Bezcharakterní podnikatel William Bank při stavbě luxusního hotelu a herny využil a pak podrazil a okradl obchodního partnera Reubena Tishkoffa. Ten se zhroutil a po silném infarktu leží v nemocnici, kde ho s celou partou navštíví jeho přítel, podvodník Danny Ocean. Podle doktora potřebuje apatický pacient něco, pro co by žil, a podle Dannyho je tím pravým řešením pomsta. Rozhodnou se proto v den slavnostního otevření Bankovo kasino vyloupit a současně zabránit udělení prestižní "Ceny pěti diamantů". Ta má podobu náhrdelníku a získaly ji zatím všechny Bankovy podniky. Vypracují plán, podle nějž má skupina hráčů vyhrát pět set milionů dolarů ve hrách, které bude mít Danny se svými parťáky pod kontrolou. Livingston je přijat k blackjacku, bratři Malloyovi upraví sadu kostek a zajistí jejich doručení do kasina, o výsledky rulety se postarají dálkově ovládané kuličky a uplacení krupiéři. S pomocí velkého vrtáku se parta chystá vyvolat otřesy podobné zemětřesení, které by na chvíli vyřadily sledovací systém z provozu. Místo kontrolora zaujme Saul. Situaci nečekaně zkomplikuje porucha vrtáku, a tak se parta obrátí na Terryho Benedikta. Je to sice jejich nepřítel, ale současně je mu Bankův nový podnik trnem v oku. (TV Nova)

Slartibarkfast

Rozhodně zajímavější a lepší než druhý díl, ale ne tak dobré jako díl první. Ten měl zkrátka něco do sebe. Každopádně jsem velmi rád, že si Steven Soderbergh napravil reputaci a předhodil nám opět skvělou zábavu s novým nápadem. Navíc přibyl Al Pacino, který mi tam opravdu sedl. Parádní krimi komedie, kterou můžete servírovat k jakékoli příležitosti. 75% ()

nash.

Přestože ubylo humoru i hravých momentů, přestože loupež postrádá napětí a více méně i gradaci, ještě stále je to příjemná, pohodová dvouhodinka s partou sympaťáků, kteří zcela bez námahy oškubou majitele nedobytného kasina. ()

Slarque

Nebylo to tak dobré jako jednička, ale o dost lepší než dvojka. Fuška tak komplikovaná, že jsem brzy přestal přemýšlet, jestli to celé může dávat nějaký smysl... a její perfektní provedení. Škoda jen, že dámská část hvězdného obsazení byla zredukována na Ellen Barkin. A doufám, že tenhle seriál nehodlá mít další pokračování (70%). ()

Tomco

v mojich ociach si soderbergh nastastie vylepsil svoje nadlomene renome po velmi zlej dannyho 12tke. na prvy diel samozrejme nedosiahol, ale aj tak musim povedat, ze som sa po cely cas celkom slusne bavil. skoda zmatocneho a prekombinovaneho deja, ale v tejto serii som si uz zvykol asi na vsetko. dufam, ze tymto dielom je aj definitivny koniec celej sagy, mne uz stacilo. 70% ()

klerik

Miestami až bondovsky úchylné, ale po šialenej dvojke príjemne štýlové a zrozumiteľné. Veľa nového to neprinesie, ale slušne pobaví. Clooneyho kamoši sa skrátka bavia... ()

Arsenal83

Celá trilógia je jedna z mála, ktorá sa podarila, a posledná časť má tiež skoro úroveň prvého dielu. To sa deje len málokedy. Zaujímavé je, že Brad Pitt jedáva vo všetkých častiach a vo väčšine scén, tu si dá čipsy, tu nejaká zmrzlina. Lepší scenár nemohol dostať. ()

jojinecko

Tá istá schéma ako sme zvyknutý, tie isté tváre + skvelý Al Pacino k tomu, no kopec hereckých osobností ešte dobrý film nerobí. Je to oddychovka a fajn nenáročná zábavka, ale tretí krát pozerať to isté ma veľmi nebavilo...Čo oceňujem sú odkazy na Kmotra a Pittovu posadnutosť na adopciou detí:) ()

rollman1

Super zakončení výborné trilogie. Opět obsazení, soundtrack a teď dokonce i lepší příběh, který se vrací ke kořenům prvního dílu a vracíme se s Oceánem do světa kasín. Pomsta je sladká, zvlášť když se na ní podílí sám Danny Ocean. Výborný film ()

Flego

Skvelá hudba dodáva filmu šťavu, ktorú tak veľmi potrebuje. Lebo v ozubených kolieskách príbehu sa nachádza piesok a ten všetko drhne...Ano, chýba tu príbeh ! V ošiali pokračovaní a angažovanosti výborných hercov sa akosi pozabudlo, že diváci chcú vidieť prerozprávaný príbeh. ()

honajz

Třetí díl je totálně zmatený. Jestli u prvního fungovala jakás takás pohodová a uvolněná atmosféra, u druhého alespoň prostředek filmu, tady nefunguje nic. Nevycházel jsem z neustálých WTF (ražený tunel pod hlavní ulicí Las Vegas a nikdo si ničeho nevšimne?, kde se najednou vzala FBI?, proč by bývalý nepřítel měl pomáhat Dannyho parťákům proti konkurentovi? (vždyť by si zadal), supermocný parfém?, proč se Bank choval často tak nelogicky a chaoticky - na jednu stranu má prý vše pod dohledem a tajný přístup k databázi FBI, na druhou si ani neověří totožnost nejdůležitější osoby, která uděluje ocenění? atd. atd., byla by toho dlouhá řada). Dvě hvězdy za pár dobrých fórů, které si už ale ani nepamatuju. ()

SOLOM.

O něco lepší než dvojka, ale pořád to nemá na první díl. Tentokrát se do toho ovšem Soderbergh konečně zase opřel a pohrál si o dost více s přípravami loupežné akce, díky čemuž si u mne šplhnul rozhodně víc (dvojka byla na tohle dost chabá). Danny a jeho banda zase ukázala, že dokáží přechcat kdekoho a ještě se u toho i královsky pobaví. Na rozdíl od některých by mi vůbec nevadilo, kdyby natočili další díl. Je obrovská škoda, že to má Bernie Mac už za sebou. Tentokrát mne asi nejvíc z nových tváří potěšila „mrška“ Ellen Barkin, která se mi líbila mnohem víc než vychvalovaný Al Pacino. 70% ()

Sofia

Sestupná tendence. Ze začátku jsem se v tom těžko orientovala, pak jsem se dobře bavila, ale přece jenom mi tam chyběla nějaká ta romantická linka. Ošklivá Ellen Barkin to fakt nezachránila. ()

Janek

Potřetí do stejné řeky nevstoupíš...i když ten druhý pokus byl o něco horší. Parťákům nelze upřít nadšení. Ten film je dělaný s chutí a věřím, že se u toho celý štáb prostě bavil. Je to z toho cítít. Nemůžu si vynachválit spojení obrazu s hudbou, která dodává snímku na neuvěřitelné stylovosti. O hudbě bych mohl mluvit v superlativech. Při sledování jsem se přistihl, že si prostě podupávám do rytmu. Bohužel je tady jedna zásadní věc, která mi brání dát vyšší hodnocení - a sice ta, že prostě víme jak to celé dopadne. Jednička fungovala geniálně, protože ta látka samotná byla na trhu "nová". Šmrncovní jedenáctka byla čerstvým závanem a trefou do černého. Třetí díl Dannyho parťáků si tak nejvíce užije zřejmě ten, který neviděl předchozí dva díly. ()

Ilicka

Po rozjuchané a přeplácané dvojce vsadil Soderbergh na precizní a promyšlenou "akci". Ale není akce jako "akce" a tahle je pro parťáky osobní satisfakcí, takže není možné nic podcenit a přípravě se věnuje příliš mnoho prostoru, proto se místy film sice pekelně vleče, ale jakmile dojde ke dni "D" hodině "H", zábavně se to rozjede na plné obrátky a akorát dobrzdí k nostalgickému finále, kdy jsou všechny křivdy potrestány, všechny škody nahrazeny a Al Pacino si musí trhat vlasy z hlavy, že ho parta geniálních zlodějů zničila. Místy překombinovaný příběh plně vyrovnávají herci, kteří si natáčení viditelně užívali, protože na place působí přirozeně a uvolněně a Matt Damon s Cyranovským nosem se dostává konečně trochu do popředí... Chybí však trochu ženský faktor, přestávku si vybírá jak Tess, tak Isabel (Jich se to netýká!) a sama Ellen Barkin se v záplavě slavných mužů poněkud ztrácí. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Bradova špionáž

Bradova špionáž

24.04.2007

Tahle zpráva se do 5 sekund sama zničí... Ne, nečeká vás senzační potvrzení starých drbů o tom, že Brad Pitt by měl nahradit Toma Cruise v dalších nemožných misích. Tahle představa zůstává v… (více)