Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

ganz

Od začátku do konce film bez chyby, vedle kterého vypadá Prison Break jako DeVito vedle Eifelovky. Vězeňské prostředí je zde stvárněno věrohodně, herci jsou lidští a výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana byly nezapomenutelné. Pokud bych měl hodnotit s Forrestem, musím říct že tento film mě zaujal mnohem víc a zasloužil by si Forrestovy oscary( ale je to jen můj názor) ()

mirec88

Túto nádhernú oslavu života a túžby po slobode a voľnosti som videl už asi 10krát a stále ma to dojme a donúti myslieť na to, aby som svoj život využil naplno a nevzdával sa. Žiaden film neovplyvňuje môj život tak ako tento. Toto nie je pre mňa film, ale návod na život. ()

huli601

Veľmi silný príbeh, ktorý vás dostane už na začiatku filmu. Počas celého filmu som sa ani kúsok nenudil, napriek jeho dĺžke. Skvelé herecké výkony všetkch postáv a krásny príbeh. Pri pozeraní tohoto filmu sa proste vžijete do hlavnej postavy Andyho (Tim Robbins), veľmi dobrú atmosféru do filmu dodáva rozprávanie celého príbehu Redom (Morgan Freeman) celý príbeh sa zakončuje krásnym koncom. Nemám čo vytknúť, a preto dávam 5 hviezdičiek. Keby sa ma spýtali, ktorý film je najlepší, tak by som ani chvíľu neuvažoval. Proste toto je pre mňa viacej ako film a myslím, že už nikdy lepší film neuvidím. ()

Guzo

Pětihvězdičkový film, který je ale korunován dle mého omylem. Už jsem dal samozřejmě 5 * více filmům, proč tedy zrovna tenhle by měl být nejlepší? Námět od mistra mistrů Stephena Kinga, Tim Robbins s Morgenem Freemanem, atmosféra zkorumpovaného vězení.. Ano, všechno tohle je báječné, ale přeci jenom takový Forrest, kde z každého slova cítíte.. no, prostě něco, co tomuhle filmu z mého pohledu chybí. To ale nic nemění na tom, že jsem se skvěle bavil. ()

Pupidyk

Jeden z nejlepších filmů všech dob, s pár zásadními nedostatky, které jsou však přebity ostatními kvalitami filmu. Za nedostatky mám na mysli názor, že naděje je dobrá věc, a klasicky přehnaný konec. Ale takhle Hollywood vždycky točil a točit bude. ()

toyrider

Poprvé jsem dal 4 a nechal to tak vc jak rok.Ale teď, když jsem to znovu viděl, měním své hodnocení.Možná proto, že je nutno vidět tenhle film vícekrát, možná proto, že jsem starší.Nevím.Každopádně teď už 5. ()

Ravi

Frank Darabont umí úžasným způsobem dát do svých děl živoučího ducha, který pohne v každém věku snad každým divákem. Vykoupení z v. S. je jeho majstrštykem a styl jakým vypráví děj nemá konkurenci. Tim Robbins a Morgan Freeman jakoby dospěli právě pro tyto role každý zvlášť i oba dohromady. Vedlejší role, výborně obsazené a zvládnuté, mají neméně důležité úlohy, jako role hlavní. Hudba výborná, nádherně dokresluje strhující vyprávění, které ke konci vezme diváka za srdce způsobem, který je neopakovatelný. Byl jsem součástí příběhu i po skončení, protože jsem celý den musel myslet jen na to, že mě tento snímek vzal s sebou. Takhle nějak si představuji dokonalý filmový zážitek. Bez dalších řečí 100% = 5/5 ()

svobik

Film mého života, který mě přivedl ke kinematografii a definitivně změnil můj pohled na svět. Víc asi netřeba dodávat. ()

Eso_pwned

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů a zároveň můj nejoblíbenějsí. 7 nominací a žádný oscar je trochu škoda. Přitom je to mnohem lepší ne Forest. " Bažanteee, bažantíčku, bažanteeee!" Tolik skvělých hlášek. Tak nadupaný film ve všech ohledech, nadlidský výkon od Darabonta. Herecké výkony netřeba zmiňovat. ()

R1CH1E

Tenhle film by se mohl jmenovat "Lidskost", protože v tomto filmu jí je mnohem víc, než člověk dnes dokáže vidět ve skutečném světě, což je opravdu smutné. ()

Miki8888

Naprosto dokonalý námět a jeho zpracování ještě lepší. Jeden z nejlepších filmů všech dob. Filmu dodává na kráse výkon "hereckého boha" Morgana Freemana jako odsouzený vrah na doživotí, který svým humorem a poznámkami k ostatním vězňům a vězeňskému prostředí rozesměje kdekoho. Šťastný konec shledáním Morgana Freemana a pro nepravém odsouzeného Andyho Dufresne (Tim Robbins) je úžasnou třešničkou na dortu. ()

AngelusCZ

Tenhle film mě opravdu fascinoval. Nádherný příběh, skvělé herecké obsazení a herecké výkony a senzačně spracované. Bezchybný film. ()

blackJag

Je to zvláštní náhoda, před několika dny jsem měl na tento film velkou chuť, ale nebyl čas pustit si ho. Dnes se dívám do programu a ejhle, na ČT1 poběží, bez reklam a ve výborném dabingu (jeden z mála filmů, které mám raději takto než v původním znění). Jsem výjimečně sám doma, takže nemám co řešit… A opět to byl zážitek na ´plný kotel´. Závidím lidem, kteří ho dnes viděli poprvé… Vzpomenu si, kdy jsem ho viděl poprvé sám. V roce 95, kdy byl film uveden v našich kinech, mi bylo skoro 16 a já na Shawshank vyrazil jen proto, že jsem to měl zadarmo, protože táta ještě předposlední sezónu promítal v našem městském kině. Moc se mi ani nechtělo, ten výsledný zážitek, s kterým jsem z kina odcházel se ale i v budoucnu dá jen stěží s něčím srovnat. Výborně udělaný film, skvěle poskládaný, od herců, přes hudbu, až po pointu a závěrečný dovětek. Nesmrtelný snímek, u kterého je s největším podivem, že v době svého uvedení vydělal v Americe jen něco málo přes svůj rozpočet (rozpočet 25 USD mega, výdělek v Americe 28 – celosvětově jen 58). Traduje se, že filmu uškodil od předlohy zjednodušený název a špatné nasazení v kinech. Konkurence v podobě FORRESTA GUMPA nebo PULP FICTION byla ostatně vražedná i na oscarovém klání – ani jedna soška nebyla proměněna. 100% ()

strelenaL

Jeden z nejlepších filmů na ČSFD (number one - zcela bezkonkurenčně správně). Silný a emotivní příběh o velkém přátelství. Celkový pohled na zprácování námětu a vybrané obsazení na jedničku. Líbil se mi pohled - vyprávění Reda, kdy se poprvé setkal s Andym. Celkově velmi lidsky napsaný scénář, který vykreslil velmi podrobně úzkostlivého puntíčkáře Andyho a ryzího Reda jako fairplay parťáka. Co víc si mohli vězni z věznice Shawshank přát.. než tu nejzákladnější obyčejnou věc = být zase svobodný. Příběh dokonale koresponduje úžasná hudba od T.Newmana. Celkový dojem po shlédnutí dál nepopsatelný. Prostě NEJ FILM. ()

Puyi

Co lze tomuto filmu vytknout? Absolutně nic! Skvělý Tim Robbins s ještě lepším Morganem Freemanem ve snímku, který musí chytnout opravdu každého ve všech ohledech. Scénář je opravdu silný a skvělý, postavy napsané výborně. Myslím si, že 1. místo zde mu patří zcela zasloužené...pro mě jeden z největších filmových zážitků vůbec, navíc se na film dá dívat pořád dokola a nikdy ani trochu neomrzí. :) ()

Kosmik 1

Co se k tomu dá ještě napsat, když vše již bylo ve více než 2.000 komentářích vysvětleno a pochváleno. Prostě bravurní film s výborným vypravěčem Morganem Freemanem a právem je zde jako 1. nejlepší film. Mohu jen zatleskat, protože takový kousek se podaří natočit jen jednou za život. Krása, celých 142 minut naprostého blaha. Viděno nejméně pětkrát. Andy: "Alexander Dumas, znáš to? Je to o útěku z vězení..." Red: "Tak to bychom měli dát do naučných,ne?" 95% ()

Autogram

Dúfam, že neurazím armádu zbožňovateľov tohto filmu, keď napíšem, že k dokonalosti mi v tomto filme niečo chýba. Možno je to tým, že emócie vo mne vyvoláva niečo iné ako nádej, ktorá je ústredným motívom celého filmu. V každom prípade treba vidieť, film patrí k "povinnému čítaniu" každého, kto nechce zostať filmovým analfabetom. (23.12.2012) –––– Čím viackrát tento film vidím, tým lepší sa mi zdá. A tak už musím upraviť na päť hviezd. (8.1.2022) ()

vyfuk

Je to nejlepší film všech dob a druhý nejoblíbenější. Na film jsem se vysloveně těšil a doufal, že budu spokojen. Byl jsem! - a to mimořádně. Můj začátek 300 pouti začal naprosto perfektně a efektivně. Stephena Kinga moc rád nemám, ale z jeho malé povídky se stal film méně známého režiséra Franka Darabonta, který z povídky udělal mistrovské dílo. Jsem i rád, že se hlavní role neujmul Hanks. Film by byl asi stejně dobrý, ale šanci dostal Tim Robbins, který exceloval a Freeman, kterému tím v podstatě začala kariéra jednoho z nejlepších herců světa. Film je úžasně doplněn hudebním podtextem Thomase Newmana, jehož hudna není tempová ani rázná, ale malebná, pohodová a smutná a to také z filmu udělalo něco vyjímečného. 1. nejlepší film - je to pravda! Po ne moc dlouhém rozhodování jsem se rozhodl, že i když film je v režii ne nejlepšího režiséra (což v některých ohledech vůbec nerozhoduje) je to NEJLEPŠÍ FILM, KTERÝ JSEM KDY VIDĚL!!! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont