mzss1

|30%| Dlouho mi tohle dílko unikalo, moc mě to nelákalo tedy. Nyní jsem tomu tak nějak nepřítomně dal šanci. Bohužel mě to celkově vůbec nebavilo. Tu strašně slabou 2 hvězdu dávám, určitou kvalitu to mělo, pár prvků bylo dobrých, ale to je asi tak vše. Rozhodně jsem nečekal žádnou akci, přesto mě to vůbec nechytlo. Žádná z postav mě nezaujala, dokonce ani ne Statham v hlavní roli – ta role mu prostě nesedla. Záporáci byli o něco lepší, pár nekompromisních scén tu bylo. Závěr celkem nudný. Toť vše. ()

Sobis87

Po Americkém gangsterovi se tu opět objevila solidní kriminálka, která sice na výše zmíněného staršího bratříčka kvalitativně nemá, ale i tak se jedná o poctivě odvedený kus filmařiny. The Bank Job je klasický krimi thriller pojednávající o jedné bankovní loupeži, lupu, ve kterém nejde jen o peníze, ale i o fotografie, jejichž zveřejnění by mělo za následek vyprázdnění některých křesel ve vysokých politických kruzích. Dovolím si ještě připomenout, že je příběh založený na skutečných událostech, nečekejte ale prachobyčejnou rekonstrukci událostí, tvůrci se nezdržují žádným velkým politikařením a místo toho natočili prakticky klasický heist-movie v první půli, který se po provedení loupeže změní v kriminální thriller ne nepodobný francouzským kriminálkám 70. let (například Tři muži na zabití s Alainem Delonem), čemuž výrazně napomáhá perfektní atmosféra a vůbec celková "sedmdesátková" stylizace. ()

IQ Tiqe

Možná jsem dneska nemě správnou náladu na tenhle film, ale nedostal mě tak, jak bych čekal. Je natočen podle skutečnosti, takže jsou v plánu chyby, to přidává na realističnosti, ale i tak mi vše připadalo celkem jednoduché, moc přímočaré. Sice dobře vymyšleno, ale spíš bych si vsadil, že to TAKHLE nemůže vyjít. ()

Anderton

Čistá práca scenáristu, režiséra a všetkých hercov. Myslím tým úplne všetkých. Každá postava je zaujímavá, má skvelého predstaviteľa a neviete, ktorá ako skončí. Žiadna nie je čiernobiela, každý má niečo na rováši a aj tu platí, že za chyby (a riziko) sa platí. Niekedy aj životom. Takto má vyzerať poctivý mainstream. Známe tváre, nepredvídateľný scenár, chytľavá zápletka a rýchly spád. V priemernom filme by som povedal, že si film ukradol pre seba David Suchet (nebolo by to prvý krát), lenže Bank job je vysoko nadpriemerný film a ukradli si ho pre seba úplne všetci. Respektíve prerozdelili. ()

Frajer42

Tento film bych označil jako komedii. Ovšem velmi povedenou. Příběh byl takový pofidérní a nezbýva než polemizovat o intenzitě inspirace skutečnou událostí. I přes tento fakt jsem se neobyčejně bavil. Zkrátka tam, kde je Jason Statham, tam je solidní zábava. Nudu jsem nezaznamenal. Dávám velmi slabých * * * * *. ()

Kothy

Perfektní heist movie na motivy skutečných událostí. Partička zlodějů je britskou vládou nepřímo požádána, aby vykradla jednu banku, ve které se skrývá bezpečnostní schránka plná choulostivých fotografií. Tu partu vede Jason Statham. Po úspěšné loupeži se ale vše zkomplikuje a ony choulostivé materiály si nárokuje víc stran. Začíná hra o čas i o život. Naše parta z toho musí nějak šikovně vybruslit. Součástí týmu je i sympatická Saffron Burrows. :) "Sojko, ozvi se!" ()

swamp

Parádně rychlé akce s Jasonem Stathamem jsou stále jedno a to samé. Vtipné, zábavné, rychlé, sobě podobné. Ovšem poslední dobou mi u jeho hlavních blockbusterů připadá, že jejich kvalita se zvyšuje směrem k jednoduchým zběsilým jízdám, které mě jednoduše (i právě svou jednoduchostí:) baví. Roger Donaldson natočil detektivku plnou inspirace Guyem Ritchiem, elegantně drsňáckého britského přízvuku, sexy ženských, pár drsných chlapů a jedné banky..so let's steal! :D ()

teutates

The Bank Job je v skutku čistá práca, až na pár menších detailov. Charizmatická partia, skúsena réžia, zaujímavý príbeh a následne technické prevedenie tvorí z tohto snímku niečo viac... Myšlienka skutočnej udalosti je snaď výzva... 8/10 ()

predators

Asi v půlce filmu sem si říkal...proboha, co se teď bude dít? To už je jako konec? Ne, není. Právě v tomto okamžiku nabývá celý film nový rozměr a zběsilým tempem se žene kupředu:-) Taktika výkupného sice není nijak dokonale promyšlená, ale aspoň je to více uvěřitelné, čímž by se dalo potvrdit, že je film natočen dle skutečnosti. Stathamovy filmy se mi líbí, drží si svou kvalitu dost vysoko a tento se tím řadí po boku jeho starším kouskům. Jen tak dál...80% ()

nascendi

Ďalšia z lupičských jednohubiek, ktorú od množstva iných neodlišuje ani osoba Jasona Stathama. Nenudil som sa, nevyhľadával som zbytočne nelogickosti v príbehu a nebude mi robiť problém zabudnúť na film po relatívne krátkom čase. ()

nash.

Stylový, jistou rukou dirigovaný koncert, šlapající bez jediného zaškobrtnutí, s dokonale vystiženou dobovou atmosférou (už chybělo jen aby odněkud vyskočili Bodie a Doyle) a navíc, tam, kde ostatní lupičské historky končí, tahle se teprve pořádně rozjíždí a mění dosud pohodovou zábavu ve skutečné, občas syrové, drama, kde agenti nejsou Bondové, hrdinové nejsou nesmrtelní a ne všechny konce šťastné. ()

cukorek

Český preklad čistá práce z originálneho názvu Bank job je podstatne lepší ako slovenský preklad bankový kuriér. Čistá práca teda bola odvedená, keď lupiči vyviazli zo zamotanej situácie s čistým štítom. Tento krát Statham ostal "skrotený" a jeho bitkársky prejav "uväznený" čo mi trocha chýbalo. Celý film ma príliš podobné, alebo do konca skopírované základy ako Dannyho parťáci, čo filmu veľmi neprospelo. Málokedy nastali situácie, ktoré by ma prekvapili a ukázali lepšiu tvár pozvoľne prebiehajúceho príbehu. Film zanechal napriek spomenutým nedostatkom u mňa lepšiu priemernú spomienku 60%. ()

Tommy987

Napeckovaná retro kriminálka s doteraz najlepšou rolou Jasona Stathama. Príbeh je síce jednoduchý ako facka, ale tvorcom sa darí dávkovať ho spôsobom, že počas celých 110 minút nestrácame záujem a nenudíme sa ani na chvíľu. Nevyprofilovanosť a plochosť postáv je daň za koncept a dá sa odpustiť, čo mi však vadilo, bolo zbytočné plýtvanie priestorom pre aférku Terryho a Martine, ktorá do dramaturgie vôbec nebola potrebná... teda ak nechceme hromadiť klišé. Nebyť toho, idem na plný počet. Takto slušných 8 / 10. P.S.: Dva odkazy na The Italian Job potešili. ()

dopitak

Film, ve kterém se parta zlodějů NEprozradí tím, že jejich nešikovný komplic shodí ze střechy vysílačku.___ Té skupině pitomců pokoušejících se vyloupit banku na Baker Street prostě budete fandit, za to vám ručím.___ Tahle loupež neměla až tak dokonale promyšlený plán, ono to prostě tak nějak vyplynulo...___ Hodně komplikovaný děj se spoustou postav, velice náročný na pozornost (chvílemi se člověk prostě ztrácí), s obtížnou angličtinou plnou slangových výrazů Británie 70´s.___Jason Statham je stejně akční jako v Kurýrovi, jen v tomhle nepracuje sám. Poznámky k filmu: Jako retro se mi to moc nezdálo, film na mě prostě působil moc moderním dojmem a ani vlastně nevím proč.___ Jen mě naštvalo, když začali uprostřed loupeže otevírat láhve archívního šampáňa (ne že bych jim ho tolik záviděl, ale takhle se prostě profík při práci nechová).___ Naprostou novinkou je vykopnout ze zdi cihlu a použít ji - to tu asi ještě nebylo.___ Mučení taky originální.___ "You're in from Liverpool, looking for work."__ "I don't have a Liverpool accent."__ "Then don't talk to anyone, Eddie."__ ()

klerik

Konečne! Konečne príjemná retro vykrádačka, ktorej dokážete uveriť. Žiadna nablýskana DANNYHO DVANÁSTKA ani LÚPEŽ PO TALIANSKY. Poriadna dráma, ktorá má atmosféru a postupne buduje napätie. Vo svojom "starom" štýle nie je taká mdlá ako KTO Z KOHO, a čo je ďalšie plus, hlavný hrdina má konečne rodinu a konečne vie vyjednávať! Čistá práca... ()

SeBig

Heist muví v anglii, v hlavních rolích Statham s otřesným dabingem, dále hrají.. noname, noname, noname.. obsah: nuda, kecy, britsko, stathamova facka (což se počíta asi jako akce, protože žádné jiné akce jsem si nevšiml). ()

Chrustyn

O tomto filmu jsem věděl jen to, že byl natočen podle skutečné události a že pojednává o vykradení banky. Původně jsem čekal pohodovou podívanou ve stylu Dannyho parťáků ale film mě rychle vyvedl z omylu. Vůbec se totiž nejedná o odlehčenou kriminálku ale o drsný thriller. Jason Statham předvádí slušný výkon a rozhodně se nesnaží o napodobování, některé ze svých akčních rolí a předvádí umírněný a soustředěný výkon. Film má zajímavé zvraty a rozhodně mu nechybí napětí ale mě chybělo něco co by mě do děje více vtáhlo. Přišlo mi, že film nedokáže diváka pořádně vtáhnout a nejspíše na tom bude mít největší chybu režisér, který si s látkou nedokázal moc poradit. To však neznamená, že by film nestál za podívání. To rozhodně stojí ale nenabízí nic co by z něj dělalo jakkoliv vyjímečný kousek. ()

Yardak

Docela slušné kriminální drama natočené podle skutečnosti. Retro gangsterka jak vyšitá, sice to Ritchie není, ale i tak se člověk nenudí. Velmi dobré 4 hvězdy - 80 %. ()