Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Rogue

Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Austrálie / USA, 2007, 88 min

Aj keď distribútor zvolil preklad, podľa ktorého by som si to nikdy ani nepožičal, našťastie má film slušné recenzie a aj svoje kvality, takže som sa nedal odradiť. Hneď po spustení menu má zaskočila melódia ako z večerníčka, z ktorej sa po pár sekundách vykľula milá pesnička, ktorú som si pospevoval ešte tri dni po zhliadnutí. Pekné prostredie a napätie je to, čo vás drží v strehu. Režisérovi slušného Wolf Creeku to celkom ide, celý film bol opäť ukážkou slušne zvládnutého remesla. Mrzí ma iba samotný, ťažko uveriteľný záver. Čo sa týka filmov o krokodíloch, patrí asi k tomu najlepšiemu spolu s Krvavou lagúnou, ktoré vznikli tesne po sebe. Opäť veľa muziky za málo peňazí. Film 7/10.(1.2.2009)

Kvalitní krokodýlí podívaná, plná sympatických herců a ještě sympatičtějšího predátora. Mclean dokazuje, že Wolf Creek nebyl žádnou náhodou a nezbývá než popřát mu, aby jeho další kousek našel u producentů a distributorů více přízně. Více: http://blog.obitus.cz/2008/06/krokodli-na-druhou.html(7.6.2008)

Když pominu, že jsou všechny tyhle horory se zvířecíma potvorama střižené podle jednoho (osvědčeného) mustru a nedokážou ničím překvapit, patří "Rogue" mezi povedenější kousky. Krokodýl je, pravda, poněkud přerostlý a má notně nadprůměrný apetýt, ale nedisponuje nadměrnou inteligencí. Prostě jen velký zubatý krokouš, pořádně nasraný, že se mu tůristi špacírují v revíru - kdo by se mu divil... Moc hezky se koukalo na krajinu, obsazení bylo snesitelné, akorát jsem čekala trochu drastičtější bodycount. Vytkla bych imho nerealistické pohyby krokodýla v doupěti - šoupal se jak po obrně, jako by neměl zadní nohy - a celkově závěrečná dvacetiminutovka byla jedno gigantické "WTF?!" Nicméně neusnula jsem, nenudila jsem se, takže mírný nadprůměr si film dle mého názoru zaslouží. 61%(13.9.2010)

Na kolik dobrých hororů o krokodýlovi si vzpomenete? Já teda skoro na žádnej a už jenom proto musím dát tomuto nadprůměrné hodnocení. Narozdíl od předešlého McLeanova filmu zde na nějakou akci nemusíme čekat celou hodinu, postavy jsou sympatické a i krokodýl působí celkem uvěřitelně (v rámci možností). Nejlepší scéna je podle mne lezení přes lano, závěr v brlohu už mi tak skvělý nepřišel, ale ke spokojenosti stačil. 75%(2.6.2008)

Tak přece jenom nejsem divnej, že se mi to líbilo! Totiž, čekal jsem, že tady se svým hodnocením budu zase za exota (vím, jaké tu mají hodnocení ostatní filmy, které jsou o ultra velkých zvířatech). Ale světe div se, tohle MĚ bavilo! Snad poprvé mi v takovémhle typu filmu přišlo, že postavy se chovají normálně, nepokouší se dělat absolutní cypoviny, ale snaží se přežít. A já jim (téměř všem) fandil. Taky nefanděte sympatické blondýně Mitchell, nebo Samovi (tomu říkám kariéra, rok 2007 Krokodýl, rok 2009 Terminátor a pak Avatar). Řeknu to upřímně, do tohohle jsem šel s tím, že po dlouhé době uvidím nějakou sračku (myslel jsem si, že to zde bude v černé barvě) ale jak říkám, mé překvapení nebere konce. Je škoda pouze některých zbytečných věcí (Krokodýl dlouhý asi 12 metrů…) Zatraceně, buď už nemám dobrý vkus, nebo jsem ho nikdy neměl, to nevím, ale 3,5 hvězdy zaokrouhluju nahoru.(21.11.2009)

• - Radha Mitchell byla první volbou režiséra Grega Mcleana do role Kate. (Cheeker)

• - Scény v krokodýlím doupěti se natáčely tři týdny. (Cheeker)

• - O roli Neila Kellyho se ucházel herec Nathan Phillips. (Cheeker)