Bezcharakterní podnikatel William Bank při stavbě luxusního hotelu a herny využil a pak podrazil a okradl obchodního partnera Reubena Tishkoffa. Ten se zhroutil a po silném infarktu leží v nemocnici, kde ho s celou partou navštíví jeho přítel, podvodník Danny Ocean. Podle doktora potřebuje apatický pacient něco, pro co by žil, a podle Dannyho je tím pravým řešením pomsta. Rozhodnou se proto v den slavnostního otevření Bankovo kasino vyloupit a současně zabránit udělení prestižní "Ceny pěti diamantů". Ta má podobu náhrdelníku a získaly ji zatím všechny Bankovy podniky. Vypracují plán, podle nějž má skupina hráčů vyhrát pět set milionů dolarů ve hrách, které bude mít Danny se svými parťáky pod kontrolou. Livingston je přijat k blackjacku, bratři Malloyovi upraví sadu kostek a zajistí jejich doručení do kasina, o výsledky rulety se postarají dálkově ovládané kuličky a uplacení krupiéři. S pomocí velkého vrtáku se parta chystá vyvolat otřesy podobné zemětřesení, které by na chvíli vyřadily sledovací systém z provozu. Místo kontrolora zaujme Saul. Situaci nečekaně zkomplikuje porucha vrtáku, a tak se parta obrátí na Terryho Benedikta. Je to sice jejich nepřítel, ale současně je mu Bankův nový podnik trnem v oku. (TV Nova)

JohnnyD

Niekedy sa mi zdá, že o filme najviac povie jeho soundtrack. Žáner Lounge mieša elegantné prvky minulosti (nasamplované aj viac ako 50 rokov staré skladby či latino) spojené s modernými tanečnými fígľami (silná basová linka, horúce rytmy, elektronika). Elegancia v modernom štýle, to je lounge music, to je hudba všetkých filmov o Dannym Oceanovi a to je vlastne aj samotný Danny Ocean. Nádherne štýlová, moderná, ale pritom elegantná a hlavne neskutočne svieža zábava. ()

Boogeyman

Je to absolutně neuvěřitelné, nesmyslné a překombinované, ale opravdu je cítit ta lehkost s jakou asi film vznikal a ta se přenese i na diváka, který se jednoduše baví! ()

Indiana

Zábavnější než první dva díly, jako by se všichni herci v předchozích filmech teprve rozjížděli a ve trojce už z toho byla skutečně sehraná parta mi přišlo. No a do party si vzali skvělýho Al Pacina. K tomu to rychle odsejpalo a prostě pohodička. ()

petaspur

Uvedené tvrzení sice zní logicky, ale Danny se svými kumpány na cestě za pomstou hravě zcizí diamanty, způsobí zemětřesení, znemožní udělení ocenění, zrujnují casino a ještě přitom vylepší platy mexickým dělníkům. Při mnoha činnostech hraje sice roli náhoda, padouch také často pomůže svým odhadnutelným chováním, ale to vše zanikne v hluku pohodového cinkání zlaťáků z hracích automatů. ()

hippyman

...pořád stejná robin-hoodovská oddychovka... a pořád dobrá! :-) ale chtělo by už to něco originálnějšího... 70% ()

salahadin

Tak nějak hledám správný výraz, abych charakterizoval tento (a podobné) film a napadá mě jen: cool. Ale proč výše hodnotit film, který sází na herecká lákadla (Clooney, Pitt, Damon), vcelku jasný a šablonovitý příběh přinášející nadstandardní popcornovou zábavu, když je ve skutečnosti jen bublinovitou podívanou pro nejširší publikum a nepřínáší nic nového, nic, co by člověk neviděl jinde. Sázka na jistotu se příliš nevyplácí a to platí pro tento film. I když hlavní hrdinové jdou do zdánlivě riskantní situace, režisér se drží vyhřáté stoličky s nápisem: Director a nehne se z ní. Tak proč hodnotit tenhle film vyšším stupněm, když jsem už na začátku věděl, jak to dopadne a nelekněte se: i jak to bude probíhat! K smrti mě nudí povinné komplikace (zde např. s podzemním vrtákem), které musí jen prodloužit děj, aby se to celé nesfouklo za slabou hoďku. Ale přitom by to filmu jen prospělo. Herci nepředvádí kdovíjaké výkony, ani nemůžou. Jde jen o to, že to je Clooney, chlap s titulem nejvíc sexy chlap pro ženský. Jde jen o to, že to je Pitt a helemese, týpek se stejným renomé! Jaká náhoda! Spíš vypočítavost. Když se to vezme kolem a kolem, jde o příjemnou popcornovku, která je jednodušší, než vypadá a která by se dala charakterizovat i souslovím: pan a paní smithovi v únosnějším balení. The End. ()

Stegr

75% - Přehlídka hereckých megastar potřetí. Mnohem lepší než druhý díl, přesto někdy zbytečně utahané... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +atmosféra, obsazení, docela zábavné a vtipné -potřetí v podstatě to stejné, občas zdlouhavější nebo trošičku nudnější/// Pro mě je asi nejlepší dvojka, i když už si ji moc nepamatuji a ani děj trojky za chvíly nebudu vědět. To ale nevadí, důležitější je, že jsem se v kině docela dobře bavil a určitě nejeden z vás bude nad hereckým obsazením slintat. Mě se líbil Scott Caan, Eddie Jemison, Carl Reiner a Shaobo Quin. A abych nezapoměl, taky David Paymer. S tímto chlápkem jsem se nejvíc nasmál. Jinak hudba mírně nadprůměrná a efektů se tentokrát moc nedočkáme, ale o to nejde, důležitá je pohodová atmosféra, která z filmu jenom čiší./// Celkem 70%/// ()

Rosaviva

Danny a jeho stále se rozrůstající parta prostě a jednoduše patří do kasína! Společně s jedničkou nejlepší díl 4* A Brad Pitt vypadal very hot.. ()

Cappuccino

Ojoj, Soderbergh šliapol do poriadne hlbokej kaluže. Humor a kolegiálnosť parťákov sa vytratila do neznáma, snaha o udržanie pozornosti diváka hraničí s bodom mrazu a dokonca ani starý dobrý Al neodohral očakávané predstavenie (veľmi nevýrazný záporák). Že by bola chyba na strane scenáristu?. Neviem, ľudia, neviem. Každopádne, aj dvojka stála za viac. ()

Ruut

Po překombinované a nudné dvojce je to zase celkem slušná sranda. Hodně prostoru ke škodě filmu zase zabírají vysvětlovačky genialního plánu podvodu. Ale jinak to jde. Všichni fajn přehrávají. Al Pacino jako mešuge záporák taky pobaví. Tak slušných 70%. ()

Satan

Soderbergh si možná usmyslel, že po šesti letech by konečně mohl natočit něco smysluplného a tak se vrátil k Dannyho parťákům. Naštěstí pro mě to byla satisfakce za letošní podprůměrné třetí díly a já Stevenovi tleskám. Křečovitá a nepřehledná dvojka je ta tam, tento díl přišel bavit a sálá z něho jak sebevědomí všech zúčastněných (Al Pacino ruluje nejvíc, co si budeme povídat), tak i pohodová atmosféra ze sice provařenějšího, nicméně zábavnějšího a uvolněnějšího příběhu. Je až dechberoucí sledovat tolik hereckých ikon v jednom záběru, ale na to už bychom si pomalu měli zvykat…a nepobavila jen snůška vtipů, ale i viditelné narážky na Kmotra (Garcia překvapivě nejlepší výkon po Pacinovi aneb Kmotr vždy a všude). Kde byl děj trochu uspávací, tam ho jako vždy doplnila rytmická a vhodně zvolená hudba. I přes všechna tato pozitiva doufám a věřím, že Dannyho parťáci si budou užívat dovolenou a už se na žádnou loupež chystat nebudou. Nedráždi hada bosou bankovkou, chtělo by se dodat… [Přesná stopáž: 122 min] ()

dzej dzej

V jedniččce šlapal mančaft jako hodinky a hráči předvedli nejen úžasné individuální dovednosti, ale také skvělý týmový výkon s množstvím branek po vypečených a různorodých akcích. Ve dvojce a trojce hraje prakticky stejný mančaft více profesorský fotbal v rozvážnějším tempu, hlavní je zajištěná obrana ze které jsou tu a tam podnikány rychlé výpady končící gólem. Teamgeist tu pořád je, ale taktika se poněkud změnila. První Dannyho parťáci jsou náš národní tým na Euro 2004, druhý a třetí díl série připomínají hru našeho týmu v právě skončené kvalifikaci. ()

Jordan

Po najrozšírenejšom modely filmovej trilógie - modely "Dolu vodou", ktorý tiež volám "zostupný" alebo "slabnúci", kedy je prvý diel najlepší, druhý diel ujde a tretí o ničom (napr. Jurský park, Sám doma, Transformers) je druhý najrozšírenejší model filmových trilógií tzv. "U-rampa", kde prvý diel je super, druhý nedokáže preskočiť prvým dielom vysoko nastavenú latku a preto sa dostaví nuda, po ktorej logicky tretí diel vyznie znova dobre - aj keď už nie až tak, ako prvý (napr. Die Hard, Pán Prsteňov, Piráti z Karibiku...) - tento model spĺňa aj soderberghova heist trilógia o Dannym Oceanovi a jeho parťákoch; Trojka sa vrátila do magicky nereálneho Las Vegas, oproti dvojke mala znova silnejšiu a osobne zafarbenú motiváciu (opäť s príchuťou revenge) čo je podľa mňa hlavný dôvod, prečo jedenástka a trinástka majú oproti dvanástke už v základe/scenári naviac; navyše nie je až tak prekomplikovaná a pretechnizovaná ako dvojka a trademarky celej trilógie - či už formálne (hudba, zoomy, strihy), alebo obsahové (yenova čínština, saulove aliasy, rustyho prežúvanie...) posledný diel ctí a dodržiava; navyše - Ellen Barkin tu ukazuje podľa mňa maximu toho, ako veľmi sexy môže 53-ročná žena byť! ()

Anderton

Všetci sa dušovali, že toto bude veľký návrat, že dokážu natočiť lepší film, ako preštylizovanú dvanástku a zohnali ďalšiu megastar do partie ako záporáka. Prvú hodinu som vôbec nechápal, o čom kto točí a čo sa vlastne poriadne chystá a prečo mi to má pripadať ako cool zábava. Myslel som, že jednotka bola taká lahôdková kvôli hviezdam. Bolo to kvôli scenáru. Takže podobne ako 12ka mierny nadpriemer. ()

Frajer42

Tak se nám tady sešla nejnabouchanější herecká sestavička. Díl jako takový nejnabouchanější rozhodně není. Jednička byla samozřejmě nedostižná, ale tento díl se ji slušně přiblížil. Příběh je sice opět naivní, nepravděpodobný a hloupý, ale samozřejmě nelze čekat nic jiného. V rámci žánru film určitě neurazí. 2* ()

Kothy

Poslední parťáci mě moc neoslovili. I když to pořád bylo lepší než 2... Parta je opět zpátky a podfuk na.sebe nenechal čekat. :) ()

Sašenka165

Tohle se tvůrcům povedlo. Po úžasné jedničce a nepochopitelné dvojce přišla celkem srozumitelná a hodně vtipná trojka. Celý film jsem se dobře bavila. Ale řekněte, mohli byste se nesmát, když dá na konci Garcia alias Terry Benedict utržený prachy na charitu? Když Danny a Rusty brečí při pohledu na šťastné děti a nebo když se baví o "těch svých"? Na pět hvězdiček to sice není, ale dveře to k nim má široce rozevřené. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Bradova špionáž

Bradova špionáž

24.04.2007

Tahle zpráva se do 5 sekund sama zničí... Ne, nečeká vás senzační potvrzení starých drbů o tom, že Brad Pitt by měl nahradit Toma Cruise v dalších nemožných misích. Tahle představa zůstává v… (více)