Po stopách zabijáka

• USA Primeval (více)

Skupina novinářů se vydá do Jižní Afriky po stopách desetimetrového krokodýla, který ohrožuje místní obyvatele. Na jednom břehu řeky je čeká lidožravý krokodýl, na druhém znepřátelené kmeny v ničivé občanské válce zuřící v džungli... (TV Prima)

Zlaticko1

Celkem slušná akce. Už hned od začátku víte kdo zemře a kdo ne, a to je celkem škoda ;) Jinak plus bych dal za kameru a střih. Hudba je celkem průměrná, a herecké výkony v některých situacích slabší. ()

Cortesz

Rozhodně příjemné překvapení v rámci žánru, které si na nic nehraje a nesnaží se za každou cenu být opravdovým hororem se všemi klasickými klišé, k tomu si připočtu příjemné prostředí Afriky, pár momentů, zrovna probíhající občanské války, docela sympatické herce, kteří občas i hrají, navíc se zde objevil Dominic Purcell, známý jako Lincoln Burows z Prison break, který předvedl, že i něco z oblasti herectví umí, a že umí i něco vícm než se jen tvářit drsně a pronášet frajerské hlášky, co se týče krokodýla tak ten už je na tom hůř jeho digitální tvář, je až moc digitálně okatá, ale naštěstí se většinou objevuje v noci, takže to není tak do očí bijící. Konec už je sice mírně utažený za vlasy, ale přesně takový konec jsem čekal. Dal bych možná i více, ale řekl bych, že tři hvězdy je tak akorát. ()

intro

Celkem podařený dobrodružný horor o krokodýlovi lidožroutovi. Film je ještě střižen občanskou válkou v Africe. Docela podařená kombinace. Mě se film líbil.60% ()

Brano

Veľmi slabý animal horor, ktorý je natočený na "základe skutočnej udalosti". Tomuto filmu som neveril ani slovo. Opäť autori museli prifarbiť a dať do filmu obrovského aligátora, ktorý im nevyšiel ani po tej vizuálnej stránke. Počas celého filmu som sa skôr nudil ako bál. Bolo to bez kúsku napätia. Herecké obsadenie veľmi slabé. Typ filmu, ktorý stačí vidieť iba raz. ()

Mamlas odpad!

Skoro celý film je nudná záležitost o cestě a pobytu amerických novinářů mdlého rozumu kdesi v Africe kvůli reportáži o věčně hladovém přerostlém krokodýlovi. Scénář to má nadmíru retardovaný. Lepší by bylo, kdyby byli všichni zticha. Střih mizerie a chaos. Když už tu a tam dojde konečně k nějaké té akci, je to vždy jen nepřehledný vytřepaný bordel, který tvůrci s oblibou směřují do deštivé noci, aby nebylo skoro nic vidět a bylo to ještě více na hovno. Absurditu snímku podtrhuje například lokace, kam se účastníci uchýlili, aby se ukryli před obávaným krokodýlem - do chatrného deskového domku na konci mola uprostřed jezera. To musel vymyslet génius. A když jsem pak uviděl brokovnici a na ní namontovaný puškohled, tak to jsem už vyprsknul smíchy. Takových kokotin je tam více, tohle bylo jen na ukázku... No prostě hrozná trapárna. (8%) ()

JohnKEANE

Čakal som možno otrochu viac než som v skutočnosti dostal!Pár nádherných pohladov na Afriku alebo lakacie scény s krokodílom stáli zato!Ale na druhej strane to prílišné natahovanie deja a boj o holý život za každú cenu si naozaj tvorcovia mohli odpustit.Trochu kreativity by neuškodilo ani pri takomto filme! ()

Bercuss

Můj oblíbenec Gustav by si jistě zasloužil kvalitnější zpracování s originálnějším příběhem, i když podle skutečné události. :) Ale i tak je to po hodně dlouhé době celkem kvalitní snímek s krokodýlem, co jsem viděl. Ps: U scény s holčičkou a panekou sem si málem krupnul. A to nejsem lekavej. ()

Beda

Čestná jedna hvězdička za scénu se sprintujícím krokodýlem, kterému by ani Usain Bolt neutekl, dokonale pobavila. ()

elanista1

Obecne mi nevadi ak sa v krokodiliom horore krokodil objavi niekedy v 50. minute, ak dovtedajsi dej ma nejaku myslienku, spad ci atmosferu. V Primevalovi som prvu polovicu dost pretrpel, nebavil ma nevhodny humor, nebavili ma domorodci vraviaci o akejsi legende, nebavili ma herci /Dominic Purcell je uz nazvdy zapecateny ako Lincoln Burows/, vobec ma nebavil zbesily strih a uz vobec ma nebavil nedostatok svetla v scenach ked sa uz krokodil konecne ukazal. Na tomto filme je skutocnou udalostou mozno len fakt, ze nejaka obcianska vojna v Burundi bola, a ze v Burundi vtedy nahodou nejaky krokodil niekoho zozral, zvysok je somarina. Nie je mi jasne preco niektori povazuju tento film za "to najlepsie z krokodilych hororov", to uz Jazero 3 bolo lepsie, aspon som sa tam zasmial nad amatercinou a pokochal krasnymi hereckami. Primeval je trapny zmes vsetkeho mozneho zanroveho klise a obsahuje sotva 3 dobre sceny s krokodilom..ostatok je pre mna slabota. ()

brasek

Pre mňa je to jeden z málo filmov o zvieracích monštrách, ktoré sa oplatí vidieť. Dobrý horor, ktorý si podľa mňa zaslúži 5 *. Triky sú vynikajúce, krokodíl je spravený geniálne a že o ňom sa niekedy viac hovorí ako je na plátne? Film udržiava isté napätie a ak by bol krokodíl na plátne 90 minút, tak by šlo o prírodopisný dokument a nie horor. ()

Azareth

Pohodový film, na ktorý si zvyknete hneď - celkom sympatické postavy, námet ktorý dokáže zaujať a dobré prostredie, ktoré sa do toho perfektne hodí. Ako horor to je však veľmi slabý, či dokonca aj chabý počin s veľa zbytočnými pasážami, a digitálnym krokodílom, ktorého nám mohli ukázať viac. Druhý krát si to nepozriem, strata času to však nie je. ()

hrabě_olaf

tenhle film je zvláštní. nemá snad jedinou sympatickou postavu (se kterou bych se dokázal ztotožnit), a je natočen v duchu a stylu americkych akčních serialů (kamera a střih). nevím, plytkost děje a postav nebaví, a dohaní to občas úžasnými záběry africké krajiny. nechť žije GUSTAVE sprřavedlivý (leč maličko stupidní i vychytralý) - sákryš, to nemohl sežrat i tu protivnou bílou "sáhibe", když ji chtěl zmermomocnit ten strážce? film má moc všeho - řevu, běhu, kulek, dobrých srdcí...sákryš už dost - ta hvězda je za afriku... ()

Luciaaas2

Pěkně nasmímaná Afrika, nádherná hudba, povedený digi krokouš a mělo to i něco do sebe. Sice je to film plný klišé, ale zase nenudí a krokodýlí sprint je vážně povedený. Je to béčko jak poleno, ale komu se líbí aspoň trochu zvířecí horory, tak neváhejte. Je to mnohem zábavnější a vypilovanější než Noc žraloka 3D, Anakondy, Jezera 1,2,3 atd. ()