Michelle75

Tenhle typ romantických komedií zbožňuju. Člověk se uvolní, zasměje a příliš nestresuje. Bohužel přes slibný rozjezd a výbornou směsici herců, mě Prázdniny příliš neuchvátily. Začátek dobrý, zábavný a směřující v to, že dovolená mimo domov a nové prostředí slibují dobrodružství. Řekla bych, že můj zájem o film začal upadat po první polovině. Takže pokud by v té první půli bylo více Blacka a Kate, jistě by to bylo pestřejší. Pro mě jaksi nevyvážené. Ale i tak film neurazí. ()

Ivusha

Moc příjemné dvě hodiny... jen namísto Cameron tam mohla být jiná herečka a bylo by to ještě lepší :-) ()

Madluska

Já vím, je to strašlivě sladké, ale právě tohle (a hrnek čokolády) člověk občas potřebuje. Snad všechny postavy (vyjma předem jasně vymezených padouchů) jsou sympaťáci každým coulem a vy se jen díváte a držíte jim i palce u nohou, aby vám to pokoukání nezkazili. Nancy Meyers si zase šplhla. A úplně nejlepší je Dustin Hoffman! :-) ()

xaver

Pohodový, odpočinkový film, s výbornými hereckými výkony řady filmových hvězd. Naprosto mě dostal „dědoušek“ Eli Wallach, na kterého nelze zapomenout v jeho slavné roli padoucha v Sedmi statečných, nebo fanatického sběratele umění ve filmu Jak ukrást Venuši. Každopádně film pohladí na duši a dopřeje divákovi uvolnění a odpoutání se na chvíli od každodenních problémů. Není to sice nějaké filmové veledílo, ale každopádně dávám 4* za celkový dojem. Nedávno jsem film opět viděl v TV, dobře jsem se pobavil, odpočinul si a přidávám jěště jednu *, celkem tedy 5*. ()

Jaccobos

Dobrá romantická komedie, která je místy i vtipná. Myslím, že autor má docela dobrý smysl pro pozorování ať už vztahů, nebo detailů lidského chování. Jsou tam vtipné momenty jako třeba Dustin Hoffman ve videopůjčovně apod. ()

klukluka

Druhá Láska nebeská by se fakt šikla- další romanťárna, na kterou by šlo koukat furt pryč a pořád by to fungovalo a musím říct, že ze všech pokusů, který jsem od Love Actually absolvoval, k ní mají Prázdniny asi nejblíž- kouká se na ně moc hezky a na Juda ještě líp- zaskočilo mě, jakej to býval fešák a tady byl v životní formě. Je to hodně, hodně cukrkandlový, jsem od toho celej ulepenej, ale jsem rád, že jsem na to dnes náhodou kápnul a repríze se nebráním. ()

joshula

Velmi vtipne zpracovany pribeh, dvou zcela odlisnych zen. kazda je jina a pritom je obe spojuje jen jedno. a to najit si uz konecne chlapa. ted jde jen o to jestli se jim to podari a jestli to bude ten pravy... ()

Revolver

Na poměry dnešních romantických komedií se jedná o silný nadprůměr. Na poměr běžného, áčkového, hollywoodského filmu je to krystalicky čistý průměr. Ve filmu je hodně světlých okamžiků, na druhou stranu i hodně nudných. Co se hereckých výkonů týče, Kate Winslet na svůj standart hraje podprůměrně, Jude Law též, Jack Black je celkem dobrý a Cameron Diaz příšerná a místy přehrává. Možná bych dal 4 hvězdy, ale nechutně přeslazený konec mi to nedovoluje. ()

MareT.

V rámci žádnru nenabízí nic nového! Je to velká pohodovka, která je hlavně inteligentní...Všechny herecké hvězdy hrají dobře, proto tenhle film vyzdvihávají z vod průměru na lehký nadprůměr! A že tam byl happyend?? V tomto případě mi to prostě nevadilo...:-) ()

TerezaVanCZ

Ale nebylo to špatný. Lehce nadprůměrná romantická komedie. Herecké dvojice zcela jistě zvedají kvalitu filmu o třídu. No a protože dva mé oblíbené herce (Jude Law a Kate Winslet) rozdělili do jiné části filmu, tak jsem se nenudila ani v LA ani v Anglii. ()

Rssa

Jedna z lepších romantických komedií, náběh na 4 hvězdy, ale přesto tomu něco chybí. To něco je vyváženost. Na jedné straně je zde dokonalý příběh s Judem a Cameron a na druhé straně nudný a nepřesvědčivý s Kate a Jackem. Eli Wallach je kouzelný, stejně jako cameo Dustina Hoffman, které je pro zasvěcené Absolventem pěkná vsuvka. Žádné trhání bránic, ale příjemný úsměv po celý film. 70 % ()

dopita

To je vlastně dvojitej romanťák. Dvě holky který se vubec neznaj si na dva tejdny vyměněj bydlení, protože zrovna procházej blbým obdobím a chtěj prostě vypadnout. Začátek je příjemně negativní, jenže jak se obě dostanou na druhej konec světa, odehrává se vše přesně podle zažitých klišé – totiž zamilujou se, jak jinak. A divák sleduje dva romantický příběhy. Bohužel scénář ničím nevyniká, jen recykluje to, co už všichni v různých obměnách viděli nejmíň stokrát, navíc v závěru film působí skoro až nechutně přeslazeně. Film ale každopádně stojí za zhlídnutí, můžou za to herečky (jsou pohledný, sympatický a Kate Winsletová je navíc výborná herečka), herci (Jack Black velmi mile překvapil) a režisérka, která ten bídnej scénář dokázala odvyprávět tak, že i přes to že má film 130 minut, nenudil jsem se. ()

Daae

Ideální romantický film pro nenáročného diváka. Začínalo to jako pokus o další Bridget Jones, avšak časem se děj příjemně odvíjí a sympatičtí herci celkově drží chabý příběh nad hladinou. Chcete vidět americkou romantickou komedii? Preferovala bych Prázdniny. Gag se zlatíčkem Dustinem mě dostal :-) ()

jasiska

Buď bol Holiday veľmi pekný film, alebo už mi začína mäknúť mozog zo všetkých tých hollywoodskych cajdákov. Aj som sa nasmiala, aj som si poplakala - bol to teda presne ten typ krásneho filmu, ktorý vás zahreje na duši, aj keď je možno nie najoriginálnejší, či príliš predvídateľný a happyendový. Keby bolo viac takých, slovné spojenie 'romantická komédia' by zďaleka nebolo takou skoro nadávkou, akou v súčasnosti je. ()

Sairina

Nejlepší je koukat na vánoční romantickou komedii uprostřed srpna :D Ze začátku mi děj připadal vtipný a svěží, ale bohužel konec byl tak nějak typický - až moc klasický. Nevím proč, ale celkově se mi to nějak nezamlouvalo, i když to ze začátku vypadalo tak nadějně. ()