Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)
Trailer

V srdci překrásné australské divočiny číhá na skupinku vystrašených turistů nebezpečný predátor. Pokojná výletní plavba se nečekaně změní v boj o život. Turisté v čele s mladou kapitánkou lodi a charismatickým novinářem uvíznou na malém ostrůvku uprostřed řeky. S nocí přichází příliv a stoupající hladina vody snižuje šance na přežití. Vlézt do vody znamená jistou smrt. Zápas s časem a strachem, z toho, co čeká pod hladinou, vede skupinu k zoufalým pokusům dostat se bezpečně na vzdálený břeh řeky. Ne všem se to ale podaří. (oficiální text distributora)

Trailer

EvilPhoEniX

Nejlepší Animal Horor hned po Burning Brightu.. Tohle byla prostě Parááda.. Krokodýl Velký jako Kráva sežere snad vše, co mu příjde do Cesty.. Hned po ztroskotání Lodi se na malém přílivovém Ostrůvku objeví Kolik 10 Lidi? Zbývá 5 hodin a ostrov Zmizí.. Kolem nich plave Masožravý Krokodýl.. Ach ta Napínavá Jízda a Pokusy se dostat na Druhou stranu.. Skvělé! ()

Blizzard

McLeanův předchozí projekt se mi sice moc nelíbil, ale Rogue není tak špatný film, jak by se z posteru, který naznačuje další z mnoha zabijáckých orgií pana krokodýla požírajících nebohé lidi, mohlo na první pohled zdát. Pochválit lze především pěkné prostředí, hutnou atmosféru a slušný krokodýlí teror, ve kterém hlavní monstrum, v našem případě po zuby ozbrojený krokouš působí celkem přesvědčivě a dokazuje to i svým chováním. Zatím co v jiných případech, kde se monstrum prochází mezi potencionální svačinkou a je odhaleno v celé své kráse nebo hnusu špatné CGI animace, zde se McLean snaží až do poslední chvíle většinu skrýt a hraje spíše na divákovu strunu napětí, strachu z neznáma a zoufalosti lidského plemene bojujícího o svůj holý život. Svým zpracováním se tak jedná o slušný filmový zážitek, který si zároveň i vychutnáte a může se vám i stát, že si vzpomenete na atmosféru, která panovala při sledování takových snímků, jakým byly např. Jaws. (6/10) ()

Dever

Soundtrack Francois Tétaz : 1. Violence Of Nature ,2. The Terrortory ,3. Gathering ,4. River Suite ,5. Katherine Gorge ,6. The Flare ,7. Stranger Come Here ,8. Fright ,9. The Island, pt. 1 ,10. Bite ,11. The Island, pt. 2 ,12. Cracking The Tinny ,13. The Island, pt. 3 ,14. Crossing, pt. 1 ,15. Crossing, pt. 2 ,16. Crossing, pt. 3 ,17. 'My Arm!' ,18. Trapped ,19. Drowning ,20. Swimming ,21. Alone ,22. The Forest ,23. The Lair ,24. Dead Meat ,25. Kevin ,26. The Croc ,27. The Attack, pt. 1 ,28. The Attack, pt. 2 ,29. The Attack, pt. 3 ,30. Requiem, pt. 1 ,31. Requiem, pt. 2 ,32. Nature Of Violence , ()

J*A*S*M

Na kolik dobrých hororů o krokodýlovi si vzpomenete? Já teda skoro na žádnej a už jenom proto musím dát tomuto nadprůměrné hodnocení. Narozdíl od předešlého McLeanova filmu zde na nějakou akci nemusíme čekat celou hodinu, postavy jsou sympatické a i krokodýl působí celkem uvěřitelně (v rámci možností). Nejlepší scéna je podle mne lezení přes lano, závěr v brlohu už mi tak skvělý nepřišel, ale ke spokojenosti stačil. 75% ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $10,452Tržby Celosvetovo $7,930,000Tržby za predaj DVD v USA $2,349,594 //počet predaných kusov 151,852║ Nejde o nič prevratné v tomto žánri ale aspoň že to je celkom zručne natočené, nemá to výhradne zlé momentky, ktoré by kazili budovanie napätia, aj keď naivite sa ani tu nevyhneme. Trikovo zvládnuté, herecké obsadenie tiež fajn, kde to tiahne hlavne sympatická Radha Mitchell a poteší aj Sam Worthington aj keď na malom priestore, škoda že hrdinskú úlohu nepricapili práve jemu. Úrovňou porovnateľné s Jazerom. /50%/ ()

• Mia Wasikowska si během jednoho dne natáčení přivodila úpal. (Cheeker)
  • Film získal v roce 2007 cenu Australian Film Institute za nejlepší vizuální efekty. (Pod)
  • Radha Mitchell byla první volbou režiséra Grega Mcleana do role Kate. (Cheeker)