Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

wrong3

Tak to nebyl vubec špatný film.Krásná příroda -dobré hereckě výkony a dobrá atmosféra-já si chrochtal...Na té pláži bych chtěl žít-nádhera.Ještě,že mám játra tak prochlastaný... ()

2sistem

Ani špatný, ani dobrý. Občas mě tam nějaký maličkosti štvaly ale jinak průměrná podívaná s pěknýma holkama a odvažnými záběry. I příroda byla nádherná, takže jednou větou.. bylo na co koukat ;-) ()

roboroz

3/4 filmu sa vôbec nič nedeje. Keby tam nebola tá scéna s operáciou, film by sa mohol premietať v TV v nedeľu doobeda. Jedna hviezda je za celkom pekné babenky v plavkách... :-) ()

miso1099 odpad!

neviem ci som vobec niekedy vypol film tak rychlo ako tento... 3,5 minuty a uz mi zacali sceny a rozhovory liezt na nervy... ()

prometheusll odpad!

Tohle snad ani není možné!! Po ,,Úděsné´´ autobusové havárii jsem nevěřil svým očím,co to štáb natočil.. Má to být horor,dobrodružství nebo komedie?! to jsem se nedozvěděl celý film.. Když mysleli Brazilský masakr,chtěli tím říct asi to,jak to teď v Brazílii vypadá. Obal je úplně nesmyslný!! ODPAD se vším všudy! ()

Fritaaa odpad!

Prvních třicet minut se hlavní hrdinové koupou a popíjí na pláži, potom dvacet minut chodí v džungli a plavou v jeskyních, a když se po padesáti minutách konečně objeví nějaký ten jakože hlavní záporák, hrdinové během pěti minut utečou a zbytek filmu zase plavou v jeskyni. WTF?! Celé to ještě podtrhuje chlapík, který zavede hrdiny do pasti, ale po jejich předání si rozmyslí to a vrátí se je zachránit. Další skvělou postavou je Indián, který dva hrdiny zabije, ale potom obrátí zbraň proti zaměstnavateli a zbytku hrdinů pomůže. WTF?! Tohle je rozhodně jeden z nejstupidnějších filmů roku 2006. Bože jak já lituji toho času.. jsem pořád doufal a doufal, myslel, že se něco stane, nebo že to zase taková hrůza nebude, ale bylo to fakt hrozný. ()

dalver

Stockwell asi ´´trpí´´ klizmafíliou, alebo nejakou podobnou obsesiou jedným so živlov. Ale ani pri Turistas nie je jeho možná posadnutosť na škodu, lebo to bude zrejme ona, ktorá toto inak suché dielko ťahá hore. Ono na nejaké kruťárny tu moc miesta nie je. O to viac má priestor prostredie a záverečná pätnásťminútovka, ktorá bola pre mňa hypochondriálneho hydrofobika scénkou, kde som mal naozaj sánku dole. ()

Pythonator

Řekl bych lepší než Hostel. Turistas jsou v rámci žánru podobných vyvražďovacích hovadin silný nadprůměr. Opravdu nechápu slabší hodnocení, vzhledem k tomu, že kdejaký tupý a mnohem horší horor je lépe hodnocen. Zřejmě někdo hodnotí podle množství krve a ne podle kvalit filmu. Turistas mají atmosféru, mají krásné pralesní exteriéry, mají i napětí a především mají hlubokou myšlenku o problematice ilegálního obchodu s lidskými orgány, ale hlavně mají nádhernou Olivii Wilde. No řekněte sami, být zazobaný a mít v hajzlu ledvinu, přičemž legální cestou by byla nová v nedohlednu... Nechali by jste si ji vyměnit přes černý trh a podpořili by jste tím vlastně podobné magory, o kterých je tento film??? Otázka je to děsivější, než tento horor sám, protože já nepochybuji o tom, že aby mohlo mnohé zazobané prase s prochlastanými játry žít, tak někde kvůli tomu umírají lidé. A nemusí to být vůbec v Brazílii, ale třeba docela blízko. Čtyři hvězdičky dávám hlavně díky perfektnímu finále s dobře nasnímanými scénami v jeskyni. Honička pod vodou s nadechováním malých bublin, to byla fakt síla. ()

uprchlice

I když jeho název vlastní slovo "masakr", nenechte se mýlit, že se jedná o podobný film jako "Texaský masakr motorovou pilou". Podle mě vůbec né. Samozřejmě to všechno začíná nehodou, pak rájem a končí to tragédií. Myslím si ale, že ta tragédie není tak hrozná. Narozdíl od "Texaského masakru", přátelé sice také utíkají z údajného "ráje", ale zatím nikdo neumřel a hrdinové jsou "pouze" okradení. Pak teda, s místním přítelem Kikem, utíkají pryč a obyvatelé jsou ještě celkem normální. Sice pak je scéna, kdy se najde motorka Norů, kteří se s přáteli ještě včera pěkně bavili, ale není to zatím důkaz nějaké hrůzy. Pokračujeme. Přátelé jdou do "bezpečí" a i když jsou bez oblečení (jen v plavkách), tak se dokážou ještě smát (no vlastně se nedivím, když jsem taky uviděla ty nádherné vodopády a jeskyně). Každopádně "druhá" zábava končí, když se Kiko zraní (předváděl se a když skočil z vodopádu, tak se praštil o "šutr"). Špatné je, že divák stále neví, kdo hrdiny vlastně hledá (spíš honí ) za zmatek, který způsobili. I když už jsme dávno předtím viděli ty dva z Norska, jak byli zabiti, stále divák neví, kdo a proč vlastně skutečně vraždí!? No nic. Jde se dál. Přátelé dorazí do údajně "bezpečného" domu. Kikovi dají hlavu "dohromady" a jde se spát. Netrvá to ani chvíli a k domu přilétá vrtulník. Do domu vchází Kikův strýc (hrdinové o něm věděli) a má pro ně nepříjemné překvapení... Neprozradím ale, jaké (to by nebylo fér ). Koho to opravdu zajímá, ten se na to jukne, jelikož tento ilm není nijak špatný. ()

Smashed

Poslední dobou nemůžu narazit na dobrej survival horor a tohle bohužel není výjimka. On to není až zase tak špatnej horůrek, a klidně bych mu dala i lepší hodnocení, ale chybí mu dynamika, drajv, prostě to, co by měl správnej film mít, aby diváka bavilo od začátku do konce koukat a fandit chudákům co pobíhaj po džungli a ne aby člověk jen seděl a čekal, co z toho bude. ()

lepinla792

Nesouhlasim se srovnanim, ze je to lepsi Hostel. Hostel je syrovej a pohodu tam hledam tezko i v samotnym zacatku. Tady je to naopak od zacatku a potom dost dlouho Brazilska pohoda, celkem dobra, ale taky dlouha a vzhledem k tomu zas az tak dobra neni. Prvni vetsi zlom u dvou obeti to totiz zdaleka jeste nerozlouskl a relativni pohoda tak bezi a bezi dzungli. Naopak dalsi zlom, kvuli kterymu je to predevsim asi prirovnavany k Hostelu je naopak strasne nudnej a zklamani, a to rozhodne nerikam proto, ze me drsnost Hostelu pritahovala. Naopak. Jenze tady to bylo jak z vecerniho nemocnicniho serialu. Takze to napinave a zajimave prislo az neco malo pres pul hodky pred koncem. ()

Pokri

Ako dobrodružný film plne funkčné, pekne natočené v krásnom prostredí. Po necelej hodine prichádza žánrová výhybka, ktorá je možno diskutabilná, ale nie hlúpa či nezmyselná ako vo Ferryho Vertige (sprvu takisto výborný dobrodružný film z prírody), kde som ju nedokázal akceptovať. Tu to šlo a chvíľu sledujeme celkom solídny horor. Bohužiaľ, aj so všetkými klišé v správaní postáv. Záver neoriginálny, no čakal niekto niečo iné? Niekde medzi 3 a 4, ale prikloním sa vyššie, brazílska džungľa má úžasné čaro. ()

Little_Sawy

I když se horor táhl přes hodinu totálnýho kolisálny sračky, spoznávaní se s brazílskými deckami co by ukradli obličku jen co bys zamouřil oka na pět vtěřin. Zas survival múvi z Brazílského masakru je prostě pro mé vočičká jako ten nějlepší šálek kafe, takovéj mírnější texasko-Brazílskej masakr. I já jsem prežívala stejnej masakr když se tam setmělo a byla tma jak v prdeli, sakra ta kamera mohla bejt kvalitnejší, asi si rejža řekl ,, Mhmm, no natáčení v noci bude takhle, všichni si připravíte objektív z aliexpressu, nařvetě ho na statív a jedem, a serte na to když to bude vypadat jako z Uzbekistanu. Hlavně at tam je akce a mám to na háku" i když bejt na místě Alexe tak doktůrkovi Himlerovi rozmlátim palici mnohem hůř, končatiny mu useknu jednu po druhé, a orgány bych dala sežrat tým jeho čtyřnohým havom. Jóóóóó tým by zaručeně chutnalo, žrali by ho nejměně 20 minút jelikož a začali by slezinou.. ()

Destoroyah

Tento film by spravil určite lepším viac brutálnych scén a hustejšia atmosféra. Jedna taká scéna tu je ale bohužiaľ na to nestačí. Herecké obsadenie napomáha filmu ale aj tak sa jedná skôr o Béčkovú záležitosť pretože je to celkom ľahký brutálny horor. Prostredie džungle, vodopádov a podzemných jaskýň je naozaj dobre vybrané a tiež dopomáha filmu ale aj tak som si ten film neužil tak ako som čakal. HODNOTENIE: 5,5/10 ()

j0s3

Není to nic, co jsme ještě neviděli, ale mezi tunou hororových filmů, které se na nás poslední dobou valí to není zase tak moc špatné. Pokud máte rádi horory, film vás potěší ale nepřekvapí. A pokud se vám horory nelíbí, tak jak říká můj kamarád "Byla tam hezká příroda." Závěr však trochu kazí podvodní zmatek. ()

TopsyKrets

50%, Dosť drsný film, i keď to nie je horor skôr by som povedal thriller. Určite lepší ako Hostel a horory z poslednej doby. A tvrdiť, že tam nebolo napätie je blbosť. Určite sa to oplatí pozrieť i keď začiatok je len priemerný príbeh o turistoch. Kľudne to mohlo byť aj podľa skutočnosti. ()

Pecca007

John Stockwell by se neměl pouštět do hororů. Ano, umí dobře natáčet brazilskou přírodu a podvodní scény, ale jakmile má na plátně vykouzlit nějakou tu hororovou atmosféru, nějak se mu to nevede. Ani napínavý mi film nepřišel a to měl k tomuto velké předpoklady. Zkrátka je to nuda. Sice vidíte plno pěkných holek v plavkách, ale kvůli tomu se na film nedíváte. Film se také ničím neodlišuje od ostatních jemu podobných filmů a jede pěkně po zajetých kolejích. Nechce diváka překvapit, chce ho jen pobavit. Bohužel ani to se mu nedaří. Nejlepší scéna filmu příjde po druhé polovině a trvá deset minut. Potom už je to jen čistá naháněčka. To by mi ještě ani tak nevadilo, kdyby uměl Stockwell alespoň napnout diváka. Jediné, co mě potěšilo bylo, že postavy nejsou stereotypně stupidní a dokážou přemýšlet. Konec taky nějak nepřekvapí, klasický happyend a to mě dost naštvalo. Co se týče herců, tak ti žádné herecké výkony nepředvádí. Duhamel je sympaťák a Wilde zase děsně sexy, to jsou asi všechna pozitiva herců. 30 %. ()

Hystory

Pomerne zdĺhavý a ničím výnimočný triler (označenie horor je mylné a súvislosť s Texaským masakerom motorovou pílou je len idealizovaným snom Johna Stockwella) o naivných Američanoch, ktorí si na spestrenie všedných dní vycestujú autobusom (!) do Brazílie. Tam sa správajú tak hlúpo až to bolí. Vonkoncom sa z nich stanú úbohé obete aj napriek tomu, že oni si privolali nešťastie. Potom z tej hŕstky turistov ani jeden nemá rozum, lebo robia jednu infantilnosť za druhou. Postavy nerozmýšľajú logicky, pragmaticky a sú hrozne schematické. Už na začiatku sa nám vybaví, kto je odsúdený zomrieť a kto ostane nažive. Tri hviezdičky si tento "klenot" zaslúžil preto, lebo spracúva zaujímavý dej, dovolí nám nahliadnuť do prekrásneho brazílskeho pralesa a tých nesympatických amerických namyslencov vraždia pôsobivo až autenticky. Veľa však film neprináša, lebo až v posledných 20 minútach sa udeje niečo vhodné povšimnutiu. ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí