ThomasCrown

Príjemný romantický film, dokonca by som povedal, že o niečo romantickejší ako podobné snímky. Obsadenie prvotriedne, to platí aj o fotogenických scenériách, najmä Anglicka. Páčil sa mi najmä výkon Juda Lawa a Jacka Blacka, ktorý sa nezaprel. ()

Landauer odpad!

Naprosto zbytečný, utahaný, nudný a trapný film. Zhlédl jsem ho čirou náhodou a jen díky přítelkyni a pokud by byl alespoň mírně podprůměrný, nechalo by mě to chladným, ale tenhle škvár mě doslova iritoval. Všechny rádoby humorné momenty byly neskutečně trapné a předvídatelné, všechny rádoby milé scény byly nesnesitelně kýčovité, všechny chvilky, jež měly vzbudit v divákovi emoce se zoufale a vtíravě vnucovaly. Tolik klišé, tolik natahované metráže a tolik trapnosti jsem při sledování filmu už dlouho nezažil. Prostě hnus, hnus, hnus!!! Čert vem naprostou stupiditu a nesmyslnost námětu, ale scény, jako rozchození důchodce v bazénu, dojemný proslov na závěr nebo nechutné klišé závěrečného love-běhu a hromada dalších cukrkandlových sr**ček řadí tenhle film nejen mezi nejodpornější romantické snímky v dějinách, ale současně mezi nejodpudivější a nejkýčovitější (plus nejzbytečnější) filmy vůbec! Režisérovi chybí jakákoliv špetka odvahy nebo tvůrčí invence, všechno je uhlazené, úžasné, jako by se film odehrával na nějaké romantické planetě (raději bych skončil na Endoru, a to už je co říct!). Plus, jako shnilá třešnička na plastovém dortu nechyběl současný trend pop-filmové tvorby made in USA: sex v podprdě! Ježišmarjá!!!! U toho vždycky šílím! V poslední dekádě se totiž upustilo od tradičního zakrývání dámských prsů dekou (což jsem v reálu ještě u žádné slečny, co byla se mnou v posteli neviděl, takže puritáni zase prokázali znalost intimního života) a přešlo se na sex v podprsence, který jsem tedy taky ještě nezažil (zaplať pánbu, každej chlap si totiž rád sáhne). Nechápu to. Proč tam tedy postelové scény dávají, když vypadají stejně uvěřitelně jako vražda v opeře? Ať to raději přeskočí filmovou zkratkou nebo eufemismem, když se bojí dámských bradavek! Pro mě je každý režisér, který se rozhodne natočit takovouhle cenzurovanou nereálnou postelovou scénu prachsprostý pokrytec! Bohužel se tenhle hollywoodský trend dostává i do naší kinematografie a toho se vážně děsím (viz. Ženy v pokušení). Zpět k prázdninám: je to totální odpad, jako kdyby se člověk díval na víc jak dvě hodiny dlouhý blok těch nejtrapnějších reklam. ()

Prochy38

Tento typ romantických happyendových filmů by už měl mít taky speciální žánr, nebo ho snad už má? Ano, je to romantická komedie, ale ne každá romantická komedie je takováto, a zároveň už jich je více. Tato v tomto "žánru" je spíše průmerná. Herecké obsazení jasně dominuje nad všemi ostatními složkami filmu. Všichni to zvládají dobře a proto se na film dá i dívat. Jinak je příběh dosti průhledný a nezáživný. Výkon E. Wallacha mě mile potěšil, v 91 letech, hmmmm :). ()

Pavkan

Sice se to lehce vleče, paralelně vyprávěné příběhy do sebe moc nepasují, Cameron Diaz je na začátku nepěkně afektovaná a Jack Black cokoliv jen ne romantický hrdina, ale stejně jsem to viděl už několikrát a můžu to opakovaně, což znamená, že se mi na tom asi něco líbí. ()

Rejže

Skvělý oddychový film. Klidně bych si dala znovu. Viděla jsem v kině, takže jedině s titulky na dvd! Český dabing by mohl dost ubrat na celkovém zážitku přesně jak to bylo v Ďábel nosí Pradu. ()

J*A*M*A*L

Mám strašnou slabost pro tyhle filmy. Tenhle nebyl příběhově nijak zvlášť jiný od ostatních, ale mě se to zde hrozně líbilo. Úžasný obsazení v příjemném filmu, který vám dá chuť do života, zlepší náladu a zpříjemní vám jakýkoli den a vůbec o vánocích. ()

morize

Slovy Rimmera to byla nejhorší ubulená limonáda, kterou jsem musel za poslední dobu zhlédnout. Dal jsem na doporučení známých a solidní hodnocení a filmu dal šanci i přes fakt, že v něm figuruje Cameron Diaz, která je pro mě svou přítomností v ukecaných hloupostech dost spolehlivým varováním. A dobře mi tak! Hloupé dialogy (u filmů tohoto ražení tradice), totálně přepísknutá stopáž, infantilní a stereotypy o ženách přiživující výkon Cameron Diaz, absolutně nekonzistentní pár Black-Winslet. Korunu tomu nasadil odporný a vlezlý product placement a zásadní selhání filmu ve své snaze chytit diváka za srdce - u mě bod mrazu. Mé hodnocení vám může připadat cynické, ale romantické filmy rád mám. Takové ale ne. ()

.baris.

Moje guilty pleasure. Klišé nad klišé, které ale miluju a které mě vždycky znova a znova dojme... Nádherná hudba, úžasná Kate Winslet, krásná Rosehill Cottage... Miluju tenhle film! ()

filipvrbik

Milý film se sympatickými herci...ale to je asi tak vše...příběz prosťoučký, bez zápletky, tempo nudnější, stopáž dlouhá. ZachraŇuje to romantika (zejména Jude Law), zasmál jsem se snad jedině u Dustina Hoffmana-komedie to moc není....60% ()

prezdivaka

Proboha, co to hle dělá v červených číslech? To tak maximálně obehraná červená knihovna z dvacátých let. Všechna klišé, která může scénárista vymyslet tam jsou včetně vdovce se dvěma rostomilými děvčátky. Invalidního dědka, kterého Amanda naučí znovu chodit. Nejdebilnější snad je okamžik prozření v taxíku a následný běh sněhem za ubrečeným Grahamem. Je to neskutečně uvzdychané nevtipné a předvídatelné. Ale až tak, že mám pocit, že bych to napsal líp. Nahá Cameron ve vaně s pěnou a tak budu parafrázovat článek s hlavní hrdinkou Hry o trůny: Vážně věříte filmu, ve kterém se spolu dva milují v posteli a ona si nechá podprsenku? Ti z vás, co tumuhle blábolu dali pět hvězdiček si zaslouží lobotomii nebo by měli skončit s drogama. ()

Yardie

Celkem zajímavý nápad, nicméně výsledek nebyl nic extra a pro mě docela zklamání (vzhledem k hereckému obsazení). Hlavně první polovina filmu se dosti táhla a byla tak nějak divně natočena, takže jsem se místy i trošku nudil. Dialogy, tedy ty, které probíhaly v Anglii mi přišly dosti podivné a takové "šílené". První polovina byla dosti divná obecně. Ve druhé polovině se to o dost zlepšilo a poslední půlhodinka byla naprosto skvělá - atmosféra, tempo, děj, hudba. Být takový celý film, tak by to bylo na 4*, takhle je to bohužel jen průměr. Howgh! ()

Kacitr

Veselý příběh, který poteší každou posmutnělou dušičku. Není to nic extra ale jen díky Cameron Diaz, Kate Winslet, Jaku Blackovi a dalším se musíte podívat. Ani v tom nejšílenějším snu by mě nenapadlo takhle si "vyměnit role" a jet z jednoho konce světa na druhý. Avšak pro mě lepší než P.S. Miluji tě. ()

Daqvid77

Skvělý odechový filmek moc se mi to líbilo do ničeho se to moc nehrne ale taky si to na nic nehraje a prostě se na to hezky kouká. Aouhlasím s názorem že Prázdniny jsou o mnoho více milé než absurdní. ()