Po stopách zabijáka

• USA Primeval (více)

Skupina novinářů se vydá do Jižní Afriky po stopách desetimetrového krokodýla, který ohrožuje místní obyvatele. Na jednom břehu řeky je čeká lidožravý krokodýl, na druhém znepřátelené kmeny v ničivé občanské válce zuřící v džungli... (TV Prima)

corpsy

Gustávovi, ako maškrtnému krokodýlovi pri zmenšovaní africkej populácie, zdatne sekunduje aj banda rebelov. A obete náhle nevedie, ktorou stranou ísť. Zomrieť guľkou, či papuľou nenažraného predátora. Slušný natural horor, s okatými CGI trikmi a schopným obsadením. ()

ledzepfan

Herecky to nebylo špatné a příroda byla fajn, ale jinak je to slaboduchá slátanina... Jen v případě krajní nouze-jinak nebrat. ()

Krt.Ek

Schnappi. Nemohu neocenit hvězdičkou navíc ten nápad dvojího nebezpečenství, s kterým tento film přichází. Když už své žití neskončíte na zubech desetimetrového krokodýla, existuje tu stále to riziko, že vás dostane zbloudilá kulka z další hloupé války. Tomu vědomí, že člověk je drcen z obou stran, že je mu vymezeno pohybovat se mezi mlýnskými kameny, k zájmům každého jednoho z nás lhostejnou Přírodou a destruující Civilizací, tomu teprve říkám horor. 70% ()

mysiak

Prekvapujúco dobrý horor, ktorý je dosť vtipný vďaka Orlandovi Jonesovi a zároveň dosť brutálny vďaka tomu mega hadovi, ktorý že vraj existuje...no nechcel by som naživo vidieť...je moc digitálny:D ()

Vyrida

Chvílemi jsem vážně nevěděl zda je hlavním tématem filmu nějaká občanská válka v Africe či ten obrovský digitální sympaťák. Teď když mi běží v pozadí už závěrečné titulky, můžu s klidnou duši říci, že jsem viděl jak lepší, tak i horší snímky s touto prehistorickou potvorou. Samotný krokodýl se však musím říct vcelku povedl i když ten pohyb po souši trochu skřípal, dalo se to vydržet. Scénář jako takový je, ale neskutečně hloupý. Několikrát jsem nevěřícně kroutil hlavou nad situacemi, které postrádají sebemenší logický smysl a jaká nešťastná náhoda se v některých momentech musela zrovna stát. Nakonec však dávám tři hvězdičky, mimo jiné za pěknou krajinku, hudbu a pěkné žrací scény. ()

Rainey13

Tak nevím kdo zabjíel víc, jestli afričani nebo krokodýl...Jinak v celku ucházející film o záchraně vlastního krku, uprostřed krvelačné Afriky. ()

dawe04

První z ´07 trojice krokodýlích hororů a taky nejslabší. Primeval má sice na své straně ambicióznější prvky, než australští kolegové (Black Water, Rogue), všechny ale bolestně selhávají. Od sprintujícího 11 metrového krokodýla, který by svým chováním směle konkuroval všem potvorám z Jurského parku přes vojenské drama až po směšné charaktery. Viděl jsem dokument o Gustavovi a s jistotou mohu říct, že jediné z čeho tento film vychází ze skutečné události, byla ta klec. Kdyby Australané nenatočili výše zmíněné filmy, mohl by být Primeval jednooký král svého žánru, takhle je spíše odsouzen bez zájmu shnít ve své řece. ()

AlistairMir

"AFRIKA KÁMO. TADY TO VŠECHNO ZAČALO" ....A pro některé z našich hrdinů to zde i skončí. Osobně jsem čekal, že když "Drákula co utekl z vězení" Purcell pojede s Orlandem "Evolucí" Jonesem honit krokodýla, tak to bude zábava, A taky, že byla. Krokodýl je fakt pěkně udělanej a opravdu obrovskej plus fakt, že je to inspirováno skutečností a dodnes ho nechytili také na klidu nepřidá. Osobně jsem takhle hezky udělaného krokodýla viděl snad jen ve filmu JEZERO a to už je nějakej ten pátek. Film je hodně napínavej a scéna kdy Orlando běží doslova a do písmene o život s gigantickým monstrem za zády je pro mě osobně EPICKÁ. Opravdu úžasně natočená, ve svém žánru pro mě naprosto bezkonkurenční a já si jí musel pouštět stále dokola...Uteče? Neuteče? I v tom Vás rejža nechá docela solidně napnout a já tleskám. Bylo by to za čtyři, ale díky tomuto pro mě skvostu dávám plnou palbu. PS : Po shlédnutí tohoto filmu až příště s někým budete mluvit a on Vám zničeho nic nabídne TIC TAC...tak asi chytíte depku :-) ()

JohnMiller odpad!

Videl som to v TV v podnapitom stave, takže moje hodnotenie bude možno skreslené, ale to bol jeden z najhorších filmov s krokodílom aký som kedy videl. Efekty, nápady, absolútne o ničom. Z toho dôvodu nechápem tak slušné obsadenie, to celý rozpočet minuli na hercov? Asi áno, a tak aj vyzerá výsledok. ()

stuntmanMIKE odpad!

na uvod musim povedat ze som velky fanusik realneho Gustava ktory ako dufam sa tesim dobremu zdraviu a stale je aktivny v znizovani populacie cierneho kontinentu. Jeho zivot sledujem odkedy som o nom videl dokument na discovery. No a teraz k tomuto filmu ku ktoremu som sa dostal uplnou nahodou a velmi som sa mu na uvod potesil. Film zacne naozaj velmi dobre ... dovod cesty do Burundy samotna cesta... priprava... poskladanie klietky aj ten etnicky konflikt dotoho... vravim si super. A potom prisla scena kedy tlama vlezie do klietky a snazi sa prilakat krokodila a naozaj ho prilaka. A co sa nestane.... Krokodila si americka produkcia pomylila s opicou ktora velmi sikovne zacne skakat na klietku a prevalovat ju. Potom prichadza scena kedy sa krokodil meni na aquabelu. Poslednou kvapkou vsak bolo... a potom som ten film vypol s neveriacim vyrazom v tvari... ked sa krokodil zmeni na Usaina Bolta a zacne kameramana nahanat po susi a dokonca ho dobehne... Takze aby som to zhrnul... Tento film mohol byt uplne super keby... 1. sa natocil realisticky a nie nutne hororovo podobne ako je natocena Krvava laguna... 2. nerobit z toho propagandisticku americku kravinu (narazam na ten konflikt) ... 3. trosku sa posnazit a vytvoit digitalnu verziu krokodila ktory ma aspon nabeh vyzerat realisticky a za 4. chytit scenaristu tohto filmy zobrat ho do burundy priviazat ho k brehu... dobre ho porezat... poliat stankami a feromonmi... a nalakat skutocneho Gustava aby ten kok*t videl ako sa sprava krokodil... ()

dyfur odpad!

.....pekná príroda ,tvorcovia mali výlet....a to je asi všetko -krokodýla skoro nevidno tak na pár sekúnd :(....skôr to bolo poňaté ako nejaká reportáž z africkej krajiny zmietanej občianskou vojnou....nuda,viac krát nepozerať-mažem z filmotéky. ()

Martin741

na poli krokodilich horororv je tento fakt kvalita. Hoci sa prvu polku filmu len rozprava o krokdilovi a jeho vycinoch, divak sa nudit rozhodne nebude, lebo scenerie africkej prirody su proste uchvatne. A v druhej polke, ked sa ukaze samotny krokodil, tak posobi maximalne realne. Fajny horor o vrazdiacej faune..... 68 % ()

kaposlav

Nebolo to až tak zlé, ale trošku keby doladili pár detailov, tak to mohlo byť za 3*. Napríklad mi vadila rýchlosť pohybovania krokodíla po zemi. Chceli aby to bolo dramatické, priam šokujúce, ale na mňa to vplývalo inak. ()

cariada

To mělo být co? Horor o krokodýlu v Africe a nebo o drama o konfliktech mezi Afričany? Koho sakra napadlo thle slátat dohromady? Celý film mě spíš hodně štval. Tohle nemělo atmosféru , ale spíš smutný obraz o tom jak krutě žijí lidé na "černém" kontinentě. K tomu jakýsi obří ferda co skoro neí vidět a je tam jen jako kulisa. Ten běh krokodýla za černochem po louce mělo být co? Parodie? Hodně nepovedený film. ()

Juto

Oveľa lepšie, ako som si myslel, vo filme dobre funguje humor s akčnými scénami. Orlando Jones je vynikajúci a veľa som sa na ňom smial. 6/10 ()

Hans.

Kdyby se aspoň ten krokodýl nepohyboval rychlostí antilopy, pak bych tomu možná i věřil a dalo by se dát lepší hodnocení. Mnohem povedenější byl lidskej konflikt. ()

HorrFi

Kvalitních ,,krokodýlích" hororů bych si měl vážit, protože je jich samo o sobě málo, nicméně tenhle mezi ty kvalitní nemůžu zařadit.. přislo mi, že krokodýl tu nebyl na prvním místě a děj se hodně točil kolem občanský války, což mi moc nedává smysl.. kromě pohledu na pěknou africkou přírodou jsem si z toho neodnesl nic, už nikdy víc.. ()

eye candy

Je sympatické, že se tvůrci nevykašlali na lidi zajímající se o problematiku chudoby a autoritativních režimů v Africe a elegantně do příběhu zakomponovali občanskou válku a zároveň i desetimetrového - dvacetimetrového - třímetrového lidožravého krokodýla Gustava tak, že to celkově nepůsobí ani trochu komicky. Jediné co mi chybělo ke štěstí byl přežvýkaný Bono na hromádce kostí po boku kameraman Stevena, který (protože to byl sympaťák) měl tu čest jít dovnitř i ven vcelku. Akce sama o sobě je dost nepřehledná a agilní Gustav kromě toho že se umí hodit do hidu a je to přespolní běžec žádný extra kousky taky nepředvádí, takže se vlastně člověk musí většinu času spokojit s pěknými barevnými záběry na africkou přírodu a debilními dialogy založenými na debilním uvažování hlavních hrdinů. Dominic Purcell je otravnej. Určitou úroveň to ale má, lepší 2* ()

Khumbac

Krokouš co běhá africkou prérií jak gepard, vydává zvuky jak tygr. Ani rapová muzika na začátku děje moc neseděla...ale co, jako odreagovačka k nic nedělání, proč ne... ()