Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Rogue

Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Austrálie / USA, 2007, 88 min

No rozhodně zajímavej hororovej pokus, kterej nemá ani náznaky nějaký béčkovosti a po celou dobu působí napínavě, i když o nějaký opravdu vypjatý atmosféře se zase moc mluvit nedá, ale ve svým hororovým druhu přírodních monster se jedná o velkou kvalitu a velice šikovně zpracovanou, kdy celkem dost viditelně animovanej krokodýl působí po většinu doby realisticky díky kvalitnímu střihu bez snahy ukázat zblízka vnitřnosti turistů. McLean umí(15.9.2008)

Vedle Jezera z roku 1999 je Rogue nejlepším zástupcem v krokodýlích hororech, a to zejména díky dobře udělanému monstru a celkem smysluplnému ději, který měl hlavu a patu. Tvůrci nás oproti jiným hororům ušetřili zbytečných pohledů na krvavé kusy zpola sežraných nešťastníků, a namísto toho jsme měli možnost vidět záběry nádherné (asi) australské přírody, které jako by patřily do nějakého dokumentu od National Geographic. Hudební stránka byla neobvykle zvučná a nepřeslechnutelná a situovat velkou část filmu na zcela odříznutý ostrov, a poté do brlohu, byl opravdu chytrý tah. Zkrátka nadprůměrný kousek na poli svého žánru, který dokáže diváka chvílemi opravdu vyděsit.(27.7.2011)

Já ty australácký filmy prostě můžu. Oni to berou krapet jinak a vždycky je to originální. Tenhle film se navíc celý odehrává v opravdu krásné přírodě a já se nemohl vynadívat... Hudební doprovod byl také slušní a potěšila mně tam účast jak Avatara Worthingtona tak zejména krásné Radhy Mitchell, kterou můžu :-). A v původním znění je navíc ta jejich angličtina opravdu jinačí! Začátek filmu je klasická seznamovačka, kdy se tůristi setkají na výletní bárce. Tu řídí zkušená místní bushmanka, která nablblé pupkáče z měst vyváží na jedno z ramen řeky aby jim zblízka ukázala krokodýly. Běžně se tyto vyjížďky odehrávají bez incidentů a výletníci mají spoustu zážitků. Tentokráte však přítomnost loďky s ,,masičkem'' zaujala opravdu macatej kousek ještěra. Atakuje loďku a po jejím poškození ochutná prvního turistu. Pro ostatní se tak vyjížďka za krokodýlama změní boj o život, protože jeden z těchto zajímavých plazů je začne systematicky lovit... Pokud jste zvyklí, že v americkejch filmech sympaťáci končí až naposled, nebo to přežijou, vezmou se a žijí šťastně až do smrti...nenechte se mejlit. Australáci je škrtnou ze senamu klidně hned jako první :-). Závěr mohl dopadnout pravda krapet drsněji, ale i tam jsem si konec opravdu užil. Navíc ještěrka nevypadal papundeklově a když oteřela hubu úplně jsem cítil ten smrad hnijícího masa z jejího chřtánu... S tímhle zvířátkem ta australská příroda zase dostala o rozměr navíc :-). Dávám 4 mrtvé husy na hák! * * * *(11.7.2015)

Najlepší krokodílí horor všetkých čias! (ehm, zasa až tak obrovskú konkurenciu nemá) Konečne normálny, rozumný príbeh s naozajstným napätím a s poriadnym krokodílom. Atmosféra je dusivá, trápnosti sa tu nenachádzajú a správanie nenažraného plaza je reálne. Pochváliť musím aj hudbu, kameru, hercov a skvelú gradáciu. Milé zubaté prekvapenie.(19.12.2008)

Po Aligátorovi som narazil na ďalší, veľmi slušne nakrútený film o týchto štvornohých predátorských plazoch. Rozpočet je dobre zužitkovaný, trikovo je to na veľmi dobrej úrovni, herci sú fajn a to hlavne Radha Mitchell a poteší aj v menšej úlohe Sam Worthington, na ktorom si krokodíl pochutí. Ale aj tak mi nedá chovanie sa hlavného hrdinu stvárneného Michaelom Vartanom. Napríklad keď Mitchell vo vode napadne sedem metrový krokodíl a on vo vode nečinne pláva na mieste. Čo to malo byť? Veď keby ten krokodíl chcel, mohol ho už dávno zabiť. A to isté platí aj o scéne v jaskyni, kde krokodíl oddychoval. Či preliezanie cez lano, na ktoré sa v panike dostanú až traja turisti a potom niet divu, že sa utrhne. Jednoducho klišé za klišé. Ale nebol by to správny horor, keby tam neboli, však? Napätie funguje a krokodíl sa vydaril a to je pre mňa v tomto žánri to najdôležitejšie. A navyše, nenájde sa veľa vydarených filmov o krokodíloch. A to je škoda. /75%/(24.7.2011)

• - Film byl inspirován skutečným příběhem z roku 1970, kdy na několik lodí zaútočil obrovský australský krokodýl. (Terva)

• - Scény v krokodýlím doupěti se natáčely tři týdny. (Cheeker)

• - O roli Neila Kellyho se ucházel herec Nathan Phillips. (Cheeker)