Ajťáci

Ukázka z filmu 7
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

DominikCZ

Jsem dětská dokt... Jsem ajťák a příjde mi to jako pěkná blbost, ikdyž svět ajťáků vystihli dobře. Hvězdička za nějaké ftipy. ()

JK77

cakal som s otvorenymi ocami, zapnutymi usami a nic. Nie je to zle je to jeden z tych lepsich serialov, ale po vsetkych tých chválach a slavach, myslim ze v dnesnej topprodukcii serialov suaj lepsie. Ale da sa na tom zasmiat. mozno svoje hodnotenie zmenim po dosledovani druhej serie. Zatial asi 3*1/2 ()

Mabfred

Třetí série se vrací zase na vrchol a přiznávám, že při líbací scéně Roye a Mose jsem smíchy spadl ze židle. A to se mi často nestává. ()

ab.dul

Seriál sleduji pravidelně, hned, jak se objeví díl a velmi se mi partička líbí. Má svůj osobitý humor, i když první díly z třetí řady byly trošku suché, tak teď zase válí... ()

Bonniesgun

IT Crowd či Ajťáci nebo Partička IT - chcete-li. Jak jim kdo říká závisí jen na tom, jestli na ně kouká na HBO, ČT2 nebo monitoru svého počítače… :o) Jak moc se jim kdo směje závisí na tom, jak moc komu připadá vtipná ta divná zelená placička s ještě podivnějšími navařenými věcmi. Nechci říkat trapné klišé (snad na to nikdo nemá copyright…), ale tvrzení, že „Kdo sám je ajťák, nebo nějakého ajťáka zná, zaručeně se bude bavit“ – je jednoduše dokonale pravdivé!!! A Jen není ujetá na boty - je to prostě jen ženská! ()

dawydx

Neuvěřitelná jízda plná neuvěřitelných situací, neuvěřitelných hlášek a až moc neuvěřitelných postav. ()

Elegnor

Začátky neskutečně dobré, poslední díly už nebyly přímo můj šálek čaje, ale stále je to novodobý odvar anglického humoru.. ()

vaclaw

První série dokonalá, bohužel druhá (kromě prvního dílu, ten je naopak skoro nejlepší) seriál ztrhává o několik stupňů, zvlášť pak poslední epizoda je docela trapná. Pořád se však jako celek jedná o nadstandardně kvalitní seriál a kéž by takových bylo víc (navíc snad se tvůrci v dalších sériích ještě daj dokupy). ()

boombang

O počítačích to (naštěstí) moc není, jde tu hlavně o vhled do života těch, kteří s nimi tráví většinu času, tj. zatraceně mnoho času - a jsou to dost zvláštní týpci. Někomu se možná Roy a Moss mohou zdát až příliš ulítlí, ale já si myslím, že skuteční ajťáci bývají ještě odtrženější od reality. Nejlepší díl byl ten s gay vozíčkářem Royem a pak ten s Friendface. Slabší díly by se našly, ale Mossův účes a Royova arogantní logika zabodují vždycky a manažerka Jen k nim zapadá dokonale. (Pouze boss Denholm z toho vyskočil trochu moc brzo.) ()

d1x

Jako IT musím říct, že k tomuto seriálu mám vřelejší vztah. Od nejvyššího hodnocení ale seriál dělí některá slabší místa. Není jich mnoho, ale jsou tam. Přesto skvělá zábava:-) ()

selekce

Úžasný sitcom. Než ho začali vysílat u nás, měla jsem možnost ho vidět ripnutý z jedné britské televize s narychlo vyrobenými titulky. Lahůdka! :o) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake