Brazilský masakr

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

Trailer

EvilPhoEniX

Konečně! S radostí Řvu do světa! Tohle je Horror! Strašnou Radost, mi udělal Tenhle Film.. Excelentní Příroda, Horor s Brazilie tady Ještě Nebyl.. Hned první den je Okradli, Jak je známo v Brazílii se jen Krade! Pak to Začlo.. Šílený Doktor krade Lidi na odebíraní Vnitřností.. To bylo pokoukaníčko.. Játra, Slezina.. Pak Začla neskutečná Napínavá, Akční Jízda Dokonce i v Prostředí krásného Křištálového Moře! Zkratka jsem se vžil do Filmu! ()

LIVINGDEAD

Mohlo to být více drastičtější, ale zřejmě byl film určen pro širokou veřejnost. Prostředí - brazilská příroda byla skvělá, výběr herců se taky povedl. A já už vím, kam nemám jezdit Slovensko (HOSTEL), Rumunsko (ILS), Brazílie (TURISTAS), Francie (CALVAIRE), Maďarsko (SEVERANCE), Texas (Texaský masakr motorovou pilou).... atd. Nejlepší, je "zůstat doma"! ()

obitus

Partička amíků si vychutnává pohostinost brazilců, která zahrnuje hromadu chlastu, sex na pláži a pomalou smrt. Bohužel, ač ideově blízké Hostelu, ani zdaleka to nedosahuje jeho úchylnosti a atmosféričnosti. Zůstává tak neslaná nemastná báchorka s velmi nesympatickými herci, která rychle zmizí v propadlišti horrorových dějin. Papa. ()

Lateef

Ve schématu podobný Hostelu, ale s lepším provedením. První polovina nehororová, avšak s dynamickým spádem (počínaje autobusovou akrobacií, konče klaustrofobickým proplouváváním podvodních jeskyní). Druhá půlka startuje atmosférickou desetiminutovkou a vrcholí zhruba na konci druhé třetiny filmu výbornou scénou, v níž se docela zřetelně podívám do útrob lidského těla. Film posléze v mých očích neskutečně klesne a závěr samotný podtrhává nohy celému předchozímu dění. Pěkné a atraktivní prostředí Brazílie a výborný soundtrack, jehož zejména zpívaná část mě naprosto nadchnula. Brazilská portugalština je skvělá! Parádní písně interpretů Marcela D2, Beatfanatic či Adriana Caleanhottoa. Turistas - A mea casa e tua também:) 10 miliónů dolarů(rozpočet)/11 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

POMO

Naozaj to nie je horor ani vyvražďovačka, akou sa môže na prvý pohľad zdať. Stockwell nepracuje s hororovými prvkami ani lakačkami a pojíma Turistov ako realistickú drámu, ktorá diváka vydesí priamočiarou nekompromisnosťou a bezcitnosťou. O myšlienkovom presahu, aký malo Boormanove Vyslobodenie síce nemože byť reč, predsa len sme tu na vlne jednohubkového thrilleru, ale kvalitní herci a slušná práca s atmosférou a prostredím robia svoje. Škoda len toho rýchleho ukončenia, to jediné pripomína vyvražďovačku, ktorá nepotrebuje nič doriešiť a uzatvoriť a vystačí si so záberom na preživších, odchádzajúcich s výdychom zo scény. ()

• V původní verzi scénáře byl příběh situován do Guatemaly. (Avalon820)
  • Nehoda autobusu byla úspěšně natočena hned na první pokus. (Avalon820)