Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

molcan2

Film ma dobré okamžiky ked si poviete: Ano! Nechcem robíť spoilery, tak vam nepoviem ktoré sú to, ale podľa mňa, urobily film ktorý ma cenu vidieť. Hoci by som ho na rebriček u mňa najhorších filmov nedal, nedal by som ho ani do rebričku ku mne obľubeným X-men a X2. ()

Gastovski

Tato "předxmenovská" mutantí řežba rozhodně neurazí. Sympaťák Wolverin a jeho zlejší brácha Victor je celkem slušný základ dobré podívané. Slabší 4*. ()

melloun

Úvodní titulky spojené s procházkou po amerických válečných konfliktech jsou vynikající. Myslím, že životní příběh Wolverina se povedlo vykreslit celkem obstojně, ale některé souboje a honičky byly docela slabé. Plus ten übermutant nakonec byl přece jen už trochu moc. ()

Platom

Wolverinovi jsem se dlouho vyhýbal a stejně tak X-Menům, ale po shlédnutí musím říct, že by byla škoda přijít o tak trochu jinou akční podívanou, než je zvykem. Na úvod bych rád napsal, že je super, jak Hugh Jackman pracuje na své postavě, která se díl od dílu lepší. Ve Wolverinovi již disponuje celkem solidní muskulaturou! Ale troufám si tvrdit, že ačkoli komixová postava nenabízí takový potenciál k rozvinutí svého hereckého talentu, bránil Hugovi i ne příliš zajímavý scénář, což je opravdu škoda, jelikož pan Jackman patří mezi mé oblíbené herce a myslím, že si to právem zaslouží. Další věcí, nad kterou jsem se místy pozastavoval byly efekty ala Stmívání. Od pořádného akčňáku bych čekal mnohem víc! Každopádně Wolverin je koukatelný a celkem zábavný. ()

Kiedes

Jackman je boží! Tohle je pro mě prototyp akčního hrdiny, zatracenej chlupatej drsňák! Seru vám na všechny ty vyholený hollywoodský vydepilovaný lízatka. Dejte ho dohromady s Butlerem a davám 5 hvězd a je mi jedno co to bude. ()

fisus

Po pro mě hodně špatné trojce se celá x-série naštěstí zvedá.Wolverinův příběh jsem sledoval jako typickou popcornovou záležitost,nevnímal kdejakou nelogičnost a prostě se bavil.Je pravda,že je zde spousta hodně přehnaných scén(zničení vrtulníku,souboj v uličce nebo závěrečná destrukce jaderného reaktoru),ale vždyť je to sci-fi o x-menech a právě takový by měl být! ()

Mr.Hudson

Paradoxně jsem si díl "X-Men Origins: Wolverine" nechal až na konec a vzhledem k tomu, že je dějově zasazen na samý začátek ságy o lidech s nadpřirozenými schopnostmi mi tak trochu unikl celý počátek věcí a pointa, ale co se dá dělat. Tento díl je jako celek celkem povedený, určitě se tam najdou slabší místa a klišé v podobě zápletky dobra vs. zla ve které se věci motají kolem jedné ženy, kterou Wolverine miloval. Tato zápletka je již ohraná a rozhodně se do takového filmu plného akce, drápů a napětí moc nehodí. Také mi přijde téměř každý konec X-menů podobný dobro vítězí nad zlem, Wolverine všechno zachrání, ale přesto se necítí dobře a v případě tohoto filmu si i nic nepamatuje, smůla. Beru však tuto směsici drápů, škrábanců a rozbitých budov jako akční film s cílem ukázat pořádnou show, která má člověka vtáhnout do děje a tím pádem tento díl můj požadavek splnil. ()

frolish

Ani sam neviem, kde este berem silu vyhrabat z tychto hlupych mainstreamovych vybuchovaciek nadpriemerne hodnotenie... Azda kvoli presvedcivemu sympatakovi Jackmanovi, miestami naozaj vyborne zvladnutej akcii (ubrat na kvantite a menej tlacit na pilu by sa urcite vyplatilo) alebo postavam ako Sabretooth ci Gambit, ktore tomu dodavali ten tradicny X-menovsky raz. Ale okrem toho je to plytke po vsetkych strankach. Musim citovat svatu pravdu, ze tato particka "by si zasluzila nieco duchaplnejsie - Singera." 50% ()

pirko7

Pro mě ten nejlepší film. Spoustu akce, perfektní nápad, který je skvěle využit i s trochou humoru. A přiběhem, který ve Vás něco zanechá. ()

Pidzey

Pro mě nejhorší Xmen. Hugh a Liev jsou v pohodě a jejich férovky největší ozdobou. Ovšem smutný je že úplně největší ozdobou jsou úvodní titulky jak si borci projdou snad všemi největšími válečnými konflikty a vždy to někdo z nich koupil. Jinak je film hromada nudných klišé. ()

P-puma-

Kdyby jste mi řekli, že si ten scénář napsal Jackman, jen aby si mohl zařvat a ukázat svaly holkám, věřila bych Vám to. Protože je to absolutně o ničem a není tam jediná smysluplná scéna, jen samé zamotávání a křik a svaly. Nejni tam jediná pořádná bojovná scéna, jediná pořádná hláška. ()

sebo9629

Nikto nepotrebuje vedieť ako presne to bolo s Wolverinom, naozaj nikto a príbeh ma pokračovať a nie sa vracať k Originu, kde každý vie ako to dopadne. Aspoň keby to bolo skvelo natočené, ale nie, je to prinajlepšom priemerne natočené s úplným pokašľaním postavy Deadpoola... Celkovo sa mi film páči aj keď je tam príliš veľa nelogickostí, ale hlavne je to ZBYTOČNÝ FILM. Hodnotenie: 6.7/10 ()

rexino

Opäť ma (ne)prekvapil môj nesúlad s niektorými hodnoteniami tu na čsfd a pôjdem zrejme značne proti prúdu. Hneď zo začiatku som sa bál že časť bude trpieť neúčasťou ostatných xmenov. Prekvapivo to bol ale čistý opak. Neskutočne sa mi páčilo ako sa režisér hral so scénami a má u mňa veľké plus za to, že film zbytočne nenaťahoval. 103 minút je úplne ideálny čas a mnoho režisérov by si malo brať príklad(áno pán Scorsese a Jackson, vaším smerom sa dívam). Ja nechápem aká psychológia tu môže komu chýbať? Bolo tam toho presne akurát a hlavne bolo to vyvážené akciou. U mňa hodnotenie tesne pod 5 hviezdičkami a ostávam milo prekvapený. ()

sirien

Mohlo by to být horší? Mohlo. O hodně? Jako jo. Asi. Ale to už musim představivost poslat přímo do pekelných hlubin možností. Nemá to zajímavý nápad, nikam to nesměřuje, nic to nerozvíjí, ve spoustě míst to otravně nudí... ()

Darren98

Nápadným vybočením od X-Men filmů vzniká seskupení rozporuplných kvalit. Polovina filmu představuje skvělou akci s nejlépe natočeným Wolverinem, zatímco zbytek vyplňují občasné laciné efekty se smutně nedotaženým Deadpoolem na konci. Rozsáhlému příběhu s množstvím mutantů, který je především o Projektu X, schází silná dramatická stránka. Nebýt nesmyslného jména a zbytečného zapojení Scotta, zapadal by tento Spin-Off do X-Men ságy jako puzzle s méně hezkou částí celkového obrazu. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)