Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

Rogue

Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny

Thriller / Horor / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Austrálie / USA, 2007, 88 min

Myslím si že s Lake Placid je Rogue zatím nejlepší počin na téma krokodýl zabiják.Od začátku pan McLean buduje amosferu přesně tak jak to má být.Od nevinného výletu(mimochodem po opravdu krásné přírodě)až po ten onen zvrat,kdy se objeví onen přes deset metrů dlouhý aligátor.škoda pár hluchých míst,které občas nudí a škoda trochu přehnaného konce(jinak v celku hodně realisicky pojatém filmu).3,5 *(2.1.2010)

Když pominu, že jsou všechny tyhle horory se zvířecíma potvorama střižené podle jednoho (osvědčeného) mustru a nedokážou ničím překvapit, patří "Rogue" mezi povedenější kousky. Krokodýl je, pravda, poněkud přerostlý a má notně nadprůměrný apetýt, ale nedisponuje nadměrnou inteligencí. Prostě jen velký zubatý krokouš, pořádně nasraný, že se mu tůristi špacírují v revíru - kdo by se mu divil... Moc hezky se koukalo na krajinu, obsazení bylo snesitelné, akorát jsem čekala trochu drastičtější bodycount. Vytkla bych imho nerealistické pohyby krokodýla v doupěti - šoupal se jak po obrně, jako by neměl zadní nohy - a celkově závěrečná dvacetiminutovka byla jedno gigantické "WTF?!" Nicméně neusnula jsem, nenudila jsem se, takže mírný nadprůměr si film dle mého názoru zaslouží. 61%(13.9.2010)

• castor

Vůbec mi nejde do hlavy, jak může někdo v roce 2007 natočit film o lidožravém krokodýlovi s poměrně i na tu dobu známým hereckým obsazením (Mitchell, Wasikowska, Vartan, Worthington) a totálně to zkazit. Když se koukám na okolní hodnocení, tak nechápu dvojnásob. Když jsem u režisérova předešlého hororu Wolf Creek oceňoval to, že stál u samého zrodu filmu, napsal scénář a dokázal svou vizi přetavit na plátno, tenhle „nápad“ na další triviální variaci hladového predátora vznikal asi někde na ranním posedu na toaletě. První půlhodinu se nic neděje, ale skutečně nic, jen jsou nám předkládané bezvýznamné předlouhé záběry a představuje se neuvěřitelná banda nesympatických postav. Když se pak krokodýl objeví na scéně, žerty jdou stranou, protože tohle už je totální výplach. Fakt to vypadá jako televizní film z pětadevadesátého roku a ne látka s dvacetimilionovým rozpočtem..(24.7.2011)

Hodně povedený film. Myslím že z krokodýlých "nature amok" jeden z nejlepších. Krokodýl je velmi dobře vymodelován. A naneštěstí neskáče jak v Primeval.Viděl jsem celkem dost filmů ať s krokodýlama tak aligátorama a tento patří mezi mojí top. A jde vidět že Greg McLean je vynikající režisér. Držím mu palce při jeho další tvorbě.(17.12.2008)

Nejlepší Animal Horor hned po Burning Brightu.. Tohle byla prostě Parááda.. Krokodýl Velký jako Kráva sežere snad vše, co mu příjde do Cesty.. Hned po ztroskotání Lodi se na malém přílivovém Ostrůvku objeví Kolik 10 Lidi? Zbývá 5 hodin a ostrov Zmizí.. Kolem nich plave Masožravý Krokodýl.. Ach ta Napínavá Jízda a Pokusy se dostat na Druhou stranu.. Skvělé!(20.7.2012)

• - Radha Mitchell byla první volbou režiséra Grega Mcleana do role Kate. (Cheeker)

• - Film získal v roce 2007 cenu Australian Film Institute za nejlepší vizuální efekty. (Pod)

• - Mia Wasikowska si během jednoho dne natáčení přivodila úpal. (Cheeker)