Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Rogue

Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Austrálie / USA, 2007, 88 min

Soundtrack Francois Tétaz : 1. Violence Of Nature ,2. The Terrortory ,3. Gathering ,4. River Suite ,5. Katherine Gorge ,6. The Flare ,7. Stranger Come Here ,8. Fright ,9. The Island, pt. 1 ,10. Bite ,11. The Island, pt. 2 ,12. Cracking The Tinny ,13. The Island, pt. 3 ,14. Crossing, pt. 1 ,15. Crossing, pt. 2 ,16. Crossing, pt. 3 ,17. 'My Arm!' ,18. Trapped ,19. Drowning ,20. Swimming ,21. Alone ,22. The Forest ,23. The Lair ,24. Dead Meat ,25. Kevin ,26. The Croc ,27. The Attack, pt. 1 ,28. The Attack, pt. 2 ,29. The Attack, pt. 3 ,30. Requiem, pt. 1 ,31. Requiem, pt. 2 ,32. Nature Of Violence ,(5.5.2011)

Uvěřitelné jednání postav, které až na M.Vartana nevypadaly jak z modelingové agentury, solidní konec v Croco doupěti a zajímavé hudební podbarvení (song při closing credits mohl nahradit snad už jen "Schnappi Das Kleine Krokodil").. V žánru zabijácké fauny rozhodně nadprůměr, v subžánru "lidožravý materiál na kabelky" se Rogue nebojím označit za Vládce..(23.11.2009)

McLeanův předchozí projekt se mi sice moc nelíbil, ale Rogue není tak špatný film, jak by se z posteru, který naznačuje další z mnoha zabijáckých orgií pana krokodýla požírajících nebohé lidi, mohlo na první pohled zdát. Pochválit lze především pěkné prostředí, hutnou atmosféru a slušný krokodýlí teror, ve kterém hlavní monstrum, v našem případě po zuby ozbrojený krokouš působí celkem přesvědčivě a dokazuje to i svým chováním. Zatím co v jiných případech, kde se monstrum prochází mezi potencionální svačinkou a je odhaleno v celé své kráse nebo hnusu špatné CGI animace, zde se McLean snaží až do poslední chvíle většinu skrýt a hraje spíše na divákovu strunu napětí, strachu z neznáma a zoufalosti lidského plemene bojujícího o svůj holý život. Svým zpracováním se tak jedná o slušný filmový zážitek, který si zároveň i vychutnáte a může se vám i stát, že si vzpomenete na atmosféru, která panovala při sledování takových snímků, jakým byly např. Jaws. (6/10)(11.12.2008)

• *CARNIFEX*

Skupinka výletníkov uviazne počas plavby austrálskou divočinou na jednom z menších ostrovčekov. Príliv vody, ktorý by mal čoskoro zaplaviť pevninu, však ani z ďaleka nebude najväčším problémom, ktorí budú musieť vyriešiť, aby túto negatívnu skúsenosť prežili v zdraví. V "skratke". Musím uznať, že toho aligátora tvorcovia zvládli na výbornú! Až mal človek pocit, že sleduje "N.G". Bohužiaľ, tu sa kvalitu snímku zasekla, ako Saganovi prehadzovačka na Tour De France. Z toho údajného množstva krvavých scén som si Ja osobne všimol akurát jednu, lebo verte neverte, dvaja skapú ani si toho nevšimnete, a zvyšné zábery pri mordovačkách taktiež nie sú o nič lepšie. Najviac ma však zarážalo to správanie postáv, ktoré bolo hodné akurát tak ceny "Retarda roku". Bez urážky, ale ten záver tvorcovia hádam ani nemysleli vážne. Ten "one on one" bol tak na smiech, že som len kývol rukou, jak nad cenou za obedné menu v Tatrách. Taktiež mi nedá nespomenúť, ako údajne veľmi rýchlo dôjde k "akcii", pričom oproti jednotke by mal byť rozbeh omnoho rýchlejší. A viete čo? Ani toto nie je pravda. Prvé vzrúšo v tejto nepodarenej "dvojke" príde na scénu až po 48 minútach, kdežto v jednotke po 18. Takže Ja ozaj neviem, kto čo sledoval, ale zrejme prvú polovicu tohto prihlúpleho animal hororu, úplne prespal - 50%(11.2.2016)

V rámci monster movie lepší průměr, na čemž má zásluhu zejména ostrovní část s realistickým vystižením všech hysterií, chvilkových záchvěvů naděje střídaných odevzdanou lhostejností i záchvatů paniky, které se v určitý moment nevyhnou ani zdánlivě nejsilnějším postavám. Navíc se zde ještě neprofiluje jednoznačný hrdina, který se chopí své role zachránce až v poslední třetině, kdy film díky návratu k využívání obligátních žánrových klišé sklouzne do tradičního průměru a závěrečný souboj muže versus monstrum nakonec působí až nechtěně směšně. Ovšem jako celek je Krokodýl rozhodně kvalitnější než většina v televizi normálně vysílaných filmů z podobného ranku. A závěrečná písnička je neskutečná pecka...(11.9.2010)

• - Film získal v roce 2007 cenu Australian Film Institute za nejlepší vizuální efekty. (Pod)

• - Scény v krokodýlím doupěti se natáčely tři týdny. (Cheeker)

• - Stěna s fotkami krokodýlů v baru je skutečná. (Cheeker)