borohub

Nepamatuji, kdy naposledy mě tak nějaký film znechutil jako právě tento. Začíná to hrozně nevinně, bohužel po chvíli se to rozjede a hrozivá atmosféra už neustoupí, film by byl děsivý i kdyby nebyl podle skutečných událostí, bohužel to podle skutečných událostí je.. Herci to zahráli perfektně a upřímně jsem všechny "záporáky" (což byl prakticky každý, kdo se na této zrůdnosti přímo či nepřímo podílel) nesnášel, filmu by možná neuškodilo ještě více naturalistických prvků, na druhou stranu chápu že by to možná bylo přes čáru a většina lidí by nedokoukala. Pobuřující na tom všem, že taková zrůda nedostala injekci ale "pouze" doživotí (přičemž po 20 letech jí pustili na podmínku) a ještě na tom všem pobuřující je to, že v dnešní moderní společnosti by jí zavřeli do nějakého blázince a pustili by jí dříve než někoho kdo krátí daně.. Úchylné.. Film nehodnotím, upřímně netuším jak hodnotit, film ale rozhodně za to stojí, už jenom z důvodu, že je relativně krátký a myslím, že mnohým odpůrců trestu smrti otevře oči.. ()

SAINTS

Film o white trash mame ktora ma šest deti a aby toho nebolo malo kvôli 20 dolarom mesačne ubytuje u seba dve dceri kočovnych cirkusantov.Film obsahuje niekolko celkom dobrych scen ale miestami dost pripominal televizny film čo pri takomto filme nie je dobre.Herecke vykony boli na slušnej urovni ale celkovo je to priemern film ktory sa nevyhol emocialnemu vydieraniu hlavne v zavere.. ()

Ukrizku

Za prvé je otřesné, že nikdo nic neudělal, že to všichni měli za normální. Za druhé je otřesná fanatická submise žen vůči partnerům, kterým na dětech nezáleží. Proto se máma může zbavit dcer, aby nezacláněly na kolotoči, protože si to pan dement č.1 přál. Proto se těhotné děvče neslituje s kamarádkou, protože jí dává za vinu, že s ní pan dement č.2 nic nechtěl mít. Proto paní zloba zobe opiáty a ztrácí kontrolu i holou soudnost, aby zapomněla, že jí pan dement č.3 nedává prachy na 5 dětí a pan dement č.4 na ni s..e, takže si svou sexuální frustraci hasí na dítěti pana dementa č.1. Celá tragedie spočívá ve snaze zavděčit se pánům dementům, takže mi z toho plyne, že v okolí nebyl nikdo, kdo by dítě miloval alespoň z poloviny tak, jako ty mužské dementy. Nejhorší je, že submisivních fanatiček, které se chtějí zavděčit nějakým dementům je na světě stále hojně, a proto budou po světě chodit malí deprivanti, kterým partnersky nedosycené dámy - matky típají o tělo cigarety, zavírají je do klecí, nedávají jim najíst, neposílají je do školy, aby třeba hlídaly menší deprivanty... Násilí nejvíc šokuje, když víme, že je reálné, že se možná děje někde doma nedaleko... to jsou filmy, u kterých si nenaleju víno, a není to o tom, že na obrazovce teče krev potokem a ve vzduchu lítají utržené nohy a ruce. Je to obraz zla, které dřímá za nenaplněnými touhami a nabírá na své síle, když nikomu v okolí nepřipadá nenormální. ()

adamix

Herecké tváre Page a Kenner dobre pasujúce a párkrát sa film chce zatlačiť trošku na pílu tou brutalitou. Ale zanechá skutočne škvrnu na srdci? Áno, ide opäť o jeden z ďalších bizarných prípadov o strate ľudskosti u americkej spoločnosti a nikto by nechcel byť na mieste mladej Sylvie, ale ako sa mám s prípadom plne stotožniť, keď rodičia odložených dievčat sa nesnažili prevziať naspäť svoje deti a na súde sa sami tvárili ako obete? Možno je to diera v histórii alebo (ne)chcený škrtanec v scenári, budiž, ale mňa to tak nezasiahlo o neohúrilo aby som tento film vychvaľoval do neba. U mňa 3*. ()

Lierre

Ellen Page je autentická a skvělá! Sám o sobě dramatický příběh dává znamenitě vyniknout roli Sylvie, kterou Ellen Page ztvárnila více než dobře. Obsazení této role hodnotím na jedničku, už z jejího zvláštního zabarvení hlasu mi naskakuje husí kůže. No a pak Catherine Keener, nonšalantně krutá, přesto ne stoprocentně záporná postava příběhu. A propos, skutečné utrpení Sylvie Likensové bylo mnohem palčivější, než jak je ve snímku znázorněno. Znepokojující skutečností je, že na týrání šestnáctiletého děvčete se podíleli její vrstevníci, dokonce její vlastní sestra byla přinucena na ni vztáhnout ruku. A přestože se obdobných případů dlouhodobého násilí na dětech stalo (a bohužel děje) hodně, tento příběh barvitě podává vhled do všech těch bezútěšných sklepů, temných zákoutí a nenávistných domácností. Ještě bych rád pochválil herečku Ari Graynorovou (role nejstarší dcery Pauly). Jedna z mých pěti hvězdiček je určitě za hudbu, spolu s ní je do snímku přenesena lehká a zároveň tíživá atmosféra šedesátých let ve Spojených státech. ()

Jack.Pott

Velmi silné téma, bohužel jen pseudodokumentárně odvyprávěné a nevyužité. Příběhy jako je tento jde uchopit třemi možnými způsoby: 1/ Psychologickým filmem, v němž budeme sledovat duševní pochody oběti i trýznitelů a tak je třeba alespoň přibližně pochopíme (proč Sylvie od počátku v podstatě bez odporu snášela rány?, proč ji děti jakoby měchanicky mučily, jakmile to viděly u matky?, co k tomu vedlo matku?); 2/ Seriózním dokumentem, v němž budeme procházet výpovědi ze soudního líčení a faktografické biografie jednotlivých aktérů; 3/ Filmem, který pouze vzbudí silné emoce věrně odvyprávěným, ovšem pouze zvnějšku nazíraným příběhem. An American Crime je případem 3/. Ctí jej, že se ve zobrazování fyzického násilí nevyžívá a dokáže být v tomto ohledu pravdivý a kultivovaný zárověň. Záblesk psychologické sondy do duší aktérů jsem zpozoroval, když jedno z dětí konstatovalo: "Je správné Sylvii bít, máma to říkala..." nebo něco v tomto smyslu. Je fakt, že rodiče jsou v primární socializaci člověka našimi tzv. "významnými druhými", které automaticky a nekriticky napodobujeme - v prvních letech života jsou pro nás celým světem. To vysvětluje nejen krutost dětí v tomto případu, ale třeba i infanterie neboli skupiny dětských vojáků, jejichž bestialita např. v afrických konfliktech je prakticky bezmezná (slepě následují pokyny svých velitelů - "významných druhých")... Podobné myšlenky ale An American Crime přináší jen jaksi bezděčně, náhodou. Je to prostě účelová záležitost a promarněná příležitost. Z průměrného scénáře prostě dokonalost neudělá ani génius, ani výečné Ellen Page a Catherine Keener. ()

pOne

Silný příběh, jehož perfektní komorní ztvárnění spolu s výborným hereckým výkonem Ellen Page mi vzalo dech. Na film jsem se musel podívat znovu a ve svém přesvědčení se utvrdit. Čin Gertrude Baniszewski a její bandy spratků, která měla hranici normálu hodně posunutou, je otřesný. Stejně tak otřesné je přehlížející chování okolí, které dopustilo, aby k něčemu takovému došlo. Shluk malých monster (jemuž se ve filmu říkalo "rodinná rada") - jejich pohledy, chování, pohyby a spolupráce s matkou - si budu ještě dlouho pamatovat. O to víc, když vím, že šlo o skutečnou událost. ()

Cyberboy

Je až neuvěřitelné, že věci o kterých film vypráví se opravdu staly. Po shlédnutí jsem zjistil, že mám stažený žaludek a potřebuji to vykompenzovat nečím veselejším. Pravda bývá krutá, a ač byla kamera hodně cenzurovaná , tak stačila k tomu, aby si člověk zbytek domyslel a byl rád, že ho nevidí. Vynikající výkon Ellen Page v nezáviděnihodné roli. Rozdhodně si film nepouštějte pokud chcete relaxovat. Je pravděpodobné, že si ho asi vícekrát nepustím ač ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu. Koukat se na něčí utrpení není zrovna můj šálek čaje. ()

Vojt Ittoh

Sakra, tak tohle rozhodně nebyla žádná víkendová oddechovka. Motivace Gertrudy Baniszewski k tak hrůzným činům mi však nepřišla dotatečně přesvědčivá. Snímek natočený záměrně tak, aby v divákovi evokoval co nejsilnější nenávist a touhu po ztrestání Gertrudy Baniszewski. Co se celkového provedení týče, kvalitní film. Mě osobně ale nijak zvlášť neoslovil. ()

sirrgulo

Síla, tenhle snímek je opravdu síla. Někteří uživatelé si zde stěžují, že násilí ve snímku mělo být víc šokující a já jen nad jejich komentáři nevěřícně kroutím hlavou. Takhle snímek zvládnou i slabší povahy, mezi které sám sebe sice nepočítám, ale přesto jsem byl hodně znepokojen a ochromen momenty, které Sofii potkají. Je utýrána a vlastně umučena pro nic, při tom jí tvůrci zobrazují jako slušnou milou holku, k čemuž rozhodně přispěla i Ellen Page, která mě po Juno odrovnala v dalším snímku. Je až neuvěřitelné čeho jsme mi lidé schopni. Sofie je hozena za trest do sklepa a sem si Gertrudiny děti vodí kamarády. Nikdo nic neudělá, každý si kopne a zpusobí jí s chutí další zranění. Což mi hlava nebrala. Závěr mě pak nachvíli zmátl, když se podařilo Sofii utéct, jenže to je jen klam, který si na nás tvůrci přichystali. Všichni už před začátkem snímku totiž ví jak skončí. Nezbývá mi nic jiného než film doporučit, protože podobné zločiny a ohavnosti se jistě dějí pořád, protože spousta z nás si neváží lidského života a jsme krutí k ostatním. ()

chrustie

Polemizovat o obsahu filmu je celkem zbytečné. Jen přidám to, že jsem se velmi často přistihl se staženým hrdlem a tupým výrazem ve tváři. Ellen Page je naprosto skvělá a mám celkový dobrý dojem z dětských rolí. Jediné co mi tak trochu vadilo, byla přílišná přeslazenost na konec (Sylvie na kolotoči). U filmu, který má být natočený podle pravdy, mi nesedí posmrtné řeči, atp. Jinak bez chyby. ()

Bariss

Ještě půl hodiny po tom, co skončily závěrečné titulky mi bylo špatně od žaludku, ovšem ne kvůli tomu, že by film obsahoval tolik scén, které by způsobovaly to, že byste nejraději ihned navštívili toalety a vyzvraceli vše i to, co ještě nebylo pozřeno. Bylo mi nevolno z pošahané a mentálně narušené Gertrudy (kterou jsem postupem času začala nenávidět čím dál tím víc až do úplné krajnosti), z jejích neméně pošahaných dětí a také ze sousedů, kteří se nechaly davovým šílenstvím strhnout k nechutným odpornostem páchaných bez mrknutí oka na Sylvii. Ellen Page jako herečku jsem měla vždy v oblibě a tenhle film mi ukázal, že vím proč. Tento film mi totiž nabídl něco, čemu se dá říkat zážitek (a to už v dnešní době něco znamená), ale dlouho se budu odhodlávat k tomu, podívat se na něj znovu.. ()

kenny79

Teda ta ženská to je tedy psycho, (jen nechápu ty rodiče, jak mohli svěřit své děti cizí zenské) až se mi nechce věřit, že je to natočené podle skutečné události, bohužel ale je to tak. ()

fugyx

Niečo neskutočné, čo môže človek vykonať. Rodičia nechali deti u ženy, ktorú vôbec nepoznali. Z dvoch mesiacov sa stala večnosť. Psychicky chorá žena dokázala zničiť toľko životov, i svojim deťom, ale dokonca aj jeden vziať. Zarazila ma ich poslušnosť a týranie Sylvie bez akýchkoľvek námietok (azda okrem Pauly) a čo viac - keď sa k nim pripojili aj ostatní, pomaly cudzie deti z ulice, ktoré bez vlastného uváženia zistili, že na týraní nie je nič zlé. Keď si predstavím, že celý film je podľa skutočnej udalosti, nedokážem sa spamätať nad krutým osudom nevinnej dievčiny... ()

bobin

Citlivější povahy a zejména ženy by se tomuto filmu měly raději vyhnout. Je to otřesné drama týraného dítěte. O to působivější, že se to roku 1965 skutečně odehrálo. Dlouho jsem ten otřes nemohl vydýchat . ()

Umpa-loomp

Režisérsky a herecky nezvládnutá téma. Najmä postava Gertrudy nie je uveriteľná ani za mak, čo spôsobuje nielen zlý scenár, ale aj zlý výber herečky (Catherine Keener). ()