poster

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

 • Česko

  Krokodýl

 • Austrálie

  Rogue

 • Slovensko

  Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Austrálie / USA, 2007, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  No rozhodně zajímavej hororovej pokus, kterej nemá ani náznaky nějaký béčkovosti a po celou dobu působí napínavě, i když o nějaký opravdu vypjatý atmosféře se zase moc mluvit nedá, ale ve svým hororovým druhu přírodních monster se jedná o velkou kvalitu a velice šikovně zpracovanou, kdy celkem dost viditelně animovanej krokodýl působí po většinu doby realisticky díky kvalitnímu střihu bez snahy ukázat zblízka vnitřnosti turistů. McLean umí(15.9.2008)

 • Stanislaus
  ***

  Vedle Jezera z roku 1999 je Rogue nejlepším zástupcem v krokodýlích hororech, a to zejména díky dobře udělanému monstru a celkem smysluplnému ději, který měl hlavu a patu. Tvůrci nás oproti jiným hororům ušetřili zbytečných pohledů na krvavé kusy zpola sežraných nešťastníků, a namísto toho jsme měli možnost vidět záběry nádherné (asi) australské přírody, které jako by patřily do nějakého dokumentu od National Geographic. Hudební stránka byla neobvykle zvučná a nepřeslechnutelná a situovat velkou část filmu na zcela odříznutý ostrov, a poté do brlohu, byl opravdu chytrý tah. Zkrátka nadprůměrný kousek na poli svého žánru, který dokáže diváka chvílemi opravdu vyděsit.(27.7.2011)

 • Big Bear
  ****

  Já ty australácký filmy prostě můžu. Oni to berou krapet jinak a vždycky je to originální. Tenhle film se navíc celý odehrává v opravdu krásné přírodě a já se nemohl vynadívat... Hudební doprovod byl také slušní a potěšila mně tam účast jak Avatara Worthingtona tak zejména krásné Radhy Mitchell, kterou můžu :-). A v původním znění je navíc ta jejich angličtina opravdu jinačí! Začátek filmu je klasická seznamovačka, kdy se tůristi setkají na výletní bárce. Tu řídí zkušená místní bushmanka, která nablblé pupkáče z měst vyváží na jedno z ramen řeky aby jim zblízka ukázala krokodýly. Běžně se tyto vyjížďky odehrávají bez incidentů a výletníci mají spoustu zážitků. Tentokráte však přítomnost loďky s ,,masičkem'' zaujala opravdu macatej kousek ještěra. Atakuje loďku a po jejím poškození ochutná prvního turistu. Pro ostatní se tak vyjížďka za krokodýlama změní boj o život, protože jeden z těchto zajímavých plazů je začne systematicky lovit... Pokud jste zvyklí, že v americkejch filmech sympaťáci končí až naposled, nebo to přežijou, vezmou se a žijí šťastně až do smrti...nenechte se mejlit. Australáci je škrtnou ze senamu klidně hned jako první :-). Závěr mohl dopadnout pravda krapet drsněji, ale i tam jsem si konec opravdu užil. Navíc ještěrka nevypadal papundeklově a když oteřela hubu úplně jsem cítil ten smrad hnijícího masa z jejího chřtánu... S tímhle zvířátkem ta australská příroda zase dostala o rozměr navíc :-). Dávám 4 mrtvé husy na hák! * * * *(11.7.2015)

 • BadoXXII
  ****

  Najlepší krokodílí horor všetkých čias! (ehm, zasa až tak obrovskú konkurenciu nemá) Konečne normálny, rozumný príbeh s naozajstným napätím a s poriadnym krokodílom. Atmosféra je dusivá, trápnosti sa tu nenachádzajú a správanie nenažraného plaza je reálne. Pochváliť musím aj hudbu, kameru, hercov a skvelú gradáciu. Milé zubaté prekvapenie.(19.12.2008)

 • Bat55
  ****

  Po Aligátorovi som narazil na ďalší, veľmi slušne nakrútený film o týchto štvornohých predátorských plazoch. Rozpočet je dobre zužitkovaný, trikovo je to na veľmi dobrej úrovni, herci sú fajn a to hlavne Radha Mitchell a poteší aj v menšej úlohe Sam Worthington, na ktorom si krokodíl pochutí. Ale aj tak mi nedá chovanie sa hlavného hrdinu stvárneného Michaelom Vartanom. Napríklad keď Mitchell vo vode napadne sedem metrový krokodíl a on vo vode nečinne pláva na mieste. Čo to malo byť? Veď keby ten krokodíl chcel, mohol ho už dávno zabiť. A to isté platí aj o scéne v jaskyni, kde krokodíl oddychoval. Či preliezanie cez lano, na ktoré sa v panike dostanú až traja turisti a potom niet divu, že sa utrhne. Jednoducho klišé za klišé. Ale nebol by to správny horor, keby tam neboli, však? Napätie funguje a krokodíl sa vydaril a to je pre mňa v tomto žánri to najdôležitejšie. A navyše, nenájde sa veľa vydarených filmov o krokodíloch. A to je škoda. /75%/(24.7.2011)

 • - Film byl inspirován skutečným příběhem z roku 1970, kdy na několik lodí zaútočil obrovský australský krokodýl. (Terva)

 • - Scény v krokodýlím doupěti se natáčely tři týdny. (Cheeker)

 • - O roli Neila Kellyho se ucházel herec Nathan Phillips. (Cheeker)