Brazilský masakr

Scénografie:

Marlise Storchi

Kostýmy:

Bia Salgado

V Brazílii už místní přestalo bavit, jak se amíci roztahujou a rozhodli se z nich taky něco mít ( a to ne jen ledviny), samozřejmě proti jejich vůli. Bohužel narazili na slaďouše Duhamela, který prostě není Sean Bean a rolím, kde by měl nedej bože umřít se vyhýbá, jak čert kříži. Tudíš asi správně tušíte, že intenzita a poselství prostě nemohlo být dotaženo do konce. A je to velká škoda :-(.(11.11.2016)

Já jsem se u tohoto filmečku bavil víc než u Hostelu. Nejvíc na mě zapůsobila překrásná příroda a jeskyně. Pokud mě zaujme prostředí má u mě film napůl vyhráno. Navíc když se k tomu přidají solidní herecké výkony, atraktivní herečky a docela zajímavý děj je vymalováno. Neříkám, že jde o nějakou bombu, ale já jsem se při sledování ani moc nenudil a příjemně mi to uteklo. Sice tady není k vidění moc vraždících scén, ale i to se dá přežít. Jen ten konec mohli tvůrci ještě o něco vylepšit o nějaký ten menší masakr.(27.2.2010)

• Jericho666

Tak si to shrneme. Naši dobrodruzi, bratr a sestra, na své cestě vymelou v autobusu. Všem se naštěstí podaří přežít, jelikož se z něj dostanou dřív, než se zřítí. Při sbírání svých věcí se spřátelí s dalšími turisty. Jedna z našich postav si dovolí vyfotit si brazilské dítě, což se ostře nelíbí jeho otci, jelikož bez jeho souhlasu si dítě nesmí fotit, protože se tam vyšly články o cizincích, kteří místním berou orgány pro prodej a tak se bojí. Problém je naštěstí zažehnán, ale další autobus pro ně přijede až za 10 hodin. Proto se rozhodnou jít zatím na místní pláž s barem, kde si užívají plavání, seznámí se s místním mladíkem Kikem a pijou do bezvědomí. (nyní jsme ve 23 minutě filmu) Doslova, jelikož ráno se probudí okradení o všechno. V blízké vesnici hledají pomoc a jeden z naší výpravy vidí dítě s ukradenou čepicí. Beží za ním, šutrem ho sejme do hlavy a je z toho další mela. Kiko naší skupince pak navrhne že je veme do chatky jeho strýce. Ta se ale nalézá hluboko v džungli a při cestě se ještě podíváme 3 dlooouhé minuty na jeskyni, kterou jim Kiko tak moc chce ukázat, jelikož je to jeho tajné místo. Po ukázce jeskyně znovu profesionálně skočí ze skály do vody, ale nyní tak šťastně, že si rozbije hlavu. Naši hrdinové ho donesou do domu jeho strýce, kde ho ošetří. Zároveň se obléknou, protože do té doby běhali jen v plavkách, nají se, vyřachnou 20ti letou skotskou, nakrmí přítomné psy a jdou spát. Pokud jste dočetli až sem, tak nyní si pusťte tento film v čase 52:00. Ano, právě jsem Vám totiž ušetřil 52 min Vašeho života. :) Následující děj je zajímavý jen dalších 20 minut, jelikož pak se znovu dostáváme na dlooouhé minuty (10) znovu do jeskyně. Trochu honiček, bum bum, pohled na nasraného člověka černé pleti, který se z temné strany přidá na stranu dobra a následuje jen šťastný HAPPY END! Juchů!(16.4.2013)

Tenhle film je možná dobrodružný a drama, ale určitě ne horor nebo mysteriózní, nevím kde na tom kdo byl. Spíš mi to zavánělo pěkným thrillerem, no a co, že se odehrával v džungli. A náhodou to bylo pěkně sympatický, i když to vlastně mohla být obyčejná vyvražďovačka (napovídalo tomu hlavně to, že se to tam hemžilo krásnejma prcinama a namakanejma borečkama vystupujícíma v rolích obětí). Už jsem jenom čekal, že se pak zjistí, že ten brácha je bejvalej člen speciálních jednotek, ale na štěstí ne. Výhodou bylo nejen prostředí, ale i ten nápad s orgánama. A krváren tam zas není až tak moc, aby se to nelíbilo i slabším povahám.(9.12.2008)

• Frajer42

Takové nemastné neslané a krom šíleného řidiče autobusu, který se někdy ze začátku filmu snaží předjet motorkáře, tak i nudné. Vražda přibližně jedna, což je na můj vkus dosti málo. Atomoféra nulová, avšak skupinka hlavníh hrdinů docela snesitelná. Film mi přijde takový prázdný. Dovolte mi zaspoilerovat. Celou dobu se tam nic moc neděje. Partičce cestovatelů se skutálí autobus ze svahu a místo aby počkali pár hodin(10) na další, tak se vydají džunglí kdoví kam a čirou náhodou narazí na bar, kde se koná obrovská párty, kde je pochopitelně zdrogují. Protože místní podnikají v obrovském bussinesu v prodeji orgánů a zabítet turisty shledávají asi tou nejsnadnější cestou, jak zbohatnout. Je tam spousta hloupých a nelogických momentů. KONEC SPOILERU Já musím dát prostě odpad.(24.3.2012)

• - Všechny postavy filmu poznáme pouze jménem, příjmení neřekne žádná z nich. (Pepinec)

• - Režisér filmu John Stockwell se s Maxem Brownem, který ztvárnil Liama, osobně setkal poprvé až na místě natáčení v Rio de Janeiru. (Avalon820)

• - Nehoda autobusu byla úspěšně natočena hned na první pokus. (Avalon820)