Ajťáci

Ukázka z filmu 1
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Hawaj

Dobrý fóry, akorát že z IT světa si to vzalo jen tu nálepku a to je velké zklamání na to že to dělali britové. To takovej americkej Velkej třesk se fyziky a geek světa naprosto nebál a je to plnohodnotnou součástí seriálu. Zajímavej paradox. ()

kubas369

Moss je pako, Roy je pako, Richmond je gotický pako, Jen je vedoucí pako. Oba Reynholmové jsou neuvěřitelná paka suma sumárum uvěřitelná prdel. ()

Mire

Neviem prečo som The IT Crowd nehodnotil už skôr, ale teraz keď som si po dlhej dobe pozrel celý seriál, tak ho mám čerstvo v pamäti a môžem lepšie popísať svoje pocity a dojmy z neho. Tento seriál som náhodou objavil pred štyrmi rokmi na začiatku druhého ročníka na vysokej škole v kamošovom notebooku a okamžite ma chytil. Následne som na ňom fičal celý vtedajší semester :) Bol to môj prvý anglický sitcom ktorý som videl, a hneď ma zaujal odlišný štýl humoru oproti klasickej americkej škole sitcomu, a tiež aj anglický prízvuk hercov, ktorý je v prípade tohto seriálu ozaj uchu lahodiaci. A teraz k samotným dielom. Prvé dve série sú bez debaty fantastické, každý jeden diel šliapal na plné pecky, úrovňou a kadenciou vtipov a hlášok u mňa vtedy prekonal na chvíľu aj "konkurenčný" The Big Bang Theory. Proste vymyslieť také diely, kde sa hlavní hrdinovia vybrali do divadla na gay muzikál (asi vôbec najlepší), alebo diel s prednáškou o strese, hovnom na čele, červenými dverami, mŕtvou Jen, horiacou podprsenkou, pohrebom Denholma, nemeckým kanibalom + protipirátskou reklamou, to jednoducho nie je normálne, to boli také masakre, že vám zaručene spôsobia nápor na bránicu. Z postáv ma vždy najviac dostával Roy, ten priťahoval situácie z ktorých sa človek ide posrať od smiechu. Moss je na tom podobne, je to taký typický geek, ale napríklad oproti Sheldonovi z TBBT nie je protivný a ako geek je vykreslený ešte v uveriteľných mantineloch, čo Sheldon určite nie - jednoducho povedané, človek ako Moss existovať môže, ale ako Sheldon celkom isto nemôže, a aj keby, dávno by ho prizabili :D Jen mám tiež celkom rád, síce mala zopár trápnejších situácií ktoré v seriáli byť nemuseli (pokrivené prsty na nohe), ale mimo iného páči sa mi jej hlas akým rozpráva dialógy (ale to aj Roy a Moss). Z vedľajších postáv bol fajn Richmond, ako pomaľovaný Gót počúvajúci Cradle of Filth, perfektný Denholm, pri ňom by sa „pokrová tvár“ nedala udržať ani keby mal človek zašité pery :D Jeho nástupca Douglas bol tiež celkom dobrý, najmä jeho grandiózny príchod na Denholmov pohreb, ale na Denholma žiaľ nemal a naviac, postupom času mi išiel čím ďalej, tým viac na nervy. A tu sa začína jeden z problémov tohto seriálu. Po nadupaných dvoch sériách bola tretia už len polovičná – teda tri vynikajúce diely o Internete, Friendface a bezdomovcovi Royovi, doplnené o niekoľko vtipných scénok z ostatných dielov. Pre mňa teda trochu sklamanie. Ale o štvrtej už škoda hovoriť, len jeden vynikajúci diel (The final countdown), zvyšok len zmeska niekedy vtipných, ale často dosť pomerne nudných scénok. A presne tu mi šiel Douglas už dosť na nervy (s výnimkou súdu v poslednom dieli). A posledný diel The Last Byte, pri ktorom som aspoň trochu naivne dúfal že sa kvalita zdvihne, bol tiež pomerne nezáživný. Keď som si ho pozrel teraz skoro po dvoch rokoch, tak mi príde trochu lepší ako keď som ho videl prvýkrát, ale aj tak to nie je nič moc. Dal by som plný počet pre fantastickú prvú polovicu seriálu, ale žiaľ pre kvalitatívnu nevyrovnanosť tej druhej nemôžem. Ale tak či tak, toto je niečo čo by fanúšikovia sitcomu určite prehliadnuť nemali. Stojí to za to! Ešte malá odbočka č. 1: Určite nepozerať s českým dabingom, je ohavný a úplne nevtipný (najlepšie je to vidieť na reklame na nové záchranárske služby s číslom 0118999..., neuveriteľne teplé hlasy), jedine v angličtine! Len tam si môžete vychutnať tie skvelé dialógy s patričným prevedením v plnej paráde; Malá odbočka č. 2: americký a najmä nemecký pokus o remake, boli úplne úbohé. Viac napíšem v komentároch ku nim :) Na záver mojej slohovej práce prvá hláška v tomto seriáli, ktorá je vlastne jedna z mála ktoré mali niečo spoločné s IT: ,,skúšali ste to zapnúť a vypnúť“? :))) () (méně) (více)

mrclTV

Tí praví a najlepší ajťáci pod slnkom, Big Bang Theory sa určite inšpirovala týmto originálnym britským seriálom. Anglický humor spojený s IT vtipmi v tom najlepšom možnom prevedení. Scénky ako požiar, pohreb, asistovanie pri lúpeži, Jen a jej prekladateľské schopnosti, fajčiarska odysea, nové číslo pre záchranárov, či predstavenie internetu sú geniálne. Samozrejme všetko podfarbujú vynikajúco navrhnuté postavy (Jen, Moss, Roy a ich dvaja strelený šéfovia). Najväčší zážitok je samozrejme v pôvodnom znení, tie echtovné prízvuky sú balzam pre moje uši. Veľká škoda, že toho vzniklo tak málo...... ()

pekas

Skvělá zábava, která mi sedla a dokážu se na to dívat vícekrát, což platí o máločem. Přišel jsem k němu až když už byl dávno skončený, vůbec mu to ale neubírá na vtipnosti. 90% ()

jayman

Nerozumiem kultovému statusu, toto je 80% času stužková s ohranými fórmi; kde-tu prebleskne výborný anglický humor, ale je ho zúfalo málo. ()

ostravak30

Ajťáci jsou jedním ze špičkových britských komediálních seriálů, který si bere na paškál pracovníky IT, jejich zákazníky, způsob práce a života. Klasická hláška: "Zkusil jste to vypnout a zapnout?" se stala již legendární. Ale není to jen kutloch v kterém musí IT oddělní přebývat, ale i způsob myšlení, života a celkový přístup k životu, který dělá z ajťáků tak trochu jinou sortu lidí, každý jistě někoho takového zná. Trojice hlavních hrdinů jsou nezapomenutelné postavy sitcomů, především žena pojmenovaná po strašné nemoci Katherine Parkinson. Co ta umí s obličejem, chvílemi mi připomínala Rowana Atkinsona. The It crowd je jeden ze seriálů, který bych si mohl dát klidně znova. ()

Filipes

Je to anglické už to je záruka, že to bude kvalitní. Ale kvalita není to správné slovo řekl bych "geniální" WOOOU prostě náářez úvodní znělka, zápletky v jednotlivých dílech neuvěřitelné charakteristiky postav prostě špičkové. Kdy že je ta druhá série? :D ()

AdrianMonk

Vcelku povedený britcom s výborným nápadem, takže body můžu strhnout jenom za naprosto nepřirozené chování postav.. 4* Po druhé sérii: Jsem nucen jednu hvězdu strhnout, protože se naplnilo to, čeho jsem se bál, že to druhou sérií půjde do sraček.... už žádnou další sérii, prosím! ()

hRob

Neskutečně zábavný, vtipný a přitahující pozornost. Vtip střídá vtip, jeden lepší, než druhý. Škoda jen těch málo dílů... Promakanost střihů a podobných věcí je takřka nulová, ale nebude vám to vůbec vadit. Je těžké popisovat, co cítíte, když se díváte na dva magory přes počítačovou techniku, kterak řádí ve své kanceláři se svojí "nadřízenou" dole v suterenu, kam nepáchne ani noha. Pět hvězdiček. BRAVO! ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake