okola... keby sa ten film dal skrátiť a pridať trochu na spáde by to vyzeralo úplne inak.. ale tak je to slušný priemer a som rád za filmy, ktoré ukazujú svetu aj prvú svetovú vojnu... ()

minnamay

Divím se nízkému hodnocení filmu, dle mého má skvělou výpravu. Mám ráda příběhy podle skutečné události. A také si myslím, že všichni herci tu podali skvělé výkony, ale malinko pokulhával Jean Reno, ta role mu příliš neseděla, řekla bych. ()

Pythonator

Mnohem zábavnější film než německý Rudý Baron. Z Flyboys tolik nesálá evropský film a má to klasické hollywoodské akčnější schéma. Tím pádem odsýpá příjemnějším svižnějším tempem a nenudí jako Rudý Baron. Bohužel zde chybí krasavice jakou je Lena Headey z Rudého Barona. A bohužel je Flyboys hollywoodštější i se vším tím patosem kolem a působí to chvílemi spíš jako Star Wars než historický film z 1. světové války. To téma by si zasloužilo pořádný Hollywood v rukou Spielberga nebo jiného mistra, co by to uměl správně uchopit. ()

Filatov

Flyboys jsou mnohem lepším filmem, než byl třeba zde zmiňovaný Rudý baron, protože tady jsme se alespoň dočkali soubojů a to soubojů hodně zajímavých a co na tom, že stroje se vůbec nepodobaly realitě, že všichni Němci měli červené Fokkery. Na oko to vypadalo krásně a barevně. Trochu mi tenhle film připomínal svojí velkolepostí Pearl Harbor a byl prostě typicky hollywoodský, ale na mě zase zabral. Romantickou linku jsem čekal asi silnější, ale vůbec mi to nevadilo, protože se stopáž mohla věnovat oněm soubojům, ve kterých vidíme stíhačky obou stran, bombardéry obou stran ale i Zeppelin takže druhů soubojů je tu opravdu dost. Viva la escadrile!! Tohle je za 100%. ()

zekon

Válečných filmů o letcích je žalostně málo, z 1.světové jako šafránu. Souhlas, že počítačové animace jsou vidět, ale celkově, paráda. ()

Harris777

Tak nějak jsem od toho čekal víc. Bohužel jsem se nedočkal. Shrnul bych to asi takto námět je výborný-provedení o dost horší. Zbytečné dlouhé a nudné dialogy a též průměrný herci který nijak neoslní, což je škoda. James Franco je snad jediný herec který působí sympatický + smysl příběhu = 3 hvězdy. ()

Vladimus

Rozkošný pátos, prdkajúce lietadielka švihajúce vzduchom sem a tam za zvukov hrdinskej hudby, nevinne vypadajúca žienka z francúzskeho vidieku zachránená lietadielkom odparkovaným 20 metrov od chalúpky... no nemilujte to :) Takmer ma dostali, ale s rozvahou 60%. ...ešte raz to ovšem pozriem. ()

Gyl

Viděl jsem Rudého barona a rytíře nebes v jeden den a oba filmy jsou dobré, ale Rytíři nebes jsou podle mě o hodně velký kus lepší. Jak já nemusím válečné filmy a třeba český Tmavomodrý svět považuji za úplnou hrůzu, tak u tohoto filmu jsem ani nedutal a pořádně si ho užíval. Pro někoho může být třeba laciný nebo prvoplánovitý, ale pro mě je to dokonale ztvárněný válečný film. Já nepotřebuji realitu a brutalitu skutečné války, já se chci bavit u jejího romantického ztvárnění. ()

Tumbik

Nádherný film, skvěle natočený :-). Naprosto úžasná kamera a skvělé herecké výkony. Nejlépe zde zahrál James Franco. Filmů z první světové války moc není, tak jsem za něj rád. :-) ()

matous20063

Okey....celkem nice film o 1.světové kterých moc není. Jenže...jenže.....Scénář který by napsal 13 kluk, kamera která stojí za starou rašpli a tempo filmu jakoby se zastavilo. Herecké výkony jsou průměrné až místy směšné. Je tu opakovaný problém většiny válečných filmů a to vedlejší love story. Ovšem v tomto filmu je to love story úplně zbytečné a jetu jen proto aby natahovalo film. A celkově je film hodně nadnesený. Jediné proč dávám filmu 3 hvězdičky je kvúli pohledu na 1. světovou, jinak je film o ničem a měl by skončit v propadlišti dějin.50% ()

Chaospunx

Patos, patos, patos, ble, ble, ble.... negr, patos, patos.... Typická emerická sračka, která má navodit dojem, že válka je dobrodružství, které má prožít každý kluk. Tfuj tajxl ()

Spapanek

Top Gun, Top Gun, Top Gun. Kdykoli se poslední dobou objeví film s letadly vždy někdo řekne že "Francouzi si udělali svůj Top Gun" (Sky fighters), "někdo si udělal Top Gun z první světové" (Rytíři nebes) a podobně. Omlouvám se všem, ale už mi to příjde příliš. Srovnání tohohle filmu a filmu Top Gun je asi jako Bullitův případ a Auta (v obojím jsou auta :-)) Toliko na úvod, omlouvám se, ale nedalo mi to. K filmu samotnému: Musím hned na úvod říct, že 1.sv. válka je jediný letecký konflikt, který uznávám a letadla té doby miluji. Není na tom nic romantického, ale člověk věděl s kým bojuje a soupeř pro něj nebyl jen tečka na obrazovce. Moje hodnocení není proto naprosto objektivní. Nicméně je to po dlouhé době film, při kterém jsem se ani jednou nepodíval na hodinky... Děj není nijak moc složitý, ale to se ani nečekalo, záběry jsou pěkné, i když trochu umělé, plynutí času trochu nevyrovnané, konec trochu přehnaný... suma sumárum by to bylo tak za tři a půl hvězdy, ale pro mě za plný počet. Přičemž jedna hvězdička je i za krásnou Jennifer Decker a další půlka za hák :-)) Curly děkuje všem co to dočetli až sem :-)) Ahoj ()

Haj Ou El

Takze se na to podivejme: Banda dobrovolniku (zoldaku) lita na prvnch letadlech behem valky. Mame tu snoba, sebevedomeho cernocha, drsnaka (i s drsnym jmenem), superhrdinu/frajera, panbickare a Jeana Reno. Na druhe strane mame nesympatickeho Helmuta,co strili do havarovanejch pilotu a kterymu nebyla dana ani moznost promluvit. Takhle vyprofilovany "dobro" a "zlo" sem uz dlouho nevidel. Pak tu mame akcni sceny s letadlama ktery nejsou mozny (tehdejsi konstrukce opravdu neumoznovala urvat kridla podvozkem atd), efektivni vybuch Zeppelinu (kterej se pohybuje ale dost rychle - jak to dokazali v prvni valce ?!) kterej ale NEsmete blizko proletavajici hadraplany, nebo super vydrz tech hadraplanu (a samozrejme i jejich pilotu) to je taky blbost aby letadlo ktery vypada jak cednik v klidu letelo. Zaverecna scena je jedno velky klise - drsnak umre, frajer leti na odplatu, posera se zjevi a zachrani frajera. Zadna popcornova zabava, spis nuda nuda nuda. Hrozna sbirka technickejch nesmyslu, klise pribeh (vyjma poruseni pravidla "cernoch umre vzdycky prvni"), hromada desnejch scen (viz vyse + napr beh na fronte), Jean Reno a Sem tam fajn efekty (i blbost se da udelat hezky) - takze jedna hvezda ... a to sem premejslel ze odejdu z kina uz v pulce ... ()

bemygirl

Ocenil jsem propracované letecké souboje. Naopak slabá zápletka film dost degraduje. Nehledě na mé oblíbené happyendy.Taky kde nic tu nic. Ale ano,zase něco ke koukání. Promítají se daleko větší ptákoviny. Rytíři nebes jsou pořád ještě Áčkový film. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)