Bezcharakterní podnikatel William Bank při stavbě luxusního hotelu a herny využil a pak podrazil a okradl obchodního partnera Reubena Tishkoffa. Ten se zhroutil a po silném infarktu leží v nemocnici, kde ho s celou partou navštíví jeho přítel, podvodník Danny Ocean. Podle doktora potřebuje apatický pacient něco, pro co by žil, a podle Dannyho je tím pravým řešením pomsta. Rozhodnou se proto v den slavnostního otevření Bankovo kasino vyloupit a současně zabránit udělení prestižní "Ceny pěti diamantů". Ta má podobu náhrdelníku a získaly ji zatím všechny Bankovy podniky. Vypracují plán, podle nějž má skupina hráčů vyhrát pět set milionů dolarů ve hrách, které bude mít Danny se svými parťáky pod kontrolou. Livingston je přijat k blackjacku, bratři Malloyovi upraví sadu kostek a zajistí jejich doručení do kasina, o výsledky rulety se postarají dálkově ovládané kuličky a uplacení krupiéři. S pomocí velkého vrtáku se parta chystá vyvolat otřesy podobné zemětřesení, které by na chvíli vyřadily sledovací systém z provozu. Místo kontrolora zaujme Saul. Situaci nečekaně zkomplikuje porucha vrtáku, a tak se parta obrátí na Terryho Benedikta. Je to sice jejich nepřítel, ale současně je mu Bankův nový podnik trnem v oku. (TV Nova)

claudel

Trojku jsem viděl se značným časovým odstupem od jedničky a dvojky. Herecká sestava prořídla, nejvíce v ženských řadách, ale posílil ji můj nejoblíbenější Al Pacino, který je pro Dannyho parťáky tím nejlepším protihráčem. Souhlasím však s kritikou první půlhodinky, při které jsem nevěděl, která bije, na můj humanitně založený mozek přehršle techniky. Ale když se technika rozjede v praxi, bavím se náramně. Nejvíce mě dostaly triky s kostkami a výherními automaty. Clooney, Pitt a Damon zkrátka umí, ovšem čtyřka je v nedohlednu, bohužel. ()

ARI50

Je super podívaná na super herce a je škoda že se to člověku nezalíbí hold každý žere něco jiného a každého zaujme něco jiného zakončení normálního podívání. ()

MáŠa

No, tady by se dal asi pochválit pan režisér, protože tohle není zas tak převratné dílo, co se týče obsahu, ale má kupodivu celkem dobrý spád. Ba dokonce vynikající. Vy se koukáte na film, o kterém dopředu víte, jak dopadne, občas se zasmějete nějakému vtípku, a najednou je konec. Dokážu si představit, že spousta režisérů by film s podobným scénářem úplně pohnojila, a na ten by se nedalo vůbec dívat. V tomto případě je to celkem zajímavá oddechovka. ()

Bauer

Je to tam!!! Do třetice všeho dobrého a v případě tohoto filmu je třetí pokračování mnohem lepší, než dvojka. A čím to? Tvůrci se vrátili ke kořenům prvního dílů a Dannyho parťáci se znovu vrhli na kasino a to jim jedině prospělo. Samozřejmně, je to téměř stejné jako jednička, ale dočkáme se nových věcích a motiv krádeže není takový, jako v jedničče. A nebyli by to Dannyho parťaci, aby se v novém díle neobjevila nějaká nová a hlavně slavná herecká osobnost. V případě třetího dílu je to excelentní Al Pacino. Navíc se dočkáme slušné dávky humoru. Herci hrajou samozřejmně znamenitě a George Clooney v brýlích s prošedivělými vlasy je neuvěřitelně cool. Bavil jsem se parádně a je to docela skok, když vemu v potaz nic moc dvojku. Ale myslím, že další pokračování by nemělo vziknout. ()

MeanWhile

Všechny Dannyho parťáci se mi zatím líbili. Jak jednička, u které jsem měl hodnocení za 5, tak dvojka, která na tom skončila úplně stejně jako tady třetí díl. Takže za 4 hvězdy. Nevím čím to je, že si u mě takhle všichni "parťáci" získali takovou oblibu. Možná je to složením těch skvělých herců, které tam najdeme a nebo jako vždy už klasický scénář, a to takový, že když film skončí, tak spousta lidí ani neví o čem to celé je. Ale sám doufám, že Dannyho partička k nám nezavítá s dalším dílem, protože si myslim, že už jsme těch "pomatenic" měli už docela dost a další díly nevím, jestli by to pořád byly takovéto pecky. ()

luka4615

Tvůrci se (díkybohu) poučili z chyb druhého dílu a nepouštějí se do žádných větších scenáristických změn, tudíž opět dostaneme svižnou a lineární podívanou, která zaujme zejména pestrým hereckým obsazením a kreativní loupeží. Jsem velmi rád, že se kvalitativní laťka opět posunula směrem nahoru, byť je první díl stále v nedohlednu. Dobrá práce! (HBO Max) „You know, you're half smart, Ocean.” ()

ancientone

Zmutovať perfektnú jednotku na tri krát zopakovaný vtip, čo presviští tesne mimo divácke zmyslové orgány chce tiež kus umu. ()

prome

Po vynikajici jednicce a slabsi dvojce prichazi 3 dil ktery se kvalitou rovna prvnimu dilu. Dalsi z letosnich 3 pokracovani ktere me nezklamalo(bohuzel jich moc neni). Prijemna podivana s popcornem v ruce a pitim v zaloze :-) ()

Morholt

Vtipné, svižné, promyšlené a pochopitelně dokonale obsazené, což je průvodní jev všech "Parťáků". Proti nim se tentokrát postavil Al Pacino jako neskutečně podrazáckej parchant, mající po boku věrnou asistentku v podání Ellen Barkin - její kreace opilá feromony mě dostala. Ty dvě hoďky utekly jako voda. 85% ()

ScarPoul

Slušné zakončenie trilógie. Na Soderbergha značne pozerateľné, ale rovnako ako jeho predchádzajúce filmy sa dá na tento veľmi ľahko zabudnúť. Je to ako obvykle vinou rôznych postáv bez pevného stanoviska. V Soderberghových filmov je v centre zápletka. Postavy sú druhoradé. Na tom doplácajú všetky filmy. Trojica Clooney, Pitt, Damon nevyužitá oproti predchádzajúcim dielom, na druhú stranu vtipy znova fungujú na výbornú aj keď nemajú šancu doznieť. Samozrejme, že to mohlo byť horšie. Minimálne uvoľnená atmosféra a perfektná hudba Davida Holmesa z toho robia zase raz sofistikovanú jednohubku, ku ktorej sa dá po určitom čase vrátiť, len aby sme zistili, že nestratila nič so svojho šarmu. Čo je v určitom zmysle poznávacie pre každý jeden diel tejto trilógie. Ale ako niečo úžasné a dychberúce je to až príliš utopené v hre na efekt. Ale stále lepšie než väčšina Soderberghových filmov. ()

Iggy

Tři čtvrtiny filmu jsou prakticky o ničem, ale závěr stojí za to. Čekal jsem ale víc… Z herců mě nejvíc překvapil Andy Garcia, Al Pacino mi nějak neseděl, trochu možná chyběla atraktivní žena, kterou hrála v dřívějších dílech Julia Roberts, z parťáků byli skvělí Matt Damon jako nosatý svůdník a Brad Pitt jako odborník na zemětřesení, nepochopil jsem přítomnost epizody se sociálními nepokoji v Mexiku. ()

BoPo

Príbeh má tú správnu dannyovskú prekombinovateľnosť, ale postráda štýl, ktorý zdobil dvojku a najmä jednotku. Už tam nejako nefunguje tá zábavno-pohodová chémia medzi postavami a Al Pacino nevytvára ten správny tlak, nešíri opodstatnené obavy. Po všetkých stránkach dobré, ale... ()

Caszidy

To co se od Dannyho party očekává, je příjemná oddychová zábava a to po překomplikovaném druhém dílu přináší díl třetí vrchovatě. Samozřejmě se objevují i některá hluchá místa, ale celkově se třetí pokračování spolupráce Soderbergh-Clooney-Pitt a spol. úspěšně přibližuje výbornému prvnímu dílu. ()

PROROK14

Moc pekné. Určite o hviezdu lepšie ako dvojka a u mňa skoro na úrovni prvej časti. K obsadeniu sa ani nevyjadrujem lebo je to zbytočné a Al ako záporák bol super nápad. ()

Borrtex

Příjemné zakončení celé série parťáků. 3. pokračování bylo rozhodně mnohem lepší než předchozí, ovšem na první díl to stejně nemělo. Skloubení všech hlavních postav z předchozích dílů a vytvoření finálního posledního akčního dílů se Soderberghovi hodně povedlo. Film byl takovou zlatou střední cestou mezi jedničkou a dvojkou - kompromis. Více k tomu nemám co dodat. Kvalita a zpracování je stále kvalitní jako u obou předchozích dílů a scénář patří spíše k těm lepším. Docela jsem uvažoval, jestli tomu nedám i 5*, bohužel jak jsem již zmínil, na jedničku to nemá, ale jinak hodně pěkné zakončení. 85% ()

Silence

Ocean's Thirteen aneb jak stylově zahodit spoustu nápadů, neuzavřít mnoho motivů a nabrat si příliš velké sousto. Danny a jeho parťáci si totiž tentokrát vzali na mušku kasíno a mezi těmi všemi zmanipulovanými kostkami, ruletami, kartami a automaty se trochu ztrácí geniálnost jejich nejnovějšího plánu. Navíc ještě uloupit neuloupitelné diamanty a dílo zkázy je dokonáno. Mohl bych nyní skončit a nasolit Parťákům nekompromisních padesát procent, jenže... co naplat... Na ty chlapy se tak dobře kouká a poslouchají se ještě lépe. :) Elegance čiší z každého záhybu luxusních pánských obleků a i ostatní Dannyho parťáci, kteří podle plánu nemají eleganci v plánu, i oni mají své kouzlo. Ano dobře jsem se bavil celé dvě hodiny, i přestože film začne stejným tempem, kterým pokračuje i končí... bez jakékoliv gradace. Z toho všeho vyplývá, že Danny a jeho parťáci jsou největší devizou Dannyho parťáků 3, to ostatní se příliš nepovedlo... 6.5/10 ()

Terva

Pomsta pomsty je sladká ( o půl roku později ). Někteří Dannyho parťáci mají problém - základ třetího dílu. Když vemem v potaz, že Dannyho parťáků je deset, tak kde by mohl celý seriál končit ? CITÁT - O deset centimetrů si zvedněte sukni....... Příběh začíná a vy si jen vyberte přírodní katastrofu. Yen konečně ve filmu promluví anglicky - CITÁT - Kurva, kurva, kurva, kurva............ Příběhu zase předchází obrovská finanční i časová příprava, ale vše se nakonec vejde do závěrečného Jackpotu. Hezky provedený a napínavý snímek, který má opět šílenou hudbu Davida Holmese. ()

adamo_znk

V podstatě to samý jako jednička, jenom přehnanější a přeplácanější. Na druhou stranu je to pořád Soderbergh a jeho herecká elita, takže to má pořád styl. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Bradova špionáž

Bradova špionáž

24.04.2007

Tahle zpráva se do 5 sekund sama zničí... Ne, nečeká vás senzační potvrzení starých drbů o tom, že Brad Pitt by měl nahradit Toma Cruise v dalších nemožných misích. Tahle představa zůstává v… (více)