Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všechny plakáty

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiální text distributora)

Han22

Nádhera. Taková sebereflexe a shození sama sebe se jen tak nevidí. Bruce Campbell hraje sebe sama - upadající béčkovou hvězdu, který se sice vidí jako umělec, ale točí jednu příšernou srágoru za druhou, stárne, žije a chlastá v hrůzostrašným karavanu a marně touží po tom vrátit se ke své ženě. Když ho unesou a najmou místní vidláci, aby zabil nasraného čínského bůžka, Campbell si myslí, že je to jen hra, ale brzo zjistí, že tentokrát mu jde o život. Hlavní hrdina prakticky nesleze z plátna, chová se jako největší hovado, ale přitom trousí jednu geniální hlášku za druhou. To vše ve filmu, který jako by zápletkou, dějem, zvraty i finálem vypadl z toho nejlepšího, co vzniklo v 80. letech. Když k tomu přidám slušný bodycount a pár pěkných gore scén, vychází mi jako fandovi osmdesátek jasných 5 hvězdiček. ()

iXtr3m3

Jasné, je to blbosť, ktorá objektívne patrí do braku a to aj po obsahovej stránke, tak aj po technickej. Ale je tam skutočný "Božský Bruce" a tak tomu vypálim aspoň 80%. ()

Hanys_

Nemůžu si pomoct. Od začátku jsem měl na rtech takový ten pitomoučký šťastný úsměv a zůstal tam ještě chvíli po závěrečných titulkách :) Neznám Cambellovy filmy. Nic krom Evil Dead jsem s ním neviděl, ale ani to mi nezabránilo abych se u tohohle filmu pobavil. Neříkám, že to byla prdel od začátku do konce, ale některé situace byly opravdu luxusni (např scéna jak Bruce zdrhá před démonem na dětském kole) 7.5/10 ()

cab

(Bruce Campbell) v roli Bruce Campbell je na zaklade svych roli zadrzen skupinou mladiku, aby jim pomohl zbavit se zleho demona, ktereho nechtene privolali. Pramalo vtipne, takze vysledny ortel je 40% ()

Holina

Bruce Campbell je v našich kruzích skutečně pojmem a to především v tom negatvním slova smyslu. Vyjma série Evil Dead a Maniac Cop se zřejmě jen těžko můžeme ubránit faktu, že Bruce vyžírá samé sračky. A přesně takový je i v tomto pokusu o sebereflexi. Zkrachovalý herec s nabobtnalým sebevědomím, který najde sám sebe. Hahahah, je to klišé jako prase, ale je to sranda. Campbell si střílí sám ze sebe, najdeme tu něco odkazů k jeho předchozím filmům a samozřejmě dojde i na krev a černý humor. Tři *** jsou akorát... ()

Ezekiel1

Bruce Campbell se pokouší o jistou sebereflexy své kariéry. Ve snímku si na nic nehraje a záměrně je film natáčen jako "béčko". To by rozhodně nevadilo. Na druhou stranu MY NAME IS BRUCE nemůžu snad řadit ani do céčkové kategorie. Když už je příběh a akce záměrně nesmyslná, tak jsem čekal, že se dočkám značné porce legrace. Té je po hříchu pomálu. Dva, tři vtipné momenty mě vážně nemohou vytrhnout z pocitu obrovského zklamání a rozčarování. ()

TERRORDROME

Na toto som sa tešil od chvíle čo som sa dozvedel že sa to má natáčať. Hororový guru a superman v havajskej košeli Bruce Campbell si ide usierať sám zo seba a z filmov ktoré ho preslávili, no dúfal som len že to nebude sračka. Neni! Campbell vŕta sám do seba s rovnaku vervou s akou zdrbáva všetkých vo svojom okolí, chrlí hlášky, správa sa ako úplné hovado a ja mu do toho tlieskam. Predstavuje sa ako skrachovanec účinkujúci v debilných béčkach s gumovými monštrami, snaží sa sám seba presvedčiť že nie je alkoholik zatiaľ čo dopíja zvyšky z rôznych fliaš vo svojom karavane a vôbec najlepší je keď zistí, že démon je skutočný a snaží sa zdrhnúť, pričom ide doslova cez mŕtvoly. Jednoducho prča! Haprovať to začne až pri finálnom súboji s čínskym démonom, ktorý je taký nejaký suchý a jediné na čom sa dá zasmiať je keď sa ho Bruce snaží nalákať na svoju papundeklovú atrapu a pokrikuje CHOĎ SA VYSRAŤ! No a záver má byť asi vtip na entú ale je akurát tak pekne kokotný. ()

Zombi

Velký návrat Bruce Cambella se sice nekoná, ale i přesto jde o celkem zábavnou ptákovinu se spoustou odkazů pro jeho fanoušky. Nejvtipnější mi přijde začátek, kdy se podíváme na natáčení jeho nového filmu Vetřelec z jeskyně 2 a do jeho soukromí, škoda že se film neubíral více touhle cestou, myslím, že by to rozhodně stálo zato. Po přemístění děje do městečka napadeného čínským démonem už je to slabší, ale pořád se to dá. Škoda že něco podobného nenatočil s Raimim (myslím Sama), s lepším scénářem a áčkovým rozpočtem, když už se nevrhli do pokračování Evil Dead. PS, horor nebo strašidelnou atmosféru nečekejte, je to čistá komedie, i když tam občas někdo přijde o hlavu. ()

Ricky_CZ

Je to taková milá oddechovka za krásné 3 hvězdy. Vlastně ani není co k tomu napsat...Ničím vyloženě nepřekvapí (až na poprsí Grace Thorsen), ani nezklame... ()

Illy

Jste fanoušky Campbella? Znáte Evil Dead (I-III)? Pak je tento film pro vás. Sebeparodický příběh funguje však jen na půl. Scény z hercova karavanu a z jeho života jsou opravdu vtipné, ovšem nevyužitý potenciál souboje se ZLEM - nějak mi chybí (Jsem ASH, prodavač!!!) Škoda... ()

Eva_D666

Guand-you, Guand-me, Guand-Di...Zezačátku jsem čekala příjemnou komedii...Jak naivní. Maximálně ta píseň byla zpestřením. Nicméne zbytek byla...zhovadilost:-) ()

wampire23

Tie dve hviezdičky sú možno aj trošku priveľa, ale nechám už tak. Presne nejak takto si predstavujem život Brucea Campbella v súčasnosti, ako skrachovanej hviezdy, ktorú na výslnie dostal jeden film (jedna séria). Hodnotenie tu na csfd je veľmi prehnané a chápem, že mnohí dávali vyššie hodnotenia len z úcty k hlavnému hrdinovi. Pre mňa len jediné, R.I.P. Bruce. ()

TaanStari

Céčko parodující béčka... hodně trapný vtip. Radši bych se díval na Vetřelce z jeskyně 3 a 4 než znova na tohle. ()

KOZEL84

Z těch tří sou minimálně dvě čistě za Bruce,který to od poloviny konečně trochu rozjede.Tak bacha,bo je to cypárna jak svińa. ()

SpeedyCZ

Rozhodně příjemné překvapení. "Ty nevíš, co je to strach, kluku. Nikdy si nedělal se Samem Raimim." To mě fakt dostalo. :-D ()

solid

Bruce is back! Or is he? No co dodat? Nebylo to zlé, ale ještě by měl tu režii potrénovat. Nebyly tam vyloženě hluché místa a fakt se snažil být klišoidně originální. Prostě tomu jen něco chybělo. Snad příště. ()

FilmWave

Bruce je pochopitelně opět neodolatelný a jeho utahování si ze sebe sama ("Já nemám strach z ničeho, natáčel jsem v Bulharsku") originální. Vše ostatní ale patří jako tradičně do kategorie "c". Horší než "Bubba". ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)