Wbcko

Romantické komedie jsou fajn. S touto jsem dlouho váhal, odrazovala mne stopáž, naopak lákalo herecké obsazení. Nakonec ty dvě hodiny celkem utekly, ale pocity po skončení jsem měl dost rozporuplné a převládalo spíše zklamání. Ze všech dějových se mi líbila pouze ta se stárnoucím scénáristou a Iris. Jack Black a dcerky Juda Lawa mi vyloženě lezly na nervy a závěrečný běh Cameron byl zralý na divákův odchod ze sálu. Myslím si, že v tomto žánrů snesu hodně, ale čeho je moc toho je příliš a proti Prázdninám byl i Hříšný tanec chlapáckej film pro drsňáky. Dávám tři hvězdy, ale je to se zamhouřenýma očima. 55% ()

dafidsch

Konečne nejaká komédia ktorá nie je zvrhlá a stupidná. Dalo sa pri nej zasmiať a aj si niečo vziať. Mala aj svoje chybu v umelosti a iných veciach, ale príbeh bol jednoduchý a dobrý na oddych (72 %). ()

jefff

Dlouhou dobu jsem tenhle snímek míjel. Není to špatné. Má to atmosféru, je to celé takové milé a herecky velice atraktivní. Ale čekal jsem trochu silnější finále nebo nějakou výraznější zápletku. Přesto pohodově sváteční snímek. ()

Hortenzia

cameron diaz bola ako obvykle príšerná, jude law obyčajny, kate winslet výborná a jack black prekvapivo dobrý. taká obyčajná,ale milá romantická komédia,ktorá neurazí a má zopár skvelých momentov, ale nebudete ju pozerať stále dookola (aspoň ja nie) ()

Houda666

Priklonil by som sa k názoru, že ide o nápodobu lásky nebeskej. Oba filmy vidím na rovnako nízkej úrovni a dúfam, že ma už dlhšiu dobu žiadna romantická komédia nečaká : / . Som z toľkej sladkosti vo filme celý ... Nebyť obľúbenej Kate, tak by prázdniny asi stratili aj tú tretiu hviezdičku z hodnotenia. Hodnotenie: 65% ()

ZkuKol

Nancy Meyers je fakt umělkyně! Vymyslí opravdu svěží koncept pro svižnou rom-kom, naplní ho odkazy na starý dobrý holywood, dnešní trailery a filmovou hudbu, dá dohromady neokoukané a přitom velmi dobře fungující obsazení a pak to všechno začne ředit naprosto zbytečnými dialogy i celými scénami a nakonec to má skoro 140 minut! Láska nebeská byla o cca 8 párech a byla kratší, zde jsou dva páry, barevné pozadí, skvělý humor alá staré konverzačky a pak do toho začne cpát Nancy vatu, snad ze strachu abychom to pochopili. Prostě mít to lehce přes 100 minut, máme tu vánoční romantiku, jež by možná Curtisův opus ohrožovala. Takhle je to fajn (až na Diaz - ta holka neumí moc hrát), ale promarněná šance zamrzí - každopádně jde o nejlepší snímek od Meyers. Amanda se v L.A. rozejde, Iris přijde v Londýně o iluze a tak si na dva týdny prohodí bejváky. Světe div se, začnou se dít věci a možná dorazí i láska... 70% ()

slovan1

Po druhém shlédnutí, jsem uvažoval nad tím, že zvednu hodnocení... U tohohle film se mi to strašně těžko hodnotí. Prázdniny jsou plné tradičního kýče a vše má předem danou zdarnou cestu k vytouženému cíli. Na druhou stranu se zde objevuje plno zdařilých scén, které člověka dojmou nebo jsou nadmíru sympatické. Cameron Diaz je od mládi do teď stále stejná kočka. Všichni 4 hlavní představitelé se mi ve svých rolích líbili. Jen mě trochu štve ta délka. Mohlo se to udělat svížněji a ne aby člověk čekal přes dvě hodiny na to, co je mu od půlky jasné... Přece jen ponechám tří-hvězdičkové (ale výrazně nadprůměrnější) hodnocení. ()

sedm.1

Bude to znít sice hodně klišovitě a především kýčovitě,ale Prázdniny se pro mě stali prostě krásným a milým filmečkem,který by mohl ve škatulce "romantický film" dělat krále.Nancy Meyers se totiž podařilo opět natočit obyčejný příběh,který je ale úžasně neobyčejný,poutavý,láskyplný,jedním slovem kouzelný.Dokázal mě rozesmát,dokázal mě rozplakat,dokázal mě pohladit po duši,oslovit mě svými skutečnými emocemi,pravdivými dialogy a především svou atmosférou,plné nefalšované lásky.Něco takového jsem naposledy pocítil snad jen při Lásce nebeské,zde jen na mě všechna ta romantika a zamilovanost působila ještě daleko přirozeněji a reálněji.Příběhy všech postav jsou jednoduše lidské a uvěřitelné a těžko komukoliv z nich nefandit,aby i on či ona nakonec našli toho svého pravého.Veškeré dialogy pak doslova berou dech svou lidskostí a realitou všedních,obyčejných životů.Obrovským kladem Prázdnin je pak samozřejmě obsazení.A především dvojice Jude Law a Cameron Diaz je zkrátka neuvěřitelná.Mezi těmi dvěma to neskutečně jiskří,oba jsou úžásně sympatičtí a charismatičtí a pro mě se ihned stali jedním z nejdokonalejších filmových párů.Winslet a především Black za nimi pak sice o dost pokulhávají,ale jejich dějovou linii zase drží hodně nad vodou nesmrtelný Elli Wallach.Prázdniny jsou zkrátka filmem,který vznikne jednou za -x let a který nepohne snad jen s těmi největšími ciniky či přestárlými mládenci :) ! ()

OughJay

Abych pravdu řek, já a romantický filmy - to nejde moc dohromady. K mojemu překvapení tohle žádná tragédie nebyla. Co si budem namlouvat, charakterizoval bych to jako hereckej koncert. Opravdu, ty výkony, který předvedla ústřední pětice, jsou úchvatný. Kdyby tam hráli jiný herci, dal bych o jednu nebo dokonce dvě hvězdy míň. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale i když se mi ten film líbil a utek poměrně příjemně, na ty 4 to neni :) Nicméně parádně mě předvánočně naladil a navíc mě potěšila účast Eliho Wallacha :) Takže ty 3 jsou takový lepší 3 :) BTW: Kdyby si Black udělal plastiku obličeje, nebo se převtělil, já bych ho poznal... :D On má absolutně nezaměnitelnej pohled a i když hraje v romantickym filmu, v tom pohledu je prostě vidět ta jeho šílenost... :D ()

Markussis

Velmi průměrně natočená romantická komedie, která však svůj účel asi i přesto splní. Celý děj filmu je z mého pohledu velmi nenápaditý a v závěru čistě klišovitý. Snímek je nepochybně postaven na velkých hereckých jménech. To sice není na škodu, ovšem v tomto případě samotné herecké obsazení film o moc výše vynést nedokáže. Na druhou stranu, jak jsem již předznamenal, uznávám, že film může být dobrým společníkem o osamělých předvánočních večerech. Je alespoň sympatické, že si na nic více ani nehraje. ()

tempus

Příliš mi tam skřípal začátek linie Cameron Diaz na to, abych mu dal 5*, jinak je to parádní vánoční neslazená komedie. Již v průběhu mi to nedalo a vyhledal jsem si zde filmy, o kterých je zmínka (a hned některé putovaly do budíčku). PS: Kate Winslet a Jacku Blackovi to spolu fakt sluší. ()

herr_carter

Nereálný až přesládlý ideální cukrkandl, který si ale párkrát za rok s chutí dám......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

vitekpe

Nedokoukal jsem, priznavam bez muceni. A pritom by to asi potencial melo, kdyby se toho chopil nejaky scenarista... Eli Wallach potesil. ()

velkyvezir

Napište scénář k naprosto předvídatelnému romantickému filmu, přidejte do něj britské herce s jejich osobitým humorem a výsledek nebude stupidní slaďák, ale docela příjemný romantický film na večer. Ačkoliv film má více jak dvě hodiny a vede se v poklidném duchu, není nijak nudný, protahovaný. Střídavě představuje dění v Londýně a v L.A., škoda, že více prostoru nedostal Jack Black. Příjemným překvapením Kate Winsletová, které její smutek a rozrušení z nešťastné lásky je uvěřitelnější a lépe odehranější, než který předvádí Diazová. Ačkoliv film hodnotím pozitivně, dokážu si představit, že by příběh Diazové a Lawa ve filmu nebyl, a celý příběh by vyprávě jen o Winsletové. Rovněž se nesmí opomenout Calvera;-) Eli Wallach hraje sympatického staříka-scénáristu a scény jeho s Winsletovou patří ve filmu k tomu nejlepšímu. ()

honzii

Velmi příjemná romantická komedie, kteoru zachraňují milé momenty a sympatičtí aktéři. Trochu rozpačitý rozjezd mě lehce rozhodil. Taky trošku protivná Cameron Diaz mi zpočátku neseděla. Působila ale zajímavě snobácky, což bylo pro postavu správné. Film, který nijak neohromí, ale potěší. Láska nebeská to není, rozhodně si ale nemyslím, že by to byl ztracený snímek. Na páteční večer s druhou polovičkou ideální. 3 a 1/2 * Mimochodem, vůbec skvělý byl nápad s trailerovými scénami a mihnutí Dustina Hoffmana mě mile pobavilo. ()

chmíří

Obyčejná romantická komedie která mě i místy nudila. Ubral bych půl hodiny a ještě si trochu pohrál se scénářem a možná by to bylo za 4*... ()

Lencha

Ať si kdo chce co chce... Já se přiblble usmívala celý film, fandila jsem hlavním představitelům, aby jim to vyšlo... A to je dobrý znak toho, že se mi film moc líbil. Dobře, v reálu by se tohle zřejmě nikdy nestalo, ale o to tu nejde. :-) Dvě holky, každá z jiného prostředí, si vymění bydlení a obě se na svých prázninách u té druhé zamilují. Ale proč ne? Cameron nemusím, ale tady mi nevadila, dokonce se mi i líbila. Kate je výborná vždy. A Jude Law... občas mi ta jeho krásná tvář trochu překáží, ale tady měl takové charisma, že jsem si chvíli přála vyměnit se s Cameron a prožít si s ním románek sama. :-D Romantika jako blázen, ale jsem fakt ráda, že jsem ji viděla. Dávám lepší čtyři hvězdy. ;-) ()