Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Scaevola

V zásadě se nestane nic, co byste od podobného, v Austrálii natočeného snímku o krokodýlech nečekali. Musím ovšem říci, že oproti mým minulým zkušenostem se sub-žánrem má tento film švih, nepáře se příliš s vnitřním nastavením a prožíváním postav, a v závěru dokonce vymyslí zajímavě vystavěný souboj, byť se tím vším připravuje o dojem přírodovědecké realističnosti a logické hodnověrnosti. ()

tomaszon

Skepticky, v takové náladě jsem usedal k tomuto filmu o krokodýlovi. Nemám moc rád filmy, kde je jednou z hlavních postav krvelačná zvěř, ale Rogue mě docela mile překvapil. Samozřejmě, občas se trosečníci chovají krapet proti zdravému rozumu, ale řekněme si… Nepatří to tak trochu k podobným příběhům? Jde přeci jen o to potvoru řádně nakrmit, než jí zasadíme smrtící úder.. ()

Naby

Pokud vás někoho zajimají efekty velkýho krokodýla, tak směle do toho. Pokud už jste přesyceni filmy, kdy velka , potvora vrazdi skupiny lidi a pak si s ni hrajou hlavni hrdinove dele nez by byo zdravo, tak film klidne vynechte ;-). Dal bych vice nez 2, ale na 3 uz to asi neni. ()

petrce

Nádherné scenérie australské krajiny, napínavý příběh a podmanivá hudba jsou největší klady tohoto filmu. ()

27p16and41p6

Realistické, celé hezky uvěřitelné, v tom bývá největší děs. I A moment to remember bych zařadila z poloviny do hororů, protože realita toho, že mi někdo umře, je děsivá neméně. I tady se hrdinové hezky báli, že padnou naprosto realisticky za potravu. Realita děsí víc, než kdekterý mimozemšťan. Ono strach není jenom o leknutí se. ()

w.w.

Prvá tretina fantázia - nádherná príroda, krásne natočené, krokodíl veľmi reálny. V hlavnej časti po množstve dialógov a klasickej panike zúčastnených sa to trochu zvrhlo k trápnosti ale naozaj celkom slušný film - s krokodílom asi najlepšie čo som videl. Škoda toho záveru keď hlavný hrdina ma chvíľu rýchlosť slimáka a miestami sa asi teleportuje z miesta na miesto - vzhľadom na to že mal možno 1 alebo 2 tony mu to celkom šlo aj keď neviem či to konečné špáratko mohlo toľko ublížiť. PS: Terminátor a Perseus to si dáte? :o) ()

Vital

Rozhodně jeden z lepších hororů,který měl honorář na pěknýho digitálního krokodýla,příroda taky pěkná i s atmosférou,nebýt závěrečné scény zabití krokodýla,tak bych dal 4* ()

chaosteory

Pokud bych nedal alespoň průměr, znamenalo by to, že je mi úplně jedno na co koukám nebo, že jsem retard, který nepochopí na co kouká. V záplavě dnešních dosti debilních zvířecích horrorů, je ROGUE příjemný závan, který sází především na nádhernou australskou lokaci, výborné obsazení (vzhledem k filmu) a klasický scénář boje o přežití. Radha Mitchell a Michael Vartan spíše mají přilákat k filmu větší pozornost, film na nich rozhodně nestojí, ale ani nepadá. Účast Worthingtona mě zpočátku spíš děsila (po Titánech nepatří mezi mé oblíbence), ovšem dlouho se neohřeje, a to potěší. V rámci možností spokojenost. ()

schindler

Určitě jeden z těch lepších filmů o krokodýlech. Už jen to, že skupina lidí se chová celkem snesitelně a uvěřitelně dává filmu velké plus. Krokodýla si užijete zejména na konci díky originálnímu finále, jinak si film spíš zahrává s divákovými nervy. Nepříjemná atmosféra skrytého zabijáka jednoznačně vítězí nad krvavou akcí. No a samozřejmě hraje zde Radha Mitchell což je vždy záruka kvalitního horůrku. ()

Pythonator

Čekal jsem, že se pobavím u další céčkové sračky, která rozesměje diváka svou trapností a ubohostí. A ono prd. Tenhle krokodýl je nečekaně dobrý film. Řekl bych dobré béčko, takže si to nepleťte s jinými krvelačnými zabijáky z céčkových filmů od Asylumu apod. Radha Mitchell má krásné oči a úsměv a vůbec. ()

Smashed

Jeden z nejlepších zvířecích hororů. Film je takovej, jak to napsat, od začátku poutavej. Prostě to není jeden z těch, u kterých si po pár minutách říkáte "Ježiši! Co jsem si to pustila??". Naopak, už první minuty mě přitáhly a já sledovala celou dobu, jak to bude. Konec v díře pod stromem nebo kde to vlastně bylo mě teda moc nebavil, ale jinak paráda. ()

Chlo0opek odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tento film je plný nesmyslností, nelogičností, nemá žádného vyloženě sympatického hrdiny, příběh je špatný a v podstatě zde nenaleznete ani žádnou hudbu nebo alespoň povedené záběry na exteriéry - ten film je zkrátka prázdný po všech stránkách. Když to shrnu, zkrátka nemohu přijít na nic, čím by mě tento snímek zaujal... tak jaké jiné mu mám dát asi hodnocení, než takové, jaké si podle tohoto popisu zaslouží? ...jo a to jsem ještě zapomněl na to napětí ve filmu - teda zapomněl... vždyť ani to tam vlastně žádný nebylo, kvůli té naivnosti filmu, takže jaképak zapomněl... ()

Sopholojong

Prvu polhodinu je to ciste scenaristicko-rezijne, zoznamovacie zlo ceckoveho vzhladu. Od "stroskotania" lode a zoznamenim divaka s ustrednym "krokodajlom" sa zacne schopne pracovat s podhladinovymi i nadhladinovymi naznakmi a napatim, aby vypuklo pekne priamociare, beckove masicko (zlanovanie brehov, navnada, ci doupe monstra su vynikajuce momenty), na ktore je radost pozerat a stavkovat, ktoze to krvilacne schyta ako dalsi (je to viac menej banda nesympatickych idiotov, ktori si to zasluzia). Rad by som ale videl nejaky remake (od Aju) za minimalne 50 melonov. ()

Calibos!

Tak tento film je opravdu 50% na 50%. První polovina je velice poutavě a příjemně plynulá, krásná příroda a pěkné odskoky kamery od posádky lodě k detailním záběrům na faunu a floru. Druhá polovina (respektive posledních 20 min.) je děsný klišé a konec je opravdu nehoráznej úlet. Žena, přeživší útok obrovského krokodýla......... atd. Dále je to opravdu katastrofa. Jinak dobrá kamera, krokodýl je taky pěknej, úžasné exteriéry. Škoda toho konce, jinak bych dal 4. ()

Aceboris

Plavba po kludnej rieke sa zmeni na boj o prezitie, vsetko zalezalo len na teame ludi ako si poradia s nametom do ktoreho sa pustili, a musim uznat celkom ma prekvapili. Zo zaciatku nic moc, pribeh sa velmi pomalicky rozbieha, opustena zastavka, jedna benzinka s bistrom a az ochotne neuprimny personal. Neskor letne zoznamenie sa s cestujucimi a hor sa na lodku. Urcite Michael Vartan v ulohe neohrozeneho reportera, vlastne recenzistu hotelov a sluzieb nenapadlo, ze to co ho caka zmeni jeho zivot a pohlad na pokojnu plavbu po australskej rieke. Po asi desiatich minutach predstavovania kras okolia, nacrtnuti charakterov postav sa konecne zacne nieco diat. Aj ked som cakal trosku viac, celkom som sa pri tomto filmiku bavil, po stranke napatia a spracovania hudby, ktora bola dobra zasadena do deja, miestami sa tam strach o holi zivot dal krajat. Podla mna dobre spracovnane az na par vynimiek. ()